Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Ha előttem csinálná valaki, akkor biztos ügyesebb lennék :icon4:

Utána talán egy két nagyobb dolgot is megmernék csinálni, de így? ;)

Én is így vagyok/voltam elég sok dologgal. Pl a hifit haverom kötötte be mert úgy voltam vele inkább olyan csinálja aki már csinált ilyet. Ellestem mindent amit csak lehetett, mostmár simán megy :D

Mondjuk hatalmas segítség ilyen téren ez a fórum is, elég sok segítséget kaptam, bekötésekkel kapcsolatban, szivargyújtó,belső világítás, csomagtér világítás stb. Sokaknak ez rutinból jön, mostmár ,hogy én is megcsináltam leírt segítségek alapján legközelebb már menni fog fejből :icon4:

Link to comment
Megosztás:

hali. A váltógombról tehetnél fel képet, kíváncsi lennék hogy sikerült. Te csináltad vagy csináltattad?

Saját magamnak esztergáltam, egy ideig elvoltam vele, mire kitaláltam hogy legyen. Ne számíts nagy durranásra, de nekem tetszik, szerintem szebb mint a gyári. Megpróbálok ma képet feltenni.

Link to comment
Megosztás:

Kitakarítottam az egr-t nitro-hígítóval,eléggé el volt tömődve a szelep korommal.

Próbakör: áá de szépen veszi a fordulatot,aztán motorfék,rángatózás, sárga lámpa....fakk.

Kivillogtattam,most 47-es kód ami dörti leírása szerint egr szelep szintén.

Van még egy szelepem,ami másik motornál tuti jól működött, próbálkozzak azzal,vagy inkább lefalazás?

Link to comment
Megosztás:

Hát próbáltam én úgy leszedni de féltem, hogy eltöröm akkor ki lehet pattintani a gömbfejből? Ja undorítóan sok idő szétkapni :D A vashulladékokért adnak vagy 20at majd kb :icon4: Kíváncsi leszek, hogy sikerül eladnod majd és mennyi pénzed jön vissza. Bár azért vannak ott értékek. Szervó mindent külön nyomass fel szélvédőket meg mindent majd beindul a biznisz. Én is ahogy ma bontottam, látom, hogy nagyon sok érték van csak ez a retkes idő vissza fogok sokszor. Kis meleg moti. Sok szerencsét neked is!

Jaja engem is egyfolytában az idő fogott vissza a garázsban folytattuk,rengeteg pénz lenne a cuccokban de rengeteg idő is mire elviszik!!!Kösz és neked sok szerencsét a cuccok elpasszolásához!!

Link to comment
Megosztás:

Jaja engem is egyfolytában az idő fogott vissza a garázsban folytattuk,rengeteg pénz lenne a cuccokban de rengeteg idő is mire elviszik!!!Kösz és neked sok szerencsét a cuccok elpasszolásához!!

Dehogy rengeted idő, a fontosabb dolgok hamar elmennek, az hogy 1-2 kapcsoló rajtad marad az meg nem lényeg. :D A lényeg, hogy nem szabad irreális árakon adni mindent :icon4: Pl neked is van TID kijelződ Ami középen írja az órát igaz? Jean Trevor keres itt a fórumon :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Jajaja én keresek, csak még mondta, hogy a hőmérőt meg kell nézni, mert lehet kontaktos, bár legfeljebb azt veszek 3k körül van.

De augusztusig nem lesz lóvé :D

Bazzz annak idején én is 3ért vettem irreálisan drága :icon4: de remélem a mostani jó amit bontottam örülnék neki.

Link to comment
Megosztás:

Kitakarítottam az egr-t nitro-hígítóval,eléggé el volt tömődve a szelep korommal.

Próbakör: áá de szépen veszi a fordulatot,aztán motorfék,rángatózás, sárga lámpa....fakk.

Kivillogtattam,most 47-es kód ami dörti leírása szerint egr szelep szintén.

Van még egy szelepem,ami másik motornál tuti jól működött, próbálkozzak azzal,vagy inkább lefalazás?

Mivel neked elég jó helyen van, próbálkozz még a bontottal, hátha jó lesz, de ha azzal sem javul, akkor a tömítés formájára vágj egy vastagabb alulemezből alá falazást.

Link to comment
Megosztás:

Mivel neked elég jó helyen van, próbálkozz még a bontottal, hátha jó lesz, de ha azzal sem javul, akkor a tömítés formájára vágj egy vastagabb alulemezből alá falazást.

Ja csak így nagy motorféknél meg ilyen helyzetekbe mindig világítani fog a sárga lámpa, azért jó dolog ha van az :D Én bontottal próbálkoznék inkább 3 napos garancia alatt hátha elő jön. Már ahol adnak ilyet.

Link to comment
Megosztás:

Dehogy rengeted idő, a fontosabb dolgok hamar elmennek, az hogy 1-2 kapcsoló rajtad marad az meg nem lényeg. :D A lényeg, hogy nem szabad irreális árakon adni mindent :icon4: Pl neked is van TID kijelződ Ami középen írja az órát igaz? Jean Trevor keres itt a fórumon :icon4:

Ja igen márcsak volt elpasszoltam azt is sok mással együtt azért van fent vaterán+racin en hogy érdeklődjenek mi maradt !!!

Link to comment
Megosztás:

Tedd fel teszveszre is vaterán keresztül + ide fórumra + expresszre :D és hibátlan :icon4:

Ahha teszveszre azért nem akarom feltenni mert duplaannyit kérnek el mint vaterán most is eladtam dolgokat összértékben egybe 18 ért és 1080ft lett a járulék rá :icon4: ;)

Itt is hirdetgettem de mivel már itt sok fórumossal dumáltam meg üzleteltem ha kell valakinek valami remélem hozzámirányítják őket!! ;) Multkor is ez volt:D:DMeg is köszöntem

Link to comment
Megosztás:

Ja csak így nagy motorféknél meg ilyen helyzetekbe mindig világítani fog a sárga lámpa, azért jó dolog ha van az :D Én bontottal próbálkoznék inkább 3 napos garancia alatt hátha elő jön. Már ahol adnak ilyet.

Az EGR egy mérnöki "hiba".Ha az ECU nem hiányolja, nyugodtan el lehet távolítani.

Link to comment
Megosztás:

Mivel neked elég jó helyen van, próbálkozz még a bontottal, hátha jó lesz, de ha azzal sem javul, akkor a tömítés formájára vágj egy vastagabb alulemezből alá falazást.

Szélsebesen cseréltem a bontottra,25km országúti próba alatt nem reklamált.kopp-kopp-kopp. Ezt is szépen kimostam nitróval.

A másikkal 47-es kódot dobott az annyit jelent,hogy semmit nem kommunikál.Tehát papírnehezéknek ideális. :D

Meg mintha teljesen pusztult egr-rel nem venné úgy a fordulatot,mint jó egr-rel. Ilyenkor gondolom folyamatosan engedi a kartergázt befelé...

Link to comment
Megosztás:

Nálam már mindenhol, a lányok nem tisztelik akocsi tisztaságát és a rendet. :D

Nekem meg sehol rá is rúgnék a gerincére annak aki telepakolja a kocsimat minden szarral :icon4: Utálom ha egy kocsit tele kell rakni mindennel, múltkor is haverom kitalálta, hogy strand után ő beül póló nélkül majd az ülésre. Oké központi zár bezár addig sehova se megyünk amíg felsőt nem veszel fel. Nekem sehova sincs bepakolva minden felesleges lim-lom utálom rossz ránézni, ez olyan mintha 1 szobába a polc izomból telepakolva betuszkolva minden. Természetesen egy nyaralás, vagy utazás más, de alapjáraton, tele pakolni a kocsit mindennel. Be lehet tenni azokat a vizeket is normálisan nem beszórni ráadásul a saját lába mellett gurul ide oda. Azt meg már meg se említem, hogy ott a polc :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg sehol rá is rúgnék a gerincére annak aki telepakolja a kocsimat minden szarral :D Utálom ha egy kocsit tele kell rakni mindennel, múltkor is haverom kitalálta, hogy strand után ő beül póló nélkül majd az ülésre. Oké központi zár bezár addig sehova se megyünk amíg felsőt nem veszel fel. Nekem sehova sincs bepakolva minden felesleges lim-lom utálom rossz ránézni, ez olyan mintha 1 szobába a polc izomból telepakolva betuszkolva minden. Természetesen egy nyaralás, vagy utazás más, de alapjáraton, tele pakolni a kocsit mindennel. Be lehet tenni azokat a vizeket is normálisan nem beszórni ráadásul a saját lába mellett gurul ide oda. Azt meg már meg se említem, hogy ott a polc :icon4:

Hát igen, engem is baromira zavar a kupleráj a kocsiban, de már nem tépem a számat. Úgyse tart sokáig a rend. Ha kitakarítom kb 2-3 nap és megint ugyanaz. Amúgy vélemény a gombról?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

B corsahoz kellene vezető oldali ajtóhoz külső kilincs,

mert ha kinyitom az ajtót a kilincs úgy marad...

...és a múltkor is majdnem elindulás után kiestem :D

valószínű a rugó elfáradt vagy eltört már...

valakinek lenne ilyen BPesten?... új vagy hibátlan bontott is érdekelne.

köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.