Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Gyűjtöm a skalpokat! <_<

Tegnap előtt egy 80lovas polo is csak azért bírt megelőzni,mert mellémért országúton és akkor beengedtem.

Ma meg négysávoson mentem a külsőben 90-nel 5.ben,aztán megérkezett egy ilyen fiesta.Ezekből a leggyengébb is 70lovas,jelzés nem volt rajta. Akkor nézzük mit tud a minimum 70lovas kis ford.

Vissza 4.padló gáz. Mellémért,hárman ültek benne de ahhoz hogy megelőzzön kevés volt a kraft. :P A belső kezdett elfogyni így megkegyelmeztem neki és beengedtem.

Ezek az euro3-4 motorok hiába erősebbek papíron, nem mennek jobban,mint az 50lovas corsa. Vagy a sofőrök pu**ik,de ez a végeredmény szempontjából mind1. :angry:

Link to comment
Megosztás:

Az a durva ,hogy mostanában csak 2-3 naponta olvasgatom a fórumot, és rájöttem ,hogyha így megy tovább akkor tök fölösleges lesz mert még 2hét múlva is a Most mit csináljak? Hova menjek? Mi legyen kérdésekre keresi MOTI a választ.

Ennyi hozzászólás után se esett le,hogy tényleg tenned kéne már vmit. Mindig csak anyu, meg ez azt mondta meg az azt mondta...

Tényleg sajnállak ,hogy így jártál és én sem genyóságból írom de szerintem ez már kicsit sok....

Sokat nem tanul az ember ezekből a hozzászólásokból mert mindenki csak találgat <_<

Tegyél már pontot az ügy végére!

Mégegyszer nem megsérteni szeretnélek, de egyetértek Dirty-vel ! Kicsit már unalmas :angry:

Link to comment
Megosztás:

Gyűjtöm a skalpokat! <_<

Tegnap előtt egy 80lovas polo is csak azért bírt megelőzni,mert mellémért országúton és akkor beengedtem.

Ma meg négysávoson mentem a külsőben 90-nel 5.ben,aztán megérkezett egy ilyen fiesta.Ezekből a leggyengébb is 70lovas,jelzés nem volt rajta. Akkor nézzük mit tud a minimum 70lovas kis ford.

Vissza 4.padló gáz. Mellémért,hárman ültek benne de ahhoz hogy megelőzzön kevés volt a kraft. :P A belső kezdett elfogyni így megkegyelmeztem neki és beengedtem.

Ezek az euro3-4 motorok hiába erősebbek papíron, nem mennek jobban,mint az 50lovas corsa. Vagy a sofőrök pu**ik,de ez a végeredmény szempontjából mind1. :P

Én is ezt vettem észre, hogy az új motoros autók nem húznak valami jól hiába 93LE a swift is az én corsám jobban lép pedig 82LE... Ja és ezt nem csak álmodtam, hanem suzukiból átültem a corsába és éreztem, hogy jobban húz a motor sokkal és a mutató is feljebb megy jóval :angry: De amúgy ez érdekes, hogy te egy 45 lovas autóval mindenkit leautózol... Lazán körbe autóználak a corsámmal és nem félek 6500ig baszni neki :P és pedig nem meséltem kit toltam le vele pedig volt már rá példa. Kicsit erős túlzásnak érzem, eddig akiktől halottam a 45ös corsa sztorikat senki nem mesélt ilyet egyenesen azt mondják, hogy 1 szar mert átesik a tűzfalon a pedál és nem megy. :P Szóval szerintem még az én 82 paci corsám se erőgép nem, hogy a 45 lóvas erőgép az 200 lóerőnél kezdődik és azzal már lehet tolni neki.

Link to comment
Megosztás:

castrolt ne...

Castrol magnetic 10W40 lesz már megvettem, nem hinném, hogy rossz olajtól sokat eladtunk anno és nem volt panasz, a lényeg, hogy mobil1 vagy castrol legyen értelmes márkák átlag autókba bőven jó. A szar az GM meg teszkó auchan okosságok, én meg elleszek a castrollal jó az.

Link to comment
Megosztás:

Én is ezt vettem észre, hogy az új motoros autók nem húznak valami jól hiába 93LE a swift is az én corsám jobban lép pedig 82LE... Ja és ezt nem csak álmodtam, hanem suzukiból átültem a corsába és éreztem, hogy jobban húz a motor sokkal és a mutató is feljebb megy jóval <_< De amúgy ez érdekes, hogy te egy 45 lovas autóval mindenkit leautózol... Lazán körbe autóználak a corsámmal és nem félek 6500ig baszni neki :angry: és pedig nem meséltem kit toltam le vele pedig volt már rá példa. Kicsit erős túlzásnak érzem, eddig akiktől halottam a 45ös corsa sztorikat senki nem mesélt ilyet egyenesen azt mondják, hogy 1 szar mert átesik a tűzfalon a pedál és nem megy. :P Szóval szerintem még az én 82 paci corsám se erőgép nem, hogy a 45 lóvas erőgép az 200 lóerőnél kezdődik és azzal már lehet tolni neki.

azért végig kell olvasnom az írásodat párszor,gyakran nem értem :P

Link to comment
Megosztás:

Castrol magnetic 10W40 lesz már megvettem, nem hinném, hogy rossz olajtól sokat eladtunk anno és nem volt panasz, a lényeg, hogy mobil1 vagy castrol legyen értelmes márkák átlag autókba bőven jó. A szar az GM meg teszkó auchan okosságok, én meg elleszek a castrollal jó az.

mi is tonna számra adjuk el a hordós castrolt de mégis szar...csak az ember tudatában benne van egy ismert név és megveszik,pedig már közel sem az mint régen volt...

Link to comment
Megosztás:

mi is tonna számra adjuk el a hordós castrolt de mégis szar...csak az ember tudatában benne van egy ismert név és megveszik,pedig már közel sem az mint régen volt...

Ezt halottam, de manapság már minden szarabb. Jó lesz ez most 10 ezerig a motor is kopott már, ha szétesik kap 1 másik szívet ami 2essel kezdődik azt kész. <_< Mások még olajat se cserélnek.

Link to comment
Megosztás:

Az a durva ,hogy mostanában csak 2-3 naponta olvasgatom a fórumot, és rájöttem ,hogyha így megy tovább akkor tök fölösleges lesz mert még 2hét múlva is a Most mit csináljak? Hova menjek? Mi legyen kérdésekre keresi MOTI a választ.

Ennyi hozzászólás után se esett le,hogy tényleg tenned kéne már vmit. Mindig csak anyu, meg ez azt mondta meg az azt mondta...

Tényleg sajnállak ,hogy így jártál és én sem genyóságból írom de szerintem ez már kicsit sok....

Sokat nem tanul az ember ezekből a hozzászólásokból mert mindenki csak találgat <_<

Tegyél már pontot az ügy végére!

Mégegyszer nem megsérteni szeretnélek, de egyetértek Dirty-vel ! Kicsit már unalmas :angry:

Tech te leszedted a szemöldököt? Most olvastam valahol, hogy a rendőr büntethet érte... Asszem én se rakom már vissza emiatt...

Link to comment
Megosztás:

Ezt halottam, de manapság már minden szarabb. Jó lesz ez most 10 ezerig a motor is kopott már, ha szétesik kap 1 másik szívet ami 2essel kezdődik azt kész. <_< Mások még olajat se cserélnek.

mindig irod hogy 2literes mocit akarsz,de azért a 2essel kezdődő projekt nem leányálom főleg anyagilag és főleg ha a nem megfelelö emberekhez fordulsz...

Link to comment
Megosztás:

2011-ben néhány fontos változás lép életbe, mind a műszaki vizsgáztatás, mind a közúti ellenőrzések során. Ezekről a változásokról szeretnénk tájékoztatni olvasóinkat.

A műszaki vizsga során eddig is alkalmatlansági tényező volt az első szélvédőn a lehajtható napellenzőn túlnyúló és az oldalüvegek sötétítő fóliázása valamint az utólagosan beépített, nem tipusazonos Xenon-szett, valamint az ú.n. fényszóró szemöldök spoiler. Januártól viszont a közúti ellenőrzés során ezek használatát már büntetik is, esetleg a forgalmi engedély bevonásával ill. új műszaki vizsgára kötelezéssel.

Link to comment
Megosztás:

mindig irod hogy 2literes mocit akarsz,de azért a 2essel kezdődő projekt nem leányálom főleg anyagilag és főleg ha a nem megfelelö emberekhez fordulsz...

Ha szétesik a motor akkor már mindegy, hogy 2.0ás motor kerül bele vagy fel lesz újítva a motor ugyan annyiba kerül 150-200ból nem hiszem el, hogy nem lehet megvalósítani..

Link to comment
Megosztás:

Ha szétesik a motor akkor már mindegy, hogy 2.0ás motor kerül bele vagy fel lesz újítva a motor ugyan annyiba kerül 150-200ból nem hiszem el, hogy nem lehet megvalósítani..

1 - az oké hogy mennyibe kerül a moci, csak a plussz sallangok és az egyéb kiadások még ugyanannyit vagy ha nem többet tehetnek rá

2- nekem sem a motor volt sok hanem az hogy kókány emberekhez vittem és gyakorlatilag 2x anyiba került mint amennyi lett volna, ezért írtam a megfelelő embereket...

Link to comment
Megosztás:

Tech te leszedted a szemöldököt? Most olvastam valahol, hogy a rendőr büntethet érte... Asszem én se rakom már vissza emiatt...

Nem szettem le, és csak most olvasom ,hogy már azért is büntetnek. Kicsit kezd sok lenni. Azt a sok barmot nem akarják véletlenül bűntetgetni aki vakítva, rossz első lámpa beállítással közlekedik. Kb 10ből 8 <_<

Ha van rajta szemöltök vagy morcosítva van akkor kevesebb az esélye hogy a szembejövőt elvakítsa :P

Viszont ha megállít a rendőr és ezért belémköt akkor bxssza meg , letépem és eldobom a p...ba :angry:

Aztán meg feljelenthet közterületen való szemetelésért.

Néha teljesen kiakadok mekkora baromságokat találnak ki. Más fórumon olvastam, hogy a tag tett xenont a kocsijába. Kicserélte a lámpákat magasságállítósra, vett vmi direkt xenonhoz tervezett lámpatestet (kb 40ropi volt) és beletette a xenont.

Rendőr megállította és abba kötött neki bele ,hogy nincs hivatalos szervíz igazolás róla és így szabálytalan...

Kérdezem én, látott már vki útszélén leállított full sötétített bömöst amin a gumik vagy 3 centivel kilógtak a sárvédők alatt...és még sorolhatnám.

Az ilyeneket miért nem szedik ki ??

A világító és fényjelző berendezések átalakításáról - 1. rész

Link to comment
Megosztás:

Mér' nem megy?

Azért ez annyira nem rossz egy széria C12NZ-től:

Oké, hosszú nekifutás kellett hozzá, de akkor is!

Igazából sztem a c12nz-ket pont arra találták ki, hogy kényelmesen utazgasson az ember.

Sokat járok vidékre, beállok egy 90-100as tempóra és kész. Meggondolatlanul nem előzgetek mert azért tisztában vagyok a kocsi képességeivel. Viszont ami szimpi ,hogy 5,5ből eljárok. És nem kínozom. Persze ha lenne egy gsi-m .... akkor mesélhetnék <_<

Link to comment
Megosztás:

@Volu:

Se lejtő, se hátszél nem kellett hozzá, és Ferrari se volt a közelben. Ezt önerőből érte el egy 3km-es egyenes végén... <_<

@Techno:

Én se kínzom, egyetlen egyszer mentem vele ilyen sebességgel (amúgy minden autómat kipróbálom egyszer hogy hol van a vége kb.), azóta 110 felett nem szívesen hajtom, éppen ezért 2 és fél év alatt amióta nálam van, autopályán nem is jártam vele.

Link to comment
Megosztás:

Mér' nem megy?

Azért ez annyira nem rossz egy széria C12NZ-től:

http://pics.coldline.hu/pics/202911-20110329-hKYgsp.jpg

Oké, hosszú nekifutás kellett hozzá, de akkor is!

Akkor megy ahogy érzitek de ne adjuk már elő, hogy 45 lóvas corsával letolok mindenkit mert ez minden csak nem hihető, amúgy meg nem nagy szám hétvégi nagypapikat előzgetni meg belső sávba 50el lötyögő suzukisokat.. Ebbe mi az élvezet? Huh letoltam. 1.0ás suzukival is le lehet tolni bárkit ha kitaposod a belét és nem veszik fel veled a versenyt. Akkor mindenkit megelőzöl nagy dolog, de ha egy 80-100 lóerős oda lép neked mert erőlteted magad az 1.2es corsával fixen nem előződ meg. Amúgy meg lehet a csávó tempomattal jött te meg összeszartad magad, hogy megelőzd :angry: Ja és ezt a letolásos részt nem neked szántam gabesz <_<

Link to comment
Megosztás:

Gyűjtöm a skalpokat! :angry:

Tegnap előtt egy 80lovas polo is csak azért bírt megelőzni,mert mellémért országúton és akkor beengedtem.

Ma meg négysávoson mentem a külsőben 90-nel 5.ben,aztán megérkezett egy ilyen fiesta.Ezekből a leggyengébb is 70lovas,jelzés nem volt rajta. Akkor nézzük mit tud a minimum 70lovas kis ford.

Vissza 4.padló gáz. Mellémért,hárman ültek benne de ahhoz hogy megelőzzön kevés volt a kraft. :P A belső kezdett elfogyni így megkegyelmeztem neki és beengedtem.

Ezek az euro3-4 motorok hiába erősebbek papíron, nem mennek jobban,mint az 50lovas corsa. Vagy a sofőrök pu**ik,de ez a végeredmény szempontjából mind1. :P

Két apró dolgot felejtesz el: váltóáttételezés és súly...

Megyünk egy ilyet? <_<

Link to comment
Megosztás:

Akkor megy ahogy érzitek de ne adjuk már elő, hogy 45 lóvas corsával letolok mindenkit mert ez minden csak nem hihető, amúgy meg nem nagy szám hétvégi nagypapikat előzgetni meg belső sávba 50el lötyögő suzukisokat.. Ebbe mi az élvezet? Huh letoltam. 1.0ás suzukival is le lehet tolni bárkit ha kitaposod a belét és nem veszik fel veled a versenyt. Akkor mindenkit megelőzöl nagy dolog, de ha egy 80-100 lóerős oda lép neked mert erőlteted magad az 1.2es corsával fixen nem előződ meg. Amúgy meg lehet a csávó tempomattal jött te meg összeszartad magad, hogy megelőzd :angry: Ja és ezt a letolásos részt nem neked szántam gabesz <_<

Az enyém 50 lovas boccs. :P Azt,hogy 12sz-vel letolok mindenkit azt rajtad kívül senki nem mondja! :P Olyanokkal állok le,amiről tudom,hogy a kg/le arány nagyjábol ugyanaz. És meg vagyok elégedve az autómmal mert újabb 1.4 80lovas polo nagyon nehezen ért utol meg most a fiesta sem bírt nagyon velem.

Méretted már az autód teljesítményét? Ahol tegnap nézettem azt mondják gyakran előfordul,hogy 4-5 éves autók 100ekm alatti futással már nem hozzák a gyári teljesítményüket.

Link to comment
Megosztás:

Az enyém 50 lovas boccs. :angry: Azt,hogy 12sz-vel letolok mindenkit azt rajtad kívül senki nem mondja! :P Olyanokkal állok le,amiről tudom,hogy a kg/le arány nagyjábol ugyanaz. És meg vagyok elégedve az autómmal mert újabb 1.4 80lovas polo nagyon nehezen ért utol meg most a fiesta sem bírt nagyon velem.

Méretted már az autód teljesítményét? Ahol tegnap nézettem azt mondják gyakran előfordul,hogy 4-5 éves autók 100ekm alatti futással már nem hozzák a gyári teljesítményüket.

Megmondom őszintén, hogy nem izgat a teljesítmény ha csak az izgat már c20let lenne benne. Érzésre jól lép nekem ez így elég <_<

Link to comment
Megosztás:

Akkor megy ahogy érzitek de ne adjuk már elő, hogy 45 lóvas corsával letolok mindenkit mert ez minden csak nem hihető, amúgy meg nem nagy szám hétvégi nagypapikat előzgetni meg belső sávba 50el lötyögő suzukisokat.. Ebbe mi az élvezet? Huh letoltam. 1.0ás suzukival is le lehet tolni bárkit ha kitaposod a belét és nem veszik fel veled a versenyt. Akkor mindenkit megelőzöl nagy dolog, de ha egy 80-100 lóerős oda lép neked mert erőlteted magad az 1.2es corsával fixen nem előződ meg. Amúgy meg lehet a csávó tempomattal jött te meg összeszartad magad, hogy megelőzd :angry: Ja és ezt a letolásos részt nem neked szántam gabesz <_<

Ne bántsuk a 45pacis corzásokat :P :P :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.