Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Lehet, hogy én mondok baromságot, sajnos ez van ha nem értek hozzá :unsure:

Szelepfedél leszed,tengely két vége szabaddá tesz,aztán ki is lehet forgatni a helyéről.

Bontva 6-8eft egy tengely,szelepfedél-tömítés 800ft,munkadíj ha ugyanannyi mint a tengely az kicsit sok,mert egy ilyen mutatványhoz nem kell 1óra.Ha a hidrotőkéket is kitisztítja akkor OK,hogy több lesz mint 1óra. Ha ehhez hengerfej csavart akar valaki kiszedni,az egyéb f@szságra is képes,én kerülném messziről.

Link to comment
Megosztás:

Szelepfedél leszed,tengely két vége szabaddá tesz,aztán ki is lehet forgatni a helyéről. Bontva 6-8eft egy tengely,szelepfedél-tömítés 800ft,munkadíj ha ugyanannyi mint a tengely az kicsit sok,mert egy ilyen mutatványhoz nem kell 1óra.Ha a hidrotőkéket is kitisztítja akkor OK,hogy több lesz mint 1óra. Ha ehhez hengerfej csavart akar valaki kiszedni,az egyéb f@szságra is képes,én kerülném messziről.

Azt tudom biztosra, hogy most cserélt egy tömítést, a bütykös tengely felettit. Levette és látta, hogy a mostani szar, mert folyik felül az olaj, kérdezte cserélje-e, mondtam, hogy ha filléres akkor persze. Valamit mondott a hidrotőkéről is, most, hogy így mondod. Azt mondta, nem feltétlenül jó ötlet bontóból keríteni bütykös tengelyt, mert hamarosan abból is ez lehet ami most van és azért ebben látok igazságot. Szokta mondani, hogy jó az utángyártott is ebből-abból, de megmondja a frankót szerintem. nemtom...

Link to comment
Megosztás:

Szelepfedél leszed,tengely két vége szabaddá tesz,aztán ki is lehet forgatni a helyéről.

Bontva 6-8eft egy tengely,szelepfedél-tömítés 800ft,munkadíj ha ugyanannyi mint a tengely az kicsit sok,mert egy ilyen mutatványhoz nem kell 1óra.Ha a hidrotőkéket is kitisztítja akkor OK,hogy több lesz mint 1óra. Ha ehhez hengerfej csavart akar valaki kiszedni,az egyéb f@szságra is képes,én kerülném messziről.

Egyáltalán nem mondott hülyeséget. Ha nincs hozzá célszerszám akkor a tengelyt nem lehet kivenni csak úgy ha leveszi az egész vezérműtengely házat ahhoz pedig ki kell venni a hengerfej csavarokat is. Viszont ha azt fellazította akkor már rizikós, hogy a hengerfej tömítés jól tőmít utána is ezért szokták cserélni. Ha van gyári célszerszáma amivel le tudja nyomni a szelepeket meg a hidrokat akkor nem kell kivenni a csavarokat mert úgy már valóban ki lehet forgatni a tengelyt de ez a szerszám azért nem szokott mindenkinek meglenni.

Link to comment
Megosztás:

Ha szétszedik a hengerfejet akkor milyen tömíttéseket érdemes cserélni? Plusz motorolajat is szűrővel és a hengerfejcsavarokat is cserélni kell? Ha igen akkor milyen motorolajat éremes tenni bele? GM 10W 40-es Olajat veszek bele az nem jó?

Mindent, amit le kellett bontani. Szívósor, kipuffogósor, szelepfedél, hengerfej.

A csavarokat azért érdemes cserélni, mert nyúlnak. Meghúzni több lépcsőben kell őket. Először azt hiszem 40 Nm, az összeset, majd még 60-70 fokkal tovább húzni az összeset, majd újabb 60-70 fokkal utánhúzni. Ezt már nem biztos, hogy kibírja egy újra felhasznált csavar.

Link to comment
Megosztás:

Mindent, amit le kellett bontani. Szívósor, kipuffogósor, szelepfedél, hengerfej.

A csavarokat azért érdemes cserélni, mert nyúlnak. Meghúzni több lépcsőben kell őket. Először azt hiszem 40 Nm, az összeset, majd még 60-70 fokkal tovább húzni az összeset, majd újabb 60-70 fokkal utánhúzni. Ezt már nem biztos, hogy kibírja egy újra felhasznált csavar.

Sajnos az utángyári is nyúlik.

Volt hogy inkább visszarakta haverom a gyárit,annyira nyúlós utángyárit sikerült hoznia a tulajnak.

Link to comment
Megosztás:

Egyáltalán nem mondott hülyeséget. Ha nincs hozzá célszerszám akkor a tengelyt nem lehet kivenni csak úgy ha leveszi az egész vezérműtengely házat ahhoz pedig ki kell venni a hengerfej csavarokat is. Viszont ha azt fellazította akkor már rizikós, hogy a hengerfej tömítés jól tőmít utána is ezért szokták cserélni. Ha van gyári célszerszáma amivel le tudja nyomni a szelepeket meg a hidrokat akkor nem kell kivenni a csavarokat mert úgy már valóban ki lehet forgatni a tengelyt de ez a szerszám azért nem szokott mindenkinek meglenni.

Szerintem nem egy NASA műhold.

20110624593_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem egy NASA műhold.

Ja de az előbb egy szóval sem mondtad a szerszámot csak, hogy ki kell forgatni a tengelyt. A gyári szerszáma azért valamivel igényesebben fest és egy szerszám két szelep két oldalát egyszerre nyomja le. De szerintem ilyen sincs minden műhelyben.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos az utángyári is nyúlik.

Volt hogy inkább visszarakta haverom a gyárit,annyira nyúlós utángyárit sikerült hoznia a tulajnak.

Tudom, nekem is vissza lett rakva inkább a gyári a Vekin.

Azt mondják, egyszer még vissza lehet rakni.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jólvan akkor hengerfejtömíttőkészlet meg csavarkészletet veszek. Bár akkor most nem tudom milegyen ezzel a csavarral. Megvegyem mind a 10et vagy hogy legyen? Meg olajat is meg fagyállót is.

Csak hangosan gondolkodom, de, nem lenne érdemes elvinni egy olyan szerelőhöz vezérműtengely cserére, ahol van célszerszám, és nem kell levenni hozzá a hengerfejet? Csak mert ha semmi baja a hengerfejnek, akkor lehet nem kéne bolygatni. Azért az nem olyan, mint egy kerék, hogy csakúgy levesszük, meg feltesszük. És akkor nem kell a HF tömítés, nem kellenek a csavarok, szívó és kipuffogó sortömítés, nem kell leengedni a vizet sem hozzá!

Vagy célszerszámot készíteni hozzá!

------------------------------

8.8 vagy 10.9 való hozzá?

Nemtudom sajnos, 1,7 TD Isuzu motor, szerelő csinálta.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem egy NASA műhold.

Ja de az előbb egy szóval sem mondtad a szerszámot csak, hogy ki kell forgatni a tengelyt. A gyári szerszáma azért valamivel igényesebben fest és egy szerszám két szelep két oldalát egyszerre nyomja le. De szerintem ilyen sincs minden műhelyben.

Durva lehet az a műhely,ahol a hidrotőkék kiszedéséhez lebontják a hengerfejet.

Link to comment
Megosztás:

Csak hangosan gondolkodom, de, nem lenne érdemes elvinni egy olyan szerelőhöz vezérműtengely cserére, ahol van célszerszám, és nem kell levenni hozzá a hengerfejet? Csak mert ha semmi baja a hengerfejnek, akkor lehet nem kéne bolygatni. Azért az nem olyan, mint egy kerék, hogy csakúgy levesszük, meg feltesszük. És akkor nem kell a HF tömítés, nem kellenek a csavarok, szívó és kipuffogó sortömítés, nem kell leengedni a vizet sem hozzá!

Vagy célszerszámot készíteni hozzá!

Kevered az embereket! :)

Mr. Drummer csak cseréli a tőmítéseket stb.

Vezérműtengely bontást meg P071 hozta fel! :)

Link to comment
Megosztás:

Ja én "csak" HF tömíttést cseréltetek meg síkoltatok és azért kérdeztem, hogy akkor kell olajat vennem meg fagyállót meg csavarokat meg tömíttéseket is. Bár most akkor ez a csavaros dolog nem tudom. Van aki azt mondja nem olyan jók az utángyártottak van aki aztmondja cseréljem.

Vagy le kell csekkolni az eredeti csavarokat, h milyen, s esetleg volt-e már kiszedve, vagy tényleg jó márkájút venni...

Bár én ezt a 40e Ft-osat picit sokallom :)

Szererintem ami elfogadható lehet az az:

Elring

Febi, Swag--->bár ezekről inkább a Volu tudna nyilatkozni

Reinz

viszont szerintem csavarból az Elwis nem jó... Kecsegtető az áruk, de nem ajánlják... Ha meg nem veszed meg előre és más csinálja az autód, meg megveszi bele az alkatrészt, akkor kitudja, h mi kerül bele..

Miért van az, hogy csak az én autómat tolja telibe a galamb?!?! :pinch:

Módosítva : Pistiv
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Lenne egy olyan kérdésem, hogy tudnátok valami jó féle pedálkészletet ajánlani? Már kezd kicsit elegem lenni, hogy folyton csúszkál a lábam a pedálokon, főleg most, ebben a szutyok időben. Valami olyanh jó lenne, amiben vannak keresztben gumicsíkok. A válasz előre is köszi.

nekem van egy garnitúra a lentebb linkelt példányból, ha eljössz érte a 8. kerületbe, akkor neked adom ingyen bérmentve.

Link to comment
Megosztás:

Ja én "csak" HF tömíttést cseréltetek meg síkoltatok és azért kérdeztem, hogy akkor kell olajat vennem meg fagyállót meg csavarokat meg tömíttéseket is. Bár most akkor ez a csavaros dolog nem tudom. Van aki azt mondja nem olyan jók az utángyártottak van aki aztmondja cseréljem.

Az olajat ehhez nem kell leengedni, tehát nincs szükség olajcserére. Kivéve ha éppen aktuális.

A hűtővizet le kell engedni, viszont nyugodtan vissza is lehet tölteni egy kis ülepítés és szűrés után. De ha ennek a cseréje is aktuális, akkor érdemes.

A tömítéseket amik le vannak szerelve, mindenképpen cserélni kell. A csavarokról meg volt szó külön.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.