Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Na megtörtént a Tid bekötése, szép és jó minden, csak egy a gond vele, hogy kikapcsolt gyújtásnál is világít, igaz halványabban de azért világít rendesen.

Próbáltunk sok mindent, ha csak simán gyújtásra van kapcsolva, igaz nem veszti el az adatokat, de az óra nem jár tovább.

Mi lehet a megoldás?

Link to comment
Megosztás:

Na megtörtént a Tid bekötése, szép és jó minden, csak egy a gond vele, hogy kikapcsolt gyújtásnál is világít, igaz halványabban de azért világít rendesen.

Próbáltunk sok mindent, ha csak simán gyújtásra van kapcsolva, igaz nem veszti el az adatokat, de az óra nem jár tovább.

Mi lehet a megoldás?

Nincs valami elkötve? Gyújtáskapcsolóra van kötve tehát amikor indítasz is megmarad a jel? Arra kell a piros barna test + valami zöldes asszem azt meg a tompítottra kell kötni vagy vagyis valahova oda mert a fényerőt is tudod állítani a gombbal elvileg. A nyákra való forrasztásnál nem sikerült össze forrasztani valami lábat véletlen? Nem szabad így pislognia amikor én kipróbáltam a saját TID-em helyén akkor ilyet nem csinált! Szóval szerintem valami el lett kötve.

Link to comment
Megosztás:

Nincs valami elkötve?

Hát, nem tudom, elméletileg jónak kellene lenni! A fűtésszabályzókról vettük a gyújtást, az elakadásjelzőről, az állandóáramot, a hőmérő tökéletesen működik, valamint hogy gyújtásra jobban világít az is, mást nem kötöttünk be, mert nem tartottuk fontosnak a fejegységgel kapcsolatos dolgokat.

Link to comment
Megosztás:

Hát, nem tudom, elméletileg jónak kellene lenni! A fűtésszabályzókról vettük a gyújtást, az elakadásjelzőről, az állandóáramot, a hőmérő tökéletesen működik, valamint hogy gyújtásra jobban világít az is, mást nem kötöttünk be, mert nem tartottuk fontosnak a fejegységgel kapcsolatos dolgokat.

Akkor a nyákon lévő forrasztásokat ellenőrizzétek, a testet kéne lecsekkolni bekötni gyújtáskapcsolóra + bekötni a szálat valahova oda a lámpa kapcsolóhoz amivel tudod állítani a fényét a műszerfalnak is szerintem így már nem lehet gond! De az óra amúgy jár nem? Nekem nem volt gond vele.

Link to comment
Megosztás:

Akkor a nyákon lévő forrasztásokat ellenőrizzétek, a testet kéne lecsekkolni bekötni gyújtáskapcsolóra + bekötni a szálat valahova oda a lámpa kapcsolóhoz amivel tudod állítani a fényét a műszerfalnak is szerintem így már nem lehet gond! De az óra amúgy jár nem? Nekem nem volt gond vele.

Mondom nincs vele gond, a testet a fűtéstől kapja arra a barna kábelre lett ráforrasztva!

Lámpakapcsoló alatt, sajnos nincs fényállító nálam :)

Link to comment
Megosztás:

Mondom nincs vele gond, a testet a fűtéstől kapja arra a barna kábelre lett ráforrasztva!

Lámpakapcsoló alatt, sajnos nincs fényállító nálam :)

Kell az is? :D Eladhatom csak a kupakja zöld ha áthackeled a feketét jó lesz :D Szerintem adjál neki más testet! Van ott még valami csavar szerintem!

Link to comment
Megosztás:

És azt ha berakom a helyére automatikusan, állítja fényerőt, nem kell plusz kábel??

TId fényerejét, vagy a műszerfalét?

A tekerőre állítja a műszerfal és a TID fényerejét is és ha tompítottra teszed akkor bekapcsol a TID. Az hogy mi kell hozzá azt nem tudom pontosan :) De szerintem a kapcsolóba benne van minden

Link to comment
Megosztás:

hogy csajozol a hajaddal? ööö, gondolom oda megy a csaj hozzád,elkezd irigykedni a fürtjeidre majd megkérdezi milyen hajsütő vassal csináltad...de ezt nem csajozásnak nevezik :D :)

Majdnem!

Egyszer csak azt hallom: "megfoghatom a hajad?" :D

Valami hülye meg beugrik a képbe.

Bazdmeg a k.va anyád, hogy már megint a hajaddal csajozol...
:D
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Gábor vagyok!

Van egy X14sz corsa B aminek motorhibakódja a következő:0105 intake manifold pressure senzor ha jól fordítom ez a szívócső nyomás szenzor. Ezt hol találom?Tudnátok mellékelni egy képet?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.