Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Ja és minden hidegindításnál világít 30 másodpercig a sárga lámpa!

Már voltam diagnosztikán de semmi! Annyit mutatott hogy 3500 a fordulatszám,holott 1000 alatt volt!

te én nem vagyok autószerelő, de ez nálam nem ez a semmi kategória :D

talán pont azért mutat annyit, mert az említett alkatrész rossz ? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ja és minden hidegindításnál világít 30 másodpercig a sárga lámpa!

Már voltam diagnosztikán de semmi! Annyit mutatott hogy 3500 a fordulatszám,holott 1000 alatt volt!

Szerintem főtengely jeladó. Az enyém akkor csinált ilyet,amikor át lett mosva a motortér. De csak pár napig csinálta aztán kiszáradt és azóta is jó.

Nézzél rá,hátha csak tiszta latyak,kosz.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem főtengely jeladó. Az enyém akkor csinált ilyet,amikor át lett mosva a motortér. De csak pár napig csinálta aztán kiszáradt és azóta is jó.

Nézzél rá,hátha csak tiszta latyak,kosz.

Tudom miről beszéltek. Mivel takarítsam meg,vagy könnyen ki tudom szedni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, ezért annak is örülnék, ha korábbi témára is tudtok utalni.

A kérdéses autó Corsa b City 1994-es 5 ajtós a motor x12sz. Korábban már olvastam, hogy másnak is megeszi városban a 10-11 litert mint nekem. Ez valóban normális? Egy 1.4-es, vagy egy 1.6-os mennyit ehet? Másik kérdésem, hogy papíron új korában csak 45 lóerős. A 16 szelepes változat már 65. Mitől függhet azonos köbcentinél a teljesítmény? Csak a többlet levegő-benzin, hasonló fogyasztás mellet? Vagy inkább vezérlés? Elvileg ki lehetne szedni az én x12sz motoromból is nagyobb teljesítményt többletfogyasztás nélkül? Van egy 1500ccm-es, V2-es karburátoros cruiserem, és az is csak autópályán 180km/h környékén csorgat le 8-9 litert. Városban 5,5-6,5 litertkíván. Ja és 70 lóerős! Vagy érdemes lenne venni egy használt x12xe motort, vagy egy 1.4-es Corsa b motort? Az olajat nem eszi, a gyergya szép világos, de a co-ja rémes. Gyujtás kapcsolásakor világít a diagnosztika sárga lámpája, és a kézifék visszajelzője. De amint beindítom a motort elalszanak. Ha gyorsítani akarok, bármely fokozatban, akkor azt elég lomhán teszi meg. A lámpánál elindulva hiába nyomom neki egyesbe, és kettesbe, mindenki otthagy. Ráadásul a kuplungom nem csúszik.

Ha valaki tudna segíteni a fenti kérdésekben, akkor azt nagyon megköszönöm!

Gyuri

A 10-11liter nem normális. :D Az enyémmel 8.5 volt a legtöbb úgy,hogy rövid távok plusz utamba eső elkerülőúton 5-6km hosszan tűzfalra tolt gázzal mentem, a lejárónál meg olyan 145-150nél álltam a fékre.Az enyém nagyon rendben van,én megvagyok vele elégedve. Próbáld ki 100-as benyával az enyém sokkal jobban megy tőle és kevesebbet is fogyaszt. Hosszú táv nyáron 5.3 helyett 4.6, télen 6.3 helyett 5.5.

Rossz CO-nál lambda,MAP szenzor lehet rossz ha kopott a motor akkor füstöl és eszi az olajat is.

Link to comment
Megosztás:

most találtam ezt a szépséget.

Ez itt

Sajnálni kéne? :D Azért elég nagy tűréshatára van a bírságnak. 50helyett 65-nél sértesz szabályt,90 helyett 105-nél. 130helyett 145-nél. (Egységesen 14km/h a túllépés határa régebben %-ban volt)

Azért bármilyen autóban csal felfelé minimum 5km/h-t az óra,tehát ahhoz,hogy csekket kapj lakott területen belül kb. 70-et kell mutatnia az órának,azért az már nem kevés.

Szerintem jó hogy sokat trafiznak,régebben,amikor minden fotónál az ismeretlen rokon vezette az autót,akkor a pályákon eszeveszett tempó volt,most lejövök Kecskemétről Szegedig úgy az M5-ön,hogy max. 3x kell lehúzódnom a belsőből óra szerint 130-as tempónál,és azok is általában románok,szerbek.

Link to comment
Megosztás:

TID-be a külső hömérsékletet meg a km/h nem méri. Amikor kivették a gyári magnót, akkor lehet elvágták a kábelét, de elég sok ilyen autóba látom hogy ezek nem müködnek :/

Szia! Én utólag raktam az autóba TID-et, mert gyárilag nem volt, így alaposan áttanulmányoztam a témát. Sőtt alőször nem is működött. Mármint a hőmérő. A TID vezetékkötegben a kék, és a kék-fehér vezetékek futnak a szenzorhoz. A szenzor az első lökhárító mögött a bal oldalon található, és egy patent szem rögzíti a fém ütközőhöz. Ha sikerült kézbe venned, akkor le kell húzni a csatlakozót, és a korrodációt alaposan el kell távolítani az érintkezőkről. Hiába van gumi szigetelés alá rejtve, mégis korrodál. Ajálnom a tűreszelőt. Vagy ami biztosabb, vágd le a csazlakozót, blankold meg a drótot, és forraszd össze!!! Az teljesen mindegy, hogy melyik vezeték melyik csatlakozóra kerül.

Jó munkát!

Link to comment
Megosztás:

Sztem nem. Fokra azt írja ki hogy _ C vagy vmi ilyesmit, és olyan hibakód van benne hogy magas feszültség a külső hőmérséklet mérőtől

A km/h 0.00km/h mutat.

Nálam annyi volt a baj a hőmérséklet résznél hogy elengedett a forrasztás hátul a csatinál, de hogy még a km/h -t is mutatná ?? (mióta nálam van sosem ment) :D Lehet újra szét kellene szedjem, ha van ötlet hogy ott mit kellene nézni akkor szívesen veszem.

Link to comment
Megosztás:

be volt előre kábelezve nálad a tid?

Nem volt bekábelezve. A TID-et úgy vettem, hogy csak le volt vágva vezeték. A német nyelvű szerelési könyvből kibogarásztam a vezetékek funkcióját. Nekem nincs gyári fejegységem, úgyhogy csak az alapot mutatja. A táp, és a hőmérőszenzor vezetkét nem volt nagy kunszt behúzni.

Link to comment
Megosztás:

Olyat csinál az autóm, hogy benyomom a kuplungot és lemegy a fordulatszám 500 alá és megy lejjebb és leáll az autó, felengedem és megy tovább.

Annyira idegesitő, hogy váltok és ránt egyet az autó mert leáll és beindul, meg a motornak se tesz ez ez jót :/ Vkinek vmi ötlet?

Óraegységet hogy tudom kiszedni?

Link to comment
Megosztás:

múltkor próbáltam leszedni a kormányt. Addig oké ,hogy leszedtem a dudagombot, az anyát lecsavartam és ennyi.

Marhára nem akart megmozdulni a kormány. Nagyon rángatni, feszegetni nem akartam nehogy vmi gebasz legyen.

(még a gyári kormány) Esetleg ha befújok mondjuk wd40et akkor megindulhat?

Vmi ötlet?

Tid kijelző

Sajnos gyárilag nekem sincs, de gondolkozom rajta, hogy bevarázsoljak egyet. Ahogy olvasom nem nagy munka. Gondolom ha nincs gyári magnóm akkor csak az időt és a dátumot-hőmérsékletet mutatja ? Nekem a Tid helyén egy kis tálca van. Azt lepattintom és a kijelző be? Hőmérő akkor is van ha gyárilag nincs tidem vagy akkor azt is kell venni?

Vki pm-be leirhatná nekem, a pontos folyamatát a beszerelésnek,kábelezésnek ha nem nagy gond.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Nálam annyi volt a baj a hőmérséklet résznél hogy elengedett a forrasztás hátul a csatinál, de hogy még a km/h -t is mutatná ?? (mióta nálam van sosem ment) :D Lehet újra szét kellene szedjem, ha van ötlet hogy ott mit kellene nézni akkor szívesen veszem.

Szerintem a spirálos km óra nem fog soha sebességet mutatni a TID-en.

Link to comment
Megosztás:

Nem egy bonyolult dolog. Leszeded a kormányvédő burkolatokat, az óránál lévő burkolatot. Kb 2 csavar fogja az órát. Azt kicsavarod és kész. A kormányt nem kell leszedni, ki lehet buktatni tőle.

Asszem Béla régebben tett fel képeket, hogy ő hogyan csinálta. Nekem annyi volt a nehéz, hogy ugye spirálos az órám és csak kicsit tudtam kibuktatni, valahogy betuszkoltam a kezem mögé és lehúztam a spirálvezetéket. Utána már könnyen kijött.

(persze a visszarakásnál is szenvedtem a nagy kezemmel, a szűkös helyen:) )

Amúgy múltkor próbáltam leszedni a kormányrt. Addig oké ,hogy leszedtem a dudagombot, az anyát lecsavartam és ennyi.

Marhára nem akart megmozdulni a kormány. Nagyon rángatni, feszegetni nem akartam nehogy vmi gebasz legyen.

(még a gyári kormány) Esetleg ha befújok mondjuk wd40et akkor megindulhat?

Vmi ötlet?

Tid kijelző

Sajnos gyárilag nekem sincs, de gondolkozom rajta, hogy bevarázsoljak egyet. Ahogy olvasom nem nagy munka. Gondolom ha nincs gyári magnóm akkor csak az időt és a dátumot-hőmérsékletet mutatja ? Nekem a Tid helyén egy kis tálca van. Azt lepattintom és a kijelző be? Hőmérő akkor is van ha gyárilag nincs tidem vagy akkor azt is kell venni?

Vki pm-be leirhatná nekem, a pontos folyamatát a beszerelésnek,kábelezésnek ha nem nagy gond.

Köszi

Vaterán pl lehet venni TID-eket 4K körül de biztos van máshol is csak sajnos úgy kéne venned hogy legyen hozzá csatlakozó is szerintem. A hőmérséklet mérő szenzor nincs benne azt is venni kell bontóba is van de van vagy 3 rongy, viszont annak meg kell nézni van kivezetve kábel kék színű és ha felnyitod a motorháztetőt akkor középen kell benyomni a zárhídba pont középen van egy függőleges merevítés és az alja felén van egy lyuk neki legalábbis nekem ott van. Gondolom adni kell még neki pozitívot testet a hőmérséklet szenzor kábelét és szerintem kész, gyári rádiós dolog szerintem hülyeség jó messzire el kell dobni.

tid.png

Pinout

Below is the Pinout for the TID

1 - RED - Constant Live

2 - BLUE - Temperature

3 - BROWN - Ground

4 - BLUE/WHITE - Also Temperature - thermasistor connect between this and pin 2

5 - BLACK - Switched Live

6 - GREY/GREEN - Headlights - Supplies 12v when the headlights are on

7 - GREY/BLACK - Illumination wire

8 - RED/GREY - Stock Head Unit control - 12v when stock headunit is on. Date disappears so station name can be displayed in its place

9 - BROWN/RED - Serial Clock - Used for data, not a time clock

10 - BROWN/GREY - Master Request - Used to tell the display the stock headunit wants to send data

11 - BROWN/BLACK - Serial Data - Used to send data to the display from the stock headunit

12 - BLUE/RED - Speed signal - Resistance varies depending on speed. Hold both buttons for several seconds to enter test mode. Display will then show the current speed

corsa-mittelkonsole5.jpg

lueftungsduesen_loesen.jpg

Mondjuk a kijelző köré kell 1 burkolat, hogy szépen nézzen ki azt 2 csavar fogja és 2 csavar fogja magát a TID-et ha lehajtod a 2 légbeömlőt, felé nyúlsz egy vékony fadarabbal vagy lapos csavarhúzóval és 2 határozott mozdulattal lerántod és ott a 2 csavar jobb és bal oldalt. Aztán ha gondolod beledezheted. Egyik nap rávettem magam, hogy a középső TID/MID kijelző nem tudom melyik a pontos neve ledes most már. Egyszerűen csak olyan ledet vettem ami már foglalatba van betekertem és kész, nekem tetszik a végeredmény. Nem a sima T5 led került bele, hanem erősebbik társa B8.5D fehér.

image-8FCF_4D7124C3.jpg

Ha valaki tudja, hogy melyik kábelt kell elvágni, hogy folyamatosan ott legyen a dátum az írja meg mert az nagyon érdekelne, halottam, hogy tech2vel lehet valamit programozni, de egyszerűbb elvágni ha nagyon szükségem lesz rá fogom és összeforrasztom. üdv- dirtyhandz

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a hasznáható segitséget :D

Asszem beszerzem a hozzávalókat és gyakorlott szakival beszereltetem ) Hakész akkor fizetek:)

Szerintem 3 kábel behúzását te is megpróbálhatod TÁP TEST és a hőmérséklet mérő szenzor a leírásba és a képen láthatod hova kell csak csatival vedd a TID-et vagy szerezz hozzá, de mielőtt megveszed azért próbáld ki valahogy mert elszoktak romlani ezek, meg arra is ügyelj, hogy a tid köré kell még 1 ilyen fedő szerűség, úgy néz ki szépen meg gyári is :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a hasznáható segitséget :D

Asszem beszerzem a hozzávalókat és gyakorlott szakival beszereltetem ) Hakész akkor fizetek:)

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels...1445200715.html

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels...1442511354.html

Az utóbbi linken a csatlakozó is ott van szóval gyerek játék szerintem. Ezeket lenne érdemes valamelyiket megvenni szerintem. Meg még a hőmérséklet mérő szenzor. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha valaki tudja, hogy melyik kábelt kell elvágni, hogy folyamatosan ott legyen a dátum az írja meg mert az nagyon érdekelne, halottam, hogy tech2vel lehet valamit programozni, de egyszerűbb elvágni ha nagyon szükségem lesz rá fogom és összeforrasztom. üdv- dirtyhandz

Neked nem megy az angol?

Csak mert saját magad írtad ugyanebben a hozzászólásodban a csatlakozók lábkiosztásánál hogy a 8-as pinre a rádió bekapcsolásakor megy 12V, amitől eltűnik a dátum kijelzése, szóval meg is van amit keresel -> neked az kell hogy a csatlakozó 8-as lábára ne mehessen 12V, és akkor megmarad a dátum a kijelzőn. Ennyi. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.