Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Én nagyon tudom ajánlani az elektromos ablakemelőt pláne ha nincs klíma a kocsiba.

Nagyon jó főleg mikor a rendőr is igazoltat az is úgy meglepődik hogy elektromos az ablak.. csak pislog.. na meg én is :)

Nem nézik ki a kis corzából hogy ilyen kis extrák vannak benne. Olyan mint amikor a kisautót huzatod és csak lesnek hogy milyen jól megy.

Azér' nem Üzbegisztánban vagyunk szvsz, az elektromos ablak bármilyen autóban már vagy 20 éve nem számít meglepetésnek, legalábbis erre mifelénk nem...

Link to comment
Megosztás:

Rávettem magam hogy kicserélem akkor a hűtővizet de nagyon koszos.. :) mivel nem tudom hogy mit meg hogy kell szétszedni...

Mivel leeresztőcsavarja a hűtőrendszernek nincsen, legegyszerűbb ha leveszed a hűtőre menő legalsó vízcsövet (bilincs meglazít, cső lehúz a csőcsonkról), akor aránylag sok víz ki tud folyni, aztán visszarakod ezt a csövet, feltöltöd 10%-os ecettel (ez a legjobb természetes vízkőoldó), bent az utastérben ráadod a fűtést (hogy a fűtőradiátorba is jusson víz ha fűtéscsapos az autód), aztán elindítod az autót és álló helyzetben járatod addig amíg a ventillátor el nem indul (ekkorra tuti elérte az üzemi hőfokot és kinyitott a termosztát), aztán leállítod, megvárod amíg visszahűl, az előbbi csőcsonk megint leszed, és hűtőfolyadék leenged. Adott esetben előfordulhat hogy az egész procedúrát meg kell ismételni, szóval nyugodtan szánj rá pár órát.

Eddig ez volt az egyszerűbb megoldás, lelkiismeretesebbek kiszedik a hűtőt (ugyanis előbbi módszernél maradhat pár liter hűtőfolyadék a vízhűtő aljában) az autó elejéből (ehhez összes vízcsövet és elektromos csatlakozást le kell venni róla értelemszerűen, ha van akkor a klímahűtőt is amennyiben a vízhűtőre van rögzítve, aztán befelé a motor felé megbillentve az egészet, ki lehet húzni felfelé), azt külön is vízkőtelenítik (agresszív vízkőoldó szerek kerülendők, megtámadhatják az alumíniumot!), és amíg ez ázik az ecetben, addíg kiveszik a fotóidon látható kiegyenlítő tartályt is, és azt is kimossák.

Ha pedig az egész kipucolás kész, akkor feltöltik megfelelő arányban higított gyári (piros) fagyálló folyadékkal, légtelenítik (automatikus, ha járatod a motort akkor magától kidolgozza a levegőt, neked annyi a dolgod hogy ha egyszer elérte az üzemi hőfokot akkor újra ellenőrizni kell a folyadékszintet a tartályban mert valószínűleg lecsökkent), és kész is.

Link to comment
Megosztás:

Ablakemelővel kapcsolatban, Szabolcsban lakom annak is a közepén egyebet nem is mondanék.. :D

Kicsit olyan a corzába a motor hogy az úgy van jó ahogy van.. nem nekem lett csinálva sem az autószerelőnek, mennyen 5-6 évet míg az első tulaj használja azt kész.. :)

Ezalatt azt érteném hogy kurvára zsúfolt szerintem a motortér hogy én a 19éves hülye fejemmel ott piszkálgassak :D

Nálam úgy nézet ki a hűtőfolyadék csere hogy letisztítottam a tartály alját mert ott mindig gondolom leülepszik a kosz mert a termosztát tetejéről tolja a vizet.Majd bekevertem azt a hűtőfolyadékot amit a benzinkúton kaptam 1:1 arányban az tán -37fokig bírja papírforma szerint. És kész.

Most hogy szórakozgattam a hűtővíz tisztításával.

Alaposabban szemügyre vettem azt a riasztott a kocsi motorterében.

Aztán a véletlen folytán kezembe volt mind két kocsikulcs amin még 3 különböző kis kulcs. A riasztón láttam egy takarást rajta egy mínusz jelzést azt felemeltem úgymond ilyen kupak. és lás csodát egy kulcsnyállást találtam ahova az egyik kulcs bele is illet. Élfordításra bekapcsolt a riasztó.. hú mondom azt a betyár mindenit.. lehet hogy újra működésre tudom bírni a távirányítós riasztott.

Mert anno anyám keveset járkált a kocsival és riasztott kapcsolta be mikor nem használta és az mindig értelem szerűen le is szívta az aksit. akkor anyám egy itteni fiatal srácnak odaadta hogy valahogy vegye ki belőle a riasztott. Egy másik sráctól hallatom hogy meggyül vele a baja és ö is odaadta egy másik szerelőnek aki valahogy deaktiválta a riasztott a kocsiba.

És lényegében most tudtam meg, hogy gondolom elég lett volna csak a kulcsot elforgatni abba a kis zárban és már is deaktiválom a riasztott.

Gyorsan előkerestem a régi távirányítókat és elforgattam a kulcsot had szirénázón.. majd próbáltam a távirányítóval.. leállítani.. a távirányítón világított egy gomb hogy kiadtam a "parancsot" XD de sehol semmi reakció

kocsiba minden be volt zárva de értelem szerűen csak a motorháztető volt nyitva.

Szerintem az a srác nagyon szétbarmolta a rendszert. Azért bátorkodok megkérdezni hogy van e valakinek valami ötlete? riasztó zárról egy kép

Jah meg még ma beszereltem még egy régebben a bontóból vásárolt hangszórót a corzába és gondoltam csinálok egy fotót az ablakemelő gombokról hátha jól jön.

ablakemelő kapcs1

ablakemelő kapcs2

Link to comment
Megosztás:

Anno, mikor megvettem a kis Corsát nem mondták nekem se, hogy van benne riasztó ( de távirányitot adtak)! Én vettem észre és ott is kulcslyukas volt a feeling, de az elfordítva se csinált semmit se, hát elvittem egy riasztóshoz, kiderült, hogy valami régi történet de jumperek rövidre zárásával sikerült nekik beinditani és működött is elég sokáig, addig a pontig amíg ugyebár ez motorteres riasztó volt tehát a vezérlőegység is ott volt található, így egy motormosás haza is vágta, tehát csak óvatosan :)

Elektromos ablakemelő az enyémben nem volt de rakattam bele univerzálisat az is tökéletesen müködik és a kardánboxon vannak a kapcsolók csak!

Link to comment
Megosztás:

Na úgy néz ki a motorvezérlő egység szállt el. A szervizesek azt mondják ne cseréljem mert az nagyon drága, megpróbálják megcsináltatni valakivel. Lehetséges ez? Én a neten találtam 20 000 Ft-ért gyári vezérlőt. Vagy kamu:?

én is annyiért vettem :)

alvázszám alapján vedd meg ne motorkód alapján,mert előfordulhat hogy egy motor kódhoz több fajta vezérlő van.

ja és egybe bontottat

Link to comment
Megosztás:

Anno, mikor megvettem a kis Corsát nem mondták nekem se, hogy van benne riasztó ( de távirányitot adtak)! Én vettem észre és ott is kulcslyukas volt a feeling, de az elfordítva se csinált semmit se, hát elvittem egy riasztóshoz, kiderült, hogy valami régi történet de jumperek rövidre zárásával sikerült nekik beinditani és működött is elég sokáig, addig a pontig amíg ugyebár ez motorteres riasztó volt tehát a vezérlőegység is ott volt található, így egy motormosás haza is vágta, tehát csak óvatosan :)

Elektromos ablakemelő az enyémben nem volt de rakattam bele univerzálisat az is tökéletesen müködik és a kardánboxon vannak a kapcsolók csak!

Erről az univerzálisról tudnál bővebb infót adni? Olcsóbb mint a bontott vagy csak nem találtál bontottat?

Link to comment
Megosztás:

Erről az univerzálisról tudnál bővebb infót adni? Olcsóbb mint a bontott vagy csak nem találtál bontottat?

Én csak gyárit tennék bele. Főnökömnek az Astraban utángyártott volt és nyári kánikulában nem működött neki, ahogy hült a levegő akkor megint jó volt. De mástól is hallottam már ilyen jelenséget. Meg ahogy néztem az új univerzális drágább volt mint a bontott gyári.

Link to comment
Megosztás:

Te volt Alsónémedibe????

Mert ha nincs neki ,szólsz és lesz ....

Sajna próbáltam elérni telón az emberkét, végül küldtem neki emailt mert kellene egy pár cumó. (első ülések , övfeszítő,stb...)

Most várom a válaszát, egyszerre úgyse megy minden mert mindig közbejön vmi :)

Tényleg most nézem csak hogy mote klubtag vagy Mc-Elek! Kaptál matricát? Ha igen akkor ,hogy néz ki? (egyszerű kíváncsiság)

Link to comment
Megosztás:

Sajna próbáltam elérni telón az emberkét, végül küldtem neki emailt mert kellene egy pár cumó. (első ülések , övfeszítő,stb...)

Most várom a válaszát, egyszerre úgyse megy minden mert mindig közbejön vmi :)

Tényleg most nézem csak hogy mote klubtag vagy Mc-Elek! Kaptál matricát? Ha igen akkor ,hogy néz ki? (egyszerű kíváncsiság)

lehet hogy kint van olaszba.....onnan hozza a motyót

Link to comment
Megosztás:

én is annyiért vettem :)

alvázszám alapján vedd meg ne motorkód alapján,mert előfordulhat hogy egy motor kódhoz több fajta vezérlő van.

ja és egybe bontottat

Helyesbítem a dolgot, a szerelő végképp nem tudja mi baja a kocsinak. A végén annyit tudott mondani, hogy vigyem márkaszervizbe. nagyon kisegített. Lehet tényleg az lesz hogy kivillogtatom akódot, mert már nagyon elegem van a kontár szerelőkből.

Link to comment
Megosztás:

...bekevertem azt a hűtőfolyadékot amit a benzinkúton kaptam 1:1 arányban az tán -37fokig bírja papírforma szerint. És kész.

:)

Az autód következő tulaja (ha nem a bontó lesz az) örülni fog majd neked...

Alapszabály hogy Opelba nem öntünk univerzális fagyálló folyadékot, mert megmarja az alumíniumot. Hosszú távon tönkreteheti a vízpumpát, aminek következtében elégtelen lesz a hűtés, a motorod meg mehet a levesbe.

Persze lehet hogy ez nálad még nem jön elő csak a következő gazdánál, de ha hosszú távra tervezel akkor érdemes gyári hűtőfolyadékot használni, még ha drága is.

Link to comment
Megosztás:

:)

Az autód következő tulaja (ha nem a bontó lesz az) örülni fog majd neked...

Alapszabály hogy Opelba nem öntünk univerzális fagyálló folyadékot, mert megmarja az alumíniumot. Hosszú távon tönkreteheti a vízpumpát, aminek következtében elégtelen lesz a hűtés, a motorod meg mehet a levesbe.

Persze lehet hogy ez nálad még nem jön elő csak a következő gazdánál, de ha hosszú távra tervezel akkor érdemes gyári hűtőfolyadékot használni, még ha drága is.

az benne a pláne,hogy múltkor írtam neki,hogy van kék meg piros......

abba a szekérbe kék való ,lehetőség szerint gyári...

Link to comment
Megosztás:

:)

Az autód következő tulaja (ha nem a bontó lesz az) örülni fog majd neked...

Alapszabály hogy Opelba nem öntünk univerzális fagyálló folyadékot, mert megmarja az alumíniumot. Hosszú távon tönkreteheti a vízpumpát, aminek következtében elégtelen lesz a hűtés, a motorod meg mehet a levesbe.

Persze lehet hogy ez nálad még nem jön elő csak a következő gazdánál, de ha hosszú távra tervezel akkor érdemes gyári hűtőfolyadékot használni, még ha drága is.

Az az érdekes Gáborom,hogy nekem zöld fagyállóval (prelix) van feltöltve mindkét autóm évek óta és soha egyiknem sem volt semmi baja tőle,nem porlad,nem koszos,szép zöld marad.

Biztos van olyan,ami mar,de nem kellene szerintem ezzel ijesztgetni a jónépet! :D

Link to comment
Megosztás:

Rávettem magam hogy kicserélem akkor a hűtővizet de nagyon koszos.. :D mivel nem tudom hogy mit meg hogy kell szétszedni ezért csak úgy mint a benzint leszívtam a tartályból a vizet.. elég koszos víz jött ki mint majd a képeken is látjátok. Aztán feltöltöttem vízzel a tartályt majd leszívtam oldódott is valamennyire az a kosz.. addig jutottam el hogy most ha leszívom akkor csak tiszta víz jön pedig a tartály aljába ott a sok kosz..

Egyenlőre nem tudom mi tévő legyek. :) Hát nem sűrűn volt az cserélve úgy látom :D

Te figy már!

Én nem akarok beleugatni,de ez a sas volt anno hengerfejes?

Mert nekem akkor nézett így ki a hűtővizem,amikor Dezsőke hengerfejes volt és utána a vízrendszerében még kódorgott az olajos víz.

Link to comment
Megosztás:

Az az érdekes Gáborom,hogy nekem zöld fagyállóval (prelix) van feltöltve mindkét autóm évek óta és soha egyiknem sem volt semmi baja tőle,nem porlad,nem koszos,szép zöld marad.

Biztos van olyan,ami mar,de nem kellene szerintem ezzel ijesztgetni a jónépet! :)

mert neked az kell bele....

2001-től van a piros G12.

ja és jó a prelix ,ahogyan írtad.

Link to comment
Megosztás:

Te figy már!

Én nem akarok beleugatni,de ez a sas volt anno hengerfejes?

Mert nekem akkor nézett így ki a hűtővizem,amikor Dezsőke hengerfejes volt és utána a vízrendszerében még kódorgott az olajos víz.

Hengerfejgyanús vizszürcsögés hallatszott a motortérből ilyen bugyborékolós hang.. Kocsi ugyanúgy ment.. hiába volt az a fura hangja. Mint kiderült a vízpumpát a vezérműszíj hajtja és a vízpumpa fogaskerekében volt egy 8as.. nem is kicsi. Egy vezérműszíj és egy vízpumpa cserre megoldotta a dolgot. :D Hengerfejes lenne gondolom nem menne annyira.. meg elfogyna a hűtővíz belőle.. gondolom én...

De amúgy mióta anyám megvette a kocsit azóta nem hiszem hogy volt cserélve a hűtővíz benne, sőt ki tudja mert még volt egy kis szervizkönyve is és ott csak az átlagos olajcserék voltak bejegyezve.

Szóval a Jóisten se tudója annak hogy az a kis olaj és kosz mióta termelődött oda :) Na-meg hogyan kerültek bele az NGk gyertyák XD

Majd még elmegyek beméretem a benzinkúton hány fokosra sikerült belőnöm a hűtővizet a gyakorlatban :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.