Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Szerintem 3500-fölé felesleges vinni. ( Ezt én mondtam? :D :D ) Vagy beálsz országúton 100-ra és megnézed mennyit mutat a fordulatszámmérő, és az legyen max. :D

Épp ma próbáltam a kis C12NZ-t, az enyémen csak F10/4-es váltó van (sajna :) ), ezzel 3000-es fordulatnál negyedikben éppen 95km/h-t mutat a sebességmérő.

Link to comment
Megosztás:

leporoltad???? :D

Aham.

Már pár napja ezt használom (sajna a Coupéban most nincsen akksi), és megint szerelmes vagyok belé. :) 50-50% E85-benzin keverékkel egész kis fickós, többen nem hitték el hogy csak 1.2-es moci van benne... mondjuk eszik is szépen, de ezt egyrészt nem bánom, másrészt meg tudom az okát is: valószínűleg az 1.4-es injektor miatt van. :D

Link to comment
Megosztás:

mivel 8szelep nem kell hülyére pörgetni ,mert kisebb fordulaton adja le a nyomatékot.

nekem azt írja a könyv hogy ideális használat és fogyasztás 2000-3000ig.

szerintem neked 1800-2800ig valahol ott adja le a legnagyobb nyomatékot mármint 2800környékén

a 16 szelepesek 4000 fölött :D

nekem a 8szelepes 2600nál kezd el húzni és 3500nél ránt még1et...de 6000nél tovább fölösleges pörgetni mert nem történik semmi...

ja és ma elvesztettem a pollenszűrö-szüzességemet: kicseréltem egyedül :D azt hittem nagyon oboa lesz, de nem volt vészes és utána a büszkeség érzése...felbecsülhetetlen :)

Link to comment
Megosztás:

Aham.

Már pár napja ezt használom (sajna a Coupéban most nincsen akksi), és megint szerelmes vagyok belé. :) 50-50% E85-benzin keverékkel egész kis fickós, többen nem hitték el hogy csak 1.2-es moci van benne... mondjuk eszik is szépen, de ezt egyrészt nem bánom, másrészt meg tudom az okát is: valószínűleg az 1.4-es injektor miatt van. :D

kell egykettes???

Link to comment
Megosztás:

nekem a 8szelepes 2600nál kezd el húzni és 3500nél ránt még1et...de 6000nél tovább fölösleges pörgetni mert nem történik semmi...

ja és ma elvesztettem a pollenszűrö-szüzességemet: kicseréltem egyedül :D azt hittem nagyon oboa lesz, de nem volt vészes és utána a büszkeség érzése...felbecsülhetetlen :D

mekkora a Te mocid ,jahhh két lityi hengerenkénti fröccsel :)

tényleg mi van benne ??? x20....

nem c20xe,vaaaggyyy c36get

Link to comment
Megosztás:

Hy all !

Lassacskán a télre gondolva eszembejutott, hogy szoktak a hűtő elé tenni vmi karton vagy műanyag lapot ,hogy ezzel is javítsák a fűtést a kocsiban.

Na most nekem lenne egy polikarbonát darabom ami akkora mint maga a hűtő. A kérdés az lenne ,hogy nem lesz baja a hűtőnek ha hozzáér ez az anyag (vagy bármi)? Inkább megkérdezem előtte.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Hy all !

Lassacskán a télre gondolva eszembejutott, hogy szoktak a hűtő elé tenni vmi karton vagy műanyag lapot ,hogy ezzel is javítsák a fűtést a kocsiban.

Na most nekem lenne egy polikarbonát darabom ami akkora mint maga a hűtő. A kérdés az lenne ,hogy nem lesz baja a hűtőnek ha hozzáér ez az anyag (vagy bármi)? Inkább megkérdezem előtte.

Köszi

Szia; ezt a kédést valaki mintha valahol már mintha feltette volna, talán pont ebben a fórumban. Akkor az volt rá a válasz, hogy hogyha a termosztátod működik, akkor semmi szükség rá, IFÁknal, Zsiguliknál, ahol mindig megy a ventillátor, van értelme, ezeknél az autóknál teljesen felesleges.

Ha rosszul tudom, szóljatok :)

Érdemes inkább fűtőszálat építtetni a vízkörbe külső elektromos csatlakozóval :D

Link to comment
Megosztás:

Hy all !

Lassacskán a télre gondolva eszembejutott, hogy szoktak a hűtő elé tenni vmi karton vagy műanyag lapot ,hogy ezzel is javítsák a fűtést a kocsiban.

Na most nekem lenne egy polikarbonát darabom ami akkora mint maga a hűtő. A kérdés az lenne ,hogy nem lesz baja a hűtőnek ha hozzáér ez az anyag (vagy bármi)? Inkább megkérdezem előtte.

Köszi

Nem az a baj, hogy hozzáér a hűtőhőz, mert 100fokot még a kartonpapír is kibír, hanem ha teljesen elzárod a hűtő ellől a levegőt felforr a víz még télen is. Ha nincs lyuk a lapon akkor max. a hűtő felét takard el, de szerintem is felesleges betenni oda bármit is. Ez csak rossz termosztátnál ideiglenes megoldásként jó dolog. Megjegyzem, én 7 fokban majdnem megfőztem vele a mocit. :) Ellenben lassan visszateszem a középső befúvó hideg csatornájához a szivacsot.

Link to comment
Megosztás:

Nem az a baj, hogy hozzáér a hűtőhőz, mert 100fokot még a kartonpapír is kibír, hanem ha teljesen elzárod a hűtő ellől a levegőt felforr a víz még télen is. Ha nincs lyuk a lapon akkor max. a hűtő felét takard el, de szerintem is felesleges betenni oda bármit is. Ez csak rossz termosztátnál ideiglenes megoldásként jó dolog. Megjegyzem, én 7 fokban majdnem megfőztem vele a mocit. :) Ellenben lassan visszateszem a középső befúvó hideg csatornájához a szivacsot.

Köszi a választ, sajnos a termosztátom sz..r ezért gondolkoztam egy ilyesmi megoldáson

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.