Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

C14NZ gyertyája tökéletes a tiédhez is! <_<

Gyári gyertyát neki.

Hagy kérdezzem már meg, márt már nem bírom magamban tartani, hogy mindenhol nyomjátok ezt a gyári gyertya témát.

Én megfogatdtam, de akkor miért árulnak többpólusó "sport" gyertyát mivel jobb az, mint a hagyományos? Valaki felhomályosíthatna...

Link to comment
Megosztás:

Hagy kérdezzem már meg, márt már nem bírom magamban tartani, hogy mindenhol nyomjátok ezt a gyári gyertya témát.

Én megfogatdtam, de akkor miért árulnak többpólusó "sport" gyertyát mivel jobb az, mint a hagyományos? Valaki felhomályosíthatna...

Amióta lement a moziba a fast and furious sok user tunning verdát szeretne,ami 2centire van a földtől,18as kerekekkel,és ciccegős turbó van rajta ja és az ajtaja felfelé nyílik..stb.

Erre nyilván sok cég kezdett el profilt építeni,mert mondjuk Nagy-Britanniában is millió fontokat költenek az emberek tunningra.

A nagy részének természetesen semmi értelme,illetve aminek van az nem olcsó mulatság.Például egy típus specifikus kipufogórendszert néztem corsához: leömlő,közép,hátsó dob=200eFt na azzal talán lehetne max.15% teljesítmény-növekedést elérni.A sport gyertyák pedig esetleg Hungaroring nyílt napon lehetnek hasznosak nagyrészt 5000fordulat körül.

De fene tudja én ezeket hallottam róla,de a 100-as benyáról is azt mondták,hogy semmi értelme pedig nálam is 20%-kal fogyaszt kevesebbet belőle és még ötödikben is történik valami gázadásra ellentétben a hazai 95-tel.

Dyno-s mérésekkel még soha nem láttam bizonyítani,hogy jobb a több pólusú gyertya.

Link to comment
Megosztás:

Hagy kérdezzem már meg, márt már nem bírom magamban tartani, hogy mindenhol nyomjátok ezt a gyári gyertya témát.

Én megfogatdtam, de akkor miért árulnak többpólusó "sport" gyertyát mivel jobb az, mint a hagyományos? Valaki felhomályosíthatna...

Hát van a sportlevegőszűrő, amin keresztül sportlevegőt szív az autód, és ha sportbenzint tankolsz bele, akkor a sportgyertya azt sportszikrával begyújtja, amit a sportgyertyakábelen érkező sportáramból állít elő. És ha ezt a sok vackot mind megveszed és alkalmazod is, akkor igazi sportautód lesz. <_<

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek! Egy kicsit rég jártam erre...de hát a fősulis élet be indult. Gólyatábor , meg ilyesmi...ne haragudjatok :(

Az lenne a kérdésem, hogy alapjárati motort ki lehet tisztítani? Vagy valami itthoni kis felújítást meg lehetne oldani? Mert már nagyon nagyon rá férne <_<

Ha most itthon be indítom, tartja a 800 körülit. De menetközbe, ha kereszteződésbe érek, és be nyomom a kuplungot, le esik kb. 200 körülire, és az esetek 60%-ba vissza tudja magát rugdosni, de a maradék 40%-ba le halok :wacko:

Link to comment
Megosztás:

C14NZ gyertyája tökéletes a tiédhez is! <_<

Gyári gyertyát neki.

Te azt tudtad hogy c12nz két fajta gyertyával szerelték?

A motorszámból derül ki csak ,hogy egy vagy két pólusú kell bele.

Tudom vadul hangzik ,de epc-ben így van.

Nekem is akkor derült ki amikor cseréltem,mert megkérdezték tőlem is a motorszámot a motorkódon felül.

Na azt hogy van e jelentősége..... az passz :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Hát van a sportlevegőszűrő, amin keresztül sportlevegőt szív az autód, és ha sportbenzint tankolsz bele, akkor a sportgyertya azt sportszikrával begyújtja, amit a sportgyertyakábelen érkező sportáramból állít elő. És ha ezt a sok vackot mind megveszed és alkalmazod is, akkor igazi sportautód lesz. :wacko:

sportlevegö, sportbenzin sportminden <_<:D és a hab a tortán a sok matrica az elsö ajtóra ragasztva a tuningcégek nevével...

Link to comment
Megosztás:

Hát van a sportlevegőszűrő, amin keresztül sportlevegőt szív az autód, és ha sportbenzint tankolsz bele, akkor a sportgyertya azt sportszikrával begyújtja, amit a sportgyertyakábelen érkező sportáramból állít elő. És ha ezt a sok vackot mind megveszed és alkalmazod is, akkor igazi sportautód lesz. :wacko:

Sportcipő sem árt. <_<

Link to comment
Megosztás:

Hát van a sportlevegőszűrő, amin keresztül sportlevegőt szív az autód, és ha sportbenzint tankolsz bele, akkor a sportgyertya azt sportszikrával begyújtja, amit a sportgyertyakábelen érkező sportáramból állít elő. És ha ezt a sok vackot mind megveszed és alkalmazod is, akkor igazi sportautód lesz. ;)

Ez egy igazán durva, de igaz megfogalmazás :wacko: :(

Ha esetleg vki nemtudná azok a matricák teljesítménynövelő hatással bírnak <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szeretnék venni egy sportlégszűrőt a corsa b - be ( 1.2 ) <_< Egy kis öblös hangot szeretnék, hogy kapjon a jármű. Tudtok ajánlani valamit esetleg ?

köszi

simota, nekem az van, ár/érték arányban sztem elég jó...bár ha tehetném inkább a gyári légszűrőt raknám be, csak nem fér be :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szeretnék venni egy sportlégszűrőt a corsa b - be ( 1.2 ) :wacko: Egy kis öblös hangot szeretnék, hogy kapjon a jármű. Tudtok ajánlani valamit esetleg ?

köszi

Ne sportlégszürőt vegyél hanem sportbetét. Nem kell szétbombázni a levegőszürő házat .még 1 voks a gyári papír 900 Ft-os mellett.

Ja meg ha veszel mondjuk 5000-be sportbetétet (vagy 1300-ért szürős témát) vegyél hozzá kencét is még 3-4000Ft aztán már mindját 8-9000körül tartasz...Én tőlem hupikék hangon is fütyülhet 9000-ből sokszáz km-t megyek belülről meg ugyse hallom...sőt inkább legyen minnél halkabb az utastér.

1.2es motornak minek öblös hang :( az nem öblögetésre való hanem A pontból B pontba jutáshoz. <_<

Link to comment
Megosztás:

Igazából most vettem egy sportkipufogó dobot, meg alsó dobot is úgyhogy az már kilőve. Nem akarok én felszálló repülő hangot adni a kicsinek, de régen volt egy Ford focus-om, abba is vettem egy légszűrőt és tetszett a hangja ha nagyobb gázfröccsel indultam:) ha normálisan mentem semmi hangja nem volt szinte, szóval nekem ez pont megfelelne, hogy néha ha akarom odavág a hangja, ha nem akkor elsunnyogok a helyszínről.

Amúgy csak néhány alap dologgal szeretném fölpakolni a kocsit, mint első angel eye lámpák, hátsó tuingosabb lámpák, első lámpára szemöldök, alufelni, és ami megvan ugye a kipufogódolgok, talán majd később lökhárítótoldatok + oldalküszöb, de ez még a jövő dala.

Ha pontosabb termékadatot tudnál adni erről a simota szűrőről akkor megköszönném, csakhogy biztosan a kocsiba illőt vegyek. És ennek kb olyan a hatása mint amit fentebb leírtam e ? <_<

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Hagy kérdezzem már meg, márt már nem bírom magamban tartani, hogy mindenhol nyomjátok ezt a gyári gyertya témát.

Én megfogatdtam, de akkor miért árulnak többpólusó "sport" gyertyát mivel jobb az, mint a hagyományos? Valaki felhomályosíthatna...

Hadd áruljam el,hogy a gyári gyertyához lett megtervezve a moci,azzal a legjobb,kérdezd meg Futó mestert,neki a rally 1.6-ban is gyári gyertyák vannak!

Link to comment
Megosztás:

Te azt tudtad hogy c12nz két fajta gyertyával szerelték?

A motorszámból derül ki csak ,hogy egy vagy két pólusú kell bele.

Tudom vadul hangzik ,de epc-ben így van.

Nekem is akkor derült ki amikor cseréltem,mert megkérdezték tőlem is a motorszámot a motorkódon felül.

Na azt hogy van e jelentősége..... az passz <_<

Valszeg mást kíván a DIS és a rotoros gyújtás.

Link to comment
Megosztás:

Igazából most vettem egy sportkipufogó dobot, meg alsó dobot is úgyhogy az már kilőve. Nem akarok én felszálló repülő hangot adni a kicsinek, de régen volt egy Ford focus-om, abba is vettem egy légszűrőt és tetszett a hangja ha nagyobb gázfröccsel indultam:) ha normálisan mentem semmi hangja nem volt szinte, szóval nekem ez pont megfelelne, hogy néha ha akarom odavág a hangja, ha nem akkor elsunnyogok a helyszínről.

Amúgy csak néhány alap dologgal szeretném fölpakolni a kocsit, mint első angel eye lámpák, hátsó tuingosabb lámpák, első lámpára szemöldök, alufelni, és ami megvan ugye a kipufogódolgok, talán majd később lökhárítótoldatok + oldalküszöb, de ez még a jövő dala.

Ha pontosabb termékadatot tudnál adni erről a simota szűrőről akkor megköszönném, csakhogy biztosan a kocsiba illőt vegyek. És ennek kb olyan a hatása mint amit fentebb leírtam e ? :wacko:

Köszi

Sokkal jobban járnál egy ilyennel aminek

hangja van.

Akkor halkítod le amikor akarod,ami a sportszűrőre,kipufogóra nem feltétlenül igaz.

Képzeld el a feelinget:begurulsz a pirosnál a 320d Bömbi mellé,feltekered a hangerőt és túráztatod az 1.2es-t v8hangon,aztán a lámpa zöldre vált,te meg rászabadítod a kerekekre a 45lovat! Te leszel a király,az alfahím!

A bimmeresnek meg nem kell tudnia róla,hogy verseny van! :( <_<

Link to comment
Megosztás:

Sokkal jobban járnál egy ilyennel aminek
hangja van.

Akkor halkítod le amikor akarod,ami a sportszűrőre,kipufogóra nem feltétlenül igaz.

Képzeld el a feelinget:begurulsz a pirosnál a 320d Bömbi mellé,feltekered a hangerőt és túráztatod az 1.2es-t v8hangon,aztán a lámpa zöldre vált,te meg rászabadítod a kerekekre a 45lovat! Te leszel a király,az alfahím!

A bimmeresnek meg nem kell tudnia róla,hogy verseny van! :( <_<

Azért elég érdekes dolgok vannak már az autókhoz :wacko: sztem maradok a jó óreg légszűrőnél ^^

Am szerintetek érdemes kicsit szélesebb kereket venni corsához ? most 13 colos van, alufelnit is ebben a méretben gondoltam, mert mondta szerelő, hogy ha szélesebbet vagy nagyobbat rakok alá akkor ingadozhat a kocsi mert nem olyanra találták ki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szeretnék venni egy sportlégszűrőt a corsa b - be ( 1.2 ) <_< Egy kis öblös hangot szeretnék, hogy kapjon a jármű. Tudtok ajánlani valamit esetleg ?

köszi

Szia!

Most fogom kiszerelni 1.2-es(X12XE) corsa-ból. Van hozzá tartókonzol is. Ha érdekel holnap lefényképezem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.