Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Nekem piros bárdis van, akkor holnaptól csak brembo fékkel tudok megállni? :D

Volu, holnap jössz lurdyba?

őszinte legyek? egyszer v kétszer voltam kint, és háááát...érdekes a társaság.Az egyik fele a gazdag 20éves g astra turboval akinek apuci a popsi alá tolta a verdát, aztán volt ott egy "andersen" aki ígért mindenféle alkatrész de a felét sem hozta el és azt is drágábban, és volt a harmadik "kaszt" a ránézésre hozzám hasonlók akik épitgetik szépitgetik a kis vasukat de soha nem lesz kész :)

de lehet hogy csak egy rossz csütörtököt fogtam ki...

Link to comment
Megosztás:

őszinte legyek? egyszer v kétszer voltam kint, és háááát...érdekes a társaság.Az egyik fele a gazdag 20éves g astra turboval akinek apuci a popsi alá tolta a verdát, aztán volt ott egy "andersen" aki ígért mindenféle alkatrész de a felét sem hozta el és azt is drágábban, és volt a harmadik "kaszt" a ránézésre hozzám hasonlók akik épitgetik szépitgetik a kis vasukat de soha nem lesz kész :)

de lehet hogy csak egy rossz csütörtököt fogtam ki...

höhö, rossz emberekhez mentél :D

Link to comment
Megosztás:

S mi az amivel a piros többet tud?

Az orromat is tiszticcsa? :)

Mi az amivel a GM-LL-A-025-ös szabványnak megfelelő motorolaj többet tud, mint ami nem felel meg ennek a szabványnak?

Szvsz véget nem érő vita lenne, de gondolom nem véletlenül az való hozzá ami.

Ha a zöld Prelix fagyálló annyira jó lenne, akkor már az Enterprise űrhajóba is az lenne a gyári ajánlás... :D Ezzel nem azt akarom mondani hogy nem jó, de a gyár anno nem véletlenül a gyári hűtőfolyadékra vállalt garanciát, a Prelixre nem, én meg szeretek biztosra menni.

Link to comment
Megosztás:

Helyesbítem a dolgot, a szerelő végképp nem tudja mi baja a kocsinak. A végén annyit tudott mondani, hogy vigyem márkaszervizbe. nagyon kisegített. Lehet tényleg az lesz hogy kivillogtatom akódot, mert már nagyon elegem van a kontár szerelőkből.

Na megpróbáltam kivillogtatni a hibakódot, mivel a szervizben fingjuk sincs a hiba okáról. Az a helyzet, hogy amikor összekötöttem az 5-6 os pint akkor pár másodpercig világított a szervizlámpa aztán kialudt, utána meg semmi. Elvileg mindent jól csináltam, mégsem kaptam semmi hibakódot. Mi lehet a baj? 16 pines a csatlakozó.

Link to comment
Megosztás:

Na megpróbáltam kivillogtatni a hibakódot, mivel a szervizben fingjuk sincs a hiba okáról. Az a helyzet, hogy amikor összekötöttem az 5-6 os pint akkor pár másodpercig világított a szervizlámpa aztán kialudt, utána meg semmi. Elvileg mindent jól csináltam, mégsem kaptam semmi hibakódot. Mi lehet a baj? 16 pines a csatlakozó.

Szvsz ha nem világít a szervizlámpa folyamatosan akkor nem kapsz semmilyen hibakódot.Ha nincs OBD akkor nem tárolja a hibakódot.Euro 3 tól van OBD.

Amúgy meg nagy mókamesterek tudnak lenni ezek a hibakódok.

Addig keress amíg nem találsz olyat aki tényleg szerelő és nem pedig alkatrészcserélő kisiparos.

Nem tudom hol laksz,de Bp-től 90km-re tudok egy nagyon jó szerelőt,aki nincs elszállva az árakkal.Ha érdekel írj privátba.

Link to comment
Megosztás:

Na megpróbáltam kivillogtatni a hibakódot, mivel a szervizben fingjuk sincs a hiba okáról. Az a helyzet, hogy amikor összekötöttem az 5-6 os pint akkor pár másodpercig világított a szervizlámpa aztán kialudt, utána meg semmi. Elvileg mindent jól csináltam, mégsem kaptam semmi hibakódot. Mi lehet a baj? 16 pines a csatlakozó.

Felesleges a kérdés, de hátha nem...: ugye úgy csináltad, hogy összekötötted a lábakat, s aztán adtál gyújtást?

Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak!

Tegnap mi is szert tettünk egy kis 1.4-es méregzsákra és lenne egy-két kérdésem.

Nem megy a hőmérő az órában, a jeladót már ellenőriztem úgy tűnik a műszer rossz vagy esetleg van egy gyenge pontja a madzagolásnak ahol elveszhet a jel?

A ford. mérős órában van szegénységjelző az üza szint jelzőnél? Mennyire lehet hagyatkozni az üza mérőre? Tegnap hazafelé meredekebb emelkedőn elkezdett köhögni, műszer szerint picivel negyed alatt volt a szint, de még bőven a piros mező előtt... :D

Mi a gyári gumiméret 13-as felnikhez? Ezen valami 155/70-ek vannak....nekem valahogy nem stimmel?

Megköszönném, ha segítenétek..... :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak!

Tegnap mi is szert tettünk egy kis 1.4-es méregzsákra és lenne egy-két kérdésem.

Nem megy a hőmérő az órában, a jeladót már ellenőriztem úgy tűnik a műszer rossz vagy esetleg van egy gyenge pontja a madzagolásnak ahol elveszhet a jel?

A ford. mérős órában van szegénységjelző az üza szint jelzőnél? Mennyire lehet hagyatkozni az üza mérőre? Tegnap hazafelé meredekebb emelkedőn elkezdett köhögni, műszer szerint picivel negyed alatt volt a szint, de még bőven a piros mező előtt... :D

Mi a gyári gumiméret 13-as felnikhez? Ezen valami 155/70-ek vannak....nekem valahogy nem stimmel?

Megköszönném, ha segítenétek..... :)

Szia!

Grat az újonchoz :D

Kezdésnek b corsa gyári gumimérete 145/80 R13, viszont sztem 1.4es mocival simán elbírna nagyobb és szélesebb gumikat. Nekem 185/55/14es gumik vannak a felnin, teljesen megfelel, de ez mint sokminden magán döntésen múlik.

Benzinszintmérőnél nekem ha a mutató eléri a piros sávot akkor kb 5l benya van benne. Ez saját tapasztalat! Szerintem kb reális adatokat jelez. Hőmérő kérdés passz :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak!

Tegnap mi is szert tettünk egy kis 1.4-es méregzsákra és lenne egy-két kérdésem.

Nem megy a hőmérő az órában, a jeladót már ellenőriztem úgy tűnik a műszer rossz vagy esetleg van egy gyenge pontja a madzagolásnak ahol elveszhet a jel?

A ford. mérős órában van szegénységjelző az üza szint jelzőnél? Mennyire lehet hagyatkozni az üza mérőre? Tegnap hazafelé meredekebb emelkedőn elkezdett köhögni, műszer szerint picivel negyed alatt volt a szint, de még bőven a piros mező előtt... :D

Mi a gyári gumiméret 13-as felnikhez? Ezen valami 155/70-ek vannak....nekem valahogy nem stimmel?

Megköszönném, ha segítenétek..... :)

165/70R13 a gyári,én úgy tudom.

A jeladót hogy ellenőrizted?

Link to comment
Megosztás:

Mi az amivel a GM-LL-A-025-ös szabványnak megfelelő motorolaj többet tud, mint ami nem felel meg ennek a szabványnak?

Szvsz véget nem érő vita lenne, de gondolom nem véletlenül az való hozzá ami.

Ha a zöld Prelix fagyálló annyira jó lenne, akkor már az Enterprise űrhajóba is az lenne a gyári ajánlás... :D Ezzel nem azt akarom mondani hogy nem jó, de a gyár anno nem véletlenül a gyári hűtőfolyadékra vállalt garanciát, a Prelixre nem, én meg szeretek biztosra menni.

Túl demagóg vagy! :D

Mutass egy példát arra,hogy a sima glykol felold bármit is a hűtőrendszerben. :)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Grat az újonchoz :D

Köszi! :) Remélem beválik....asszonykámnak nagyon tetszik (ajánlom is neki, ő fogja használni) :D

165/70R13 a gyári,én úgy tudom.

A jeladót hogy ellenőrizted?

Akkor a 155/70 nem igazán gyári méret.....

Lehúztam a madzagját, és ellenállást mértem a test és a jeladó között. Nem emlékszem mekkora ellenállást mutatott, de volt eltérés a hideg-meleg állapot között. Aztán lenyomtam a vezetéket testre, de az óra nem csinált semmit sem. Elvileg fel kéne mennie plafonig :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak!

Tegnap mi is szert tettünk egy kis 1.4-es méregzsákra és lenne egy-két kérdésem.

Nem megy a hőmérő az órában, a jeladót már ellenőriztem úgy tűnik a műszer rossz vagy esetleg van egy gyenge pontja a madzagolásnak ahol elveszhet a jel?

A ford. mérős órában van szegénységjelző az üza szint jelzőnél? Mennyire lehet hagyatkozni az üza mérőre? Tegnap hazafelé meredekebb emelkedőn elkezdett köhögni, műszer szerint picivel negyed alatt volt a szint, de még bőven a piros mező előtt... :D

Mi a gyári gumiméret 13-as felnikhez? Ezen valami 155/70-ek vannak....nekem valahogy nem stimmel?

Megköszönném, ha segítenétek..... :)

Üdv az ápoltak között :D

Gumiméretek:

145R13 74T

165/70R13 79T

165/65R14 78T

A fordmérős órához nem értek :D Az üzemanyag-mérő megbízható, bár kissé hintázik fékezéskor, lejtő, vagy kanyarodáskor. Ja és (nálam) lassan éled fel, kell neki fél perc, mire felmegy a maximum töltésig (~10 liter :D )

Az aláírásodhoz add hozzá a motorkódot, úgy mindenkinek könnyebb lesz segíteni. :D

A köhögéshez részvét... Lehet, hogy Nálad is megtorpan a motor? :S Remélem nem... Vagy csak a benzinszűrő telt meg.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.