Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

felénk van az egyik srácnak 1.9 a3 audit cserélte Rs octaviára . Egyik este taposta neki a városba...az a hang amit a motor kiad váá csak azt hallod 1. psszzt 2. psszzt nagyon faja.

látom nagyon tettszik ez a hang mindenkinek...én allergiás szezonban simán csinálok egymás után vagy 10-15ilyet B)

Link to comment
Megosztás:

Nana.

Inkább azt mondanám hogy nem megy annyira rosszul mint amire számítottam először, tudva hogy a C12NZ 45lovas... De igazából nincs összehasonlítási alapom, mert előtte csak egyetlen egyszer vezettem 1.2-es A Corsát, de az még a 12S motorú karburátoros volt, 60lóval, és az is elég régen volt. És bár a mostani csak háromnegyede teljesítményre, azért érzésre ennél többnek tűnik.

Lambda értékeket tudsz mondani? Biztosan 1alatt lehet valamivel..

Link to comment
Megosztás:

Lambda értékeket tudsz mondani? Biztosan 1alatt lehet valamivel..

Sajna nem, ami nekem van diag műszerem az nem hejlandó kommunikálni a Multec-kel, ezért Tech1-re meg nem viszem. De sanszos hogy nincs már topon a lambdaszondám sem, legalábbis attól hogy nagyobbbefecsik vannak benne, még nem kéne egy literrel többet fogyasztania... 7liter alá akármilyen kíméletes pedálkezeléssel se tudom levinni a fogyiját még hosszú távon se, bár ebben azért közrejátszhat a gyakorlatilag halott termosztát is, tudniillik a motorom gyakorlatilag sosincs üzemi hőfokon, még 100km vezetés után is talán ha 2mm-t mozdul a mutató az alsó holtpontról... szóval lenne vele munka bőven...

Link to comment
Megosztás:

Nem verseny autó de ha majd az 1.2 45LE után beülsz egy 1.4 82-90LEbe majd meglátod mennyivel jobb :):D Demóra visszatérve meg Kurv@ jó nekem is tetszik, csak ha azt nézzük szabályosan nem is vehetne részt a forgalomba meg amennyit fogyaszt az a kocsi hogy az már nem gazdaságos. Hobbi autónak oké de ezt használni arra hogy elmenj vásárolni a postára ide oda szvsz semmi értelme. Legalábbis itt magyarországon nem hinném, meg az itt fórumozok közül mindenkinek huh de jól menne akkor nem 18 éves b corsáink lennének. Mellesleg egy A corsa fele annyiba kerül mint egy B és még keveset mondtam, szóval a kocsi felét lazán el lehet költeni a motor árára. Amúgy meg nem demót akartam lehúzni mert tetszik amit csinál meg látszik is, hogy ért hozzá! Letett valamit az asztalra amit olvastam neten és láttam róla! Nekem ez a véleményem.

A fogyasztási adatokat honnan tudod? B)

Másrészt én vehetnék nagy dög autót, de nem költöm ilyenre a pénzem, kell az másra is majd. :(

Szeretem a Corsát, főleg amikor a bárgyú új gazdag pöcsög fiát alázom vele, az meg feszít a Navarában. :D

Link to comment
Megosztás:

A fogyasztási adatokat honnan tudod? B)

Másrészt én vehetnék nagy dög autót, de nem költöm ilyenre a pénzem, kell az másra is majd. :(

Szeretem a Corsát, főleg amikor a bárgyú új gazdag pöcsög fiát alázom vele, az meg feszít a Navarában. :D

Egy 2.0 turbos motorhoz nem kell okosnak lenni, hogy ha toljuk neki mennyit eszik :) És akinek ilyen kocsija van nem azért veszi csinálja, hogy nagypapásan vezesse.

Link to comment
Megosztás:

Egy 2.0 turbos motorhoz nem kell okosnak lenni, hogy ha toljuk neki mennyit eszik B) És akinek ilyen kocsija van nem azért veszi csinálja, hogy nagypapásan vezesse.

A kérdést azért tettem fel, mert eléggé megszoktak lepődni, amikor egy C20NE vagy C20XE fogyasztási adatát meghallják.

Ebből lehet következtetni, hogy a túrós sem úgy fogyaszt, mint az "könyv" alapján várható lenne.

Ne feledjük, hogy nem kell nagy súly húznia a mocinak...

Link to comment
Megosztás:

A kérdést azért tettem fel, mert eléggé megszoktak lepődni, amikor egy C20NE vagy C20XE fogyasztási adatát meghallják.

Ebből lehet következtetni, hogy a túrós sem úgy fogyaszt, mint az "könyv" alapján várható lenne.

Ne feledjük, hogy nem kell nagy súly húznia a mocinak...

Igen ebbe full igazad van minél nagyobb motor annál kevésbé kell neki taposni és könnyebben mozgatja egy nagyobb motor a bódét!

Link to comment
Megosztás:

Lenne még 1 kérdésem. Az ABS fék néha elkezd villágitani, és akkor nem is müködik. Volt egyszer télen, hogy benyomom, világit, és nem müködött az ABS, csak csúsztam előre csúszós úton, és majdnem ki az útkereszteződésbe, akkor jól megijedtem.

Azt is ki lehet villogtatni???

Link to comment
Megosztás:

Sajna nem, ami nekem van diag műszerem az nem hejlandó kommunikálni a Multec-kel, ezért Tech1-re meg nem viszem. De sanszos hogy nincs már topon a lambdaszondám sem, legalábbis attól hogy nagyobbbefecsik vannak benne, még nem kéne egy literrel többet fogyasztania... 7liter alá akármilyen kíméletes pedálkezeléssel se tudom levinni a fogyiját még hosszú távon se, bár ebben azért közrejátszhat a gyakorlatilag halott termosztát is, tudniillik a motorom gyakorlatilag sosincs üzemi hőfokon, még 100km vezetés után is talán ha 2mm-t mozdul a mutató az alsó holtpontról... szóval lenne vele munka bőven...

Csináld meg szegénykét! :) Egy termosztát meg bosch lambdával megoldódik minden baja.

Karburátorral 60ló ugyanez a blokk B) ...hmmm euro normák keményen megfojtják ezeket a központi injektorokat. :D Gyárilag kicsit szegény keveréken mennek vagy hol fojtódnak ezek vajon be ennyire?

Igen ebbe full igazad van minél nagyobb motor annál kevésbé kell neki taposni és könnyebben mozgatja egy nagyobb motor a bódét!

Gsi corsa ugyanannyit fogyaszt gyári adatok szerint,mint egy 14nz. :(

Link to comment
Megosztás:

Csináld meg szegénykét! :) Egy termosztát meg bosch lambdával megoldódik minden baja.

Karburátorral 60ló ugyanez a blokk B) ...hmmm euro normák keményen megfojtják ezeket a központi injektorokat. :D Gyárilag kicsit szegény keveréken mennek vagy hol fojtódnak ezek vajon be ennyire?

Gsi corsa ugyanannyit fogyaszt gyári adatok szerint,mint egy 14nz. :)

Ráadásul még fele olyan szarul is megy :(

Link to comment
Megosztás:

Ez nagyon csúnya miért nem veszel másikat? Vagy húzatod át :D

Tudom, hogy csúnya, de ami most van annál jobb lenne. (Kék plüss vagy milyen áthúzva, előző tulaj műve.)

No meg pont ilyen Zöld a műszerfalam, meg a gombok.

No már úgy megszoktam! B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.