Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Főleg ha vállas a dobja és az egész féket lekapja egy mozdulattal. <_<

Maradjon csak fent. :angry:

Elvileg annyira nem szar a fék mert már a szerelőm szétkapta és mondta, hogy nem gáz de marad fent meglettem győzve kap drótkefét csiszolást és festést azt kész Köszi moti spzoli mc J0hnny

Link to comment
Megosztás:

Egy hatalmas segítségre lenne szükségem.

Ma mentem az okmányirodába, és nem tudtam átíratni az autót, mert záradék van rajta, valami gyöngyösi behajtócég által :@

Én nem a tulajdonostól vettem, hanem egy sráctól, ő vette a tulajdonostól. Vagyis van 1 köztes adásvételi papírom. Tudom, hogy feljelentést kellene tenni, de autót lefoglalnák, ezt meg nem akarom. Most se autóm ( vagyis van, de így nem szaladgálhatok vele) se pénzem.

Ilyenkor mit lehet csinálni? Valahogy ki lehet játszani? Ami előtt megvettem az autót, direkt elkértem az autó papírjait, hogy bemegyek az okmányirodába, tájékoztatást kérni, de nem adtak, mert nem én vagyok a tulajdonos. Hogy lehet az állam, avagy okmányiroda ekkora férfinemiszerv :@ A szegény ember meg ez miatt bukik 300e.

Persze az eredetiség vizsga árát elfogadták!

Hát ezt nagyon úgy néz ki hogy megszívtad.. :P :angry: :P Látod mondtuk neked hogy azt a Vecit nem kellett volna eladnod! :P Amúgy az a srác akitől vetted tuti hogy tudott erről a dologról (mármint a záradékról) s ezmiatt próbált továbbadni rajta, mert hogy ő sem tudta átíratni a kocsit! Ebbe nagyon belesétáltál... :P :D ;)

Ahogy hakapeszimaki is írta a legjobb az lenne ha ezt a cserét visszacsinálnád ugyanis nagy valószínűséggel a tulaj nem fog tudni fizetni, ergo a kocsit nem fizetés miatt vinni fogják.. <_<

Link to comment
Megosztás:

Hát ezt nagyon úgy néz ki hogy megszívtad.. :P :angry: :P Látod mondtuk neked hogy azt a Vecit nem kellett volna eladnod! :P Amúgy az a srác akitől vetted tuti hogy tudott erről a dologról (mármint a záradékról) s ezmiatt próbált továbbadni rajta, mert hogy ő sem tudta átíratni a kocsit! Ebbe nagyon belesétáltál... :P :D ;)

Ahogy hakapeszimaki is írta a legjobb az lenne ha ezt a cserét visszacsinálnád ugyanis nagy valószínűséggel a tulaj nem fog tudni fizetni, ergo a kocsit nem fizetés miatt vinni fogják.. <_<

Hát sajna az olcsó húsnak híg a leve ugyebár....

Link to comment
Megosztás:

Egy hatalmas segítségre lenne szükségem.

Ma mentem az okmányirodába, és nem tudtam átíratni az autót, mert záradék van rajta, valami gyöngyösi behajtócég által :@

Én nem a tulajdonostól vettem, hanem egy sráctól, ő vette a tulajdonostól. Vagyis van 1 köztes adásvételi papírom. Tudom, hogy feljelentést kellene tenni, de autót lefoglalnák, ezt meg nem akarom. Most se autóm ( vagyis van, de így nem szaladgálhatok vele) se pénzem.

Ilyenkor mit lehet csinálni? Valahogy ki lehet játszani? Ami előtt megvettem az autót, direkt elkértem az autó papírjait, hogy bemegyek az okmányirodába, tájékoztatást kérni, de nem adtak, mert nem én vagyok a tulajdonos. Hogy lehet az állam, avagy okmányiroda ekkora férfinemiszerv :@ A szegény ember meg ez miatt bukik 300e.

Persze az eredetiség vizsga árát elfogadták!

Nem kell másra mutogatni, ezúttal sajnos tényleg te voltál az óvatlan (próbálok finoman fogalmazni).

Először is: ha csak a tulajdonosnak adnak infot az okmányirodán, akkor miért nem vitted magaddal a tulajt? Ha meg nem tudtad mert nem volt ott, akkor miért veszel autót úgy hogy nem tudod leinformálni? Sajna azt kell mondjam igaza van hakapeszinek, amíg az eredeti tulaj (akinek most is a nevén van az autó) ki nem egyenlíti a tartozását, addig nem fogod tudni átiratni az autót.

A lehetőségeid a következőek:

1., Vagy megpróbálod rávenni valahogy az előző tulajt hogy baromi gyorsan egyenlítse ki a tartozását (a baromi gyorsan azért fontos mert ha nem iratod át 15 napon belül az autót akkor az adóhivatal még eljárást is indít ellened hivatalból adócsalás miatt (és meg is büntet), amiért el akarod lógni az átírási illeték befizetését), ellenkező esetben bebuktad az autó vételárát (hacsak ki nem fizeted te a tartozást helyette, de akkor megint buksz jókorát, nem tudom hogy az autó vételára volt-e több, vagy a tulaj fennálló tartozása ami miatt a záradékot befizették. Ebben az esetben ha kifutsz a 15 napból, még kell írni új adásvételit is új dátummal, különben az adócsalás vádja még mindig fennáll.

2., Vagy pedig feljelentést teszel, aminek következtében valóban lefoglalják ugyan az autót egy időre és nem tudod használni, de utána visszakapod, és ami a legfontosabb: megoldódik az átírás problémája és tisztázva leszel az adócsalás vádja alól is, mert van indokod (mégpedig a rendőrségi eljárás) ami miatt nem tudtad átiratni az autót.

Szóval ez mindenképp nehéz ügy, de ha mérges vagy, még bosszút is állhatsz az eredeti tulajon: hacsak nem üzembentartóival vetted, akkor a tilos parkolásról és egyéb szabálysértésről szóló csekkek még mindig az eredeti tulajdonosnak mennek... <_<

Máskor meg legyél alaposabb és jobban gondold át mit csinálsz mielőtt autót veszel.

Link to comment
Megosztás:

Az M0-on belső sáv és a szélső között cikázva egyszer csak megjelenik a kék-piros fényhíd a visszapillantóban. Egy utolsót slukkol a cigijéből,majd lazán kipöccinti az ablakon,rá a sünök szélvédőjére.Majd szúr egy 4est és hanyagul beint: Fuck you, I'm with GSI!!!

Hát egy RS ellen kevés lenne a GSI <_< mondjuk a c20LET demó A corsája 307 pacival már inkább :angry:

Link to comment
Megosztás:

Nem kell másra mutogatni, ezúttal sajnos tényleg te voltál az óvatlan (próbálok finoman fogalmazni).

Először is: ha csak a tulajdonosnak adnak infot az okmányirodán, akkor miért nem vitted magaddal a tulajt? Ha meg nem tudtad mert nem volt ott, akkor miért veszel autót úgy hogy nem tudod leinformálni? Sajna azt kell mondjam igaza van hakapeszinek, amíg az eredeti tulaj (akinek most is a nevén van az autó) ki nem egyenlíti a tartozását, addig nem fogod tudni átiratni az autót.

A lehetőségeid a következőek:

1., Vagy megpróbálod rávenni valahogy az előző tulajt hogy baromi gyorsan egyenlítse ki a tartozását (a baromi gyorsan azért fontos mert ha nem iratod át 15 napon belül az autót akkor az adóhivatal még eljárást is indít ellened hivatalból adócsalás miatt (és meg is büntet), amiért el akarod lógni az átírási illeték befizetését), ellenkező esetben bebuktad az autó vételárát (hacsak ki nem fizeted te a tartozást helyette, de akkor megint buksz jókorát, nem tudom hogy az autó vételára volt-e több, vagy a tulaj fennálló tartozása ami miatt a záradékot befizették. Ebben az esetben ha kifutsz a 15 napból, még kell írni új adásvételit is új dátummal, különben az adócsalás vádja még mindig fennáll.

2., Vagy pedig feljelentést teszel, aminek következtében valóban lefoglalják ugyan az autót egy időre és nem tudod használni, de utána visszakapod, és ami a legfontosabb: megoldódik az átírás problémája és tisztázva leszel az adócsalás vádja alól is, mert van indokod (mégpedig a rendőrségi eljárás) ami miatt nem tudtad átiratni az autót.

Szóval ez mindenképp nehéz ügy, de ha mérges vagy, még bosszút is állhatsz az eredeti tulajon: hacsak nem üzembentartóival vetted, akkor a tilos parkolásról és egyéb szabálysértésről szóló csekkek még mindig az eredeti tulajdonosnak mennek... <_<

Máskor meg legyél alaposabb és jobban gondold át mit csinálsz mielőtt autót veszel.

Hát meg mondjuk 270ért sima b corsát se lehet kapni nem, hogy gsi-t most nem a külföldi papírosokra és töröttekre gondolok meg az ipari hulladékokra

Link to comment
Megosztás:

Egy hatalmas segítségre lenne szükségem.

Ma mentem az okmányirodába, és nem tudtam átíratni az autót, mert záradék van rajta, valami gyöngyösi behajtócég által :@

Pocsék ügy, nem sok jót kívánok annak, aki ebbe belerángatott.

Nemrégiben olvastam a TC-on hasonló sztorit, ott "jól" jött ki az írója a dologból: Viszlát Alfa!

Az Erő legyen veled és ez most nem humor. <_<

Link to comment
Megosztás:

2., Vagy pedig feljelentést teszel, aminek következtében valóban lefoglalják ugyan az autót egy időre és nem tudod használni, de utána visszakapod, és ami a legfontosabb: megoldódik az átírás problémája és tisztázva leszel az adócsalás vádja alól is, mert van indokod (mégpedig a rendőrségi eljárás) ami miatt nem tudtad átiratni az autót.

Szóval ez mindenképp nehéz ügy, de ha mérges vagy, még bosszút is állhatsz az eredeti tulajon: hacsak nem üzembentartóival vetted, akkor a tilos parkolásról és egyéb szabálysértésről szóló csekkek még mindig az eredeti tulajdonosnak mennek... :angry:

Máskor meg legyél alaposabb és jobban gondold át mit csinálsz mielőtt autót veszel.

A mondat első és a második fele között jön egy jó kis tyúkper khmm...akarom mondani polgári peres eljárás. Egy év minimum.

Szerintem vagy az első pont amit leírtál de sajnos az a jellemző,hogy nem véletlenül akartak szabadulni ettől az autótól.

Tehát ha 1.pont nem megy,akkor 3. menekülőautó. <_<

Link to comment
Megosztás:

Nem kell másra mutogatni, ezúttal sajnos tényleg te voltál az óvatlan (próbálok finoman fogalmazni).Először is: ha csak a tulajdonosnak adnak infot az okmányirodán, akkor miért nem vitted magaddal a tulajt? Ha meg nem tudtad mert nem volt ott, akkor miért veszel autót úgy hogy nem tudod leinformálni? Sajna azt kell mondjam igaza van hakapeszinek, amíg az eredeti tulaj (akinek most is a nevén van az autó) ki nem egyenlíti a tartozását, addig nem fogod tudni átiratni az autót.

A lehetőségeid a következőek:

1., Vagy megpróbálod rávenni valahogy az előző tulajt hogy baromi gyorsan egyenlítse ki a tartozását (a baromi gyorsan azért fontos mert ha nem iratod át 15 napon belül az autót akkor az adóhivatal még eljárást is indít ellened hivatalból adócsalás miatt (és meg is büntet), amiért el akarod lógni az átírási illeték befizetését), ellenkező esetben bebuktad az autó vételárát (hacsak ki nem fizeted te a tartozást helyette, de akkor megint buksz jókorát, nem tudom hogy az autó vételára volt-e több, vagy a tulaj fennálló tartozása ami miatt a záradékot befizették. Ebben az esetben ha kifutsz a 15 napból, még kell írni új adásvételit is új dátummal, különben az adócsalás vádja még mindig fennáll.

2., Vagy pedig feljelentést teszel, aminek következtében valóban lefoglalják ugyan az autót egy időre és nem tudod használni, de utána visszakapod, és ami a legfontosabb: megoldódik az átírás problémája és tisztázva leszel az adócsalás vádja alól is, mert van indokod (mégpedig a rendőrségi eljárás) ami miatt nem tudtad átiratni az autót.

Szóval ez mindenképp nehéz ügy, de ha mérges vagy, még bosszút is állhatsz az eredeti tulajon: hacsak nem üzembentartóival vetted, akkor a tilos parkolásról és egyéb szabálysértésről szóló csekkek még mindig az eredeti tulajdonosnak mennek... :P

Máskor meg legyél alaposabb és jobban gondold át mit csinálsz mielőtt autót veszel.

Ebben teljesen igazad van! Nagyon elhamarkodottan döntött, lehet hogy a kocsi nyerte így meg, de ennek ellenére akkor sem lehet ekkora hülyeséget csinálni.. :angry: Moti, mivel nem ez volt az első autód ezért sem értem hogy hogyan sikerült ebbe belesétálnod... <_< :P

Link to comment
Megosztás:

Amíg nem egyenlíti ki a tulaj a tartozását,addig nem tudod átíratni.Vagy próbáld visszacserélni,vagy add tovább te is. :P

De egy GSI-hez minek kellenek papírok?! Otthagyod vele az Octávia Rs-t is. Igazi menekülőautó.

Remélem, hogy feltudom keresni és meg is találom a tulajt. Ha ilyen 20e akkor max kiegyenliteném, de félek hogy több 10 avagy több száz ezer ftos tartozása van. Mennyiért lehet tovább adni, úgy hogy előtte rendbe rakom?

Ez igaz <_< De én nem akarok mindig menekülni, meg elég sürün használom :angry: Igaz, hogy rendszám alatt nekem nem jőnne semmi büntetés, mehetnék autópályán amennyit szól.

Link to comment
Megosztás:

Hát ezt nagyon úgy néz ki hogy megszívtad.. :P :angry: :P Látod mondtuk neked hogy azt a Vecit nem kellett volna eladnod! :P Amúgy az a srác akitől vetted tuti hogy tudott erről a dologról (mármint a záradékról) s ezmiatt próbált továbbadni rajta, mert hogy ő sem tudta átíratni a kocsit! Ebbe nagyon belesétáltál... :P :D ;)

Ahogy hakapeszimaki is írta a legjobb az lenne ha ezt a cserét visszacsinálnád ugyanis nagy valószínűséggel a tulaj nem fog tudni fizetni, ergo a kocsit nem fizetés miatt vinni fogják.. <_<

Cserét tuti nem csinálnám vissza, mert 50e-be eltudnám hozni a Vectrát, és az néven van meg minden, csak már adásvételi papírt leadtuk. Ilyenkor mi a helyzet? Váltója szét van esve, egy másik váltó 10-15e ft.

Link to comment
Megosztás:

Az M0-on belső sáv és a szélső között cikázva egyszer csak megjelenik a kék-piros fényhíd a visszapillantóban. Egy utolsót slukkol a cigijéből,majd lazán kipöccinti az ablakon,rá a sünök szélvédőjére.Majd szúr egy 4est és hanyagul beint: Fuck you, I'm with GSI!!!

Ez tetszik <_<

Link to comment
Megosztás:

Nem kell másra mutogatni, ezúttal sajnos tényleg te voltál az óvatlan (próbálok finoman fogalmazni).

Először is: ha csak a tulajdonosnak adnak infot az okmányirodán, akkor miért nem vitted magaddal a tulajt? Ha meg nem tudtad mert nem volt ott, akkor miért veszel autót úgy hogy nem tudod leinformálni? Sajna azt kell mondjam igaza van hakapeszinek, amíg az eredeti tulaj (akinek most is a nevén van az autó) ki nem egyenlíti a tartozását, addig nem fogod tudni átiratni az autót.

A lehetőségeid a következőek:

1., Vagy megpróbálod rávenni valahogy az előző tulajt hogy baromi gyorsan egyenlítse ki a tartozását (a baromi gyorsan azért fontos mert ha nem iratod át 15 napon belül az autót akkor az adóhivatal még eljárást is indít ellened hivatalból adócsalás miatt (és meg is büntet), amiért el akarod lógni az átírási illeték befizetését), ellenkező esetben bebuktad az autó vételárát (hacsak ki nem fizeted te a tartozást helyette, de akkor megint buksz jókorát, nem tudom hogy az autó vételára volt-e több, vagy a tulaj fennálló tartozása ami miatt a záradékot befizették. Ebben az esetben ha kifutsz a 15 napból, még kell írni új adásvételit is új dátummal, különben az adócsalás vádja még mindig fennáll.

2., Vagy pedig feljelentést teszel, aminek következtében valóban lefoglalják ugyan az autót egy időre és nem tudod használni, de utána visszakapod, és ami a legfontosabb: megoldódik az átírás problémája és tisztázva leszel az adócsalás vádja alól is, mert van indokod (mégpedig a rendőrségi eljárás) ami miatt nem tudtad átiratni az autót.

Szóval ez mindenképp nehéz ügy, de ha mérges vagy, még bosszút is állhatsz az eredeti tulajon: hacsak nem üzembentartóival vetted, akkor a tilos parkolásról és egyéb szabálysértésről szóló csekkek még mindig az eredeti tulajdonosnak mennek... <_<

Máskor meg legyél alaposabb és jobban gondold át mit csinálsz mielőtt autót veszel.

Nem teljesen én vagyok a hibás. Nem az eredeti tulajtól vettem, hanem egy köztestől, ő vette az eredeti tulajtól. Neki se adtak volna információt. Azért vettem meg mert bejött ez az autó, meg 200e-be beszámolta a vekit.

Ha nem lenne olyan sok kifizetném én, de félek hogy rengetek tartozása van, vagy megse találom. Ma már kifutottam a 15 napból, de a tulaj nem adta le az adásvételit, mert akkor kapott volna egyből feljelentést, büncselekmény miatt, max ha megoldódna akkor írnék vele egy adásvételit, csak megvan a biztositás is meg eredetiség is, és ott a dátum hogy mikor készült.

Feljelentés az több évekig is elhuzodhat, és nem hiszem, hogy többre lennék vele, amíg nem fizeti ki a tulaj a tartozást addig úgy is rajta lenne a záradék.

Engem nem érdekel a tulaj, csak tudjam átíratni, nem fogok már így vele szaladgálni, mert megállítanak, annyit meg nem ér az egész.

Link to comment
Megosztás:

Ebben teljesen igazad van! Nagyon elhamarkodottan döntött, lehet hogy a kocsi nyerte így meg, de ennek ellenére akkor sem lehet ekkora hülyeséget csinálni.. :angry: Moti, mivel nem ez volt az első autód ezért sem értem hogy hogyan sikerült ebbe belesétálnod... <_< :P

Figyelj, ha megtalálod a "Nagy Ő-t", te se tudnál neki ellenállni :P

Annyit még lehetne csinálni hogy vennék egy töröttet Donornak, amin van érvényes papír, és azt átiratni és ezzel járni, egyik haver is így csinálja, csak ő az átiratott autóról átrakta a rendszámot egy külföldire.

Vagy valaki nem tudna segíteni megtalálni ezt a Gyöngyösi behajtócéget? Beszélnék velük.

Link to comment
Megosztás:

Figyelj, ha megtalálod a "Nagy Ő-t", te se tudnál neki ellenállni :angry:

Annyit még lehetne csinálni hogy vennék egy töröttet Donornak, amin van érvényes papír, és azt átiratni és ezzel járni, egyik haver is így csinálja, csak ő az átiratott autóról átrakta a rendszámot egy külföldire.

Vagy valaki nem tudna segíteni megtalálni ezt a Gyöngyösi behajtócéget? Beszélnék velük.

Mivel megy az autó?! Papírral vagy benzinnel?! :P Ha csak tartozás van rajta,akkor nem körözik az autót.Tehát ha nem akarja/tudja visszafizetni,akkor annyi,hogy legyen rajta biztosítás és simán járhatsz vele senkit nem érdekel kinek a neve van a forgalmiban.A behajtócéget kerüld messziről,mert akkor tudják,hogy merre keressék az autót. <_<

Viszont ne költsél rá sokat,mert azért bármikor becsengethetnek,hogy viszik az autód.De nem is kell,mert egy GSI az nagyon sokat bír.Én is sokat szoktam álmodozni a fos,szétfingott libakergetőmben,hogy ha bejön az élet,akkor veszek egy Gsi b corsát.

Ne hallgass azokra,akik azt mondják,hogy megszívtad ezzel a GSI-vel. Ők csak irigyek,mert nem GSI-ben ülnek,abban mindenki csak SZERETNE ülni.De nagyon kevesen tehetik meg.

Link to comment
Megosztás:

Moti!

De, sajnos teljesen te vagy a hibás abban az értelemben hogy olyan autót vettél amit nem tudtál vagy nem akartál maradéktalanul leinformálni. Ez a te döntésed volt, nem kényszerített senki, úgyhogy a te felelősséged is a dolog.

Abban ne reménykedj hogy a tulaj tartozása olyan mértékű amit ki tudsz fizetni helyette, 20e forint miatt valószínűleg nem az autóra jegyeznek be zálogjogot hanem mondjuk a tévéjére. Ha egy 300e Ft-os autón van zálogjog, akkor az sajnos azt jelenti hogy a tartozása is közel ilyen (vagy hasonló) mértékű, tehát mindenképpen több százezer forintos. És mivel az eladó ily módon megszabadult a zálogjoggal terhelt autótól, sajna azt kell hogy mondjam neked hogy a világon semmi érdeke nem fűződik ahhoz hogy kiegyenlítse a tartozását, hiszen tőle már úgysem tudnak elvenni semmit, mert az autó azóta nálad van. A behajtó cégnek meg édesmindegy hogy kitől foglalja le az autót, neki egyedül az számít hogy pénzénél legyen, ha ezt tőled kapja meg (azzal hogy elviszi az autódat) az eredeti tulaj helyett, neki az is jó, hogy aztán később te ezt hogy meccseled le a tulajjal, az már a te dolgod.

Szóval az a szomorú igazság hogy a behajtócég egy ideig türelmesen vár majd arra hogy kiegyenlítsék a tartozást, aztán ha ez nem történik meg, akkor előkerítik az adóst (a volt tulajt ugye), hogy mennének az autóért. Mivel az autót értelemszerűen nála nem fogják megtalálni, ezért két eset lehetséges:

1., vagy tesznek feljelentést az adós ellen csalás miatt és megpróbálják peres úton érvényesíteni a követelésüket

2., vagy köröztetni kezdik az autót a rendszám alapján, és ha megvan, lefoglalják, bárkinél is legyen éppen az adott pillanatban.

Mivel az első verzió a behajtócég szemszögéből nézve túl sok időt vesz igénybe és ők addig sem jutnak a pénzükhöz, gondolom sejthető hogy a másodikat fogják választani, azaz nagyjából bármikor megjelenhetnek nálad hogy elvigyék az autódat, és neked semmilyen legális lehetőséged nem lesz ezt megakadályozni, legjobb esetben is csak futhatsz a pénzed után, de hogy megkapod-e valaha, az erősen kétséges.

Jelen pillanatban a legjobb lehetőségnek az tűnik ha sikerül eladnod az autót ugyanannyiért amennyibe neked került egy hasonló madárnak aki (akárcsak te) nem nézi meg hogy minden rendben van-e az autó körül, mielőtt megveszi. Ráadásul lehetőség szerint mihamarabb, még mielőtt lefoglalják tőled. Mivel erre meglehetősen kevés az esély, szomorú, de azt kell mondanom hogy kezdj megbarátkozni a gondolattal hogy mindenképp bukni fogsz az üzleten. Hogy a teljes vételárat-e, vagy csak néhány tízezer forintot, az már egyedül rajtad, a szerencséden és a talpraesettségeden múlik. Sok szerencsét!

Link to comment
Megosztás:

Mivel megy az autó?! Papírral vagy benzinnel?! :angry: Ha csak tartozás van rajta,akkor nem körözik az autót.Tehát ha nem akarja/tudja visszafizetni,akkor annyi,hogy legyen rajta biztosítás és simán járhatsz vele senkit nem érdekel kinek a neve van a forgalmiban.A behajtócéget kerüld messziről,mert akkor tudják,hogy merre keressék az autót. <_<

Viszont ne költsél rá sokat,mert azért bármikor becsengethetnek,hogy viszik az autód.De nem is kell,mert egy GSI az nagyon sokat bír.Én is sokat szoktam álmodozni a fos,szétfingott libakergetőmben,hogy ha bejön az élet,akkor veszek egy Gsi b corsát.

Ne hallgass azokra,akik azt mondják,hogy megszívtad ezzel a GSI-vel. Ők csak irigyek,mert nem GSI-ben ülnek,abban mindenki csak SZERETNE ülni.De nagyon kevesen tehetik meg.

OMG bazz ember te nem vagy normális olyanokat nevetek rajtad, hogy leesek mindig az ágyról kb :P

Link to comment
Megosztás:

Részemről követném az idézett cikk logikáját, még ha az eset némileg más is.

Ami ma előny (parkoljunk fizetősben / járjunk az autóval autópályán fizetetlenül, stb.), az holnap nagy-nagy hátrány. Ha évek múlva is, de megtalálnak, tízszeresen fogod megszívni. S akkor nehezen tudsz a jóhiszeműségre hagyatkozni. Főleg, ha eladnád a kocsit egy hasonló figyelmetlen emberkének.

Ja igen, Moti óvatan volt, a tulaj (mindkettő) pedig átvágta a palánkon. Az előbbi mindannyiunkkal megesik, míg utóbbi...

Szóval előkeríteném azt az ürgét, akitől vetted, vagy akinek az aláírása az adásvételin szerepel, és megígérném neki a feljelentést, ha nem adja vissza a pénzt kamatostul, biztosításostul, átírásostul, minden költségestül. Stulstül.

HA nem intézi el a papírokat mondjuk két nap alatt. Onnantól megy a feljelentés, akár tartson egy évig a per, vagy kettőig. Az tuti, hogy neki sem hiányzik a nyakába!

Link to comment
Megosztás:

Ha bevette a vekit akkor megvannak az adati...go rendőrség csalás,lopás miatt feljelent <_< ha kipengeti a verdád árát feljelentés visszavon. Ha nem bemész egy konditerembe 5000 ért elmennek ott neked rendezkedni 1 órára :angry:

Egyébként meg. Bemész egy ügyvédhez, pár Mihályért megmondja mi a legjobb jogilag, miképpen jársz a legjobban. Itt joggyakorlatok vannak. ha az eredeti tulaj magyarországon van előkeresik.

Én eladtam egy telefont x éve és mivel benne votl a kártyám (hálózat regiztrálta) engem is behívtak hogy valami csillagtökü szinesfémgyüjtő csalást követett el vele...ezaz mondom...egyébként a telefon nem ért 3000ft-ot :P

Ha meg lakott területen belül mész 50 helyett 130al :P egyből 300.000FT amit a tulaj kap :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 5 ajtós B Corsával az a problémám, hogy a hátsó ülés támláját nem tudom lenyitni, mert csak az egyik oldali nyitó enged. A másikon nem old ki a zár. Ezt csak a háttámla kárpitjának a bontásával lehet megoldani? Van más módja is?

Köszönöm!

Sziasztok! Esetleg erre, valaki? Másik kérdésem pedig, hogyan lehet leszedni corsáról az oldalsó íveket, amit többen festenek? Én is lekenném valamivel, mert már világosszürkék, és lehangoló.

Link to comment
Megosztás:

Mivel megy az autó?! Papírral vagy benzinnel?! :P Ha csak tartozás van rajta,akkor nem körözik az autót.Tehát ha nem akarja/tudja visszafizetni,akkor annyi,hogy legyen rajta biztosítás és simán járhatsz vele senkit nem érdekel kinek a neve van a forgalmiban.A behajtócéget kerüld messziről,mert akkor tudják,hogy merre keressék az autót. <_<

Viszont ne költsél rá sokat,mert azért bármikor becsengethetnek,hogy viszik az autód.De nem is kell,mert egy GSI az nagyon sokat bír.Én is sokat szoktam álmodozni a fos,szétfingott libakergetőmben,hogy ha bejön az élet,akkor veszek egy Gsi b corsát.

Ne hallgass azokra,akik azt mondják,hogy megszívtad ezzel a GSI-vel. Ők csak irigyek,mert nem GSI-ben ülnek,abban mindenki csak SZERETNE ülni.De nagyon kevesen tehetik meg.

Nem körözik, eredetiségvizsgán is kiderült.

Pedig anyum felakarja őket hivni, hogy mennyi tartozás van az autón.

Ezért vettem én is GSI Corsát :angry: és ha megnézzed 320e olcsóbban nincs is.

Igazuk van, mert megszívtam, hiába van biztositás, ha nem az én nevemen van az autó, a biztositás meg igen. Egyből azzal jönnek hogy nem írattam át, felejtenek. Meg már a biztositó is várja a forgalmi papírt, hogy átirattam a kocsit.

Link to comment
Megosztás:

Moti!

De, sajnos teljesen te vagy a hibás abban az értelemben hogy olyan autót vettél amit nem tudtál vagy nem akartál maradéktalanul leinformálni. Ez a te döntésed volt, nem kényszerített senki, úgyhogy a te felelősséged is a dolog.

Abban ne reménykedj hogy a tulaj tartozása olyan mértékű amit ki tudsz fizetni helyette, 20e forint miatt valószínűleg nem az autóra jegyeznek be zálogjogot hanem mondjuk a tévéjére. Ha egy 300e Ft-os autón van zálogjog, akkor az sajnos azt jelenti hogy a tartozása is közel ilyen (vagy hasonló) mértékű, tehát mindenképpen több százezer forintos. És mivel az eladó ily módon megszabadult a zálogjoggal terhelt autótól, sajna azt kell hogy mondjam neked hogy a világon semmi érdeke nem fűződik ahhoz hogy kiegyenlítse a tartozását, hiszen tőle már úgysem tudnak elvenni semmit, mert az autó azóta nálad van. A behajtó cégnek meg édesmindegy hogy kitől foglalja le az autót, neki egyedül az számít hogy pénzénél legyen, ha ezt tőled kapja meg (azzal hogy elviszi az autódat) az eredeti tulaj helyett, neki az is jó, hogy aztán később te ezt hogy meccseled le a tulajjal, az már a te dolgod.

Szóval az a szomorú igazság hogy a behajtócég egy ideig türelmesen vár majd arra hogy kiegyenlítsék a tartozást, aztán ha ez nem történik meg, akkor előkerítik az adóst (a volt tulajt ugye), hogy mennének az autóért. Mivel az autót értelemszerűen nála nem fogják megtalálni, ezért két eset lehetséges:

1., vagy tesznek feljelentést az adós ellen csalás miatt és megpróbálják peres úton érvényesíteni a követelésüket

2., vagy köröztetni kezdik az autót a rendszám alapján, és ha megvan, lefoglalják, bárkinél is legyen éppen az adott pillanatban.

Mivel az első verzió a behajtócég szemszögéből nézve túl sok időt vesz igénybe és ők addig sem jutnak a pénzükhöz, gondolom sejthető hogy a másodikat fogják választani, azaz nagyjából bármikor megjelenhetnek nálad hogy elvigyék az autódat, és neked semmilyen legális lehetőséged nem lesz ezt megakadályozni, legjobb esetben is csak futhatsz a pénzed után, de hogy megkapod-e valaha, az erősen kétséges.

Jelen pillanatban a legjobb lehetőségnek az tűnik ha sikerül eladnod az autót ugyanannyiért amennyibe neked került egy hasonló madárnak aki (akárcsak te) nem nézi meg hogy minden rendben van-e az autó körül, mielőtt megveszi. Ráadásul lehetőség szerint mihamarabb, még mielőtt lefoglalják tőled. Mivel erre meglehetősen kevés az esély, szomorú, de azt kell mondanom hogy kezdj megbarátkozni a gondolattal hogy mindenképp bukni fogsz az üzleten. Hogy a teljes vételárat-e, vagy csak néhány tízezer forintot, az már egyedül rajtad, a szerencséden és a talpraesettségeden múlik. Sok szerencsét!

Már jelentkeztek az autóra. Egy alfa romeo 155-ös 94est kinálnak érte. De nem tetszik az autó, ezért sztem nem. Ma megyek és felkeressük az eredeti tulajt!

Link to comment
Megosztás:

Az a poén, hogy már 1 éve van záradék az autón. 2010 február óta.

Mondták bent, hogy az gyöngyösi behajtócég ahol van, annak az okmányirodájába jutassuk el a telefonszámunkat. Jó ötlet ez?

Ha meg feljelentés lenne belőle akkor rendőrség avagy bíróságon kell?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.