Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Unokatesómat fel hívtam, jöjjön húzasson kicsit. Hát körbe mentünk itt a telepen. Huzatásnál be indult, de hát csak amíg húzott. Szóval menet közbe be nyomtam a kuplungot, le is álltam. Arra gyanakszok, hogy teli van kosszal a motor. Főleg most, hogy pörgettem elötte. De hát semmi értelme nem volt, nem kapta el a motor az ütemet, haza hozott. Most ott tartok, hogy lehet ma, de holnap tuti hoz haverom 1 benzin szűrőt ( ahogy el néztem, még a gyári van benne...). Úgy se fog semmit javítani a helyzeten, de legalább az jó lesz. Holnap szerintem megint neki ugrok szét szedek mindent, és ki takarítgatok megint.

AGR szelepet említettem neki, azt mondta a srác, hogy úgy takarítódik, ha jól pörgetem. Lehet le rakódott volna rá a dzsuva?

Szóval teli van viccel az élet ;) Ja, meg sz*pással. Köszönöm hogy végig olvastátok a napi történéseimet ;)

Jaa, és egy kérdés. A benzin szűrőnek a biztije hogy van jelölve a táblázatba ?

Húzatni szíjas motort???? :wacko: :( <_<

Ne csodálkozz,ha mégtöbb sz*opással lesz tele az élet....

Link to comment
Megosztás:

inkább a katalizátor szereti...

a benya szűrőnek nincs biztije,gondolom az AC-ra gondolt Mester. <_<

FI(Fuel Injection) a biztitáblában,23-as talán,nem emléxem.

Ezerszer elugattam,hogy a szívótorok és a pillangó közötti cső repedése tipushiba,nálam cserélve van,traktoros boltban vettem 70-es olajállócsövet,nem adok a gyáriért 6EFt-ot.

AGR-t lefalazni,alapjáratit cserélni,benzinszűrőt cserélni,utána lesz valami.

Hibát nem dobott még?

Link to comment
Megosztás:

FI(Fuel Injection) a biztitáblában,23-as talán,nem emléxem.

Ezerszer elugattam,hogy a szívótorok és a pillangó közötti cső repedése tipushiba,nálam cserélve van,traktoros boltban vettem 70-es olajállócsövet,nem adok a gyáriért 6EFt-ot.

AGR-t lefalazni,alapjáratit cserélni,benzinszűrőt cserélni,utána lesz valami.

Hibát nem dobott még?

Cső nekem is már ki van cserélve! Nekem se gyári van <_<

Alapjárati ki lesz cserélve, hamarosan. Benzin szűrő holnap lesz új. Hibát nem dobott mióta ki lettek törölve az előzők...

Link to comment
Megosztás:

igen ott van,csak azért írtam mert pl nekem volt benne,de volt itt valakinek akinek be volt kábelezve..

Hmm, ezen nemrég gondolkodta, de úgylátom megelőztek a kérdéssel (tid kijelző). Amúgy azt a kis tálcát csak felpattintom és kész?

Amúgy ha nincs csatlakozó akkor bonyolult bekábelezni?

Illetve fordulatszámmérős órát bekábelezni? (sajátom spirálos, ford.mérő nélküli.)

Link to comment
Megosztás:

Hmm, ezen nemrég gondolkodta, de úgylátom megelőztek a kérdéssel (tid kijelző). Amúgy azt a kis tálcát csak felpattintom és kész?

Amúgy ha nincs csatlakozó akkor bonyolult bekábelezni?

Illetve fordulatszámmérős órát bekábelezni? (sajátom spirálos, ford.mérő nélküli.)

őőőőőőőő

ha jól emlékszek ki kell szedni a középső befúvókat és alatta van 2 csavar,az fogja.

az órát megcsinálom neked,nem bonyolult ,csak sokszor írtuk már mit hova ha egyáltalán kell. <_<

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom meséltem e már történetem hogy alakultak a dolgok azzal a kormos gyertyával.

Hazajöttem a melóból elmentem Bárdihoz...

Mikor mentem még, ilyen pöfögös hangja volt a kocsinak.. de ment az tisztességesen :(

Odaértem bárdihoz, neki is álltak szerelni. Úgy ahogy lenni szokott elkérik a kulcsot és elviszik a kocsid.

Éppen müszakiztattak is közben azt ha akartam ránéztem éppen a kocsira.. csak hallani nem nagyon hallottam.

Láttam hogy 2 fickó ott ügyeskedik valamit motortérbe.

Ülök-ülök.. a várakozóba azt egy olyan fél óra múlva hallom mint ha az én corzám hangja lenne de verették neki mint álat ami kifér a csövön. XD hallottam a hangján mondom már jó lesz.

Aki elkérte a kulcsot az padlózta neki <_<

Jön is a fickó hozta a kulcsokat hogy kész van minden 5000ft ot fizettem... kicserélték a bontós trafóra a régit meg adtak egy gyújtókábelt.. meg úgy tényleg frankon megcsinálták szépen visszarakták mindent.

Áh de láttam a fickón hogy élvezte a kis autó szerelését, bőgetését XD Kajakra látszott rajta hogy megtetszett neki a kisautó :wacko:

mondta hogy menjek egy kört próbáljam ki meg minden.. mondom jól van tudom hogy jó hisz már a hangján is hallottam hogy nem pöfög.

Volu! Nekem valami Ex GSI néven volt még kocsi a gépbe mikor beáltattam a futóművet.. de nem GSI lökösök vannak rajta.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom meséltem e már történetem hogy alakultak a dolgok azzal a kormos gyertyával.

Hazajöttem a melóból elmentem Bárdihoz...

Mikor mentem még, ilyen pöfögös hangja volt a kocsinak.. de ment az tisztességesen :(

Odaértem bárdihoz, neki is álltak szerelni. Úgy ahogy lenni szokott elkérik a kulcsot és elviszik a kocsid.

Éppen müszakiztattak is közben azt ha akartam ránéztem éppen a kocsira.. csak hallani nem nagyon hallottam.

Láttam hogy 2 fickó ott ügyeskedik valamit motortérbe.

Ülök-ülök.. a várakozóba azt egy olyan fél óra múlva hallom mint ha az én corzám hangja lenne de verették neki mint álat ami kifér a csövön. XD hallottam a hangján mondom már jó lesz.

Aki elkérte a kulcsot az padlózta neki <_<

Jön is a fickó hozta a kulcsokat hogy kész van minden 5000ft ot fizettem... kicserélték a bontós trafóra a régit meg adtak egy gyújtókábelt.. meg úgy tényleg frankon megcsinálták szépen visszarakták mindent.

Áh de láttam a fickón hogy élvezte a kis autó szerelését, bőgetését XD Kajakra látszott rajta hogy megtetszett neki a kisautó :wacko:

mondta hogy menjek egy kört próbáljam ki meg minden.. mondom jól van tudom hogy jó hisz már a hangján is hallottam hogy nem pöfög.

Volu! Nekem valami Ex GSI néven volt még kocsi a gépbe mikor beáltattam a futóművet.. de nem GSI lökösök vannak rajta.

akkor ez egy sikertörténet ;)

Link to comment
Megosztás:

1Angel Eye lámpával kapcsolatban mit érdemes tudni vásárlás előtt? Izzók milyenek mennek bele?

A mostaniba H4-esem van. Gondolom az nem jó bele mert nagy, foglalatot lehet külön kapni hogyha mondjuk H1-est akarok berakni?

2 Kesztyűtartó belső világítsának bekötésével kapcsolatban tud vki okosat mondani? Merre , hova kössem be, illetve szivargyújtót is be kellene kötnöm.

Eddig nem használtam a sz.gyújtót ezért hanyagoltam , illetve megtaláltam a kesztyűtartóm műanyag lámpatestét és ha már van be kéne kötni viszont autóvillamossághoz egyáltalán nem értek, ezért inkább kérdezek.

Link to comment
Megosztás:

1Angel Eye lámpával kapcsolatban mit érdemes tudni vásárlás előtt? Izzók milyenek mennek bele?

A mostaniba H4-esem van. Gondolom az nem jó bele mert nagy, foglalatot lehet külön kapni hogyha mondjuk H1-est akarok berakni?

2 Kesztyűtartó belső világítsának bekötésével kapcsolatban tud vki okosat mondani? Merre , hova kössem be, illetve szivargyújtót is be kellene kötnöm.

Eddig nem használtam a sz.gyújtót ezért hanyagoltam , illetve megtaláltam a kesztyűtartóm műanyag lámpatestét és ha már van be kéne kötni viszont autóvillamossághoz egyáltalán nem értek, ezért inkább kérdezek.

Hali!!!

Nekem még csukható kesztyűtartó sem volt gyárilag a verdában, de a világítás kábelje ott volt. Szerintem nézz szét ott lesz az és csak rá kell dugni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.