Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Hát ez nem az én napom...:D

Nah remélem már jó lesz, szóval a kérdés, hogy melyik irányba kell kilazítani?? 2 órás szenvedés után se jobbra se balra nem mozdult 1mm-t se szóval már semmiben se vagyok biztos

http://kepfeltoltes.hu/view/110716/Kasattu...ltoltes.hu_.jpg

Szia! Normál menetes, szedtem szét, és a forgás irányból is kiderül. Pakold ötösbe, WD40 a menetre, aztán hajrá!

Link to comment
Megosztás:

A C12nz tuningal kapcsolatban köszönöm a hozzászólásokat. Én is a motor cserén kondolkoztam, de amíg nincs munkám nincs pénz, nincs lóerő. A tuningban ami a kérdés alapja volt olyan házi praktikákra gondoltam amit sufni tuningnak is nevezhetünk hiszen fillérekből meg lehet csinálni. Egyébként Annyiban még tudtok segíteni, hogy motorkód szerint mennyit fogyasztanak ténylegesen a gépek? Nem vagánykodni akarok, de néha kéne előzni, de nincs mindíg több szabad kilóméter a másik sávban! Ha száguldozni szeretnék akkor csak felülök az 1500ccm-es cruiseremre és megnyújtom a gázbowdent!! :D

Link to comment
Megosztás:

Nem írták el.

Ez egy Bieber Cabrio, nagyon kevés készült belőle, és csak az átépítés újkorában 8000DM, azaz több mint 1M Ft volt, és ehhez még hozzájön a Calibra ára.

Amúgy ez volt az olcsóbbik verzió, a Hornstein is csinált anno Cabrio átépítéseket, de az már 30e DM-be, azaz 4.5M Ft-ba került (+természetesen itt is a Calibra ára). Például meg kellett venni hozzá az Audi 80/A4 Cabrio komplett tetőszerkezetét, ugyanis az van átalakítva.

Link to comment
Megosztás:

Nem írták el.

Ez egy Bieber Cabrio, nagyon kevés készült belőle, és csak az átépítés újkorában 8000DM, azaz több mint 1M Ft volt, és ehhez még hozzájön a Calibra ára.

Amúgy ez volt az olcsóbbik verzió, a Hornstein is csinált anno Cabrio átépítéseket, de az már 30e DM-be, azaz 4.5M Ft-ba került (+természetesen itt is a Calibra ára). Például meg kellett venni hozzá az Audi 80/A4 Cabrio komplett tetőszerkezetét, ugyanis az van átalakítva.

Azért valljuk be hogy ennyi pénzért soha nem fogja tudni eladni, esetleg ha vmi opelos fanatikus lottónyertes meg nem veszi. Ennek az autónak inkább az eszmei értéke ennyi. Amúgy csodálkozom hogy gyárilag nem csináltak ebből cabriót, vitték volna mint a cukrot

Link to comment
Megosztás:

bizony ám hogy nem lehet... nem mindegyik obd2 lehet ,haldokló trafósorra gondolnák..

de ha volt gépen akkor lehet legalább a hiba kódot meg mondhatták volna :icon4:

Aha én is a gyujtásra tippeltem, de nem két hengernek van egy trafója? Viszont akkor azt nem érte miért nem cserélte ki? :D

Link to comment
Megosztás:

Ha már nagyobb lesz elvárás akkor majd veszek mellé valami oldtimer mercit mondjuk 124es E500at, áhh nem valami jó TD-t ami keveset eszik :icon4::D a corsa meg marad bohóckodni :icon4:

Megpróbáltuk beindítani azt a 190 2.0 benzines mercit ami 4éve áll egyik ismerősöm garázsában letakarva pokróccal. Önindító teker, benzinpumpa meg sem nyikkan. Félig volt a tank. Egyszerűen álló helyben megkotlott a pumpa. Nem nagyon győzött meg az elpusztíthatatlan mercedes mítoszról. Főleg,hogy egy márkaszervizbe hordott 3.autónak használt 24év alatt 250e-t futott példányról beszélünk. Új pumpa 57e, bontva találtam 15ért,aztán talán beindulna és meg lehetne nézni próbaúton milyen további alaktrészek haltak be. ;)

Szerelőmnél láttam megemelve egy w124 benyásat. 94-es műanyagbetétes (teleoldalas) Éppen a váltó állt be alatta mint a gerely az volt látogatásának tárgya. ;)

Alánéztem: hátsó rugótányérok alatt a váznyúlvány eléggé porlékony állapotban volt+ a benzincsöveket is el lehetett volna morzsolni szerintem. Meg a műanyagbetét azért praktikus,mert nem látszik,hogy szét van alatta rohadva a küszöb és az ajtók alja és az alvázvédő alatt is könnyen eltűnik a padlólemez azt mondják. ;)

Pedig kívülről ez a 124-es szép darabnak számított.

A kereklámpások w210 sem jobbak,nagybátyám olyan bontott árakat mondott,hogy padlót fogtam pl. egyes modellekben légrugó darabja 100ropi bontva. :D

Gazdag embereknek való úri hóbort a mercedes ha fiatal autó akkor azért, ha öreg akkor azért.

Link to comment
Megosztás:

Megpróbáltuk beindítani azt a 190 2.0 benzines mercit ami 4éve áll egyik ismerősöm garázsában letakarva pokróccal. Önindító teker, benzinpumpa meg sem nyikkan. Félig volt a tank. Egyszerűen álló helyben megkotlott a pumpa. Nem nagyon győzött meg az elpusztíthatatlan mercedes mítoszról. Főleg,hogy egy márkaszervizbe hordott 3.autónak használt 24év alatt 250e-t futott példányról beszélünk. Új pumpa 57e, bontva találtam 15ért,aztán talán beindulna és meg lehetne nézni próbaúton milyen további alaktrészek haltak be. :icon4:

Szerelőmnél láttam megemelve egy w124 benyásat. 94-es műanyagbetétes (teleoldalas) Éppen a váltó állt be alatta mint a gerely az volt látogatásának tárgya. :icon4:

Alánéztem: hátsó rugótányérok alatt a váznyúlvány eléggé porlékony állapotban volt+ a benzincsöveket is el lehetett volna morzsolni szerintem. Meg a műanyagbetét azért praktikus,mert nem látszik,hogy szét van alatta rohadva a küszöb és az ajtók alja és az alvázvédő alatt is könnyen eltűnik a padlólemez azt mondják. ;)

Pedig kívülről ez a 124-es szép darabnak számított.

A kereklámpások w210 sem jobbak,nagybátyám olyan bontott árakat mondott,hogy padlót fogtam pl. egyes modellekben légrugó darabja 100ropi bontva. :D

Gazdag embereknek való úri hóbort a mercedes ha fiatal autó akkor azért, ha öreg akkor azért.

Hja sokan elfelejtik, hogy nem csak megvenni kell egy kocsit hanem fenn is kell tartani. Na és persze a vétel után ne az alufelni legyen a legelső hanem a vezérlés csere.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Most próbáljuk kiszedni a vízpumpát a gépből, 1,6 GSI kiszedtük az összes csavart ami tartja, de nem akar kijönni a szemét... Tudja esetleg valaki hogy mi lehet a gond?? el kell forgatni valamerre, vagy a másik oldalon még tarthatja vmi? vagy csak egyszerűen ilyen nehezen jön ki??

Köszi a válaszokat!!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Most próbáljuk kiszedni a vízpumpát a gépből, 1,6 GSI kiszedtük az összes csavart ami tartja, de nem akar kijönni a szemét... Tudja esetleg valaki hogy mi lehet a gond?? el kell forgatni valamerre, vagy a másik oldalon még tarthatja vmi? vagy csak egyszerűen ilyen nehezen jön ki??

Köszi a válaszokat!!

Be van gyógyulva, óvatosan kalapáccsal/gumikaplapáccsal üssétek. :D

Link to comment
Megosztás:

Be van gyógyulva, óvatosan kalapáccsal/gumikaplapáccsal üssétek. :D

Köszi a választ!

Igazad volt, nem is volt benne tömítés hanem vmi ragasztóval vagy nemtom mivel oldotta meg az, aki előzőleg cserélte. Minden esetre most fogalmam sincs, hogy pumpát kell cserélni vagy csak a tömítés volt a szar, kicsit nyikorog mikor forgatjuk de nem kotyog meg ilyesmi... Szerintem a biztonság kedvéért kicseréljük, már csak egy kérdés van:

TUD VALAKI ÉRDEN VAGY SZÁZHALOMBATTÁN AUTÓSBOLTOT AHOL LEHET KAPNI 1,6-OS GSI-HEZ VÍZPUMPÁT?

Vaterán találtam 8500 ért dehát mire elutalom meg megjön az egy hét...

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ!

Igazad volt, nem is volt benne tömítés hanem vmi ragasztóval vagy nemtom mivel oldotta meg az, aki előzőleg cserélte. Minden esetre most fogalmam sincs, hogy pumpát kell cserélni vagy csak a tömítés volt a szar, kicsit nyikorog mikor forgatjuk de nem kotyog meg ilyesmi... Szerintem a biztonság kedvéért kicseréljük, már csak egy kérdés van:

TUD VALAKI ÉRDEN VAGY SZÁZHALOMBATTÁN AUTÓSBOLTOT AHOL LEHET KAPNI 1,6-OS GSI-HEZ VÍZPUMPÁT?

Vaterán találtam 8500 ért dehát mire elutalom meg megjön az egy hét...

Tessék bemenni pestre a teve utcába, a csergőhöz! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.