Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Igen, errol volt szo, kb 6 oldallal visszabb. Ott belulrol ket csavar fogja (hulye mernok aki igy tervezte) es azokat egyszer le kell csavarni ahhoz, h le tudd szedni. Valamelyik autokban nincs ilyen. En ugy csinaltam, hogy kiakasztottam a futes bowdeneket (4-bol 3-at) es azutan kijott annyira a konzol, hogy ki tudtam csavarni oket. Hat nem akarom elvenni a kedved, de neger munka, foleg a bowdenek visszaakasztasa. Arra figyelj, hogy megfelelo sorrendben tedd vissza oket es ne csavarodjanak ossze. Viszont elotte probald meg, hatha annyira ki tudod szedni a konzolt, h hatulrol hozzafersz a ket izzohoz. Sok siket!

na akkor majd nekiállok megint. Remélem megoldódik B) Köszi a segítséget

Amúgy hátsó ülés háttámláját bonyolult kiszedni? Nekem nincs szövet rajta, és már elég gányul néz ki. Ki akarom szedni, lecsiszolni.

Link to comment
Megosztás:

szia melegnél is csattog de nem mindig ja és elfelejtettem mondani hogy azt az izét a léghőfok jeladót is cseréltük már. Közben azt mondta attól nem szaggathat felkerestem egy másik szerelőt ami azt mondta van valami befecskendezés állító vacak valami membrános izé gőzöm sincs mi a neve de mutatta hol van középen fent a motortéreben odacsavarozva a lemezhez:D. Azt is mondták hogy a vezérmű izé is el lehet kopva azért is csattoghat B) na ennyire értek hozzá informatikus vagyok sajnos:D de ti biztos értitek:D

Hát ez tényleg inkább valami értelmes szerelőt kíván. Ha megírod hol laksz akkor könnyebben tudunk ajánlani esetleg olyat aki ért is hozzá és nem csak le akar venni pénzügyileg.

Link to comment
Megosztás:

ma szívem szerint felrobbantottam volna a csepel szigetet...a sok kocsog M0-on közlekedik oda, persze ha gebasz van,kerülnek budafoki irányába a lágymányosi felé...és mikor kell nekem is pont ebbe az irányban haza menni, hát ekkor...500métert megint egy óra alatt tettem meg...ahogy a lágymányosin elhagytam a csepeli lehajtót, kiürült minden, 70el végig a hungárián egészen hazáig... B) :D :)

na most jól kimorogtam magam :(

Link to comment
Megosztás:

ma szívem szerint felrobbantottam volna a csepel szigetet...a sok kocsog M0-on közlekedik oda, persze ha gebasz van,kerülnek budafoki irányába a lágymányosi felé...és mikor kell nekem is pont ebbe az irányban haza menni, hát ekkor...500métert megint egy óra alatt tettem meg...ahogy a lágymányosin elhagytam a csepeli lehajtót, kiürült minden, 70el végig a hungárián egészen hazáig... B) :D :)

na most jól kimorogtam magam :(

Felénk meg sokan robogóval meg egyéb segédmotorral kezdtek mászkálni. Mert az csak 1.5-2litert fogyaszt. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Nekem is fura hangokat ad a motor. Talán a szelepek hangosabbak a kelleténél. Hogy ha töltök bele "prolong" ot szerintetek az megoldás a problémára?

c14nz. Inkább hidegen ad ki csunya hangot:D. Melegen nem annyira durva de sztem lehetne halkabb is. Nem reg cseréltettem termosztátot mert a régi 110 fokon nyitott és 95 fok alatt soha nem ment a motor csak mikor beinditottam:D. Most se sokkal jobb a helyzet. 97 - 98 fok korul nyit és 92 - 93 fok korul mozog. Szerintetek ez nagyobb probléma vagy ettol elhet.

Link to comment
Megosztás:

Te se gyakran robogózol jó lesz az 3L is.

B) Ja 7évvel ezelőtt egy 100-as aeroxot betámasztottam az árokba 70-nel. Kicsit elmértem a kanyart. :D Rövid gatya póló volt rajtam,semmi bajom nem lett,de ez elég volt tanulságnak nekem. :)

Ezt a 1.5-2 litert ilyen qurvaronda 50-es 4sebességes küllős yamahával emlegették.

Most lenne alkalmam járni egy 400-as CBR-rel,de ahogy ismerem magamat ráülnék,hogy áhhh óvatosan,szépen menjünk 90-100-al. Ez az állapot tartana vagy 5percig is. :( Inkább rá sem ülök.

Link to comment
Megosztás:

B) Ja 7évvel ezelőtt egy 100-as aeroxot betámasztottam az árokba 70-nel. Kicsit elmértem a kanyart. :D Rövid gatya póló volt rajtam,semmi bajom nem lett,de ez elég volt tanulságnak nekem. :)

Ezt a 1.5-2 litert ilyen qurvaronda 50-es 4sebességes küllős yamahával emlegették.

Most lenne alkalmam járni egy 400-as CBR-rel,de ahogy ismerem magamat ráülnék,hogy áhhh óvatosan,szépen menjünk 90-100-al. Ez az állapot tartana vagy 5percig is. :( Inkább rá sem ülök.

Főleg ezeken az utakon amik vannak akkor vájuk vannak az utakba ha normálisan mész is elesel. Meg hát a motorozás az ilyen húzod neki mint az állat mert megy ebbe ez a szép :) Nekem is ezért nem lesz soha GSXR-em mert ha lenne már feltekeredtem volna valami fára.

Link to comment
Megosztás:

Egyedül annyiba jó, hogy nem kell beállni a sorba B) amúgy a kocsi 100x jobb és praktikusabb is.

kollégám jár vmi 50ccm lélekvesztövel, na az 2-2,5 litert eszik,de arra sem ülnék rá az biztos :D

amúgy amilyen szar magyar utak meg vezetési morál van Magyarországon, életveszélyes motorozni..sztem

Link to comment
Megosztás:

kollégám jár vmi 50ccm lélekvesztövel, na az 2-2,5 litert eszik,de arra sem ülnék rá az biztos B)

amúgy amilyen szar magyar utak meg vezetési morál van Magyarországon, életveszélyes motorozni..sztem

Ha szerinted a magyar utak sz.rok akkor meg nem jartal Erdélyben. Itt a robogo elso villaja torik ki ha nem figyelsz:D.

Link to comment
Megosztás:

En is egyet ertek... De hogy ha nem lenne veszelyesebb es izgalmasabb akkor mi elvezet van benne?:(

Mondasz vmit B) Bár ma már a sétálás is veszélyesnek számít :D Tényleg jó mind a kettő, bár nálam akkor is kocsi viszi a prímet :)

Vidéken szoktam faterom robogóját használni (nagy örömére)

Link to comment
Megosztás:

En is egyet ertek... De hogy ha nem lenne veszelyesebb es izgalmasabb akkor mi elvezet van benne?B)

hm...engem nem zavarna ha motorral ott döglenék meg az úton...na de ha "csak" megnyomorodnék,tolószék,végtag elvesztése, megvakulás stb,na azt máár nem szeretném...

ha húzni akarod a gázt, irány ki a pálya, legalább másokat ne veszélyeztess...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a corsa robogó,kismotor helyett lett kitalálva. :D Én legalábbis úgy használom.

Néha betámasztom a biciklik közé. B) Meg a járdán megyek ha szűk a hely.

Én is ezért imádom a corsát többnyire egyedül meg a csajommal használom 187cm magas vagyok de tökéletes imádom, hogy ilyen kicsi elfér mindenhol perfekt kis verda!

Link to comment
Megosztás:

hm...engem nem zavarna ha motorral ott döglenék meg az úton...na de ha "csak" megnyomorodnék,tolószék,végtag elvesztése, megvakulás stb,na azt máár nem szeretném...

ha húzni akarod a gázt, irány ki a pálya, legalább másokat ne veszélyeztess...

Hogy ha a statisztikat nezed autobalesetben tobb ember hal, nyomorodik le mint motorbalesetben. Sztem a motorozast veszelyesebbnek hiszik mint kellene. Doltem fel en is parszor, csusztam az aszfalton "draga" motor torott szakadt, en meg karcolasokkal megusztam. Most egy 1000 cbr em van, remelem ez fog tartani egy darabig. Amugy egy kommentben kerdeztem hogy mi a velemenyetek arrol a cuccrol amit bele kell tolteni a motorolajba?

Link to comment
Megosztás:

Hogy ha a statisztikat nezed autobalesetben tobb ember hal, nyomorodik le mint motorbalesetben. Sztem a motorozast veszelyesebbnek hiszik mint kellene. Doltem fel en is parszor, csusztam az aszfalton "draga" motor torott szakadt, en meg karcolasokkal megusztam. Most egy 1000 cbr em van, remelem ez fog tartani egy darabig. Amugy egy kommentben kerdeztem hogy mi a velemenyetek arrol a cuccrol amit bele kell tolteni a motorolajba?

Szerintem inkább olajat cserélj semmit ne tölts bele. A hang meg nem hidrótőke ha hidegen beindítod a kocsit?

Link to comment
Megosztás:

Hát szédszedtem a középkozolt B) és nagycsodára ott a két kis rejtett csavar ami TORX XD szóval mivel a készlet nincs itthon holnap folytatás.

Egyébiránt akinek gyári ülésfütése van az ne legyen rest, abban is ízzót cserélni nekem pl nem világít, de megy, vagy éppen világit attól függ milyen kedve van :D

Ritka nagy szopás asszem 1 órát elbasztam a szétszedéssel :) és még az a két kis gec csavar szivózik...nembaj ugyis este lett

Még anyit hogy a ventilláció sebességfokozó kapcsolóján alul van egy kis luk :( ne feszgessétek hanem csak dugjatok bele valamit és szépen lecsúszik különben széttöritek :) mint én XD

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.