Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Szerintem nem nagy gáz innen nézve.

150-ből tuti megvan,ha a hátulja nem ment el...

A nagykőrösin ennél 3X jobban tört,a-oszlopnál összehegesztett autókat adnak sérülésmentesként :D

Hát, én nem feltétlenül látom így...

Szvsz bal hátsó elemet nem kapsz utángyártottba csak gyáriba (sztem az utángyártóipar max. javítóívre állt rá, komplett sárvédőre nem), azonkívül ott van a vezérműtengely csre, illetve ne adja isten hogy a futóműben is cserélni kelljen ezt-azt, és akkor még a telifénnyel nem is számoltunk... szóval sztem ez az összeg elég könnyen fölmehet 300e fölé, és akkor már nem érdemes vele foglalkozni, mert a komplett autó sem ér többet...

Egyszerű amúgy: kell kérni több helyről árajánlatot, és ha tényleg tutira mindennel együtt megáll 150e-ben, akkor érdemes megcsinálni, 200ezres ajánlat vagy efölött én már elgondolkoznék hogy inkább kiárulom alkatrészenként (még úgy jársz a legjobban anyagilag, ezért a komplett roncsért még százezret sem adnak szvsz)

Link to comment
Megosztás:

Hát, én nem feltétlenül látom így...

Szvsz bal hátsó elemet nem kapsz utángyártottba csak gyáriba (sztem az utángyártóipar max. javítóívre állt rá, komplett sárvédőre nem),

Klokkerholm 16500Ft :wacko: például

Bárdinál

Ha jól látom telepi parkolóban lakik az autó,onnan meg tényleg nagyon jól kivitelezhető a szétbontás :D

Link to comment
Megosztás:

Szia, udv koztunk!

Bosszanto hibad van, meg kisse veszelyes is, mar ami az elektronikus cuccok-vezerlok elettartamat illeti. Nem vagyok annyira jaratos a toltes-problemakban, de valami a szabalyzassal lesz. Mas miatt nem megy csak ugy fel a feszultseg. Esetleg valamelyik felvezeto vacakol.

Sok sikert a megoldashoz!

hakapeszi, elotte nem igazan mertem, mert sok mas hibam is volt mellette. Raadasul a termosztat szerintem csak az elfagyaskor ment tonkre, szoval nyari adataim nincsenek. Februarban, csere elott, a norveg turan elso tankolaskor 6,7 literes fogyasztas jott ki hosszu tavon. Utana 5,7 korul evett, az elso benzinkuton vizet vetelezhettem... Melegebb idoben Mo. fele 5,4 volt a csucs, csere elott es utan is. Azota nemigen me'rem, kevesebbet tankolok, ugy tovabb tart. :D

LököttZsiráf!

Köszi az üdvözlést, meg az együttérzést is.

Szerintem valami test hiba lehet, mivel az "kényszeríti" a szabályzót magasabb feszültség elengedésére a leeső gerjesztő feszültség miatt. Jó lenne tudni hol vannak a test pontok, amiket átnézve, megmérve kizárható lenne ez az "egyszerű" hiba.

Nem tudsz erre valahol információt? Annyit tudok, hogy a barna vezetékek iránt kell érdeklődni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Másfél éves, rejtélyes problémára szeretnék megoldást találni. Remélem tudtok segíteni.

Corsa B '94-es, C14NZ.

Jelenség: ami mérhető volt, indítás után felment a töltőfeszültség 17 voltra, utána helyreállt és stabilan tartja. Ez csak ritkán jelentkezik indítás után, a mérés idején éppen csinálta. Ami inkább jellemző, hogy teljesen véletlenszerűen - városban ritkábban - elkezd hullámozni a feszültség (az összes izzó erősebben, pulzálóan világít, pl. a műszerfal világítás, tompított, stb.) Számtalanszor tettem meg 300 km-is is e jelenség nélkül, de ugyanannyiszor ezzel a hibával is. Egyúttal visszafogja enyhén a motort is, mintha szembe-széllökések lennének. Szerelőnél egyszer csinálta véletlenül. Másfél éve egy szerelő sem találta meg a hibát - szabályzót nem szeretnék cserélni, csak végső esetben.

Pedig nekem úgy tűnik,hogy ez a végső eset...Nem Renault ez,hogy mindenfelé menjen az áram benne :D

Feszszabályzó lesz az!

Link to comment
Megosztás:

itt vannak a képek: thumb-BB55_4C618B13.jpg thumb-E28E_4C618B13.jpg

Norencs, ez a kép véletlenül nem újpesten készült mondjuk ott a tél utca - chinoin gyógyszergyár környékén? :D Ha komolyan gondolod h megtartod az autót akkor nézhetek Neked über ócóé karosszériát, sztem pár forintból meglenne minden...

Link to comment
Megosztás:

Akkor simán érdemes megcsinálni ennyiért át sem írsz egy másik autót!

Egyik srác homlokfal+kereszttartó+lökös+egyik lámpa+motorházas történetet 120-ból úszott meg futóműállítással+fényezéssel,de lehet hűtőt is vett szóval Istenesre törte a vasat..

Nem rám gondoltál véletlenül ? :D

Link to comment
Megosztás:

De miért nem ment tönkre a feszszab másfél év alatt? Egy egyenirányító vagy jó vagy nem jó?

Nekünk volt olyan autónk,ami kb.1000km/feszszabályzóval üzemelt Polski Fiat 125 :D na az pont ilyen villogásokat csinált kezdetben és ha nem lett cserélve a feszszab akkor kinyírta az akkumulátort!

Tipikusan azt csinálja ha haldoklik,mint amit leírtál!

Viszont a megtorpanások,rángatások hátterében nem ez áll szerintem...

A generátor felújításkor lett cserélve feszszabályzó? Mert úgy illik....

Link to comment
Megosztás:

Hello Kedves Corsa-sok!

Mai nap szorítottam időt magamnak és a km/h háttérvilágításának. Csavarok kicsavar,kormány forgat és kint az óra. Eddig tuti. Sikeresen rájöttem ,hogy melyik izzó melyik. Nade itt kérdeznék egyet. Ugye a háttérvilágításnak nekem 2 izzó adja fényt. (a km-spirál jobb és bal oldalán ,ez egy nagyobb műanyag foglalat)

ilyen izzó volt benne: T5%20286%20blue.JPG

ugye ezt belerakom a foglalatba és beteker és örül :D

Miután kiszedtem és meglestem közelebbről rájöttem ,hogy ugyan ilyenek a helyzetjelző izzók is. Na itt a kérdés: lehet helyzetjelző izzóval helyettesíteni ezeket a féle-fajta izzókat vagy mindenféleképpen ilyen kell bele aminek műanyag az alja?

Kipróbálni kipróbáltam, tettem bele hjelző izzót és frankón működik, igaz meleg lesz se perc alatt de sztem ez természetes vagy nem ?

Link to comment
Megosztás:

Hello Kedves Corsa-sok!

Mai nap szorítottam időt magamnak és a km/h háttérvilágításának. Csavarok kicsavar,kormány forgat és kint az óra. Eddig tuti. Sikeresen rájöttem ,hogy melyik izzó melyik. Nade itt kérdeznék egyet. Ugye a háttérvilágításnak nekem 2 izzó adja fényt. (a km-spirál jobb és bal oldalán ,ez egy nagyobb műanyag foglalat)

ilyen izzó volt benne: %7Boption%7Dhttps://www.crazyleds.co.uk/images/P/T5%20286%20blue.JPG

ugye ezt belerakom a foglalatba és beteker és örül :D

Miután kiszedtem és meglestem közelebbről rájöttem ,hogy ugyan ilyenek a helyzetjelző izzók is. Na itt a kérdés: lehet helyzetjelző izzóval helyettesíteni ezeket a féle-fajta izzókat vagy mindenféleképpen ilyen kell bele aminek műanyag az alja?

Kipróbálni kipróbáltam, tettem bele hjelző izzót és frankón működik, igaz meleg lesz se perc alatt de sztem ez természetes vagy nem ?

Ez nem izzó, hanem LED. Ledeknél kell ez a kék műanyag, izzóknál nem! Izzóknál elég a batár nagy zöld (?) foglalat.

Link to comment
Megosztás:

Nekünk volt olyan autónk,ami kb.1000km/feszszabályzóval üzemelt Polski Fiat 125 :D na az pont ilyen villogásokat csinált kezdetben és ha nem lett cserélve a feszszab akkor kinyírta az akkumulátort!

Tipikusan azt csinálja ha haldoklik,mint amit leírtál!

Viszont a megtorpanások,rángatások hátterében nem ez áll szerintem...

A generátor felújításkor lett cserélve feszszabályzó? Mert úgy illik....

Persze, kompletten lett cserélve. A megtorpanásokat a generátor okozhatja azzal, hogy nagyobb feszültséget enged a szabályzó, ezzel nagyobb terhelést is adva a motornak. Figyeltem egyszer alapjáraton - mikor éppen elcsíptem - a generátort, onnan jött egy pici visító hang (akkor laza is volt kicsit az ékszíj). Amióta szétszedték és rendesen meghúzva visszarakták visítás nincs, csak enyhe fordulatszámesés.

Hogyan tud haldokolni egy szabályzó? Félvezetőknél hallottam, olvastam, hogy a hőmérséglet befolyásolhatja a tulajdonságaikat. Nálam tök mindegy, hogy hideg van vagy meleg, esik vagy fúj. Bármikor és bármikor nem csinálja.

Link to comment
Megosztás:

Norencs, ez a kép véletlenül nem újpesten készült mondjuk ott a tél utca - chinoin gyógyszergyár környékén? :D Ha komolyan gondolod h megtartod az autót akkor nézhetek Neked über ócóé karosszériát, sztem pár forintból meglenne minden...

De Volu itt lakok a chinoin mellett ujpesten :wacko: . Ha tényleg tudsz über ocsóé kasznit akkor az érdekelne. Most ott tartok hogy tudnám jó olcsón megcsinálni .Egyetlenegy problémám van üres a zsebem :wacko: De az elejét megcsinálom akkor megy az autó na meg az a huzósabb része .Amit oldalt kapott az se kutya de nem sérült a hátsórész. Várom válaszod

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ujra!! Aki emlékszik rá hidrotőke ügyben irtam ide a fórumra :D . Na most más jellegű kérdésem akadt. Vasárnap szerencsétlenségemre megtörtem a corzámat :wacko: . Ami sérült az a jobb eleje meg a baloldali ajtó mögötti rész (3 ajtós) a jobb elejével sérült a futómű is mert nagyon elhuz balra a kocsi meg keresztbe álla kormány is. Na meg ugye van a hidrotőke probléma ami időközben kiderült hogy nem is az hanem a vezérműtengely kopott meg (enyit tesz a szerviz) . A kérdésem az hogy szerintetek van értelme foglalkozni ezzel az autóval igy vagy nincs?

Opel corsa b city 1.2 c12nz Várom a válaszotokat .

Amúgy mi is történt ?

Link to comment
Megosztás:

Ismerek pár embert akinek ilyen van az autójában, eddig még senki nem panaszkodott.

Ugyanakkor ha Corsába akarod rakni akkor szvsz feleslegesen drága, oda bőven jó a C20LET is. Főleg mert ahhoz volt 6sebességes váltó.

neem...egy G astra coupe-n gondolkodom, bár anyagilag úgysem fog öszejönni egyenlöre...amúgy ezeket 5sebességes váltóval szerelték?

Link to comment
Megosztás:

neem...egy G astra coupe-n gondolkodom, bár anyagilag úgysem fog öszejönni egyenlöre...amúgy ezeket 5sebességes váltóval szerelték?

G Coupe jó, főleg LET-tel. Amúgy igen, sajna 5 sebességesek voltak, bár erre van megoldás iszonyat pénzekért...

De ha már a motornál meg az anyagiaknál tartunk, akkor azt is le kell írnom hogy Z20LET-ből is kétféle volt, egy korai 192LE-vel, és a késői változatok 200-al. A kulcs a gyártás időpontja volt, a 2003 május után gyártottak az erősebbek, de azok meg értelemszerűen még drágábbak mint a koraiak.

Link to comment
Megosztás:

G Coupe jó, főleg LET-tel. Amúgy igen, sajna 5 sebességesek voltak, bár erre van megoldás iszonyat pénzekért...

De ha már a motornál meg az anyagiaknál tartunk, akkor azt is le kell írnom hogy Z20LET-ből is kétféle volt, egy korai 192LE-vel, és a késői változatok 200-al. A kulcs a gyártás időpontja volt, a 2003 május után gyártottak az erősebbek, de azok meg értelemszerűen még drágábbak mint a koraiak.

ahogy néztem elvileg 2000-2001 ig gyártottak 190 lovas változatot is és 2001-töl volt 192lovas...mostanában rengeteg ilyet turbos G astra coupe-t láttam és azt gondoltam h ingyen osztogatják...tévedtem :S :D

Link to comment
Megosztás:

Durvák ezek a G Cupék ! Irsán is rohangál egy kék, állítólag v6 motor van benne !

Na ennek nézzél utána légyszi mert érdekelne, ugyanis gyárilag nem volt ilyen. Csak 1.6, 1.8, 2.0 Turbo meg 2.2 volt belőle benzinesből, illetve 2.2 dízel is, de az nagyon ritka. Ha ez tényleg V6, akkor érdekelnének fotók mondjuk a motorjáról.

Link to comment
Megosztás:

Na ennek nézzél utána légyszi mert érdekelne, ugyanis gyárilag nem volt ilyen. Csak 1.6, 1.8, 2.0 Turbo meg 2.2 volt belőle benzinesből, illetve 2.2 dízel is, de az nagyon ritka. Ha ez tényleg V6, akkor érdekelnének fotók mondjuk a motorjáról.

pont ezt akartam irni h olyanról még én sem hallottam csak a fent emlitettekröl...bár benzines turbos b corsát sem gyártottak a gyárban aztán tessék, rohangál egy pár az utakon :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.