Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Igazad lehet. Méretváltóban megnéztem,hogy 165 70 r13 pont akkora,mint a 145/80 r13 és az is gyári méret. Nekem 165/65 r14 van fent. A 145 téli gumikkal 6-7km/h val mutat többet az óra,165 tel meg csak 3-4gyel,de 195/50 r15-tel már teljesen pontos lenne. :D

A 165/65/R14 az váltóméret szóval jót tettél fel, nekem amikor 175/70/r13 volt fent akkor mutatott pontosan érdekes :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én vettem 4új semperit nyárit, gyári 165/65. A fogyasztásom megemelte 4.6-ról 5.5re. :D De könnyebb lett a kormány és sokkal jobban tapad,szebben fut egyenesen.

Volu! Pucold le a vasat,toljál fel képet,mert kezd csömöröm lenni ettől a sok fekete corsától. :D

Mindjárt én is így teszek,gyári kategóriában indulok. :)

lol ;)

hétfőn ha jó idő lesz, visszateszem a nyári kerekeket meg kap egy nagyfürdőt is, most már annyira retkes szegénykém hogy az enyém is fekete :lol:

Link to comment
Megosztás:

Megvan nekem is a 4 felni 80%os yokohama gumikkal megvan a 4 kupak és van benne központosító gyűrű is csak 1db nem tudom hova tűnt de nem találom, valami oldalon láttam, hogy 780FT/db és van 100 féle méret elég csak 1 DB-ot vennem? Ha a másik 3om megvan igaz a 3db az fémből van ez meg műanyag? :D Ha fent lesz zúzok én is képet csak még vennem kell kerékőrt mert az új csavarok már megvannak!

Link to comment
Megosztás:

Ma hozzá fogtam kicserélni hátul a dobfék pofákat. Még az egyiket se sikerült kicserélnem. Vki leírná a pontos menetét. Már egyik oldalon levettem a dobot, fékek fogták rendesen :/ meg kivettem a rugókat, pofákat. Holnap az újakat kell berakni meg másik oldalon megcsinálni. Az a baj későn fogtam hozzá, nagyon hamar besötétedett, világitással meg alig láttam vmit :/

Úgy csináltam, hogy levettem közepén a kupakot, ki a rögzítőt, kicsavartam a csavart, kijöttek a kosarak, és kalapácsal ütögettem meg feszítettem lefele körbe-körbe, fékek nagyon fogták és alig akart lecuppanni :S

Vkinek lenne képe, hogy hogy vannak a rugók pontosan?

Mit kell majd utána állítani?

Vagy ha nem lesz semmi, leszedem a másik oldalon, és az alapján megcsinálom az egyik oldalt, majd a másikat.

Link to comment
Megosztás:

J0hnny tőled jó lehet kocsit vásárolni! Eléggé karban tartod, szeretem ha valaki ennyire precízen megcsinálja a verdáját és kicseréli amit kell nem hagyja még fél évig mielőtt hátha szétesik a verda azt 5x annyiba kerül megcsináltatni:D Ja jut eszembe, Jh0nny szerintem gáz ha a felnijeimbe 3 darab tehermentesítő/központosító gyűrű fém és mivel elhagytam 1et ezért a 4ikbe rakok műanyagot persze a helyes mérettel? Vagy esztergáltassak 1 új fémet? köszi

Link to comment
Megosztás:

Bwááááhhh...

Alapvetés hogy ha olyasmit szedsz szét amit még előtte sohasem, akkor képeket kell csinálni a szerelés minden fázisáról hogy össze is tudd rakni. :D

Nem szükséges, mert most szerencsém van. Ott a másik oldal. tudom hogy megy össze, de 1 vmibe nem vagyok biztos :S

Vectra A csináld magadba olvastam, de ott azt írta hátul szedjek ki vmit, forgassam meg vmit nyomjak be.

Link to comment
Megosztás:

J0hnny tőled jó lehet kocsit vásárolni! Eléggé karban tartod, szeretem ha valaki ennyire precízen megcsinálja a verdáját és kicseréli amit kell nem hagyja még fél évig mielőtt hátha szétesik a verda azt 5x annyiba kerül megcsináltatni:D Ja jut eszembe, Jh0nny szerintem gáz ha a felnijeimbe 3 darab tehermentesítő/központosító gyűrű fém és mivel elhagytam 1et ezért a 4ikbe rakok műanyagot persze a helyes mérettel? Vagy esztergáltassak 1 új fémet? köszi

Tökmind1. A műanyag annyival jobb, hogy nem rohad rá az agyra...

Link to comment
Megosztás:

J0hnny tőled jó lehet kocsit vásárolni! Eléggé karban tartod, szeretem ha valaki ennyire precízen megcsinálja a verdáját és kicseréli amit kell nem hagyja még fél évig mielőtt hátha szétesik a verda azt 5x annyiba kerül megcsináltatni:D Ja jut eszembe, Jh0nny szerintem gáz ha a felnijeimbe 3 darab tehermentesítő/központosító gyűrű fém és mivel elhagytam 1et ezért a 4ikbe rakok műanyagot persze a helyes mérettel? Vagy esztergáltassak 1 új fémet? köszi

Ezért nem adom el őket. :D Vagy bontóba megy vagy tyúkól lesz belőle, de más nem fogja élvezni a munkám gyümölcsét.

Semmi gond nem lesz belőle, ha az egyik műanyag.

Link to comment
Megosztás:

Ma hozzá fogtam kicserélni hátul a dobfék pofákat. Még az egyiket se sikerült kicserélnem. Vki leírná a pontos menetét. Már egyik oldalon levettem a dobot, fékek fogták rendesen :/ meg kivettem a rugókat, pofákat. Holnap az újakat kell berakni meg másik oldalon megcsinálni. Az a baj későn fogtam hozzá, nagyon hamar besötétedett, világitással meg alig láttam vmit :/

Úgy csináltam, hogy levettem közepén a kupakot, ki a rögzítőt, kicsavartam a csavart, kijöttek a kosarak, és kalapácsal ütögettem meg feszítettem lefele körbe-körbe, fékek nagyon fogták és alig akart lecuppanni :S

Vkinek lenne képe, hogy hogy vannak a rugók pontosan?

Mit kell majd utána állítani?

Vagy ha nem lesz semmi, leszedem a másik oldalon, és az alapján megcsinálom az egyik oldalt, majd a másikat.

Ha rendesen fogják a pofák azt jelenti a dob már kuka. Nekem is volt ilyen. Nagyonerős fékezéskor ki is ugrott a dugattyú a munkahengerből, és onnantól nem volt fékem. Érdekes dolog.

Link to comment
Megosztás:

Ha rendesen fogják a pofák azt jelenti a dob már kuka. Nekem is volt ilyen. Nagyonerős fékezéskor ki is ugrott a dugattyú a munkahengerből, és onnantól nem volt fékem. Érdekes dolog.

Kérdés, hogy az ő dobja volt-e már felszabályozva.

Ha nem, akkor még túlméretes pofával jó lehet.

A kérdés az, hogy az autómata állítója müxik-e még...

Ha nem akkor kézzel kell összelőni és próbálni.

A munkahengereket is ellenőrizni kellene.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.