Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

sziasztok!

a gondom a következő lenne a motor x14xe ,nagyon fura lett ma az alapjárat a kipufogó olyan köpködős hangot adott-ad, motorháztető fel persze nagyon mit néz hirtelen az ember ilyenkor este nagyon semmit, majd ha kihül a motor tán megnézem a gyertyákat holnap gondoltam,majd nézem a termosztát előtt lévő gumi csövet meg nem bírom fogni olyan forró, a tartálynál meg inkább csak meleg, termosztát gyanús lenne?

nem rég lett cserélve talán ősszel , még az is furcsa volt hogy a mutató azért elég szépen felment 94-95 fokokra holott ha nézem a termosztát jelölését az 92 fokos

nem tudom lehet rossz ötlet volt de lassan megnyitottam a kiegyenlítő tartály tetejét ekkor a fagyálló majdnem hogy feljött beöntő nyílásig nagy zuborogva....

"qh" dobozjelölésű termosztát ment bele szerintetek akkor csere ? segítségeteket előre is köszönöm további szép estét.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

a gondom a következő lenne a motor x14xe ,nagyon fura lett ma az alapjárat a kipufogó olyan köpködős hangot adott-ad, motorháztető fel persze nagyon mit néz hirtelen az ember ilyenkor este nagyon semmit, majd ha kihül a motor tán megnézem a gyertyákat holnap gondoltam,majd nézem a termosztát előtt lévő gumi csövet meg nem bírom fogni olyan forró, a tartálynál meg inkább csak meleg, termosztát gyanús lenne?

nem rég lett cserélve talán ősszel , még az is furcsa volt hogy a mutató azért elég szépen felment 94-95 fokokra holott ha nézem a termosztát jelölését az 92 fokos

nem tudom lehet rossz ötlet volt de lassan megnyitottam a kiegyenlítő tartály tetejét ekkor a fagyálló majdnem hogy feljött beöntő nyílásig nagy zuborogva....

"qh" dobozjelölésű termosztát ment bele szerintetek akkor csere ? segítségeteket előre is köszönöm további szép estét.

Igen mindenképp, nem nyit ki 92 fokon. Vedd ki probáld ki, hogy belerakod olyan 100 fokos forró vízbe, ha úgy se nyít akkor kuka. Wahlrert bele <_<

Link to comment
Megosztás:

Igen mindenképp, nem nyit ki 92 fokon. Vedd ki probáld ki, hogy belerakod olyan 100 fokos forró vízbe, ha úgy se nyít akkor kuka. Wahlrert bele <_<

köszönöm a segítséget,szerencsére ahol vettem csak annyit mondott az "árús" ha valami gond van csak legyen meg a doboza és vigyem vissza ,hát élni fogok vele ,addig is megy vissza a régi

nekem dettó ugyan így viselkedik az önindító de még csak megkockáztatni sem merem hogy levegyem mert jó szar helyen van, lehet alulról jobban rálátni passz még nem tudom hogyan tovább

Link to comment
Megosztás:

köszönöm a segítséget,szerencsére ahol vettem csak annyit mondott az "árús" ha valami gond van csak legyen meg a doboza és vigyem vissza ,hát élni fogok vele ,addig is megy vissza a régi

nekem dettó ugyan így viselkedik az önindító de még csak megkockáztatni sem merem hogy levegyem mert jó szar helyen van, lehet alulról jobban rálátni passz még nem tudom hogyan tovább

Alulról lehet levenni. De nagyon pocsék levenni.

Nekem már be se inditja a motort, mert nem nyomja ki a fogaskereket. Csak magába forog és csörög.

Gondolom neked kinyomja <_<

Link to comment
Megosztás:

Alulról lehet levenni. De nagyon pocsék levenni.

Nekem már be se inditja a motort, mert nem nyomja ki a fogaskereket. Csak magába forog és csörög.

Gondolom neked kinyomja <_<

egyenlőre igen ,de gondolom nem ártana majd felujítani....kicseréltem a termosztátot de az a fránya körtömítés a melegtől annyira összelapul tekertem rá teflonszalagot így a cseréig kitart , megmértem majd veszek vagy 3 darabot tartalékba nem mindíg van a csomagban állítottam a a jobb hátsó féken jobban melegedett most lett cserélve dob,fékmunkahenger.főfékmunkahenger,kézifékkötél....

nem tudom de a c12nz motorommal régebben nem volt ennyi gond mint ezzel, meg hát jobban odafértem mindenhez itt az agr szelepet se lehet csak úgy ki be tenni...mindegy ennek a motornak ez a sajátossága

Link to comment
Megosztás:

Én ma meg az őninditót levettem, és a bolygómű szét van benne törve, ezért csörgött inditásnál, meg nem nyomta ki a fogaskereket a bendix.

Nézhetek egy másik őninditót. Valakinek nincs otthon egy ami csak porosodik?

Csak kérdezni szeretnék mert nekem is nagyon csörög indításnál de nem mindig hidegbe nagyon melegbe ritkán de akkor nagyon mikor milyen hangulatba van akkor önindító gyanus lehet mi?

Ha így használom tönkretehet mást is a kocsiban?

Elöre is köszönöm a választ.

Link to comment
Megosztás:

Én már vettem hozzá cuccot, autósboltban, haver dízelében széttört és valami 4E körül vettem hozzá azt a műanyag cuccot.

szerelő azt mondta 10-15e, ő szedte darabokba.

Azt mondta vegyek másikat :S

De holnap megkérdezem mennyi az a müanyag, az szokott eltörni és inditózáskor nem megy ki a fogaskerék és csörög???

Link to comment
Megosztás:

Aki szedett már szét corsa lámpát után gyártottat, hogy befújja a keretet feketére az eltudná mondani mivel szedte szét könnyedén? Hajszárító vagy mi? Esetleg ha tud valami tippet amivel hamar szétlehet kapni egybe természetesen és az üveg se törik írja már meg PLS <_< Vettem 2 csodaszép síküveges fekete hátteres lámpát fül töröttek voltak van 2 ugyan ilyenem csak nem síküveges egyikről lazán leszedtem a burát a másikon sikerült széttörni 200on volt a vérnyomáson de találtam 1 helyet ahonnan betudok szerezni 1DB-ot is annyi a baja, hogy azt is szét kell kapni és kicserélni a keretet feketére. Viszont most már úgy szeretném szétszedni, hogy ne törjön szét. Aztán majd szélvédő ragasztóval összeragasztom... Nem akarom kidobni a lámpákat mert nagyon szépek.. köszi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.