Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok.

Olyan embert keresnék Bp-en belül aki jártas riasztó illetve központi zár beszerelésében. Most lesz aktuális egy bicskakulcsos riasztó illetve központizár megvétele, viszont kellene egy olyan ember aki be tudná nekem kötni (elfogadható áron) 5ajtós b corsába kellene bekötni. Hívtam szerelőműhelyt de akkora összeget mondtak h majdnem hátraültem.

Esetleg ha vkinek van tippje hova forduljak akkor megköszönném a segítséget.

(Bp 17ker elsősorban de lehet más ker is)

Link to comment
Megosztás:

És ez mennyire térhet el?

Mert nekem a szívó 0.04 alatt is van kettő, a másik kettő 0,08.

a kipu meg 0,20 , 0,10, 0,18 , 0,18

Akkor gondolom érdemes ezeket a gyári értékre feltornázni.

Fogyasztásban jelenkezhet ez?

Persze,hogy jelentkezhet!

A Daewoo Lanos-ok pont azért nyalják be a 10litereket,mert gyenge a szeleprugójuk,ha azokat kicserélik Opelre akkor megáll 7liter körül.

Link to comment
Megosztás:

A Daewoo Lanos-ok pont azért nyalják be a 10litereket,mert gyenge a szeleprugójuk,ha azokat kicserélik Opelre akkor megáll 7liter körül.

Nekem volt a családba 1.5 klímás lanos és akárhogy adtam neki nem fogyasztott többet 6-6,5l nél. Cserélve nem lett szeleprugó, szóval sztem kicsit sokat mondtál azzal a 10el.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok! Egy corzás közösségi oldalon találtam a következő képet.

Állítólag Paintban 3kép segítségével... :P

Nem tudjátok hogy készülhetett?

Akár hogy néztem eddig nem tudtam rájönni.. de azt észrevettem a képen hogy mikor a motorháztető előtt guggol akkor alatta sötétebb a térkő.. de ha lekövettem annak a vonalát felfele mert feltételezem azt hogy így szalag szerűen vágta össze akkor is beleérne a szélső 2ő :D nem tudom hogyan csinálta ^_^

Meg a corza szélvédőjén van egy ilyen matrica csík olyat hol lehet szerezni?

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt a családba 1.5 klímás lanos és akárhogy adtam neki nem fogyasztott többet 6-6,5l nél. Cserélve nem lett szeleprugó, szóval sztem kicsit sokat mondtál azzal a 10el.

Lehet,hogy szerencséd volt vele,több ismerősöm is mondta,hogy az 1.4-es az egy benzintemető,szerelőm meg mondta,hogy szeleprugó bajuk van gyárilag.Ezek szerint az 1.5ös az jobban sikerült...

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok! Egy corzás közösségi oldalon találtam a következő képet.

Állítólag Paintban 3kép segítségével... :P

Nem tudjátok hogy készülhetett?

Akár hogy néztem eddig nem tudtam rájönni.. de azt észrevettem a képen hogy mikor a motorháztető előtt guggol akkor alatta sötétebb a térkő.. de ha lekövettem annak a vonalát felfele mert feltételezem azt hogy így szalag szerűen vágta össze akkor is beleérne a szélső 2ő :D nem tudom hogyan csinálta ^_^

Meg a corza szélvédőjén van egy ilyen matrica csík olyat hol lehet szerezni?

Sztem fogott egy fotó masinát, állványra tette. Időzítővel 3 képet csinált, és mind a 3-mat úgy mond 'egybe olvasztotta'. Amikor a kocsi elött térdel a srác, akkor gondolom még jobban be lehetett borulva, azért látjuk sötétebbnek a követ.

Matrica:

Én tudok ilyen matricát, ők árusítják: http://corsaclub.ning.com/

És íme a matricák: nekem az első kéne

"postai utánvéttel vagy futárral történik a szállítás kb 800-900ft

ha csak kis matrica érdekel és átutalod a pénzt akkor csak 150-200ft a postaköltség"

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok! Egy corzás közösségi oldalon találtam a következő képet.

Állítólag Paintban 3kép segítségével... ;)

Nem tudjátok hogy készülhetett?

Akár hogy néztem eddig nem tudtam rájönni.. de azt észrevettem a képen hogy mikor a motorháztető előtt guggol akkor alatta sötétebb a térkő.. de ha lekövettem annak a vonalát felfele mert feltételezem azt hogy így szalag szerűen vágta össze akkor is beleérne a szélső 2ő :D nem tudom hogyan csinálta ^_^

Meg a corza szélvédőjén van egy ilyen matrica csík olyat hol lehet szerezni?

A corsaclub oldalon keresd Fenyvesi Zsoltot, ő fog neked segíteni matrica ügyben.

A képet meg legegyszerűbb ha maga a készítőtől kérdezed meg, hogy smint csinálta :P (Elég jó és ötletes)

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok! Egy corzás közösségi oldalon találtam a következő képet.

Állítólag Paintban 3kép segítségével... ;)

Nem tudjátok hogy készülhetett?

Akár hogy néztem eddig nem tudtam rájönni.. de azt észrevettem a képen hogy mikor a motorháztető előtt guggol akkor alatta sötétebb a térkő.. de ha lekövettem annak a vonalát felfele mert feltételezem azt hogy így szalag szerűen vágta össze akkor is beleérne a szélső 2ő :D nem tudom hogyan csinálta ^_^

Meg a corza szélvédőjén van egy ilyen matrica csík olyat hol lehet szerezni?

elsőre azt hittem hármas ikrek ....:P

Link to comment
Megosztás:

hello 9

tudnátok segíteni? 1993 c14nz cosába milyen termosztát kell?

hidd el az első boltban ezt kapásból megmondják.....majd mindegyik egy kaptafa legalább is szerintem nem igazán fontos milyet teszel bele lényeg belevaló legyen.....nyisson- zárjon, de akár lehet gyári is ha a pénztárcád birja

Link to comment
Megosztás:

hidd el az első boltban ezt kapásból megmondják.....majd mindegyik egy kaptafa legalább is szerintem nem igazán fontos milyet teszel bele lényeg belevaló legyen.....nyisson- zárjon, de akár lehet gyári is ha a pénztárcád birja

Én a bárdinál néztem és kb 3000ft volt. A gyári milyen árbn van mert nem hiszem ,hogy sokkal húzósabb árban van .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Segitsegre lenne szuksegem. Az izzotogyertyak nem kapnak 12V-ot. A relet hallom kattanni mikor kialszik a jel a muszerfalon.

Ha direktbe adok az izzitoknak 12V-ot akkor pocc-roff.

Merre induljak el hibakereses gyanant ? Hogy tudom meg hogy a rele vajon jo-e attol hogy kattanni hallom ?

Koszonom..

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenki!

Gondoltam ha már új fékjeim vannak (elöl GM betétek,LPR tárcsa,hátsó dobba+pofákba nincs 20.000km a szerelőm szerint,tehát azt békénhagytuk) kipróbálom mennyire fognak.

Hibátlan,száraz úton 90-nél behúzódtam a felezőhöz,majd satufék.Olyat húzott balra,hogy szerintem ha nem engedem fel a pedált akkor felborulok :D

Bele sem merek gondolni,hogy mi lenne,ha vészfékkel kéne megállnom mondjuk kicsit nedves úton...

Az új fékekkel mentem már kb.1200km-t,az első néhány km alatt meg a jobb oldal fogott jobban.

Most nem tudom,hogy azért húznak,mert még mindig nem járatódtak be 1200km alatt vagy ez ilyen...mondjuk fékpadon nem nézettem,de a novemberi műszakiig nincs kedvem arra is költeni...

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenki!

Gondoltam ha már új fékjeim vannak (elöl GM betétek,LPR tárcsa,hátsó dobba+pofákba nincs 20.000km a szerelőm szerint,tehát azt békénhagytuk) kipróbálom mennyire fognak.

Hibátlan,száraz úton 90-nél behúzódtam a felezőhöz,majd satufék.Olyat húzott balra,hogy szerintem ha nem engedem fel a pedált akkor felborulok :D

Bele sem merek gondolni,hogy mi lenne,ha vészfékkel kéne megállnom mondjuk kicsit nedves úton...

Az új fékekkel mentem már kb.1200km-t,az első néhány km alatt meg a jobb oldal fogott jobban.

Most nem tudom,hogy azért húznak,mert még mindig nem járatódtak be 1200km alatt vagy ez ilyen...mondjuk fékpadon nem nézettem,de a novemberi műszakiig nincs kedvem arra is költeni...

nekem kb 4000km-rel ezelőtt volt komplett első társa betét csere...igaz abs van a kocsiba...de ha lesatuzom, nekem nem megy se jobbra se barra...vaólszinüleg valami más lesz ott...

Link to comment
Megosztás:

Meghalni van kedved?

Már ne is haragudj de abból amit leírtál, nekem az jön le hogy életveszélyes az autó, de nincs pénzed megcsinálni, mi a teendő? Hát ne járj vele!

Van rá,csak nagyon unom,hogy 500ért vettem +250ezret költöttem rá és még mindig szar...tulajdonképpen kicseréltem benne mindent...ennyi pénzért sokkal komolyabb autók vannak manapság..dehát ezt beszoptam nincs mit szépíteni rajta..

A hasonló elmés hozzászólásodat meg máskor tartsd magadba,ha érdemben nem tudsz hozzászólni már ne is haragudj!

Szóval valakinek ötlete,hogy mi lehet? Nem melegszik,tehát nem szorul,új fékfolyadékot is kapott,elvileg minden frankó gyakorlatilag húz...

Link to comment
Megosztás:

Van rá,csak nagyon unom,hogy 500ért vettem +250ezret költöttem rá és még mindig szar...tulajdonképpen kicseréltem benne mindent...ennyi pénzért sokkal komolyabb autók vannak manapság..dehát ezt beszoptam nincs mit szépíteni rajta..

A hasonló elmés hozzászólásodat meg máskor tartsd magadba,ha érdemben nem tudsz hozzászólni már ne is haragudj!

Szóval valakinek ötlete,hogy mi lehet? Nem melegszik,tehát nem szorul,új fékfolyadékot is kapott,elvileg minden frankó gyakorlatilag húz...

Talán a jobb oldali fékmunka henger kicsit defektes ? (csak tippelek, nem nagyon értek a fékekhez :D )

Link to comment
Megosztás:

Van rá,csak nagyon unom,hogy 500ért vettem +250ezret költöttem rá és még mindig szar...tulajdonképpen kicseréltem benne mindent...ennyi pénzért sokkal komolyabb autók vannak manapság..dehát ezt beszoptam nincs mit szépíteni rajta..

A hasonló elmés hozzászólásodat meg máskor tartsd magadba,ha érdemben nem tudsz hozzászólni már ne is haragudj!

Szóval valakinek ötlete,hogy mi lehet? Nem melegszik,tehát nem szorul,új fékfolyadékot is kapott,elvileg minden frankó gyakorlatilag húz...

600-ért vettem, és most tartok +380-nál. ^_^ Áprilisban vittem műszakira nagy arcal, gyakorlatilag új fékrendszerrel, midegyik tengelyen félrehúztak a fékek. A kézifék megjavult a kötélcserére, szétszedtem átnéztem elöl hátul semmit nem találtam rajta, elöl azért felújítottam a munkahengert, ez volt még a régi benne, kapott megint új folyadékot, légtelenítést, elvittem kiméretni, 40-30%-os fékeltérés. :D Nem tudtam már mit kezdeni vele, elvittem szerelőhöz, elöl keresztbecserélte a betéteket, hátul kapott megint új pofákat, szerinte üveges volt az egyik, meg összekentem a rézpasztával. Átvitte a műszakin, elméletileg jó fékkel, gyakorlatilag még egyszer elviszem kiméretni, mert azért nem vagyok annyira biztos benne. Padlózáskor egy kicsit húz félre, de simán a sávon bellül lehet tartani.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.