Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

tigrában az 1,6os moci - azt hiszem x16xe- valakinek vmi tapasztalata vele kapcsolatban? "megvehető" egy ilyen motorral szerelt tigra?

C16XE-vel inkább.X16XE-nél számolni kell az ECOTEC dolgokkal amik okozhatnak fejtörést. No meg az 1.6 szinte úgy van bepajszerolva a motortérbe, ezért sok mindenhez, sok mindent bontani kell ha hozzá akarsz férni. :)

Link to comment
Megosztás:

C16XE-vel inkább.X16XE-nél számolni kell az ECOTEC dolgokkal amik okozhatnak fejtörést. No meg az 1.6 szinte úgy van bepajszerolva a motortérbe, ezért sok mindenhez, sok mindent bontani kell ha hozzá akarsz férni. :)

nekem volt c16xe mocim az autómban,nem kell bemutatni :D csak elvileg 94től már az 1,6osok x16xe -s motorkódosak. a szerelése nem érdekel,van egy szerelő barátom aki egy életre le van kötelezve számomra :D (ne kérdezd)

asszonynak nézegetünk ilyet,de félek ezektől az ecoteces motoroktól

Link to comment
Megosztás:

Nekem is úgy rémlik hogy a C16XE már nem került bele a Tigrába, abban csak X-es motorkódok voltak (X14XE, X16XE). Volt viszont C16XE B Corsában, és mivel a Tigra erre épül, tulajdonképpen átépíthető abba is, csak minek?

C16XE-t csak a 93ban gyártott gsi B corsákba raktak...anno már kiokosodtam ebből a motorkódból :)

Link to comment
Megosztás:

asszonynak nézegetünk ilyet,de félek ezektől az ecoteces motoroktól

Oda kell rájuk figyelni, elromlani ugyanazok a dolgok szoktak benne.AGR, alapjárati léptető koszolódás, folytószelepház koszolódás, gyújtórtafó, gyújtáskábelek, lambda szonda..... ilyenek.

Hozzáértő szerelő ismeretében vállalható a dolog, csak ne legyen kitaposva a lelke.

Kihagytam a kábelköteg öregedést....

Link to comment
Megosztás:

Oda kell rájuk figyelni, elromlani ugyanazok a dolgok szoktak benne.AGR, alapjárati léptető koszolódás, folytószelepház koszolódás, gyújtórtafó, gyújtáskábelek, lambda szonda..... ilyenek.

Hozzáértő szerelő ismeretében vállalható a dolog, csak ne legyen kitaposva a lelke.

Kihagytam a kábelköteg öregedést....

ettől fázom a legjobban...meg hogy ecotec :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem van oktánszám állítóm 1000FTért viheted :) 95-98. Kuplung vagy 20 kedvezménnyel jó minőségű és még nincs beszerelve :D Ennyi erővel én még olcsón adom a komplett motort :D 40ért viheted mindennel együtt :D

Szevasz!

Első lépésben enyém lehet az oktánszám állító?

Gyuri

Link to comment
Megosztás:

találtam egy oldalt nagy unalmamban,vmi sportautó barátok klubja (http://www.sbkm.hu)

megnéztem a tagok listáját, ott van hogy milyen autójuk van embereknek...hát az egy teljesen más világ :)

aztán mégjobban unatkoztam,elkezdtem nétítéletet olvasgatni subaru impreza wrx sti-ről, vmelyik verte a nyálát hogy 300pacis subarujával 2:19-et ment a hungaroringen...aztán eszembe jutott hogy A corsás forumban Padregas nem sokkal maradt le ettől az eredménytől...sok idióta subarus,nem tudják a frankót, corsát kell venni :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Gábor vagyok!

Van egy X14sz corsa B aminek motorhibakódja a következő:0105 intake manifold pressure senzor ha jól fordítom ez a szívócső nyomás szenzor. Ezt hol találom?Tudnátok mellékelni egy képet?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Gábor

MAP szenzor a tűzfalon.

MS002.jpg

Valszeg a vákumcsöve repedt, lyukas.

Link to comment
Megosztás:

ha olvassa az a csoda szép sötét hajú 3ajtós fekete b corzás lány aki ma beengedett maga elé a fogarasi kerepesi kereszteződésében,hogy nem azért nem indultam meg mert nem tudok vezetni,hanem mert azzal az egy kis mosolyával annyira levett a lábamról hogy a sebességet sem találtam :)

Link to comment
Megosztás:

ha olvassa az a csoda szép sötét hajú 3ajtós fekete b corzás lány aki ma beengedett maga elé a fogarasi kerepesi kereszteződésében,hogy nem azért nem indultam meg mert nem tudok vezetni,hanem mert azzal az egy kis mosolyával annyira levett a lábamról hogy a sebességet sem találtam :)

Folyt a nyálad a bajuszod alatt mi? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.