Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Köszönöm a segítséget a fordulatszámok tekintetében.

Jövőhéten, vagyis már holnaptól elkezdem a szűrők cseréjét. Az olajat is le fogom cserélni de nem tudom hogy milyet vegyek. Azt hallottam hogy a gyári GM olaj az silány minőségű. Milyet vegyek?

Castrol Magnatec 10w40est tölts bele, elméletileg jobb mint a Gm, igaz kicsit drágább is de megéri

Link to comment
Megosztás:

Jó kis pálinka nálam mindent visz,,, :)

Viszont nem sokára cserélek hűtő vizet fagyállóra.

Mi ennek a szabályos el járása? :D

Mert én eddig a hőgombát csavartam le, és ott engedtem le a lötyit...de nem szeretném most ott, nehogy el romoljon. Vízpumpa felöl kéne gondolkoznom? Hogy lehet át mosni a rendszert? Hőtágulási tartályba slagot bele tudok, nyomatom a vizet, és jár a motor? :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nemrég vásároltam egy combo b kisteherautót.Azért írok ide mert úgy tudom az eleje teljesen megeggyezik a corsaval.Szeretnék bele rakni klímát.

A donor egy 97-es corsa 1.4 16v lenne.Amit eddig találtam információként ,hogy a klíma alkatrészek 99%ig megeggyeznek.(kompresszor,elpárologtató,hűtő stb...)Ami biztosan más az a kompresszort tartó konzol.

Azt szeretném megkérdezni tőletek hogy van-e valakinek tapasztalata ezügyben,mivel nekem ez a tipus még nem ismert.

Üdv peti

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nemrég vásároltam egy combo b kisteherautót.Azért írok ide mert úgy tudom az eleje teljesen megeggyezik a corsaval.Szeretnék bele rakni klímát.

A donor egy 97-es corsa 1.4 16v lenne.Amit eddig találtam információként ,hogy a klíma alkatrészek 99%ig megeggyeznek.(kompresszor,elpárologtató,hűtő stb...)Ami biztosan más az a kompresszort tartó konzol.

Azt szeretném megkérdezni tőletek hogy van-e valakinek tapasztalata ezügyben,mivel nekem ez a tipus még nem ismert.

Üdv peti

X14XE a motorkód?

Link to comment
Megosztás:

Jó kis pálinka nálam mindent visz,,, :)

Viszont nem sokára cserélek hűtő vizet fagyállóra.

Mi ennek a szabályos el járása? :D

Mert én eddig a hőgombát csavartam le, és ott engedtem le a lötyit...de nem szeretném most ott, nehogy el romoljon. Vízpumpa felöl kéne gondolkoznom? Hogy lehet át mosni a rendszert? Hőtágulási tartályba slagot bele tudok, nyomatom a vizet, és jár a motor? :D

Te, eddig csak sima/ioncserélt vizzel jártál? és mi kente a vizipumpád? :D

Link to comment
Megosztás:

Jó kis pálinka nálam mindent visz,,, :D

Viszont nem sokára cserélek hűtő vizet fagyállóra.

Mi ennek a szabályos el járása? :D

Mert én eddig a hőgombát csavartam le, és ott engedtem le a lötyit...de nem szeretném most ott, nehogy el romoljon. Vízpumpa felöl kéne gondolkoznom? Hogy lehet át mosni a rendszert? Hőtágulási tartályba slagot bele tudok, nyomatom a vizet, és jár a motor? :D

Erre én is kíváncsi lennék.

Mivel a legalsó bontható pont a hőgomba (szóljatok, ha nem!!), ott szoktam én is megbontani. Vagyis először a tágulási tartály vékony csövével leengedek annyit, amennyit csak tudok, aztán a gomba. Mert ha alu megnyitom, szépen folyik mindenhová a víz rozsdás lé, nem szép látvány. Átmosás.... Slagom nincs. Nem tenne jót a motornak, hogy működés közben csak úgy átfolyik a víz, de azt hiszem nem károsítja jobban, mint egy komolyabb hidegindítás, úgyhogy meg lehet játszani. A baj a termosztáttal van, mert addíg úgysem fog kinyitni, amíg hideg a víz. A legjobb persze az lenne, hogy szétszedjük a motort-hűtőt-csöveket...

Én olyankor feltöltöm gyenge fagyállós vízzel, megyek vele egy-két kört, esetleg bennemarad egy-két napig, aztán újrakezdem. Lehet, hogy ezzel kevesebb lett a rozsda a motorban, de bőven maradt még :) A múltkor vettem hűtőtisztító folyadékot (nem, nem kólát, de lehet, hogy azt is teszek bele), és ma épp azon gondolkoztam, hogy addig kellene valamit kezdeni a rozsdával, amíg nem tesz nagyobb kárt (vízpumpa, termosztát), és amíg a jó idő tart.

Szívesen levenném a radiátort is, megnézni, hogy néz ki a cső belülről. Lefogadom egy álló rozsda az egész.

(A márciusban cserél termosztát szerencsére remekül teszi a dolgát, 90 fok felett picivel áll a mutató.)

Link to comment
Megosztás:

Castrol Magnatec 10w40est tölts bele, elméletileg jobb mint a Gm, igaz kicsit drágább is de megéri

Ti itt nem olvastok olajos topikokat, igaz?

Csak mert egyetlen 10W-40-es Castrolnak sincsen Opel gyártóművi előírása (magyarán a gyár szerint nem valóak Opelbe), azonkívül még a VW-k is eszegetik rendesen, pedig azoknak a gyári olaja a Castrol...

Szóval én messzire elkerülném. :)

Link to comment
Megosztás:

Ti itt nem olvastok olajos topikokat, igaz?

Csak mert egyetlen 10W-40-es Castrolnak sincsen Opel gyártóművi előírása (magyarán a gyár szerint nem valóak Opelbe), azonkívül még a VW-k is eszegetik rendesen, pedig azoknak a gyári olaja a Castrol...

Szóval én messzire elkerülném. :)

Nekem a Castrol nagyon jól be vállt!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.