Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Lassan vége a nyárnak és mivel a téli gumim már eléggé a végét járja így inkább most megvásárlom előre. Tud esetleg nekem valaki ajánlani, hogy milyet érdemes venni? Az előző gumim 145/80/R13 méretű. Láttam az interneten rengeteg féle variáció van, csak nem tudom melyik lenne a legmegfelelőbb.

Előre is köszi a segítséget.

Téligumival kapcsolatban

Én tavaly vettem Hankook Ice Bear W440-es téligumikat a verdára. Teljesen megfelelő, jól tapad,nem csúszkál.

Bátran merem ajánlani, nem egy tesco minőség, sztem érdemes befektetni.

Gm olajjal kapcsolatban

Én is gyári gm olajat használok a verdéba, igaz volt előtte Mol is, viszont normál körülmények között nem vettem észre különbséget a két olaj között. Max az árában ^_^

Hamarosan megint olajcsere lesz esedékes, valószinű ismét gyárit kap.

Link to comment
Megosztás:

Téligumival kapcsolatban

Én tavaly vettem Hankook Ice Bear W440-es téligumikat a verdára. Teljesen megfelelő, jól tapad,nem csúszkál.

Bátran merem ajánlani, nem egy tesco minőség, sztem érdemes befektetni.

Gm olajjal kapcsolatban

Én is gyári gm olajat használok a verdéba, igaz volt előtte Mol is, viszont normál körülmények között nem vettem észre különbséget a két olaj között. Max az árában ^_^

Hamarosan megint olajcsere lesz esedékes, valószinű ismét gyárit kap.

Köszi, én is így gondolom. A szerelőm is ezt tolja bele a G-Astrámba folyamatosan és semmi baja. Jó az. Persze nem mindegy mire használjuk szegényt.

Kövezzetek meg, de korábban egy golf2-es volt a második autó ás hát nagyon szerette kajázni a benzin, akárcsak az olajat. A kis Corsával soha semmi baj nem volt. Imádom. Néha jobban, mint az Astrát. Főleg belvárosi parkolásnál...

Link to comment
Megosztás:

Kövezzetek meg, de korábban egy golf2-es volt a második autó ás hát nagyon szerette kajázni a benzin, akárcsak az olajat. A kis Corsával soha semmi baj nem volt. Imádom. Néha jobban, mint az Astrát. Főleg belvárosi parkolásnál...

vezettem asszony yarisát, város parkolás miegyéb, na után beültem a corsámba és ááhh...a corsa fordulóköre akkora mint egy kamioné a yariséhoz képest.Yarissal annyira könnyü volt parkolni,de akkor sem kellene egy rizsrakéta ^_^

Link to comment
Megosztás:

vezettem asszony yarisát, város parkolás miegyéb, na után beültem a corsámba és ááhh...a corsa fordulóköre akkora mint egy kamioné a yariséhoz képest.Yarissal annyira könnyü volt parkolni,de akkor sem kellene egy rizsrakéta :D

Én nem tudok parkolni :D !

Legalábbis párhuzamosan két autó közé 1.5autónyi helyre farral utoljára az oktató mellett parkoltam 6éve.

Ahol kevés a hely meg sem állok,hanem inkább arrébb megyek1-2-3száz métert,ahol nem áll senki,mert ha én még tudok kiállni szűk helyről,akkor mi a garancia,hogy más is tud és nem nyomja meg az autómat?

Szóval inkább gyaloglom, minthogy egyen az ideg,hogy megnyomta,letörte,meghúzta és elhúzott...

Szerk: Utánanéztem az I.yaris fordulóköre 5.2m,az újé 4.7m mit csinál ez? helyben pörög,mint egy dodgem? ^_^

A B Corsáé 10.1m szervó nélkül, szervóval 10.4m,C corsa:9.9méter a D corsáé sem csökkent 10.6m

Amúgy semmi pénzért nem vennék yarist,optikailag magasabbnak tűniik,mint szélesnek és ezzel nálam egy ligában játszik az A,B mergával, buzuki vagyonőrrel.

Link to comment
Megosztás:

Én nem tudok parkolni :D !

Legalábbis párhuzamosan két autó közé 1.5autónyi helyre farral utoljára az oktató mellett parkoltam 6éve.

Ahol kevés a hely meg sem állok,hanem inkább arrébb megyek1-2-3száz métert,ahol nem áll senki,mert ha én még tudok kiállni szűk helyről,akkor mi a garancia,hogy más is tud és nem nyomja meg az autómat?

Szóval inkább gyaloglom, minthogy egyen az ideg,hogy megnyomta,letörte,meghúzta és elhúzott...

Szerk: Utánanéztem az I.yaris fordulóköre 5.2m,az újé 4.7m mit csinál ez? helyben pörög,mint egy dodgem? ^_^

A B Corsáé 10.1m szervó nélkül, szervóval 10.4m,C corsa:9.9méter a D corsáé sem csökkent 10.6m

Amúgy semmi pénzért nem vennék yarist,optikailag magasabbnak tűniik,mint szélesnek és ezzel nálam egy ligában játszik az A,B mergával, buzuki vagyonőrrel.

parkolás: hakapeszi, nem tudom h te pesti vagy e v vidéki, de a pesti zsufolt parkolókba, plázák parkolojába vagy beállsz egy 3/4helyre és kipréseled magad az autóból,vagy nem lesz sehol helyed :D

új yarisa van asszonynak, de ez a 4.7m-es fordulóköre nem semmi föleg a B corsámhoz képest...amúgy magas a yaris, viszont pont ezért ha bele ülök magam mögött még akkora a hely h a térdem és az ülés között van vagy 5centi, és én 190centi felett vagyok magasságilag...de még mindig nem kellene yaris :D

Link to comment
Megosztás:

Szerk: Utánanéztem az I.yaris fordulóköre 5.2m,az újé 4.7m mit csinál ez? helyben pörög,mint egy dodgem? ^_^

A B Corsáé 10.1m szervó nélkül, szervóval 10.4m,C corsa:9.9méter a D corsáé sem csökkent 10.6m

Amúgy semmi pénzért nem vennék yarist,optikailag magasabbnak tűniik,mint szélesnek és ezzel nálam egy ligában játszik az A,B mergával, buzuki vagyonőrrel.

A Yaris adatai nem a fordulókör átmérőjére, hanem a sugarára vonatkoznak :D Az átmérő x2 és az eredmény máris hasonlít a Corsáéra :D

Yaris I.: 10,4 m; Yaris II.: 9,4 m. Így máris jobb! :D

Link to comment
Megosztás:

A Yaris adatai nem a fordulókör átmérőjére, hanem a sugarára vonatkoznak :D Az átmérő x2 és az eredmény máris hasonlít a Corsáéra :D

Yaris I.: 10,4 m; Yaris II.: 9,4 m. Így máris jobb! ^_^

hát érzetre legalább kétszer olyan kis helyen fordul meg a yaris mint a corsa

Link to comment
Megosztás:

A Yaris adatai nem a fordulókör átmérőjére, hanem a sugarára vonatkoznak :D Az átmérő x2 és az eredmény máris hasonlít a Corsáéra :D

Yaris I.: 10,4 m; Yaris II.: 9,4 m. Így máris jobb! ^_^

Össze-vissza írnak mindenfélét,van olyan oldal,ahol fordulókör sugárra írtak 4.7-t máshol meg átmérőre 4.7 aztán van olyan is ahol 9.4 van írva átmérőre.

Autós újságírók... a 6.osztályos geometriával nincsenek tisztában viszont a kormány és a műanyagok,ülések,kapcsolók tapizásáról megmondja,hogy milyen autó kell a népnek. Szánalmas!

Link to comment
Megosztás:

parkolás: hakapeszi, nem tudom h te pesti vagy e v vidéki, de a pesti zsufolt parkolókba, plázák parkolojába vagy beállsz egy 3/4helyre és kipréseled magad az autóból,vagy nem lesz sehol helyed :D

Vidéki redneck gyerök vagyok! :D ^_^

Pesten nem voltam nagyon régen. Budára szoktam csak járni.

Múltkor nagynéném vittem Ferihegyre,de inkább Dunaújvárosnál átmentem az 51.re,mint Lágymányosin-Üllőin araszoljak és tülekedjek.Nem fehér embernek való az!

Mondjuk Szeged is durva szokott lenni mostanában..

Link to comment
Megosztás:

Parkolással nekem is vannak gondok. Nem mondom ,hogy tuti vagyok benne de inkább ha lehet akkor a kényelmes megoldást választom. Nem fogok szenvedni (persze ha kell igen) hogy préselgessem magam 2 autó közé, mert lehet hogy a 2 autós közül egyik se tud kijönni és akkor van gáz. Pesten ez persze nagyon megy, minél közelebb kell állni a másikra , nehogy mozdulni tudjon ^_^

Link to comment
Megosztás:

Parkolás az nekem nagyon pöpecül megy ! Nincs servóm, de 1 kézzel, mintha tányért törölnék (nem tom hogy hívják ezt a mozdulatot :D ) , úgy forgatom a kormányt ! :D

...és ez az a mozdulat ami bár nagyon jampi, de a hideg kirázza tőle az összes valamirevaló oktatót nem csak a tanpályán, de a vezetéstechnikai tréningeken is, ugyanis köze sincs a biztos kormányfogáshoz. Különben sem attól parkol valaki jól hogy egy kézzel is tudja forgatni a kormányt... ^_^

Link to comment
Megosztás:

...és ez az a mozdulat ami bár nagyon jampi, de a hideg kirázza tőle az összes valamirevaló oktatót nem csak a tanpályán, de a vezetéstechnikai tréningeken is, ugyanis köze sincs a biztos kormányfogáshoz. Különben sem attól parkol valaki jól hogy egy kézzel is tudja forgatni a kormányt... ^_^

Ettől már csak az a jobb, amikor a Puntók "City" gombját benyomva 1 ujjal tekerik a kormányt. :D Na, az roppant elegáns :D

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Parkolással én addig voltam gondba míg meg nem szoktam a kocsit.. Szóval be tudtam parkolni sok helyre, de mikor kiszálltam mindig láttam, hogy még egy kicsit mehettem volna.

Mostanra ez megszűnt. Tényleg nagyon precízen frankon odateszem a kocsit. Mikor kiszállok a kocsiból parkolás után még kicsi büszkeség tölt el hogy mi frankon odatettem már :D

Jah meg a kormányzás, én 2 kézzel szoktam fogni a kormányt fölég parkoláskor mert ahogy tolom befele a hátulját csontra kitekerve a kormányt mindig, mintha valami tekerné visszafele.

Valamelyik nap hazafele jövet kézifékkel álltam be a bejárati kapun :D ha 20000X próbálom újra akkor se sikerült volna úgy megcsinálnom mint akkor. De azért meglepődtem hogy megy kifele a hátulja a kocsinak :D Még aszfalton nem kézifékeztem akkorát.

Lenne amúgy egy maradandó problémám vagyis már régen így járkálok. hogy induláskor van műszerfal világítás de ahogy megyek idővel eltűnik észre se veszem majd csak akkor mikor visszajön. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Nekünk volt olyan autónk,ami kb.1000km/feszszabályzóval üzemelt Polski Fiat 125 ^_^ na az pont ilyen villogásokat csinált kezdetben és ha nem lett cserélve a feszszab akkor kinyírta az akkumulátort!

Tipikusan azt csinálja ha haldoklik,mint amit leírtál!

Viszont a megtorpanások,rángatások hátterében nem ez áll szerintem...

A generátor felújításkor lett cserélve feszszabályzó? Mert úgy illik....

Hakapeszi! és Kedves Mindenki!

A probléma megoldódott. Csak egy gondolkodó villanyszerelő kellett hozzá. A generátor-motor testkábel volt a hibás. Ahogy ez kiderült, az sem mindennapi. A hullámzás kezdetekor kiugrottam a kocsiból és megfogtam a kábelt - még hideg motornál persze - és forró volt. Mondanám, hogy gyógyítás kézrátétellel, de nem teljesen az.

Ha nem vagyok e témában elég makacs, már lehetne új generátorom, de szabályzóm mindenképp, új akksim, új gyújtástrafó, de gyújtáskábelek mindenképp, sőt új gyertyák is, meg új alapjárati valami érzékelőm. Volt még pár ötlet, de azt nem írom le, mert nem tudom pontosan idézni.

Link to comment
Megosztás:

Mástéma: kifelé haladva a nyárból egyre jobban gondolkozom rajta ,hogy ködlámpát kéne rakni a corsa elejére. Kinek milyen van? Hasznos tanácsot elfogadnék ,hogy milyet lenne érdemes venni, akár egy adott típust. Rengeteg féle van, nem akarok belenyúlni vmi gány minőségbe ezért inkább kérdezek ^_^

Link to comment
Megosztás:

Mástéma: kifelé haladva a nyárból egyre jobban gondolkozom rajta ,hogy ködlámpát kéne rakni a corsa elejére. Kinek milyen van? Hasznos tanácsot elfogadnék ,hogy milyet lenne érdemes venni, akár egy adott típust. Rengeteg féle van, nem akarok belenyúlni vmi gány minőségbe ezért inkább kérdezek :D

Tegyél, de ha meg látlak téged, hogy tiszta jó látási viszonyoknál, szürkületkor is használod , nagy pofon lesz :D

Rühellem az olyat, hogy semmi értelme a ködlámpákat, főleg éjjel, tiszta jól lehet látni, és csomó mindenki ködlámpával jön. Tényleg jól néz ki vele a kocsi, de hát a xenon nem tud engem annyira zavarni és idegesíteni, mint az a rohadt köd lámpa ^_^

Link to comment
Megosztás:

Mástéma: kifelé haladva a nyárból egyre jobban gondolkozom rajta ,hogy ködlámpát kéne rakni a corsa elejére. Kinek milyen van? Hasznos tanácsot elfogadnék ,hogy milyet lenne érdemes venni, akár egy adott típust. Rengeteg féle van, nem akarok belenyúlni vmi gány minőségbe ezért inkább kérdezek ^_^

A jó öreg Hella mindig bizonyított. Gondolom a B Corsához is van típusspecifikus modell. A gugli biztos kidob valami pontos modellszámot, meg hogy hol lehet beszerezni.

Link to comment
Megosztás:

Hakapeszi! és Kedves Mindenki!

A probléma megoldódott. Csak egy gondolkodó villanyszerelő kellett hozzá. A generátor-motor testkábel volt a hibás. Ahogy ez kiderült, az sem mindennapi. A hullámzás kezdetekor kiugrottam a kocsiból és megfogtam a kábelt - még hideg motornál persze - és forró volt. Mondanám, hogy gyógyítás kézrátétellel, de nem teljesen az.

Ha nem vagyok e témában elég makacs, már lehetne új generátorom, de szabályzóm mindenképp, új akksim, új gyújtástrafó, de gyújtáskábelek mindenképp, sőt új gyertyák is, meg új alapjárati valami érzékelőm. Volt még pár ötlet, de azt nem írom le, mert nem tudom pontosan idézni.

Hát nem semmi!

Viszont mikor írtad,hogy cseréltek feszszabályzót is a generátor-felújításkor akkor én is elvetettem annak hibáját,de más ötletem nem volt.

Link to comment
Megosztás:

Tegyél, de ha meg látlak téged, hogy tiszta jó látási viszonyoknál, szürkületkor is használod , nagy pofon lesz :D

Rühellem az olyat, hogy semmi értelme a ködlámpákat, főleg éjjel, tiszta jól lehet látni, és csomó mindenki ködlámpával jön. Tényleg jól néz ki vele a kocsi, de hát a xenon nem tud engem annyira zavarni és idegesíteni, mint az a rohadt köd lámpa ^_^

Az én kedvencem az esőben felkapcsolt ködlámpa,szerintem nem lát vele jobban,viszont sokkal rosszabbul a cseppekről visszavert fény miatt.A szemből jövők retináját meg sza**á égeti a vizes aszfaltról visszavert fény miatt.

Az a véleményem: Ha köd van mennyé lassabban oszt kész! :D

Link to comment
Megosztás:

Az én kedvencem az esőben felkapcsolt ködlámpa,szerintem nem lát vele jobban,viszont sokkal rosszabbul a cseppekről visszavert fény miatt.A szemből jövők retináját meg sza**á égeti a vizes aszfaltról visszavert fény miatt.

Az a véleményem: Ha köd van mennyé lassabban oszt kész! ^_^

Az még nem jutott eszedbe, hogy valaki azért kapcsolja fel a ködlámpát /elsősorban a hátsót/ hogy lássák ?

Tán....

Link to comment
Megosztás:

Az még nem jutott eszedbe, hogy valaki azért kapcsolja fel a ködlámpát /elsősorban a hátsót/ hogy lássák ?

Tán....

Jah én is úgy szoktam. Fölég hogy ha ilyen nagy zuhé van. Tikkasztó meleg aztán meg a nagy hurrikán :D

De van hogy véletlenül a térdemmel benyomom a ködlámpakapcsolót ^_^ Mind1 de azt legalább jelzi a műszerfalam és időben lekapcsolom. Mert mire reagál a kapcsolás után az vagy 20-30mp XD

Link to comment
Megosztás:

Mástéma: kifelé haladva a nyárból egyre jobban gondolkozom rajta ,hogy ködlámpát kéne rakni a corsa elejére. Kinek milyen van? Hasznos tanácsot elfogadnék ,hogy milyet lenne érdemes venni, akár egy adott típust. Rengeteg féle van, nem akarok belenyúlni vmi gány minőségbe ezért inkább kérdezek ^_^

kifelé haladva a nyárból és a tavalyi télre gondolva akkora hó volt hogy ködlámpa helyett inkább vmi fél méteres magasitást kellene faragni a kocsira :D

Link to comment
Megosztás:

Az még nem jutott eszedbe, hogy valaki azért kapcsolja fel a ködlámpát /elsősorban a hátsót/ hogy lássák ?

Tán....

Hát én látnám az esőben egy sima tompítottal is,Köszi!

Meg ködben nem hiszem,hogy hamarabb észreveszel egy autót szemből,ha a tompított alatt ég még 2db kb. 30wattos izzó.Ültem ködben egy Focusban,gyári ködlámpával és nem voltam elájulva a plusz fénytől.Direkt kértem,hogy nézzük meg ködlámpával és nélküle mit látunk.Ködlámpával jobban láttuk a ködöt ^_^

A hátsó az Ok,mert az 21w nem 2*5.De itt hátsóról nem volt szó!

Technodome!

Mindenesetre ha utólag szerelsz ködlámpát műbizonylatod mindenképpen legyen róla,mert a rendőr és a vizsgabiztos kéri.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.