Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Jólvan akkor. Akkor remélem készülsz a versenyre :D Jól állísd be a kocsit! :)

:D Majd holnap kiderül, ma is lett volna idő rá, csak sötét van, lámpázni meg nem akartam, mert akkor könnyebb hibázni, majd holnap szépen be lesz fejezve bőven lesz már rá idő, mert a kábeleket csak vissza kell pattintgatni a helyére, feltöltöm a vízzel amit leengedtem, aztán kap egy kis olajat, ha kell, szintet mondjuk nem néztem, lehet nem is kell, felrakom a vezérlést aztán teszt, remélem elindul :D

Hát őszinte legyen a régi vezérműtengely bütykök meg a himbák brutálisan el voltak kopva, az egyik olyan szinten teljesen vízszintesre kopott a himba felülete, mint tudjuk a felülete eredetileg eléggé íves ebből gondolhatod mennyire kopott volt, köszönhetem a korábbi gyökér osztrák tulajdonosának...

Link to comment
Megosztás:

Fúú Pisti kösz a tippet!

Nekem nem sok türelmem volt szépen kiszedni,két darabban téptem le. :D

Sokkal könnyebben felpörög,padlógázra jó a hangja is,szerintem erősebb is lett,azt kell mondjam,hogy hibátlan sufituning. :icon13:

A kerékjárati dob felvezti a hideg menetszelet,motor hőjétől messze,jól elszigetelten van.Gyári légszűrő maradt. Zsíír,kösz mégegyszer!

Erre a légszűrőházas témára csak most jöttetek rá? :)

Link to comment
Megosztás:

:D Majd holnap kiderül, ma is lett volna idő rá, csak sötét van, lámpázni meg nem akartam, mert akkor könnyebb hibázni, majd holnap szépen be lesz fejezve bőven lesz már rá idő, mert a kábeleket csak vissza kell pattintgatni a helyére, feltöltöm a vízzel amit leengedtem, aztán kap egy kis olajat, ha kell, szintet mondjuk nem néztem, lehet nem is kell, felrakom a vezérlést aztán teszt, remélem elindul :D

Hát őszinte legyen a régi vezérműtengely bütykök meg a himbák brutálisan el voltak kopva, az egyik olyan szinten teljesen vízszintesre kopott a himba felülete, mint tudjuk a felülete eredetileg eléggé íves ebből gondolhatod mennyire kopott volt, köszönhetem a korábbi gyökér osztrák tulajdonosának...

Ej ej ej :D

Nem baj, most fainul összeraktad. Szerintem van annyi tapasztalat mögötted, hogy jól raktad össze :) Nem lesz gond ;)

Hát ha nem mondjátok rá nem jövök az a helyzet! De most akkor a légszűrő nem fog kiesni ha megfordítóm? Vagy nem magát a műanyagot szedem le? Vagy nem kell teljesen leszedni?

Link to comment
Megosztás:

Fúú Pisti kösz a tippet!

Nekem nem sok türelmem volt szépen kiszedni,két darabban téptem le. :D

Sokkal könnyebben felpörög,padlógázra jó a hangja is,szerintem erősebb is lett,azt kell mondjam,hogy hibátlan sufituning. :icon13:

A kerékjárati dob felvezti a hideg menetszelet,motor hőjétől messze,jól elszigetelten van.Gyári légszűrő maradt. Zsíír,kösz mégegyszer!

20l 100-as benyához raktam 27liter e85-t. Rosszabb biztosan nem lett,sőt indulásnál elnyikkantotta a gumit azon a fordulaton,ahol benzinnel nem csinált ilyet,felül is szépen húz. Mondjuk nekem chippel meg 1.8-as fejjel meg van oldva amúgy is,hogy több anyagot kapjon.

Legközelbb rátankolok,hogy közel tisztán legyen benne e85,arra is kívácsi leszek.

Hát nincs mit! :)

De ez privát akart lenni?? :)

Link to comment
Megosztás:

Ja nem csak gondoltam annak a 2-3 embernek aki idejár hasznos tipp. :D

:) Akkor jó!

Én azért nem írtam be, mert régebben hallottam és mutatták, csak nem szedtem le eddig...ezért új a jelenség, de az infó régi! :) Valamint azt gondoltam, h mások is tudják!

Viszont HAKA télre, nem árt visszarakni, mert a sok téli szufla felverődik a szűrőbe és nem tesz neki jót.

Ez ilyen nyári-gyári sufnituning!!! :)

Drummer Te meg a szűrőt/házat meg ne fordítsd!!!!!!! :DDD

A lényeg h alól van az a rész és ugyanúgy tedd vissza, de lehetőleg roncsolásmentesen...

Módosítva : Pistiv
Link to comment
Megosztás:

Ezt a légszűrős tippet én is kipróbálom ha már nyílt titok lett :) Nem tudom h mennyit fog érni/számítani egy 1.2esnél de az esélyt megadom neki :) örülök, hogy nem tartjátok magatokban az ilyen tippeket! Peace

7végén kihasználva a jóidőt, beszerelésre került a központi zár a vasba :)

Annyira nem volt bonyolult, viszont annál inkább időigényes :) Még szerencse ,hogy gyárilag furkáltak lukakat az ajtókra a motorok számára. Köszönöm a segítséget, hasznos tippeket. Régebben tárgyaltunk már központiról de hasznos volt :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Első kerékcsapágy csere előtt állok, megkérdeztem, ha kiszerelem a verdából a csonkállványt oda viszem a kerékcsapágyat és kerékagyat. Körülbelül egy 20 perces munkát 3 cigit elszívva még közben, mennyiért óhajtanak megcsinálni a szervizesek. Ki be préselni kéne a kerékcsapágyat. Azt mondja az úriember 6ezer forint /db. Mondom tessék? Szóval ennyi volt, hogy elviszek bármit is bárhova. Neten láttam 3500ért kerékcsapágy kinyomó cuccot ezzel megoldhatom itthon is jó gondolom? Új kerékagyaim is vannak azt is szeretném cserélni. Ehhez elég a kinyomó készlet? Vagy kell még agylehúzó is? Ha ezzel meglennék, akkor a féltengelyek végét amikor tolom össze be kell zsírozni enélkül össze se tegyem gondolom. A gumiharang cserét azt már megoldottam. Köszönöm ha válaszol valaki.

Link to comment
Megosztás:

:D Majd holnap kiderül, ma is lett volna idő rá, csak sötét van, lámpázni meg nem akartam, mert akkor könnyebb hibázni, majd holnap szépen be lesz fejezve bőven lesz már rá idő, mert a kábeleket csak vissza kell pattintgatni a helyére, feltöltöm a vízzel amit leengedtem, aztán kap egy kis olajat, ha kell, szintet mondjuk nem néztem, lehet nem is kell, felrakom a vezérlést aztán teszt, remélem elindul :D

Hát őszinte legyen a régi vezérműtengely bütykök meg a himbák brutálisan el voltak kopva, az egyik olyan szinten teljesen vízszintesre kopott a himba felülete, mint tudjuk a felülete eredetileg eléggé íves ebből gondolhatod mennyire kopott volt, köszönhetem a korábbi gyökér osztrák tulajdonosának...

- Na sikeresen megcsináltuk a cserét. 4 óra munka, rengeteget takarítottuk a retket, lepucolni a régi tömíttést, új víz, új olaj, szűrők. Egyébként amire szükség volt az a hf, tömíttés - csavarok, szelepfedél tömíttés, kipufogóhoz tömíttés. Nem kellett se a szimeringet meg semmi ilyesmit cserélni, szóval azt nem tudom miért mondták az itteni szerelők na mindegy.... meg síkolni se kellett, mert tök egyenes volt a hf. :)

Megcsináltuk a légszűrő tuningot is :) Fainul szól, jobban reagál meg nagyobb hangja van :D De a 195ös gumik miatt érezni a kicskén, hogy nem annyira megy mint szeretne :D

- Az alkatrészeket Dirty szerezte nekem jóárasítva :), szólval köszönet érte neki is, meg a sok hasznos tippért amit itt kaptam nektek is szeretném megköszönni! :) Szóval nagyon szépen köszönöm mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket kérném, egy "kis" probléma akadt a Corsával üzemanyagszűrő csere során. A kocsi egy 1.5-ös TD Corsa. Olajcsere rendben megvolt, esedékes volt már a gázolajszűrő cseréje is. Az a probléma, hogy az a csavar, amelyik az üzemanyagszűrő közepébe megy, beleszakadt, illetve a feje letörött. :(

Erről a csavarról lenne szó:

uzemanyagszuro_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A kérdésem, hogy ilyet honnét tudnék szerezni SOS-ben?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Nah látom a légszűrős "trükk" feldobta a hangulatot! :)

J0hnny Te úgy is -nagyokos- vagy, (ne értsd félre a fogalmazást) esetleg van még egyéb apróbb ilyen ötleted, akármilyen témában? Akár más is tartogathat titkokat!

Belendülhet az érdeklődés.

Akár rég lejárt szöveg is..

Pl.:

- Légszűrőház gyári-nyári sufnituning :)

- Akksi negatív test kábel vastagítás -ECU biztosabb üzemeléséhez-

- Stabrúd vastagítás, erősítés

- Toronymerevítés

- Lengőkar?

Akármi ami a hobbi szerelők számára is elérhetős, apró, akár jelentéktelen, de mégis valaki számára hasznos ötlet!

Visszaolvasva és más topicot olvasva is nagysok rejtett titok, hasznos értékes infó veszik el a süllyesztőbe, amit össze lehetne szedni!!!

Link to comment
Megosztás:

Nah látom a légszűrős "trükk" feldobta a hangulatot! :)

J0hnny Te úgy is -nagyokos- vagy, (ne értsd félre a fogalmazást) esetleg van még egyéb apróbb ilyen ötleted, akármilyen témában? Akár más is tartogathat titkokat!

Belendülhet az érdeklődés.

Akár rég lejárt szöveg is..

Pl.:

- Légszűrőház gyári-nyári sufnituning :)

- Akksi negatív test kábel vastagítás -ECU biztosabb üzemeléséhez-

- Stabrúd vastagítás, erősítés

- Toronymerevítés

- Lengőkar?

Akármi ami a hobbi szerelők számára is elérhetős, apró, akár jelentéktelen, de mégis valaki számára hasznos ötlet!

Visszaolvasva és más topicot olvasva is nagysok rejtett titok, hasznos értékes infó veszik el a süllyesztőbe, amit össze lehetne szedni!!!

Egyetértek. Ilyesmi dolgok jöhetnek még. :) Szóval csak bátran irkáljatok ;)

Link to comment
Megosztás:

Sztem meg tökéletes autó nincsen (illetve csak a vadonatúj, már Henry Ford is megmondta), ahhoz meg hogy még jobb legyen, mindre rá lehet locsolni valamennyi pénzt akár minden hónapban.

Ezek ritkán konkrétan a mozgásképességet érintő dolgok. Új,tökéletes állapot fenntartásához kell ennyi ennél az autónál.

Pl az sem volt olcsó,hogy sehol semmilyen olaj ne csepegjen meg ilyenek.

Link to comment
Megosztás:

Kérdésem a következő lenne. Láttam már számtalan ültetést. Találtam a fórumon belül egy képet. Elvileg 60/40es az ültetés. 195/50/R15 gumival. Viszont nekem 175/65/R14 gumijaim vannak, ha megnézem átváltóval +7mm különbség van. Ha betolok én is egy 60/40es ültetést így akkor ledarálnám az első kerékívet? ET38 és 6 széles a felnim ha jól rémlik. Fél árban lenne a szett. A kép ---->

20110806384_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

20110806387_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.