Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Hi Mesterek!

Olyan kérdésem lenne hogy a B corsa-ból szedet e már ki valaki kormányművet, ha igen hogyan?

Én odáig eljutottam hogy a négy tartó csavart ami a tűzfalra fogta fel és még a rudazatok végét leszedtem, és még a kormányrudat is leszedtem bent az utastérben róla, de kifűzni nem tudtam a kormányművet.

Mert ugye azt hátrébb kellene húzni vagy 3 cm hogy leforduljon a tőcsavarokról, de motortartó bak mindig útban volt és ekkor adtam fel mert nincs kedvem az egész motort kiszedni hogy kilehessen forgatni a kormányművet.

Azaz Én így láttam, amennyiben tud valaki olyat hogy ne keljen kiszedni a motort annak örülnék. Segítséget tapasztalatokat előre is megköszönném ha leírnátok.

Link to comment
Megosztás:

Nem, köszi, egészen élvezem hogy megy, az meg hogy eszik is hozzá, hát nagy kaland....

Ha választani kéne akkor C20NE kellene inkább. :D

C12nz-ről ilyet még sohasem hallottam :) ,hogy megy.

1.4injektort kéne nekem is kukáznom,akkor több ló lenne benne??

Szvsz semmi köze az 1.4es injektornak a nagyobb teljesítményhez,mert úgyis a sztöchiometrikus 14,7:1 levegő-benzin aránynál a legjobb a teljesítmény azt meg a lambda szabályozza és a lökettérfogat meg ugyanakkora tehát a több benyától max folyamosan dúsabb a keverék.

Hallottam már olyan urban legendet is,hogy a szivatót kell kihúzni zsigulinál gyorsításkor és nagyon megindul :D

De aki megmagyarázza,hogy tényleg az nyer egy hangszórót! :D

Link to comment
Megosztás:

C12nz-ről ilyet még sohasem hallottam :) ,hogy megy.

1.4injektort kéne nekem is kukáznom,akkor több ló lenne benne??

Szvsz semmi köze az 1.4es injektornak a nagyobb teljesítményhez,mert úgyis a sztöchiometrikus 14,7:1 levegő-benzin aránynál a legjobb a teljesítmény azt meg a lambda szabályozza és a lökettérfogat meg ugyanakkora tehát a több benyától max folyamosan dúsabb a keverék.

Hallottam már olyan urban legendet is,hogy a szivatót kell kihúzni zsigulinál gyorsításkor és nagyon megindul :D

De aki megmagyarázza,hogy tényleg az nyer egy hangszórót! :D

Az ideális keverékarány nem azt jelenti,hogy ott megy a legjobban.

Link to comment
Megosztás:

Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek milyen olajat vegyek a Corsába? A motor X12XE, 140.000km van benne. Ehhez mi lenne a legjobb? Egyik szerelő ismerősöm 5W-40-est mondott hozzá....

10W-40es olaj kell bele.

Van pl a gyári Gm olaj ami az összes szűrővel (légszűrő,pollenszűrő,olajszűrő) +5literes olaj kijön kb 7000ft-ból

Vagy van a márkásabb, minőségibb verzió ami áll Castrol Magnatec 10w-40 olajból + szűrőkből. Ez 7500FT de sokkal jobban megéri (elvileg!!)

Nekem mióta nálam van a verda elsőnek GM olajat raktam bele, most a castrolos verziót veszem hozzá.

Rábeszélni nem akarlak egyikre sem, sokan a castrolt javasolják és mivel már nekem sincs éppen kevés km a kocsiban ezért inkább minőségibb olajat rakok bele.

(vaterás árakat írtam! Lehet olcsóbb-drágább máshol)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mi a tapasztalatotok, a B Corsák csomagtérajtaja mennyire rohad? Vannak-e tipikus rohadási pontok?

10 éves a Corsám, de a csomagtérajtó eléggé elkezdett rohadni. Az első hely a csomagtérajtó alsó pereme, kb. a rendszámtábla bal alsó sarka alatt. A másik komolyabb rohadás a rendszámtáblatartó alatt van. A harmadik, kisebb pedig az üveg mellett, jobb felül.

Kérdeztem karosszérialakatost, hogy mennyiért lehetne megjavítani, legalább 30e-t mondott, illetve azt, hogy nem érdemes már ezt a csomagtartóajtót foltozgatni, mert 1-2 év múlva valószínű, hogy újra előjönne rajta valami rozsdafolt.

A másik alternatíva, amit ajánlott: bontott ajtó. Hívtam jó pár bontót, de nem nagyon találtam 3 ajtós fekete B Corsa csomagtérajtót.

Szerintetek érdemes-e cserélni, vagy meghagyni ezt, amíg bírja?

Nektek is rohad a csomagtérajtó? Vagy vszeg törött a kocsim, csak erről "elfelejtettek" szólni?

Köszi a válaszokat, üdv: jester

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mi a tapasztalatotok, a B Corsák csomagtérajtaja mennyire rohad? Vannak-e tipikus rohadási pontok?

10 éves a Corsám, de a csomagtérajtó eléggé elkezdett rohadni. Az első hely a csomagtérajtó alsó pereme, kb. a rendszámtábla bal alsó sarka alatt. A másik komolyabb rohadás a rendszámtáblatartó alatt van. A harmadik, kisebb pedig az üveg mellett, jobb felül.

Kérdeztem karosszérialakatost, hogy mennyiért lehetne megjavítani, legalább 30e-t mondott, illetve azt, hogy nem érdemes már ezt a csomagtartóajtót foltozgatni, mert 1-2 év múlva valószínű, hogy újra előjönne rajta valami rozsdafolt.

A másik alternatíva, amit ajánlott: bontott ajtó. Hívtam jó pár bontót, de nem nagyon találtam 3 ajtós fekete B Corsa csomagtérajtót.

Szerintetek érdemes-e cserélni, vagy meghagyni ezt, amíg bírja?

Nektek is rohad a csomagtérajtó? Vagy vszeg törött a kocsim, csak erről "elfelejtettek" szólni?

Köszi a válaszokat, üdv: jester

hát barátom nekem 93as a corsám, vagyis az első kiadás, de a csomagtérajtóm patina, sehol egy fikarcnyi rohadás...

Link to comment
Megosztás:

Az általatok említett rozsdafoltokat én csak olvasásból ismerem.

Nekem a kocsi oldala rozsdásodik az első ajtó közepénél lent.lásd itt

Azt úgy hívják,hogy küszöb :)

Elég ha belemegy a küszöbbe a sós lé és az szépen nekiáll munkálkodni.

Csak a küszöbcsere segít rajta,nekem a bal oldalit kellett cserélni.Először gondoltam,hogy kis alvázvédő és színrefújás megoldja MUHAHAHA...2 hónap múlva ugyanolyan szarul nézett ki az egész!

30-ért cserélték és fújták színre+üregvédelem.

A másik oldalit az előző gazdája kifúratta+üregvédőzte így az hibátlan volt.

Az enyémre hál'Isten nagyon vigyázhattak,mert szőnyeget is emelgettem,alulról is nézegettem lámpával és hibátlan volt.Az egyetlen hely ahol még megjelent a rozsda az a hátsó tornyok voltak.Gátlók ki,majd fémig csiszoltuk és adtuk neki 2réteg alvázvédőt..azóta semmi.

Jester!

A hátsó ajtódat megnyomták szerintem és a kittelés széleinél kezdett rohadni.

A 2000-es évjáratok már csak akkor rohadnak,ha törték őket én úgy tudom.

Türelem..biztosan lesz majd fekete ajtó is :D

Nála érdeklődtél már? Nagyüzemi corsa bontó. Mc-elek asszem tudja a tel.számát is!

Zsiri!

Úton van a lambda télapóföldre!

Link to comment
Megosztás:

Azt úgy hívják,hogy küszöb :D

Elég ha belemegy a küszöbbe a sós lé és az szépen nekiáll munkálkodni.

Csak a küszöbcsere segít rajta,nekem a bal oldalit kellett cserélni.Először gondoltam,hogy kis alvázvédő és színrefújás megoldja MUHAHAHA...2 hónap múlva ugyanolyan szarul nézett ki az egész!

30-ért cserélték és fújták színre+üregvédelem.

A másik oldalit az előző gazdája kifúratta+üregvédőzte így az hibátlan volt.

Az enyémre hál'Isten nagyon vigyázhattak,mert szőnyeget is emelgettem,alulról is nézegettem lámpával és hibátlan volt.Az egyetlen hely ahol még megjelent a rozsda az a hátsó tornyok voltak.Gátlók ki,majd fémig csiszoltuk és adtuk neki 2réteg alvázvédőt..azóta semmi.

ezzel én is egyetértek, műszaki előtt megnézettem a verdát, kívülről nem látszott ,hogy gáz lenne de miután felemeltük na akkor jött a döbbenet. Csere!!

Van egy pár hely ahol bemegy a lé és az teszi rendesen a dolgát :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.