Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Én a saab műszeregységéről és annak ergonómiájáról beszéltem, nem a luxuscuccokról és a hibákról...

Átrakható, de sok meló. Külső féltengelycsuklók cseréje, főfékmunkahenger, ABS kocka, fékcsövek stb. Ez olyan mint a klíma: utólag kínlódjon vele akinek 2 anyja van.

Nem tudja kijelezni literre pontosan hány liter van benne. Elég nehéz lenne megoldani, hogy halál pontosan bármivel is kitudd jelezni hány liter van benne, max közelítőleg lehetne.

Áhh köszi. Igen jók a saab belsők is.

Áhááá akkor nem mondott hülyeséget a srác. Minden cucc meglenne mert benne van a verdába csak ennyit szopni vele :icon4: Jaj de a féltengelyt azt majd cserélni kell a nagyobb motor miatt akkor cserélni kell a csuklót is gondolom így ugyan úgy szart se érne az ABS ha jól gondolom. Vagy a nagyobb motorral és féltengelyel is tudom használni mert akkor megérné nekem a szenvedést ha persze egyáltalán ér valamit egy 17 éves ABS :icon4:

Ahh ha nem tudja kijelezni akkor nem érdekel :D Nem kell, hogy full pontosan kiírja közelítő érték is jó lenne.

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt fém váltógombom, úgyhogy praktikus oldalról közelítem meg a kérdést: az enyém télen hozzáfagyott a kezemhez, nyáron meg odasült a tenyerem. Neked nem?

Nekem is a cégesbe és folyamat kilazult a csavar meg szar is volt szerintem simán jó a gyári nem a kocka alakú nekem még a kinézete is tetszik :D

Link to comment
Megosztás:

Okés! Akkor ha majd nagyobb motorom lesz a külső csuklókat megtarthatóm az ABS miatt vagy kuka?:D Magyarul ha veszem a fáradtságot és vissza tetetem majd az ABS-t a kocsimba akkor motor cserélnél lesz e problémám vele? Köszöntem szépen! Bocs de ehhez nagyon de nagyon nem értek! Mert ha nem megoldható akkor inkább eladom a cuccait.

Nem csalunk....

http://www.kephost.com/images4/2011/7/24/e...olyzsnv2p3w.jpg

Link to comment
Megosztás:

Okés! Akkor ha majd nagyobb motorom lesz a külső csuklókat megtarthatóm az ABS miatt vagy kuka?:D Magyarul ha veszem a fáradtságot és vissza tetetem majd az ABS-t a kocsimba akkor motor cserélnél lesz e problémám vele? Köszöntem szépen! Bocs de ehhez nagyon de nagyon nem értek! Mert ha nem megoldható akkor inkább eladom a cuccait.

Fordulj Demóhoz a kérdéseiddel.

Link to comment
Megosztás:

SAAB az más világ. belevilágít a középső tükörbe a mögötted lévő máris sötétebbek lesznek a tükröt meg van olyan verda amibe 2db GPS jeladót tesznek ha ellopnák meg ilyen beteg dolgok. Fullos bőr belsők meg minden turbós motorok. A szervizbe meg ilyen 1 milliós számlák szoktak lenni. Barátom a szervizbe dolgozik ő szokta szerelni a corsát ha nagyobb meló van olyanokat szokott mesélni áhh.

Tehát az ABS átrakható? Valami csuklókat kormányművet és féltengelyt nem kell cserélni? Mert akkor nem érdekel a téma :D Sőt egyáltalán ér valamit a B corsa ABS-e? :icon4:

MID kitudja írni hány Liter van a tankba mondjuk így, hogy 15L van még benne. Mert akkor tényleg be kell szereznem. 1000 éve erre vágyok, hogy kiírja digitálisan a kocsi hány L van a tankba nem is érdekelne a benzin mutató :icon4:

Ez azért nem saab tulajdonság ;)

Link to comment
Megosztás:

Beültetsz valakit, aki a lábával felhúzza a kuplung pedált. Ekkor meglazul a bowden annyira, hogy tudj tekerni a végén található csavaron.

Ha befelé tekered jobban kiemel, ha kifelé, akkor kevésbé.

Mégegyszer: ha befelé tekered fentebb fog, ha kintebb, akkor lentebb. :icon4:

Az ideális fogási pont: beteszed egyesbe, gáz nélkül óvatosan emeled a kuplungpedált és kb a padlótól 2cm-re kezd fogni. Kb ez a gyári beállítás, de izlés szerint is lehet, kinek mi a kényelmes. :icon4:

Örülj neki, hogy nem hidraulikus a kuplung és nem autómata a beállító része. :D

Köszönöm JOhnny-nak! Beállítottam a kuplungot, kb. 3 perc volt. A pedált asztalos szorítóval rögzítettem. A pedál az alsó 2-3cm-nél kazd fogni, menet közben még nem próbáltam. A beállító csavar végén még 10mm hosszú menet van. Valószínüleg hamarosan csereérett a kuplungtárcsa.

Gyuri

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm JOhnny-nak! Beállítottam a kuplungot, kb. 3 perc volt. A pedált asztalos szorítóval rögzítettem. A pedál az alsó 2-3cm-nél kazd fogni, menet közben még nem próbáltam. A beállító csavar végén még 10mm hosszú menet van. Valószínüleg hamarosan csereérett a kuplungtárcsa.

Gyuri

:D :icon4:

Link to comment
Megosztás:

http://i28.photobucket.com/albums/c224/1li...orsa20xe006.jpg

Na Dörti!

Kérdés! :icon4:

Milyen probléma látható a képen? :D

B Corsa C20XE átalakítás....csak egy probléma a sok közül, amivel te is fogsz találkozni....

Hát ha jól látom a fékcső túl közel van. De még mindig nem vagyok autó szerelő, de amúgy nekem csak lehet C20NE lesz, bár ami miatt most vakarom a fejem az, hogy tudnék és példányt rá csak ezt a szervó dolgot, hogy tudják összehozni, hogy az nekem maradjon mert ha nem akkor a motor se kell :icon4: Meg azon agyaltam, hogy a C20XE 2x annyiba kerül és ha valami meghal rajta nem lesz olcsó móka. Használt dolgoknál meg jobb félni mint megijedni. Reggel megyek a GSI ülésekért alig várom már ;)

Ja igen és én ezen nem akarok átesni, mert szeretném beszereltetni valaki olyannal aki ért is hozzá és lehet demó segítségét fogom kérni persze nem ingyen ;)

Link to comment
Megosztás:

Hát ha jól látom a fékcső túl közel van. De még mindig nem vagyok autó szerelő, de amúgy nekem csak lehet C20NE lesz, bár ami miatt most vakarom a fejem az, hogy tudnék és példányt rá csak ezt a szervó dolgot, hogy tudják összehozni, hogy az nekem maradjon mert ha nem akkor a motor se kell :D Meg azon agyaltam, hogy a C20XE 2x annyiba kerül és ha valami meghal rajta nem lesz olcsó móka. Használt dolgoknál meg jobb félni mint megijedni. Reggel megyek a GSI ülésekért alig várom már :icon4:

Ja igen és én ezen nem akarok átesni, mert szeretném beszereltetni valaki olyannal aki ért is hozzá és lehet demó segítségét fogom kérni persze nem ingyen :icon4:

Jutottál vmire a tiddel kapcsolatban?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.