Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Ja és Nissan navara vs Corsa 0:2 B)

A navarás sem normális,hogy leáll egy 2 tonnás terepjáróval gyorsulni. :D

Tegnap beállt mellém az elfogyó külső sávba lámpánál egy avensis I 1.6 (110ló,papíron 400kg-val nehezebb,mint a corsa) Szerintem az volt a szándéka,hogy kikerül jobbról. :) Nem jött össze. :( Pedig 3500 nál elváltottam az egyest kettest,aztán beálltam 60-ra. Ezután sértődötten kikerült és elhúzta a csíkot. :)

Link to comment
Megosztás:

Akárki leszólhatja a corzit hogy női autó, oda kell állni mellé bennevan 100 paci 800kg-ra ott legyen kemény...tegnap haver ventojával 1.9tdi kerülgettük egymást...neki 90 ló több nyomaték...én a 15ös kerékkel mentem szélárnyékban 140-150-et. Mit mond rá...látod azért egy volkswagen XD jah mondom egy csajos opel B) adhatsz a jelre egy cuppantósat...szvsz piacon ár/érték arányban szerintem nincs jobb verda ami gazdaságos fentartással üzemeltethető fiattalos és megy mint a golyó. (golf III, renault clio, honda civic)

Egyetlen bajom a modernizáció hiánya...persze ez van akinek hátrány van akinek előny...16 év alatt azért elég sokat fejlődött a technika.

Link to comment
Megosztás:

Akárki leszólhatja a corzit hogy női autó, oda kell állni mellé bennevan 100 paci 800kg-ra ott legyen kemény...tegnap haver ventojával 1.9tdi kerülgettük egymást...neki 90 ló több nyomaték...én a 15ös kerékkel mentem szélárnyékban 140-150-et. Mit mond rá...látod azért egy volkswagen XD jah mondom egy csajos opel :D adhatsz a jelre egy cuppantósat...szvsz piacon ár/érték arányban szerintem nincs jobb verda ami gazdaságos fentartással üzemeltethető fiattalos és megy mint a golyó. (golf III, renault clio, honda civic)

Egyetlen bajom a modernizáció hiánya...persze ez van akinek hátrány van akinek előny...16 év alatt azért elég sokat fejlődött a technika.

Ja én is kényelmesen eljárkálok a C14SE corsámmal néha még meg is lepődök, hogy átlag kocsiknál sokkal jobban megy... Városba jobb nem is kell így is körbeautózol mindenki ha odalépsz neki és hamar jön a fénykép :) Alig lépek még oda neki már 120on van a mutató :( Ár érték arányba perfekt egyedül az utálom hogy szana szét rohad az egész.... Amúgy meg lehet női kocsi de nekem tetszik a formája igen sok kocsinál jobban néz ki még így 18 évesen is. Mondjuk a C corsa jobban tetszik. Csak arról még jót nem igen halottam és olvastam :) Van egy oktató barátom 1.3 CDTIvel oktat na az mondjuk már elment vagy 300-500 ezer Kmert B) Mondjuk gondolkodtam már, hogy a C corsa hátsó lámpáit át kéne tenni Bre valahogy jól nézne ki :) Egyébként meg nem vagyok az újítások híve a régi dolgok a legjobbak, ezek az új kocsik csak széthullanak és minden bajuk van.

Link to comment
Megosztás:

14si xe már tényleg mindenre elég. Az 1.9tdi vento meg lehet chippelve van ha Lucas adagolós azt már lehet. B)

Ami gyárilag erősebb az sokkal nehezebb. Ilyen másféltonnás 1.9-2.0 130lovas dízel octávia,passat,golf-ot otthagy az 14si,xe nem? (mondjuk 130ig :D )

Volt munkatársamnak van egy seat toledoja 1.9 TDI szétesett a turbo raktak rá valami audi turbot bazdmeg azóta úgy megy mint az állat mondjuk 7 alatt nincs a fogyasztása :) A másiknak meg egy 1.9 TDI caddyje van valami chiptuning meg minden féle okosítás valami 200LE vagy még felett na az is úgy megy mint az állat :(

Link to comment
Megosztás:

Volt munkatársamnak van egy seat toledoja 1.9 TDI szétesett a turbo raktak rá valami audi turbot bazdmeg azóta úgy megy mint az állat mondjuk 7 alatt nincs a fogyasztása B) A másiknak meg egy 1.9 TDI caddyje van valami chiptuning meg minden féle okosítás valami 200LE vagy még felett na az is úgy megy mint az állat :D

Jó, de meddig? :)

Link to comment
Megosztás:

köff B)

haverom vidéki rokonai ott voltak,leszívták teljesen az agyamat és az egyiket vinni is kellett egy körre...amúgy a fehér 5ajtós astra mellettem turbós volt :D

de legközelebb majd megpróbálok jobban társasági életet élni :(

Az a fehér 5 ajtós astra Nagykáta fele nem járt :) Láttam egy olyan autót, és olyan hangja van ilyen 2e fordulaton hogy besz*rsz. Hátsó szélvédőn volt vmi felírat. És amikor odanyomta, ment mint állat.

Link to comment
Megosztás:

Az a fehér 5 ajtós astra Nagykáta fele nem járt B) Láttam egy olyan autót, és olyan hangja van ilyen 2e fordulaton hogy besz*rsz. Hátsó szélvédőn volt vmi felírat. És amikor odanyomta, ment mint állat.

ez olyan kicsit sleeperes autó, semmi hivalkodó kivül,se hangos kipuff se matrica se sötétités se ültetés...

Link to comment
Megosztás:

Igen a fogása jó abban egyet értek de a kinézete szar :D Ezért én el is adtam :) Meg én még alul is szeretem fogni középen a kormány amit ezeknél ugye nem lehet...

Kiírnád még 5x legalább, hogy szarul néz ki? :(

Szerintem meg a bufla légzsákos néz ki szarul. :) B) Oszt akkó mi va?

Link to comment
Megosztás:

A navarás sem normális,hogy leáll egy 2 tonnás terepjáróval gyorsulni. :D

Isten látja lelkem, nem akartam semmit, de miután a két suhanc kölök elkezdte tolni neki, hát akkor legyen. :)

Fonta a kalácsot a srác a körforgókban, én meg direkt lassan gurultam, hogy lássam a tükörben mennyire szenved, aztán cipő és vihogtam, hogy a nagy böszme tank nem gyorsul, hiába tapossa neki. B)

Link to comment
Megosztás:

Ezt csak addig mondod, amíg nem ültél Demó melett! B)

A teljesítményből soha nem elég. :D Arra lennék kíváncsi,hogy kanyarokban gyorsabb autót lehet-e csinálni a corsából,mint egy dögnehéz,de soklengőkaros autóból.

De kg/le alapján 10kg sem jut egy lóra 1.4 si,xe esetében az meg jobb eset,mintha 1.5tonnás családi autóban van 150paci szvsz. A súly öli meg a vezetés élményét,ezt a jobb sportkocsigyártók is tudják.

Link to comment
Megosztás:

A teljesítményből soha nem elég. B) Arra lennék kíváncsi,hogy kanyarokban gyorsabb autót lehet-e csinálni a corsából,mint egy dögnehéz,de soklengőkaros autóból.

De kg/le alapján 10kg sem jut egy lóra 1.4 si,xe esetében az meg jobb eset,mintha 1.5tonnás családi autóban van 150paci szvsz. A súly öli meg a vezetés élményét,ezt a jobb sportkocsigyártók is tudják.

Nem verseny autó de ha majd az 1.2 45LE után beülsz egy 1.4 82-90LEbe majd meglátod mennyivel jobb :D:D Demóra visszatérve meg Kurv@ jó nekem is tetszik, csak ha azt nézzük szabályosan nem is vehetne részt a forgalomba meg amennyit fogyaszt az a kocsi hogy az már nem gazdaságos. Hobbi autónak oké de ezt használni arra hogy elmenj vásárolni a postára ide oda szvsz semmi értelme. Legalábbis itt magyarországon nem hinném, meg az itt fórumozok közül mindenkinek huh de jól menne akkor nem 18 éves b corsáink lennének. Mellesleg egy A corsa fele annyiba kerül mint egy B és még keveset mondtam, szóval a kocsi felét lazán el lehet költeni a motor árára. Amúgy meg nem demót akartam lehúzni mert tetszik amit csinál meg látszik is, hogy ért hozzá! Letett valamit az asztalra amit olvastam neten és láttam róla! Nekem ez a véleményem.

Link to comment
Megosztás:

Nem verseny autó de ha majd az 1.2 45LE után beülsz egy 1.4 82-90LEbe majd meglátod mennyivel jobb B):D Demóra visszatérve meg Kurv@ jó nekem is tetszik, csak ha azt nézzük szabályosan nem is vehetne részt a forgalomba meg amennyit fogyaszt az a kocsi hogy az már nem gazdaságos. Hobbi autónak oké de ezt használni arra hogy elmenj vásárolni a postára ide oda szvsz semmi értelme. Legalábbis itt magyarországon nem hinném, meg az itt fórumozok közül mindenkinek huh de jól menne akkor nem 18 éves b corsáink lennének. Mellesleg egy A corsa fele annyiba kerül mint egy B és még keveset mondtam, szóval a kocsi felét lazán el lehet költeni a motor árára. Amúgy meg nem demót akartam lehúzni mert tetszik amit csinál meg látszik is, hogy ért hozzá! Letett valamit az asztalra amit olvastam neten és láttam róla! Nekem ez a véleményem.

50ló padon. :D Így is kevesebben előznek meg,mint akiket én előzök,hiába csak 100-al megyek.

60ló teljesen elég lenne az enyémbe.Nemsoká kap lambda tuningboxot hátha dob rajta valamit a nagygázra dúsított keverék.

Tgabikának 1.4injektora van,azzal szinte állandóan dúsabb picit a keverék azt mondja jobban megy tőle..

Link to comment
Megosztás:

Én megfogadtam ha lehetőségem lesz rá corzit csak superb-re ha meg nyerek a lottón Bmw x6-ot veszek MELLÉ! A korzit meg átmütjük valami vadállatra :D I LOVE IT!

Kakasos passat...hááát az 1.9pdtdi-t 105lovas-t simán veri az xe. Fogyasztásban sem lenne kevesebb ha nem szigorúan 50-nel és 90nel tötymörögsz vele. Átlagban simán benyel 7litert. A 2.5 V6 tdi talán jobban megy,mint a corsa xe. Egyedül a hely több bennük.

Egy octávia Rs-t viszont kipróbálnék. B)

Link to comment
Megosztás:

Kakasos passat...hááát az 1.9pdtdi-t 105lovas-t simán veri az xe. Fogyasztásban sem lenne kevesebb ha nem szigorúan 50-nel és 90nel tötymörögsz vele. Átlagban simán benyel 7litert. A 2.5 V6 tdi talán jobban megy,mint a corsa xe. Egyedül a hely több bennük.

Egy octávia Rs-t viszont kipróbálnék. B)

felénk van az egyik srácnak 1.9 a3 audit cserélte Rs octaviára . Egyik este taposta neki a városba...az a hang amit a motor kiad váá csak azt hallod 1. psszzt 2. psszzt nagyon faja.

Link to comment
Megosztás:

Tgabikának 1.4injektora van,azzal szinte állandóan dúsabb picit a keverék azt mondja jobban megy tőle..

Nana.

Inkább azt mondanám hogy nem megy annyira rosszul mint amire számítottam először, tudva hogy a C12NZ 45lovas... De igazából nincs összehasonlítási alapom, mert előtte csak egyetlen egyszer vezettem 1.2-es A Corsát, de az még a 12S motorú karburátoros volt, 60lóval, és az is elég régen volt. És bár a mostani csak háromnegyede teljesítményre, azért érzésre ennél többnek tűnik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.