Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

szia nekem elég régóta van benne kartámasz ,régen a 3ajtós corzámba volt eladtam persze vele együtt, lett egy 5ajtós corsa alig vártam hogy vegyek egyet bele előtte persze jó 6 évig élveztem vele a kényelmes utazást mert bizony nagyon megéri a pénzt mert csak ha sok spoilert nézem meg persze a hifit amire az emberek költik a pénzt az autójukra meg a többi kiegészitő nem tudják hogy ez bizony nagyon megéri a pénzt azelőtt a jobb kéz mindig az anyós ülésen mindig kerestem hova tegyem, ez megoldás arra és igen néztem én is utángyártottat de ha rám hallgatsz én nem vennék olyat, a megoldás Pesten van egy cég kimondottan autó tipusonként gyártja le a könyöktámaszokat és az belevaló, nincs szerelés barkácsolás egyből be a helyére és hajrá, kb 2 éve nekem 12ezer ft volt ami azóta is jó döntés volt,a cég neve nefelejts kft és ott meg is nézheted hogy néz ki kényelmes puha műbőrrel boritott felfelé nyiló kisebb rekesz található benne csak tanácsolni tudom mindenkinek úgy néz ki mintha tényleg gyári volna remélem segitettem a választás csak rajtad áll sok sikert

képpel ilusztrálhatnád hog ymégis milyen ez. Engem az érdekelne hogy a kézifékes történetet hogy oldották meg. Nekem mikor használni akarom kicsit útban van.

Link to comment
Megosztás:

képpel ilusztrálhatnád hog ymégis milyen ez. Engem az érdekelne hogy a kézifékes történetet hogy oldották meg. Nekem mikor használni akarom kicsit útban van.

rendben a mai nap még megpróbálom feltenni, jó mert az ülést is bátran előre hátra lehet tolni húzni az öv csatja nem akadály kézifék hm...majd meglátod meglehet szokni akkor majd jelentkezem

Link to comment
Megosztás:

rendben a mai nap még megpróbálom feltenni, jó mert az ülést is bátran előre hátra lehet tolni húzni az öv csatja nem akadály kézifék hm...majd meglátod meglehet szokni akkor majd jelentkezem

Főleg miután egy-két kézifékes kanyarnál hirtelen nem a kéziféket hanem a támasz dobozkáját húzod fölfele :) ;)

Tényleg amúgy felni ügyben mekkorát lehet feltenni hogy azért ne nagyon fogja vissza a kicsikét ? Hallottam hogyha nagy felnit/gumit tesz fel az ember az befolyásolhatja a fogyasztást és a gyorsaságot is! Ez igaz? Felnit akarok venni , van 4 13as gumim de olyan silányan mutat alatta :lol:

Ja és mi az a tehermentesítő? mi a célja ?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Főleg miután egy-két kézifékes kanyarnál hirtelen nem a kéziféket hanem a támasz dobozkáját húzod fölfele :) ;)

Tényleg amúgy felni ügyben mekkorát lehet feltenni hogy azért ne nagyon fogja vissza a kicsikét ? Hallottam hogyha nagy felnit/gumit tesz fel az ember az befolyásolhatja a fogyasztást és a gyorsaságot is! Ez igaz? Felnit akarok venni , van 4 13as gumim de olyan silányan mutat alatta :lol:

Ja és mi az a tehermentesítő? mi a célja ?

Köszi

nekem 15" van fent a nyári gumin 195/50 és tuti többet eszik ,de úgy fekszik a kanyarba mint az állom...és nem kapar ki se a megállásról nem beszélve a hátrány viszont hogy futóbeálltásos helyet kereshetsz mert azt kicsit pofánvágja. a téli az 175/70 r13 és végre tudom használni a szervót is normálsian na a nyárival ilyen nem volt ;) Igaz ezek a virsligumik nem egy szépségdijjasak...de nem véletlenül adták ki a verdát vele...ja és még valami szerintem jobban jársz ha veszel egy jóféle állítható futómüvet hogyha kimész a városból vagy olyan helyre mész kiemeled egyébként meg megülteted:D

A tehermentesítő, vagy központosító gyűrűre akkor van szükség, ha a könnyűfémfelni középfurata nagyobb, mint a kerékagy közepének átmérője. A középfuratot ebben az esetben le kell szűkíteni a megfelelő méretre. A kerékcsavarok ugyanis "csak" rögzítik a felnit az agyon, de nem központosítják azt. Ez a feladat az agyra felfekvő középfuratra hárul, illetve ha ez nagyobb a kívánatosnál, akkor a tehermentesítő gyűrűre. E nélkül rázni fog a kerék.

Link to comment
Megosztás:

nekem 15" van fent a nyári gumin 195/50 és tuti többet eszik ,de úgy fekszik a kanyarba mint az állom...és nem kapar ki se a megállásról nem beszélve a hátrány viszont hogy futóbeálltásos helyet kereshetsz mert azt kicsit pofánvágja. a téli az 175/70 r13 és végre tudom használni a szervót is normálsian na a nyárival ilyen nem volt :lol: Igaz ezek a virsligumik nem egy szépségdijjasak...de nem véletlenül adták ki a verdát vele...ja és még valami szerintem jobban jársz ha veszel egy jóféle állítható futómüvet hogyha kimész a városból vagy olyan helyre mész kiemeled egyébként meg megülteted:D

A tehermentesítő, vagy központosító gyűrűre akkor van szükség, ha a könnyűfémfelni középfurata nagyobb, mint a kerékagy közepének átmérője. A középfuratot ebben az esetben le kell szűkíteni a megfelelő méretre. A kerékcsavarok ugyanis "csak" rögzítik a felnit az agyon, de nem központosítják azt. Ez a feladat az agyra felfekvő középfuratra hárul, illetve ha ez nagyobb a kívánatosnál, akkor a tehermentesítő gyűrűre. E nélkül rázni fog a kerék.

köszi a tanácsot, átgondolandó. Mekkora a b corsák kerékagy átmérőjük? vagy ez minden opelnél más?

Link to comment
Megosztás:

elméletileg én mikor kerestem csak azt néztem hogy 4x100as osztóköre legyen meg et 38 körüli

ez egy b corsa ajtaja:D hogy lehet ezt megcsinálni vajon? valakinek van 5lete?

Ahogy látom egy kicsit át lett alakítva az alsó műanyag. Gondolom egy nagyobb hangszóró kiemelőt vmi ügyeskezű műanyagos összehozott a burkolattal, vagy egyedileg gyártotta hozzá az egész panelt.

itt van egy kis okosság : ajtopanel keszites

Én olyan embert keresnék aki az ajtópanelek szöveteit cserélni tudja. Elég gáz állapotban vannak és ki kéne cserélnem őket

Link to comment
Megosztás:

Ahogy látom egy kicsit át lett alakítva az alsó műanyag. Gondolom egy nagyobb hangszóró kiemelőt vmi ügyeskezű műanyagos összehozott a burkolattal, vagy egyedileg gyártotta hozzá az egész panelt.

itt van egy kis okosság : ajtopanel keszites

Én olyan embert keresnék aki az ajtópanelek szöveteit cserélni tudja. Elég gáz állapotban vannak és ki kéne cserélnem őket

hát szeirntem neked egy jó kárpitos kéne csak...

Én viszont kitaláltam a te általad adott anyaggal hogy a karikát plazmával kivágom:D meghegesztem én azt 2,5mmes lemezből aztán csavarok rá ilyen jóféle anyagot-e.

229941444N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

először még kell a hanszóró:lol: de igy már merek mélyebbet venni:D

Az ajtópanelről jutott eszembe, hogy reggel lapozgattam egy régebbi Tuning&stereo újságot és ott annyiban tér el az általam adott linktől hogy nem kartonlapot tesznek a hangszórókarika és az alsó rész közé és utána nem üvegszálas gittel rögzítik hanem a 2 elemet facsavarokkal beállítják méretre (dőlésszög) és utána kinyomják púrhabbal. A végén mikor megkötött már csak lefaragod a felesleget és kész a hangszórókonzol.

Majd megpróbálom a napokban beszkennelni, hátha használható vki számár.

Nekem elég volt hozzá a gyári kiemelő és elfért a hangszóró.

Magas kérdés! Szerintetek a csipogókat a gyári helyre rögzítsem vagy az A oszlop tövébe? Hol lenne jobb?

Link to comment
Megosztás:

Az ajtópanelről jutott eszembe, hogy reggel lapozgattam egy régebbi Tuning&stereo újságot és ott annyiban tér el az általam adott linktől hogy nem kartonlapot tesznek a hangszórókarika és az alsó rész közé és utána nem üvegszálas gittel rögzítik hanem a 2 elemet facsavarokkal beállítják méretre (dőlésszög) és utána kinyomják púrhabbal. A végén mikor megkötött már csak lefaragod a felesleget és kész a hangszórókonzol.

Majd megpróbálom a napokban beszkennelni, hátha használható vki számár.

Nekem elég volt hozzá a gyári kiemelő és elfért a hangszóró.

Magas kérdés! Szerintetek a csipogókat a gyári helyre rögzítsem vagy az A oszlop tövébe? Hol lenne jobb?

Prohardveren kitárgyaltuk a magasokról szóló történetet a lényeg hogy irányított a hang nem úgy mint a sub esetében mert ott szórt...A gyári helyre ha bemegy odatedd... (szerintem az A oszlop tövében olyan mint valami kecskesz*r XD várjuk a scannet:D és köszi

Egyébként nekünk mázli hogy gyárilag dőtött a kiemelőkeret mivel igy nem kell bíbelődni a fokokkal hanem csak egy sima "hosszabbítót kell csinálni..

Link to comment
Megosztás:

Prohardveren kitárgyaltuk a magasokról szóló történetet a lényeg hogy irányított a hang nem úgy mint a sub esetében mert ott szórt...A gyári helyre ha bemegy odatedd... (szerintem az A oszlop tövében olyan mint valami kecskesz*r XD várjuk a scannet:D és köszi

Egyébként nekünk mázli hogy gyárilag dőtött a kiemelőkeret mivel igy nem kell bíbelődni a fokokkal hanem csak egy sima "hosszabbítót kell csinálni..

Régebben beszéltem egy sráccal hasonló témárol, és ő úgy oldotta meg h kivágott mdf-ből a kiemelő műanyag alá egy keretet kb 1,5-2cm vastagot. Arra erősítette a műanyag kiemelőt , bele a hangszóró és kész. A műanyag takaróból kivágta a rácsszerű vmit ami védi a hangszórót és így nem volt útban az is.

Azt ,hogy hogy nézett ki az nem tudom mert képet nem tett fel róla.

A magasakat akkor megpróbálom a gyári helyre berakni, reméljük jó lesz :lol:

Link to comment
Megosztás:

Régebben beszéltem egy sráccal hasonló témárol, és ő úgy oldotta meg h kivágott mdf-ből a kiemelő műanyag alá egy keretet kb 1,5-2cm vastagot. Arra erősítette a műanyag kiemelőt , bele a hangszóró és kész. A műanyag takaróból kivágta a rácsszerű vmit ami védi a hangszórót és így nem volt útban az is.

Azt ,hogy hogy nézett ki az nem tudom mert képet nem tett fel róla.

A magasakat akkor megpróbálom a gyári helyre berakni, reméljük jó lesz :lol:

én osb-ből csináltam meg ezt a kiemelő marhaságot pontosan úgy ...de az a a baj hogy a kárpitból is vágni kell és ráadásul a oldalzsebet is szabásra kell ítélni....és így nem ment fel a 70mm mélységü hangszóró

P1010002_www.kepfeltoltes.hu_.jpgP1010003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

P1010004_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Elhatároztam, hogy átállítom a masinát E85-re.

Jó sokat olvasgattam róla, ki is próbáltam keverve normál95-ös benzinnel, és eddig tetszik a dolog.

Tehát tiszta E85 hajtást szeretnék. Léteznek is ehhez elektronikák, amikkel meg is valósítható.

De...

Most jön a bökkenő, állítólag a C14NZ C16NZ motorok injektora (Multec) nem igazán tolerálja a növelt nyitvatartási időt, a benne lévő tekercs leég elég gyorsan. Itt jön a nagy kérdés... Ha a C14NZ motoron lévő injektort lecserélném C16NZ injektorra, az adna annyi többlet üzemanyagot, hogy ne kelljen pótlólagos elektronika a vezérlésre. A többit az ECU elvben el tudja látni. Igazából csak gyorsításkor, és hidegindításkor van az E85-el probléma, ugye a szegényebb keverék képzés, több etanol kell (illetve kevesebb levegő)

Szerintetek mennyire járható ez az út? Vagy ha nem, akkor milyen más (nem Multec) injektor lenne jó a kocsihoz?

Illetve átalakítható-e hengerenkénti injektorossá ez a motor (persze új vezérlőt is kapna)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Elhatároztam, hogy átállítom a masinát E85-re.

Jó sokat olvasgattam róla, ki is próbáltam keverve normál95-ös benzinnel, és eddig tetszik a dolog.

Tehát tiszta E85 hajtást szeretnék. Léteznek is ehhez elektronikák, amikkel meg is valósítható.

De...

Most jön a bökkenő, állítólag a C14NZ C16NZ motorok injektora (Multec) nem igazán tolerálja a növelt nyitvatartási időt, a benne lévő tekercs leég elég gyorsan. Itt jön a nagy kérdés... Ha a C14NZ motoron lévő injektort lecserélném C16NZ injektorra, az adna annyi többlet üzemanyagot, hogy ne kelljen pótlólagos elektronika a vezérlésre. A többit az ECU elvben el tudja látni. Igazából csak gyorsításkor, és hidegindításkor van az E85-el probléma, ugye a szegényebb keverék képzés, több etanol kell (illetve kevesebb levegő)

Szerintetek mennyire járható ez az út? Vagy ha nem, akkor milyen más (nem Multec) injektor lenne jó a kocsihoz?

Illetve átalakítható-e hengerenkénti injektorossá ez a motor (persze új vezérlőt is kapna)

Szia!!

Szerintem nézz körül a Tuning!!!/E85 Gyakorlatban topicban mert ott tuti fognak tudni a srácok segíteni.

Sok sikert

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Elhatároztam, hogy átállítom a masinát E85-re.

Jó sokat olvasgattam róla, ki is próbáltam keverve normál95-ös benzinnel, és eddig tetszik a dolog.

Tehát tiszta E85 hajtást szeretnék. Léteznek is ehhez elektronikák, amikkel meg is valósítható.

De...

Most jön a bökkenő, állítólag a C14NZ C16NZ motorok injektora (Multec) nem igazán tolerálja a növelt nyitvatartási időt, a benne lévő tekercs leég elég gyorsan. Itt jön a nagy kérdés... Ha a C14NZ motoron lévő injektort lecserélném C16NZ injektorra, az adna annyi többlet üzemanyagot, hogy ne kelljen pótlólagos elektronika a vezérlésre. A többit az ECU elvben el tudja látni. Igazából csak gyorsításkor, és hidegindításkor van az E85-el probléma, ugye a szegényebb keverék képzés, több etanol kell (illetve kevesebb levegő)

Szerintetek mennyire járható ez az út? Vagy ha nem, akkor milyen más (nem Multec) injektor lenne jó a kocsihoz?

Illetve átalakítható-e hengerenkénti injektorossá ez a motor (persze új vezérlőt is kapna)

Ha jól emlékszek a kettő ugyan az.Mármint az injektor.

szerk.:tévedtem

méretileg egyformák?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.