Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

A belinkelt képen is látszik egy cső a kiegyenlítőtartály tetejéről vezet az elosztófedél alatt a hűtő tetejére a légtelenítőszelephez.Úgy tudom annak pont a felesleg elvezetés a célja.

Rosszul tudod.

Stefannak igaza van, az utóbbi idők Opel motorjai (Rekordig ne menjünk vissza, azt már nem ismerem ebből a szempontból) egytől-egyig zárt rendszerű hűtéssel készültek, nincsen rajtuk túlfolyó mint a Skodákon, saját magukat légtelenítik a kiegyenlítőtartályba. Ellenben van egy túlnyomásszelep ennek a tartálynak a sapkájában ami a túl magas hűtőrendszeri nyomást hivatott megakadályozni.

Link to comment
Megosztás:

Szep jo estet mindenkinek!

A hidegre valo tekintettel, szeretnem a hutofolyadekot lecserelni a corsamban, mivel nemreg vettem es eleg gyenge a fagyallo lotty benne. A 3 liter fagyallot ma vettem meg, ugy szeretnem, hogy 1:1 aranyban vegyitsem meg, igy elvileg -38 C-ig birja. Az lenne a kerdesem, hogy neki merjek fogni? Milyen szerszam kell hozza? A szervizkonyvben le vannak irva a lepesek, de ott ir egy olyasmit, hogy le kell szerelni a hutofolyadek-erzekelojet es megvan, hogy milyen nyomatekkal szabad meghuzni, ezert egy kicsit idegenkedek a dologtol, de most szervizbe nem tudom vinni a munkam miatt es felek hogy jovo het keso lesz, mivel hetvegere mar -12 C mondanak es csak 8 C-os a hutofolyadek.

Valaki aki mar csinalt ilyet, le tudna irni a lepeseket, hogy mire kell odafigyelni, tapasztalatait, stb. Remelem, hogy barmilyen hutofolyadek jo bele, mert az uzletben sem mondtak, hogy konkretan milyen kell, aztan igy egy jobb minosegut vettem.

Link to comment
Megosztás:

Rosszul tudod.

Stefannak igaza van, az utóbbi idők Opel motorjai (Rekordig ne menjünk vissza, azt már nem ismerem ebből a szempontból) egytől-egyig zárt rendszerű hűtéssel készültek, nincsen rajtuk túlfolyó mint a Skodákon, saját magukat légtelenítik a kiegyenlítőtartályba. Ellenben van egy túlnyomásszelep ennek a tartálynak a sapkájában ami a túl magas hűtőrendszeri nyomást hivatott megakadályozni.

Hozzátennék annyit, hogy a zuhanyhíradó szerint valóban ki kell csavarni a hőmérséklet-érzékelőt (X12SZ) a légtelenítéshez. Az enyém ehhez képes még mindig csobogó hangot hallat induláskor, de az is igaz, hogy hót' szutyok lehet belülről a hűtőrendszer, tehát lehet, hogy csak amiatt. Valaki ajánlotta, hogy egy nagyon meredek helyre kell állni, aztán kitekerni azt a bizonyos réz érzékelőt. Akkor fog kijönni az összes bubi.

Amúgy ha minden rendben van, szerintem sem kell sámánista tevékenységet folytatni, mert kilégteleníti saját magát a rendszer.

Bernardo, jól tetted, hogy jobb minőségű fagyállót vettél. A -8 fokos víz -12-n még ugyan nem fagyasztja csonttá a motort, de igencsak jól teszed, ha lecseréled. Ha nem lenne elegendő időd lecserélni, stb., akkor egy vödör meleg vizet boríts a hűtőre beindítás után :lol: A csere nem vészes, magadtól is rájössz a trükkjeire. Ha a hőgombánál bontod meg, amihez ugye le kell venni az elektromos csatlakozót, akkor nagyon óvatosan tedd, mert hidegben a műanyag könnyen elpattan. A réz karikára is ügyelj, hogy ne tűnjön el a hőgomba alól. Én azt mondanám, hogy egy adag vizet eressz bele kimosás céljából a hűtőrendszerbe, alul meg hadd folyjon ki, hadd mosódjon.

A nyomatékot érzéssel csináld, tulajdonképpen csak "jól meg kell húzni", nem tépni: húzni.

Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismet egy kerdessel fordulok hozzatok. Vettem ma 4 hasznalt acel kerektarcsat. Igaz, hogy azt irja rajta, hogy golf 3, de az atmeroje es a csavarfelfogasok talalnak (4 csavar, 100mm tavolsagra), merete 5.5 x 13. Ha jol tudom akkor a gyari corsa B tarcsa merete 5 x 13, tehat elvileg az a kis elteres meg belefer, ugyis a gumi hatarozza meg amit rateszek, nem? Masik, hogy vettem 4 teli gumit is, viszont nincs 3 meret megadva csak 2, tehat 165 R13 es a srac sem tudta akitol vettem, hogy akkor a kozepso szam 70 vagy 75. Kesobb kiderult ahogy keresgeltem a neten, hogy nincs 75-os csak 70 es 80, tehat 165/70 R13 vagy 165/80 R13. Kerdes, hogy vajon amit vettem az melyik, vagy ilyen esetben, hogy lehet megallapitani?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismet egy kerdessel fordulok hozzatok. Vettem ma 4 hasznalt acel kerektarcsat. Igaz, hogy azt irja rajta, hogy golf 3, de az atmeroje es a csavarfelfogasok talalnak (4 csavar, 100mm tavolsagra), merete 5.5 x 13. Ha jol tudom akkor a gyari corsa B tarcsa merete 5 x 13, tehat elvileg az a kis elteres meg belefer, ugyis a gumi hatarozza meg amit rateszek, nem? Masik, hogy vettem 4 teli gumit is, viszont nincs 3 meret megadva csak 2, tehat 165 R13 es a srac sem tudta akitol vettem, hogy akkor a kozepso szam 70 vagy 75. Kesobb kiderult ahogy keresgeltem a neten, hogy nincs 75-os csak 70 es 80, tehat 165/70 R13 vagy 165/80 R13. Kerdes, hogy vajon amit vettem az melyik, vagy ilyen esetben, hogy lehet megallapitani?

Ha a középfurata 56.5, akkor jó az. Én astra felniket tettem a corsánkra (5,5×14, 4×100, 56.5) Simán elvannak rajta a 165/65-ös gumik.

A /80-at nem szokták ráírni..... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha a középfurata 56.5, akkor jó az. Én astra felniket tettem a corsánkra (5,5×14, 4×100, 56.5) Simán elvannak rajta a 165/65-ös gumik.

A /80-at nem szokták ráírni..... :lol:

A kozepfurata 57-es, tehat elvileg az jo. :lol: Viszont ezek szerint te azt mondod, hogy amelyikre csak ennyi van irva, hogy 165 R13, akkor az valojaban 165/80R13 ? Ez akkor gaz, mert:

-1. ezt a gumit valtomeret szamolok szerint nem tehetem csak max 5x13-as felnire

-2. ezt a gumit nem tehetem fel a corsara :|

Link to comment
Megosztás:

A kozepfurata 57-es, tehat elvileg az jo. :lol: Viszont ezek szerint te azt mondod, hogy amelyikre csak ennyi van irva, hogy 165 R13, akkor az valojaban 165/80R13 ? Ez akkor gaz, mert:

-1. ezt a gumit valtomeret szamolok szerint nem tehetem csak max 5x13-as felnire

-2. ezt a gumit nem tehetem fel a corsara :|

Nem mondanám, hogy tökéletes a felnid, mert pont a célnak nem felel meg a középfurata. Mármint a tehermentesítésre, hogy ne a kerékcsavarok legyenek terhelve, hanem a kerékagy.

A gumikat felrakhatod, ha nem érnek bele semmibe, csak kicsit lufisak lesznek, és figyelj oda a km órára, mert csalni fog.....lefelé. A legjobb, ha beméred GPS-el, mennyit csal, nehogy a sünök mérjék be drága pénzért :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.