Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Ahol a dátum van, ott lenyomva a gombot, mutatja a hibakódot is??

F 12

F 171

Ezek mik, utána elő jőn 0.00 KMH, gondolom nincs bekötve, utána mindent mutat, és visszaáll az órára

TID ERROR CODES:

F12 – Autodiagnostic start

F81 – Low SDA signal

F82 - Low SCL signal

F83 - Low MRQ signal

F84 - High SDA signal

F85 - High SCL signal

F86 - High MRQ signal

F87 – Shortcircuit, signals SDA y SCL

F88 – Shortcircuit, signals SDA y MRQ

F89 – Shortcircuit, signals SCL y MRQ

F91 - Signals SDA and SCL exchanged

F92 - Signals MRQ and SCL exchanged

F93 – Radio headunit internal error

F94 – Uncapable to detect radio headunit

F95 – Communication failure: TID-Radio headunit

F96 - Signals MRQ and SDA exchanged

F169 – Outside temp sensor error: low signal

F171 – Outside temp sensor failure: high signal

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Nekem úgy sikerült leszedni, hogy anya le, aztán egy fém rúd végét odaillesztettem a kormányoszlop végéhez, kalapáccsal odavertem neki és a kormány a rugó hatására leugrott! G.

Nem javaslom mert elverheted a kormányoszlop végén a menetet ha nem figyelsz, és akkor futkoshatsz menetmetszőért...

Link to comment
Megosztás:

mindig külső keringetésen van a szellőztetésem...most nemrég belsőre tettem, és azt vettem észre hogy ebben a hidegben mintha - minimálisan is - de kevesebbet fogyasztana...lehetséges hogy ettől van,hogy a hidegben nem szivom el a motortól a meleget igy hamarabb bemelegszik és ezért nem fogaszt annyit? (vagy most nagy baromságot mondtam? <_< )

Link to comment
Megosztás:

mindig külső keringetésen van a szellőztetésem...most nemrég belsőre tettem, és azt vettem észre hogy ebben a hidegben mintha - minimálisan is - de kevesebbet fogyasztana...lehetséges hogy ettől van,hogy a hidegben nem szivom el a motortól a meleget igy hamarabb bemelegszik és ezért nem fogaszt annyit? (vagy most nagy baromságot mondtam? <_< )

Részben lehet kapcsolat, de érezhető fogyasztáscsökkenés ettől még nem lehet.Tény, hogy lezársz egy plusz hűtőfelületet, és ezáltal is hamarabb melegszik fel a motor üzemi hőmérsékletre normálisan működő termosztát esetén.

Viszont, nem annyival hamarabb, hogy ez a fogyasztást érdemileg befolyásolja.

Link to comment
Megosztás:

Részben lehet kapcsolat, de érezhető fogyasztáscsökkenés ettől még nem lehet.Tény, hogy lezársz egy plusz hűtőfelületet, és ezáltal is hamarabb melegszik fel a motor üzemi hőmérsékletre normálisan működő termosztát esetén.

Viszont, nem annyival hamarabb, hogy ez a fogyasztást érdemileg befolyásolja.

mondom, minimális csak a fogyasztás csökkenés, de a lelkemnek jól esik <_<

Link to comment
Megosztás:

Nekem olyankor minden bepárásodik. Ha a belső levegőkeringtetésre megyek. Valahol nyitott a rendszer vagy mi? :)

Műszakival kapcs. Csak otthagytam a corzát, hogy szereljék meg a hátsó féket meg vágják rendbe műszakira. Ha szétszedik akkor mutassa magát, hogy mit kell cserélni és valamikor +1nap a rendelés beérkezte.

Ha Unixos akkor olyan 4 óránként egy nap tán.. az folyamatos. :lol:

Mondtam hogy az egyik ablaktörlő karon elrepedt. Levettem a kocsiról mondom egy kis pillanatragasztó megfogja vagy úgy is vas, megkínálom egy jó kalapáccsal :lol: Csakhogy -10fokban kezdtem kalapálni és eltörött végleg pedig már jó lett volna :D lásd

1 ablaktörlővel sem megy át műszakin XD Átettem az anyósoldalit a vezető oldalra. Direkt levettem magamnak a kart, hogy járom majd a bontókat. :D De mondták hogy vissza kéne hogy rakjam még ha nem is működik a fotó miatt. :D

De ma szerencsére találtam 1 Ezredesért 2 kart és hozzá a lapátokat meg olyan takarókupakot is. Azt mondja hogy a 2 kar újonnan 5500ft fejenként a takarókupak az megint vagy 1500ft a lapátokról nem is beszélve. Kb. újonnan olyan 16ezredes mutatvány és ez a minimum. <_< Nagyon vigyázni rá!!!! :D

Szóval még olcsón megúszom majd és még mindig marad 1 tartalék karom. :D

Amúgy meg nem tettszik nekem ez a műszakíztatás meg szerelés. Adjam oda a kulcsot itt írjam alá a papírt azt már el is vitték a kocsit a szemem elöl. :D

Délután majd elmegyek meglesem mit ügyeskednek rajta mert viszem a kart meg, hogy anyám nevén van a kocsi az ö személyszáma is kell.

Link to comment
Megosztás:

Mondtam hogy az egyik ablaktörlő karon elrepedt. Levettem a kocsiról mondom egy kis pillanatragasztó megfogja vagy úgy is vas, megkínálom egy jó kalapáccsal :D

Mínusz tíz fok... kalapács... Hmm. Ragasztani kétkomponensűvel kell. Igen, drága, de az használ.

Amúgy meg érezd magad mázlistának :D Ha tudsz egy jobb kart szerezni, szólj...

(Ugyanitt törött eladó, cím a kiadóban <_< )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.