Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Udvozlok mindenkit!

A heten vettem egy 94-es Corsa B-t 1.4-es C14SE motorral. Vasarlaskor nem vilagitott, azonban a minap hebe-hoba kigyult a motorellenorzo lampa. Vilagitott 2-3 percet aztan kialudt. Majd ujra kigyult es megint kialudt. Sokat nem volt tesztelve meg a "kicsike" csak egy keveset, mivel most csinalom a jogsit :excl: Ma is epp beultem es beinditottam, hagytam alapjaraton, aztan 15 perc utan megjelent a motorkontroll, aztan kialudt.

Olvastam, hogy ki lehet olvasni a hibakodot, hetvegen el is vegzem. Az lenne a kerdesem, hogy ahany hiba van tarolva azt mind kijelzi? Es meddig marad tarolva a hiba? Csak addig amig megoldodik a problema? Tehat ha nem allandoan eg a motorkontroll akkor az is lehet hogy mikor kiolvasom nem is lesz semmi hiba? Ha valakinek van vmi otlete h mi okozhatja azt megkoszonnem! Maskeppen jol megy a motor, talan neha van egy kis rangatas (legalabbis a haver szerint aki vezette).

Link to comment
Megosztás:

Udvozlok mindenkit!

A heten vettem egy 94-es Corsa B-t 1.4-es C14SE motorral. Vasarlaskor nem vilagitott, azonban a minap hebe-hoba kigyult a motorellenorzo lampa. Vilagitott 2-3 percet aztan kialudt. Majd ujra kigyult es megint kialudt. Sokat nem volt tesztelve meg a "kicsike" csak egy keveset, mivel most csinalom a jogsit :excl: Ma is epp beultem es beinditottam, hagytam alapjaraton, aztan 15 perc utan megjelent a motorkontroll, aztan kialudt.

Olvastam, hogy ki lehet olvasni a hibakodot, hetvegen el is vegzem. Az lenne a kerdesem, hogy ahany hiba van tarolva azt mind kijelzi? Es meddig marad tarolva a hiba? Csak addig amig megoldodik a problema? Tehat ha nem allandoan eg a motorkontroll akkor az is lehet hogy mikor kiolvasom nem is lesz semmi hiba? Ha valakinek van vmi otlete h mi okozhatja azt megkoszonnem! Maskeppen jol megy a motor, talan neha van egy kis rangatas (legalabbis a haver szerint aki vezette).

Villogtass hibát, addig kár agyalni mi van.

Lesz tárolt kódod.

Link to comment
Megosztás:

kuplungos kérdés:

hidegben mikor elindulok rángat a kuplung ha felengedem, gyakorlatilag olyan érzés mintha darabosan fogna. ha kicsit megyek vele és bemelegszik vagy már kuplungolok elmúlik...

csapágy új, tárcsa kevlározva lett ... lehet ez igy viselkedik alapból vagy vmi xar?

Link to comment
Megosztás:

kuplungos kérdés:

hidegben mikor elindulok rángat a kuplung ha felengedem, gyakorlatilag olyan érzés mintha darabosan fogna. ha kicsit megyek vele és bemelegszik vagy már kuplungolok elmúlik...

csapágy új, tárcsa kevlározva lett ... lehet ez igy viselkedik alapból vagy vmi xar?

Főtengely szimmeringed nem ereszt? :excl:

Link to comment
Megosztás:

Akkor elképzelhető, hogy maga a kuplungszerkezet is olajos,azért csuszkál.

ööö most lehet h szőke nö leszek de nem értem: de nem csúszik hanem rángat, szó szerint darabosan halad az autó amig teljesen fel nem engedem a kuplungot...ha tele lenne olajjal akkor csúszna, de ez pont mintha száraz lenne...ja és még vmi eszembe jutott: hidegen akkor nem rángat ha kövérebb gázzal csúsztatom a kuplungot (tudom a távgyógyitás elfogyott és csak akkor fogom megtudni ha szét lesz szedve :excl: )

Link to comment
Megosztás:

ööö most lehet h szőke nö leszek de nem értem: de nem csúszik hanem rángat, szó szerint darabosan halad az autó amig teljesen fel nem engedem a kuplungot...ha tele lenne olajjal akkor csúszna, de ez pont mintha száraz lenne...ja és még vmi eszembe jutott: hidegen akkor nem rángat ha kövérebb gázzal csúsztatom a kuplungot (tudom a távgyógyitás elfogyott és csak akkor fogom megtudni ha szét lesz szedve :excl: )

A lendkereked fel lett síkoltatva a felújításkor?

Link to comment
Megosztás:

Nekem tárcsa lett cserélve, a többi maradt, de meg-meg csúszott, a lendkerék síkolás óta megszünt a dolog.

és ha nem nyulok hozzá mondjuk tavaszig lehet e vmi károsodás bármiben ? (mert ha másik moci lesz benne másik váltóval akkor nem biztos hogy ezt már bolygatnám:D )

Link to comment
Megosztás:

Az a kerdesem lenne hogy anelkul hogy a motrot szetszednem a vizjaratokat valahogy meglehetne pucolni? Nincs olyan melegitesem amilyen kellene s szerintem valahol eldugulhatott. + beleontottem a hutovizbe azt a "port" amire azt mondtak h betomiti ha lyukas a huto. Kesobb kiderult hogy hengerfelypakolas kell. De utanna 95 foknal nyit a termosztat es 100 foknal a hogomba. Sztem azokra is rarakodott. Esetleg valakinek valami otlete?

Link to comment
Megosztás:

Az a kerdesem lenne hogy anelkul hogy a motrot szetszednem a vizjaratokat valahogy meglehetne pucolni? Nincs olyan melegitesem amilyen kellene s szerintem valahol eldugulhatott. + beleontottem a hutovizbe azt a "port" amire azt mondtak h betomiti ha lyukas a huto. Kesobb kiderult hogy hengerfelypakolas kell. De utanna 95 foknal nyit a termosztat es 100 foknal a hogomba. Sztem azokra is rarakodott. Esetleg valakinek valami otlete?

Trisó, ioncserélt vízbe beönt, megy pár kört vele,aztán leenged. Tiszavízzel feltölteni még vagy 2x és utána fagyállóval.

Én ezt tenném.

Amúgy a leírt hőfokok teljessen jók! :excl:

Link to comment
Megosztás:

Segítenétek?

Helyzet, hogy lett cserélve olaj jóféle castol magnatechre. és mondom hamár, csináljuk akkor megnézzük miért forog a ventilátor állandóan. A fura az volt hogy nem a hütőé hanem a klimáé ment, de ész nélkül. a csatit széthuztam igy nemmegy. a klima ventilátor folyamatos müködésével volt valakinek tapasztalata?

Másik nagy kérdés hogy mitől lehet hogy az x14xe motoros verdát az op-com diagnosztikai soft x16xe-nek ismerte fel? Ez normális?

Ki milyen diagnosztikai softot használ a corsa b-hez? 96-os az enyém és a csávó azt mondta hogy ez obd2es 16pines csati de a verda csak obd1es softot ismer :s őszinte leszek nem láttam az összefüggést se. Elvileg midnen opel szereti ezt a progit de angol nyelvü és mi speciel a lamba értékeire lettünk volna kiváncsiak a 10 literes fogyasztás miatt.

köszi

Link to comment
Megosztás:

Villogtass hibát, addig kár agyalni mi van.

Lesz tárolt kódod.

Villogtattam hibat, az eredmeny a 13, utana nezve a tablazatban azt irja: lambda szonda nincs feszultsegjel. Na ez most mit jelent? Ki kell cserelni a lambda-szondat, vagy csak nem erintkezik rendesen, mert nem allandoan eg a motorkontroll? Mondjuk az is igaz, hogy a motor egyszer be kell melegedjen ahhoz, hogy a lambda szonda beleszoljon a vezerlesbe, de bemelegedes utan se eg allandoan. Ez menyire szamit nagy hibanak, mindenkepp surgosen kell szervizelni vagy lehet meg menni vele?

Masik kerdesem az lenne, hogy a hibakodokat meddig tarolja a memoria, gondolok most arra, hogy miutan kicserelem a szondat, utana is fogja jelezni a hibat mivel benne van a memoriaban?

Link to comment
Megosztás:

... a hűtőtömítő meg teljesen rossz (ötlet).

Ha folyik, meg kell csinálni, nem "bekenni sárral"...

Nekem a fűtőradiátor folyt. Toltam bele tömítőt, és jó lett, nem folyik.

Azóta hideg van szinte a kocsiban, alig fűt. :(

Lustaság fél egészség. -> Ha valaki csak félig egészséges az beteg. -> Én is az vagyok, mert megfáztam a hideg kocsi miatt. :excl:

Az egész nyomorult műszarfalat le kell bontani, de kénytelen leszek...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.