Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

sajna amíg nincs hiba kód,vagy élőadatok addig sokat nem tudunk segíteni

Lehet opelék lesznek holnap annyira kedvesek hogy észreveszik hogy nem jó, kiviszik próbaútra és rádugják a müszert, és ezért nem kérnek egy forintal se többet (dejólenne :$)

Ha nem akkor csütörtökön diagnosztika óra beviszem és kiolvassuk a hibakódot :lol:

Ilyenkor de bánom hogy nem ott vagyok gyakorlaton hanem mellettük a Fordba :/

Link to comment
Megosztás:

Először is 110°C-os termosztát nincsen. Általában 89-92°C környékén szoktak azok nyitni...

Amúgy meg nem egészen értem a problémádat. Esetleg nem arra gondolsz hogy a ventilátor indul be 110°C-nál (ez már sokkal sanszosabb), és hogy ilyenkor az óra csak 95-97°C-ot mutat?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem van egy Opel Opel Corsa B - 1.0 12V 1999-es

Teljesen alap felszereltségű, ami azt takarja , hogy még szervokormány sincs benne.

Ehhez kapcsolódna a kérdésem, hogy meg lehet e csinálni szervósra? Az egész kormányművet ki kell cserélni ehhez vagy esetleg van más megoldás is?

Egy ilyen beavatkozás az kb mennyibe kerülhet?

Előre is köszönöm a válaszokat!!!

Link to comment
Megosztás:

Hívtak a szervízből. Nagyon rossz hír. Vezérlést helyre rakták de rosszabb mint volt :@ Levegőtőmeg mérő hiba, ki kell cserélni gyári 105e ft :@ k*rva anyjukat az ecotec rendszernek.

Elkezdik, hogy okos szerelő csinálhatta, mert így a gyújtás eltolásával (utógyújtással) átvertük a levegőtőmeg mérőt és így elfogadható volt az autó. Esetleg vkinek nincsen vagy nem tud nekem egyet??

Link to comment
Megosztás:

Először is 110°C-os termosztát nincsen. Általában 89-92°C környékén szoktak azok nyitni...

Amúgy meg nem egészen értem a problémádat. Esetleg nem arra gondolsz hogy a ventilátor indul be 110°C-nál (ez már sokkal sanszosabb), és hogy ilyenkor az óra csak 95-97°C-ot mutat?

Nem.

110 foknal nyit. Azért nem tudom mi lehetne a gond. Régebb toltottem bele olyan port ami allitolag betomi ha valahol lyuk van a rendszerben de vegul kiderult h hengerfejtomites kell. Azt ki is csereltem. Még az a tippem van h az a por rarakodott a termosztatra es attol nyit kesobb. A termosztátot megvettem csak amig biztosabban nem tudom addig nem akarom szetbontani.

Link to comment
Megosztás:

Hívtak a szervízből. Nagyon rossz hír. Vezérlést helyre rakták de rosszabb mint volt :@ Levegőtőmeg mérő hiba, ki kell cserélni gyári 105e ft :@ k*rva anyjukat az ecotec rendszernek.

Elkezdik, hogy okos szerelő csinálhatta, mert így a gyújtás eltolásával (utógyújtással) átvertük a levegőtőmeg mérőt és így elfogadható volt az autó. Esetleg vkinek nincsen vagy nem tud nekem egyet??

Hello

Az én corsam-nak is volt ilyen baja csak a szerelők 1 hetet tökődtek rajta míg rájöttek h mi a baja. a corsába 57.000 volt ha jól emlékszem viszont nekem már annyira rossz volt hogy nem hogy előzni hanem menni sem bírtam már vele. Egyszer csak útközben nem tudom mi történt de észrevettem hogy nem megy! Hát nagy élmény volt elvergődni a szervizbe.........

Link to comment
Megosztás:

Hello

Az én corsam-nak is volt ilyen baja csak a szerelők 1 hetet tökődtek rajta míg rájöttek h mi a baja. a corsába 57.000 volt ha jól emlékszem viszont nekem már annyira rossz volt hogy nem hogy előzni hanem menni sem bírtam már vele. Egyszer csak útközben nem tudom mi történt de észrevettem hogy nem megy! Hát nagy élmény volt elvergődni a szervizbe.........

Mitől romlott el, mert felújitás előtt nem volt semmi baja az is biztos

Link to comment
Megosztás:

Hívtak a szervízből. Nagyon rossz hír. Vezérlést helyre rakták de rosszabb mint volt :@ Levegőtőmeg mérő hiba, ki kell cserélni gyári 105e ft :@ k*rva anyjukat az ecotec rendszernek.

Elkezdik, hogy okos szerelő csinálhatta, mert így a gyújtás eltolásával (utógyújtással) átvertük a levegőtőmeg mérőt és így elfogadható volt az autó. Esetleg vkinek nincsen vagy nem tud nekem egyet??

Fújd ki óvatosan féktisztítóval a fűtött szálat.Mással ne piszkáld a fűtött szálat.

Őket pedig hívd fel:

Címünk : 1147 Budapest, Csömöri út 92

Telefon / Fax: 383-2774

E-mail : repasiferenc@t-online.hu

http://www.baro-ker.hu/

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem van egy Opel Opel Corsa B - 1.0 12V 1999-es

Teljesen alap felszereltségű, ami azt takarja , hogy még szervokormány sincs benne.

Ehhez kapcsolódna a kérdésem, hogy meg lehet e csinálni szervósra? Az egész kormányművet ki kell cserélni ehhez vagy esetleg van más megoldás is?

Egy ilyen beavatkozás az kb mennyibe kerülhet?

Előre is köszönöm a válaszokat!!!

Én vettem alá új,elég jó minőségű nyári gumikat (semperit comfort life) és azóta nem hiányolom a szervót parkoláskor sem. Viszont most a téli,nem túl fiatal barum gumikkal sokkal nehezebb a kormány,a körforgalmakban is szedné ki a kezemből.Szóval a jó gumi rengeteget számít én azt vettem észre!

Ja és a lengéscsillapító torony-csapágyakat sem árt jól bezsírozni,szükség esetén cserélni,az is javít rajta. Na meg a kerékössze(szét)-tartás beállítása.

Ha mégis szervósítani akarod,akkor mindenképpen kell hozzá elektromos szervómotor,meg szervó vezérlő.

Azt nem tudom,hogy kell-e másik ECU,illetve kormánymű.De gyanítom,hogy a szervósnak nem kell annyit forgatni a kormányát két végállás között,ergo kisebb az áttétele,tehát a kormánymű is más.

Hátha csinált már ilyet itt valaki..

Link to comment
Megosztás:

Fújd ki óvatosan féktisztítóval a fűtött szálat.Mással ne piszkáld a fűtött szálat.

Őket pedig hívd fel:

Címünk : 1147 Budapest, Csömöri út 92

Telefon / Fax: 383-2774

E-mail : repasiferenc@t-online.hu

http://www.baro-ker.hu/

Leveszem és előttem lesz a fütőszál?? Egy kicsivel fújjam ki??

Megnéztem ezeknek a honlapját de opel légtőmegmérőt nem látok :/ Azt nem értem, egyik pillanatról a másikra hogy ment tönkre, mert ez lassan fokozatosan romlik el.

Ráraktak egy másikat azzal szépen jár. Vezérlést 6e állították be (egy kicsit rafinált voltam, mert 15e akartak kérni mert rátették a müszert is, csak mondtam hogy rosszabb mint volt!)

Link to comment
Megosztás:

Fújd ki óvatosan féktisztítóval a fűtött szálat.Mással ne piszkáld a fűtött szálat.

Őket pedig hívd fel:

Címünk : 1147 Budapest, Csömöri út 92

Telefon / Fax: 383-2774

E-mail : repasiferenc@t-online.hu

http://www.baro-ker.hu/

Feribácsi jó barátom :lol:

Van nála minden mint a búcsúba..

szerk:

belegondolva amilyen hibákat írt ....egyértelmű a légtömegmérő hibája.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

Esetleg vki tudna segíteni kormánycserében ? Ki akarom cserélni a kormányt a corsába? Hogyan kell? (van vmi fortélya?)

Illetve olyan csavart keresek amivel a sportkormányokat szokták az agyhoz csavarozni ? (dino sportkormány, corsa b be való agy (sajna pontos típust nem tudok)) Lehet ilyet vhol találni vagy csak aggyal együtt?

Link to comment
Megosztás:

Féktisztitóval kifújtam, és jobb, nem áll le, nem fullad le. minden inditásnál 1-2 percet kell várni hogy meleg legyen és szépen megy, de igaz fél gázzal tudok menni mert ha tovább nyomom nem csinál semmit.

Ha nem várok 1-2 percet akkor nem megy, de legalább nem kell szenvedni hideg motorral állandóan inditózni mert lefullad

Úgy látom muszáj beruházni egyre :/

Riasztót is megcsináltam :D Spal riasztó és ez nem kulcsos, hanem távvezérlős a kikapcsolása és ki volt kapcsolva azért villogott állandóan :É jó hogy találtam leírási útmutatót :lol:

Link to comment
Megosztás:

Féktisztitóval kifújtam, és jobb, nem áll le, nem fullad le. minden inditásnál 1-2 percet kell várni hogy meleg legyen és szépen megy, de igaz fél gázzal tudok menni mert ha tovább nyomom nem csinál semmit.

Ha nem várok 1-2 percet akkor nem megy, de legalább nem kell szenvedni hideg motorral állandóan inditózni mert lefullad

Úgy látom muszáj beruházni egyre :/

A nagyobb kartergáz miatt leszokott olajfilmesedni, ezért néha segít a féktisztitó kúra.

Link to comment
Megosztás:

Én vettem alá új,elég jó minőségű nyári gumikat (semperit comfort life) és azóta nem hiányolom a szervót parkoláskor sem. Viszont most a téli,nem túl fiatal barum gumikkal sokkal nehezebb a kormány,a körforgalmakban is szedné ki a kezemből.Szóval a jó gumi rengeteget számít én azt vettem észre!

Ja és a lengéscsillapító torony-csapágyakat sem árt jól bezsírozni,szükség esetén cserélni,az is javít rajta. Na meg a kerékössze(szét)-tartás beállítása.

Ha mégis szervósítani akarod,akkor mindenképpen kell hozzá elektromos szervómotor,meg szervó vezérlő.

Azt nem tudom,hogy kell-e másik ECU,illetve kormánymű.De gyanítom,hogy a szervósnak nem kell annyit forgatni a kormányát két végállás között,ergo kisebb az áttétele,tehát a kormánymű is más.

Hátha csinált már ilyet itt valaki..

A gumi tapadása sokat számít, de guruló autónál már nem annyira.

A kormányösszekötők, talpasok és a toronycsapágyak állapota is erőssen befolyásolja a kormányon ébredő erőket.

B Corsát szerelték mechanikus szervóval is és elektromossal is.A fogasléc hossza nem változik a szervó ill. anélküli kormányműben.

Link to comment
Megosztás:

A nagyobb kartergáz miatt leszokott olajfilmesedni, ezért néha segít a féktisztitó kúra.

motorfelújitás előtt nem volt vele semmi gond. én se értem mi lehetett vele. Gondolom az hogy féktisztitót fújtunk be hideginditónak az nem számit

Link to comment
Megosztás:

motorfelújitás előtt nem volt vele semmi gond. én se értem mi lehetett vele. Gondolom az hogy féktisztitót fújtunk be hideginditónak az nem számit

Mondjátok, ha akarjátok, hogy túlságosan szkeptikus vagyok, de simán el tudom képzelni, hogy a szerelőbácsi kicserélte a sajátjá kacatjára a légtömegmérőd. Lehet, hogy jobb lenne az értékesebb alkatrészeket festékpöttyel megjelölni, s ellenőrizni szerelés után? <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.