Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

sziasztok !!

Fékproblémám lenne, hosszabb távra elindulva úgy kb.30 km múlva, előttem a kocsisor lassít, majd én is nyomnám a féket hogy lassítsak pedál koppanásig padlóig, kocsi tovább gurul nagy hirtelen csak pumpálásra keményedett be és ekkor állt meg, mentem tovább legközelebbi letérőnél megállok megnéztem a fékolajtartályt színig volt ,mivel haza akartam érni lassan továbbindultam majd nyomogattam a féket az mintha kicsit mentem volna puha majd felpumpálásra kemény lett ,majd hirtelen megjavult és Nyíregyházától Miskolcig mintha misem történ volna nyugodtan autóztam haza.

Persze ez nem nagyon hagy nyugodni mert a fék nem játék ,kérdés mi lehetett a gond levegős a rendszer,lehet az hogy egyik munkahenger nem zárt rendesen?

Az autó megy szerelőhöz persze így csak érdekelne szerintetek mi lehetett a gond ötlet? további szép napot !!!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok !!

Fékproblémám lenne, hosszabb távra elindulva úgy kb.30 km múlva, előttem a kocsisor lassít, majd én is nyomnám a féket hogy lassítsak pedál koppanásig padlóig, kocsi tovább gurul nagy hirtelen csak pumpálásra keményedett be és ekkor állt meg, mentem tovább legközelebbi letérőnél megállok megnéztem a fékolajtartályt színig volt ,mivel haza akartam érni lassan továbbindultam majd nyomogattam a féket az mintha kicsit mentem volna puha majd felpumpálásra kemény lett ,majd hirtelen megjavult és Nyíregyházától Miskolcig mintha misem történ volna nyugodtan autóztam haza.

Persze ez nem nagyon hagy nyugodni mert a fék nem játék ,kérdés mi lehetett a gond levegős a rendszer,lehet az hogy egyik munkahenger nem zárt rendesen?

Az autó megy szerelőhöz persze így csak érdekelne szerintetek mi lehetett a gond ötlet? további szép napot !!!

Megválaszoltad a kérdésed, valószínűleg levegős a rendszer. Ez lehet akár mechanikai hiba is (karmantyú rossz pl. munkahengernél), de előfordulhat simán attól is hogy régen cseréltél fékolajat, mivel az higroszkópikus (magába szívja a levegő nedvességtartalmát), és emiatt előbb el tud melegedni mint az új fékfolyadék. Egy átnézés nem árt neki, de szvsz mindenképpen cserélj fékfolyadékot.

Link to comment
Megosztás:

Megválaszoltad a kérdésed, valószínűleg levegős a rendszer. Ez lehet akár mechanikai hiba is (karmantyú rossz pl. munkahengernél), de előfordulhat simán attól is hogy régen cseréltél fékolajat, mivel az higroszkópikus (magába szívja a levegő nedvességtartalmát), és emiatt előbb el tud melegedni mint az új fékfolyadék. Egy átnézés nem árt neki, de szvsz mindenképpen cserélj fékfolyadékot.

szia !

köszönöm a választ, főfékmunkahenger nem lehet rossz? cseréljem a biztonság kedvéért?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Corsa B-hez létezik valamilyen digitális formában elérhető, magyar vagy angol nyelvű felhasználói kézikönyv? Nemrég szert tettünk egy ilyen autóra, persze neten rögtön nekiálltam keresni. Szervizkönyvet már találtam, de felhasználói kézikönyv érdekelne. Neten lengyelt és talán ukránt találtam, amiből nem értek egy mukkot sem.

Ha tudnátok segíteni ez ügyben, hálám örökké üldözne!

Corso

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen működik :lol:

De az őnindítóval nem tudom mi lesz :D

A szomszéd apacsoknak az asztrájában vagy két hónapig rossz volt az önindító.

Reggelente a főnök beült a tesvírek meg tolták, aztán azok is beugráltak :D

Ez a művelet már olyan megszokottá vált, hogy amikor a segély után megcsináltatták, szinte már hiányzott.

Szerezz be Te is egy pár toló apacsot :)

Link to comment
Megosztás:

A szomszéd apacsoknak az asztrájában vagy két hónapig rossz volt az önindító.

Reggelente a főnök beült a tesvírek meg tolták, aztán azok is beugráltak :D

Ez a művelet már olyan megszokottá vált, hogy amikor a segély után megcsináltatták, szinte már hiányzott.

Szerezz be Te is egy pár toló apacsot :lol:

Szép lenne :É Max vkivel leszedetem, akinek van aknája, hátha jobban hozzá lehet férni, és nem alatta kell mozogni. Ha az se, akkor be viszem a szervízbe hozzánk, ott van emelő meg minden szerszám

Link to comment
Megosztás:

A szomszéd apacsoknak az asztrájában vagy két hónapig rossz volt az önindító.

Reggelente a főnök beült a tesvírek meg tolták, aztán azok is beugráltak :lol:

Ez a művelet már olyan megszokottá vált, hogy amikor a segély után megcsináltatták, szinte már hiányzott.

Szerezz be Te is egy pár toló apacsot :D

:D
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. A mai nap elég intenzív benzinszag kezdett érződni az autóm utasterében! X14SZ motor. Honnan jöhet? Ha leállítom és újra indulnék x idő elteltével, akkor rendesen tömény benzin szag van bennt, ill menet közben is érezni. Légyszi segítsetek! Köszi szépen! G.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.