Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok.

Megosztanám tapasztalatomat középkonzol /fűtéskonzol izzócsere ügyben.

/ középkonzol izzócsere, középkonzol izzó csere, középkonzol világítás , fűtőkonzol világítás , fűtőkonzol izzócsere , fűtőkonzol izzó csere /

....

tehát nekem 97 corsa b x12sz motor full alap van.

szükség van 2 db 1,2w os 12 voltos tizsszem izzóra /kb 2x90 ft.-/

először is

1 belső levegőztető kapcsoló/ami oldalirányban mozog/ kis csavarhúzóval kipattint

2 belső levegőztető kapcsoló borítás peremén kis csavarhúzóval kipattint./ez egy hosszukás ovális valami./

3 mögötte 2 csillagcsavart kicsavarni

3 középső 2 db levegő fúvót kiszedni.

ami a következőképpen történik:állítsd lefel fújó állásba

föntről sima csavarhúzóval nyulj be a két szélénés pattints egy kicsit rajta.

kb fél centit húzd kifelé,

aztán sréhen felfelé vedd ki

4 a mögötte levő két csillag csavart ved ki

5 a fűtés és a másik két fűtéssel kapcsolatos tekerős gombot vedd ki,/ a gomb oldalán vagy egy kis rés oda nyulj be kis csavarhuzóval és huzd a gombot kifelé,és a vészvillogót is távolítsd el könnyen pattintva

6 huzd ki az egész konzolt kb 10 centit

7 vedd ki a felső kis tartó tálcát

8 válaszd ketté a konzol borítást /nem vogja csavar csavarhúzóval kell a kér perem közé nyúlni végig és közben segíteni hogy szétjöjjön.

9 ha ezt megtetted 3 darabod marad:egy konzol boritás felső,egy alső rész, és a mögötte levő fehér színű egység amin van a két izzó plusz a bowdenek.

10 vedd ki egy lapos fejű fogóval a két izzót,én kézzel nem tudtam kimozdítani a helyéről,viszont igy sem törtem el őket,nem bajonettes nem kell csavargatni egyszerűen kifelé húzni.

11 tedd be a két izzót.

12 próbáld ki működik -e

13 visszafele ellenkező sorrendben tegyél mindent vissza.

remélem segítettem

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Megosztanám tapasztalatomat középkonzol /fűtéskonzol izzócsere ügyben.

/ középkonzol izzócsere, középkonzol izzó csere, középkonzol világítás , fűtőkonzol világítás , fűtőkonzol izzócsere , fűtőkonzol izzó csere /

....

tehát nekem 97 corsa b x12sz motor full alap van.

szükség van 2 db 1,2w os 12 voltos tizsszem izzóra /kb 2x90 ft.-/

[...]

Én azt is hozzátenném, hogy készüljön pillanatragasztóval is, mert a tekerőkéken lévő ábrák tuti le fognak esni. Nálam a szél is elfújta, alig találtam meg :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én azt is hozzátenném, hogy készüljön pillanatragasztóval is, mert a tekerőkéken lévő ábrák tuti le fognak esni. Nálam a szél is elfújta, alig találtam meg :lol:

Azok a fagyos északi szelek. :lol:

Nálam kellet kérnem pillanat ragasztó segítségét.

Te mi az amit teszel kint?

Link to comment
Megosztás:

Azok a fagyos északi szelek. :(

Nálam kellet kérnem pillanat ragasztó segítségét.

Te mi az amit teszel kint?

Fagyos északi szelek? Azt hiszem szeptemberben volt, meleg volt, húsz fok. :lol:

Először nagyon megijedtem, mert azt hittem, hogy a ház és a parkoló között maradt el a kavicsosban... Aztán meglett szerencsére. Visszatéreve a fagyos szelekre, holnapra nagy havat mondanak széllel, s tekintve, hogy itt délen (Hki és környéke) ma -15 fok volt, klassz téli idő lesz vasárnap. De most miért, mindenki azt mondja, hogy nem is volt idén tél. Figyeljétek meg, az is azt fogja mondani, aki most (izé, hogy is van Mo.-n a hóhelyzet?) havat lapátol.

Valitettavasti oon vain henkilökohtainen avustaja. Koska en puhu hyvin soumea... Tai en tiedä. No, en valita. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Fagyos északi szelek? Azt hiszem szeptemberben volt, meleg volt, húsz fok. :lol:

Először nagyon megijedtem, mert azt hittem, hogy a ház és a parkoló között maradt el a kavicsosban... Aztán meglett szerencsére. Visszatéreve a fagyos szelekre, holnapra nagy havat mondanak széllel, s tekintve, hogy itt délen (Hki és környéke) ma -15 fok volt, klassz téli idő lesz vasárnap. De most miért, mindenki azt mondja, hogy nem is volt idén tél. Figyeljétek meg, az is azt fogja mondani, aki most (izé, hogy is van Mo.-n a hóhelyzet?) havat lapátol.

Valitettavasti oon vain henkilökohtainen avustaja. Koska en puhu hyvin soumea... Tai en tiedä. No, en valita. :lol:

Időjárás jelentés: Elszórtan a talajon itt-ott található néhány piszkos hófolt. Leginkább csapadékos, saras aszfaltra számíthatunk a hétvégén. Úgyhogy hamarosan lehet vinni a verdákat a mosóba. Reggel helyenként magas páratartalommal, de kellemes enyhe levegővel nézhetünk szembe.Néhol néhány felhőtől be borulhat az ég, de nem is baj, mert egész télen alig láttam a napot, még a végén meg ilyednék, mi az a nagy és fényes izé az ég bolton.

Link to comment
Megosztás:

Fagyos északi szelek? Azt hiszem szeptemberben volt, meleg volt, húsz fok. :(

Először nagyon megijedtem, mert azt hittem, hogy a ház és a parkoló között maradt el a kavicsosban... Aztán meglett szerencsére. Visszatéreve a fagyos szelekre, holnapra nagy havat mondanak széllel, s tekintve, hogy itt délen (Hki és környéke) ma -15 fok volt, klassz téli idő lesz vasárnap. De most miért, mindenki azt mondja, hogy nem is volt idén tél. Figyeljétek meg, az is azt fogja mondani, aki most (izé, hogy is van Mo.-n a hóhelyzet?) havat lapátol.

Valitettavasti oon vain henkilökohtainen avustaja. Koska en puhu hyvin soumea... Tai en tiedä. No, en valita. :lol:

azért elárulhatnál többet is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hadd osszak meg egy sztorit veletek!

Szóval észrevettem,hogy a baloldali küszöbömön vannak ilyen apróbb "felületi" rozsdafoltok.A jobboldalival látszik hogy foglalkozott az előző gazdája,kifúrták négy helyen,kiüregelték,és lefújták rücsivel+színre fújták (a harmadik tulaj vagyok,10 évig német,2006-érettségire kapta egy kiscsaj, aztán 2009 augusztustól van nálam.) Régebben leírtam,hogy milyen dolgokat cseréltem rajta+ gondoltam a baloldali küszöbnek is elég lesz egy rücsi+színre fújás.Egy tizesért megcsinálták és még az első váznyúlványokat is lekezelték ennyiért.Csütörtökön jó alaposan lemostam otthon kézzel az autót és akkor látom,hogy az ominózus küszöbön szépen kezd "kiülni" a rozsda. Azon kívül,hogy jóétvágyat kívántam neki fogtam egy csavarhúzót,elkezdtem nekinyomni a foltoknak és hát eltűnt benne a csavarhúzó. Holnap viszem küszöbcserére a vasat azt mondta a lakatos,hogy 25 pénzért megcsinálja. Kérdeztem más lakatost is,persze megcsinálja csak kb. Húsvét után harmadik hét,Pünkösd előtt három nappal volt a határidő.....Tehát akihez vittem először lekezeltetni ő fogja most is csinálni,azért megkérdeztem, hogy "ménemszótáhogy egy hónap múlva ugyanolyan szar lesz ha csak lefested erre ő: Te mondtad,hogy rücsizzük meg fessük le,ő nem nyomkodta,hogy mennyit fog még bírni.Tehát azért csak hozzá kell elvigyem,mert szeretem ha a dolgok meg vannak oldva és nem akarok lyukas küszöbbel járni két hónapot és legalább azt csinálja amit mondok neki.....

Nem hittem volna,hogy ilyen alattomos módon vált az autóm küszöbje egy nagy halom vasoxiddá,mert végig garázsban tartották,tartom és amúgy az autóm fényezése szinte újszerű.Tudtok még olyan helyet ahol hajlamosak rohadni a Corsák?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hadd osszak meg egy sztorit veletek!

Szóval észrevettem,hogy a baloldali küszöbömön vannak ilyen apróbb "felületi" rozsdafoltok.A jobboldalival látszik hogy foglalkozott az előző gazdája,kifúrták négy helyen,kiüregelték,és lefújták rücsivel+színre fújták (a harmadik tulaj vagyok,10 évig német,2006-érettségire kapta egy kiscsaj, aztán 2009 augusztustól van nálam.) Régebben leírtam,hogy milyen dolgokat cseréltem rajta+ gondoltam a baloldali küszöbnek is elég lesz egy rücsi+színre fújás.Egy tizesért megcsinálták és még az első váznyúlványokat is lekezelték ennyiért.Csütörtökön jó alaposan lemostam otthon kézzel az autót és akkor látom,hogy az ominózus küszöbön szépen kezd "kiülni" a rozsda. Azon kívül,hogy jóétvágyat kívántam neki fogtam egy csavarhúzót,elkezdtem nekinyomni a foltoknak és hát eltűnt benne a csavarhúzó. Holnap viszem küszöbcserére a vasat azt mondta a lakatos,hogy 25 pénzért megcsinálja. Kérdeztem más lakatost is,persze megcsinálja csak kb. Húsvét után harmadik hét,Pünkösd előtt három nappal volt a határidő.....Tehát akihez vittem először lekezeltetni ő fogja most is csinálni,azért megkérdeztem, hogy "ménemszótáhogy egy hónap múlva ugyanolyan szar lesz ha csak lefested erre ő: Te mondtad,hogy rücsizzük meg fessük le,ő nem nyomkodta,hogy mennyit fog még bírni.Tehát azért csak hozzá kell elvigyem,mert szeretem ha a dolgok meg vannak oldva és nem akarok lyukas küszöbbel járni két hónapot és legalább azt csinálja amit mondok neki.....

Nem hittem volna,hogy ilyen alattomos módon vált az autóm küszöbje egy nagy halom vasoxiddá,mert végig garázsban tartották,tartom és amúgy az autóm fényezése szinte újszerű.Tudtok még olyan helyet ahol hajlamosak rohadni a Corsák?

Hali!!!

Én októberben cseréltem le mindkét küszöböt. Az a baj hogy ami látszik az sokszor még csak a jéghegy csúcsa , belül még durvább lehet.

Mivel nekünk van két Corsánk is így tudok pár helyet ahol kezd rohadgatni.

Motorháztető pereme az első lámpa felett

Csomagtartó ajtónál az ablaktörlő tövében

Váznyúlvány eleje

Csomagtartóban kétoldalt is nézz szét, ott is szokott

Link to comment
Megosztás:

És nekem itt mindenhol rohad :lol::( Ja és még az üzemanyag sapinál is szokott!!

Opel betegségek... :lol:

Meg a középső oszlopnál ahol a törés van az üveg aljával egyvonalban... ott én még nem láttam olyan corsat aminek ne lenne kitörve a festés és utánna eszi az idő...

Link to comment
Megosztás:

Meg a középső oszlopnál ahol a törés van az üveg aljával egyvonalban... ott én még nem láttam olyan corsat aminek ne lenne kitörve a festés és utánna eszi az idő...

Sziasztok!

Nálam a csomagtérajtó alján, a közepe felé, a rendszámtartó sarka alatti élnél kezdett el leválni, már elég durván... Nem tudom, hogy mit érdemes vele kezdeni? Csiszolópapír + rozsdamaró + festés? Nem akarom, hogy elrohadjon a fél csomagtérajtóm :S

j.

Link to comment
Megosztás:

...plusz alapvető Opeles betegség (a '90-es évek közepéig minden típus érintett, amit nem extra gondosan ápoltak) a hátsó sárvédőívek rozsdásodása, fura hogy ezt egyikőtök sem említette. Mondjuk valószínű azért nem mert ez nálatok elég nehezen észlelhető, tekintve hogy a B Corsának egy műanyag elem van ott, de ha azt egyszer levennétek (meg még esetleg a hátsó lökhárítót is), akkor csodát látnátok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem az lenne hogy Opel Corsa B 96'-os 3 ajtós autóból bontott hátfal műanyagburkolat a csomagtérajtó alatti peremrésze szerintetek megeggyezik egy 5ajtós corsa műanyag burkolatával méretben?

Vaterán találtam mert az enyémet amikor leszedték akkor sikeresen kettétörték de se én se az ember nem tudja h megeggyezik a 2 méret vagy nem.

Esetleg vki nem tudja hol lehet ilyen szerezni?

Köszönm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nálam a csomagtérajtó alján, a közepe felé, a rendszámtartó sarka alatti élnél kezdett el leválni, már elég durván... Nem tudom, hogy mit érdemes vele kezdeni? Csiszolópapír + rozsdamaró + festés? Nem akarom, hogy elrohadjon a fél csomagtérajtóm :S

j.

A csiszolópapír és a festés meg a kittelés is pont annyit ér amit már leírtam a küszöbnél és ez a folyton erőhatásnak,csapkodásnak kitett csomagtérajtónál hatványozottan van így,szóval úgy fogsz a legkevesebbet szívni a dologgal,ha a bontóból veszel egy makulátlan színazonos ajtót.pl a legtöbbször látogatott árverésoldalon(semmi reklám :lol: ) láttam az egyik Opel bontó dolgai között kb, az összes színben hátsó ajtókat 15ért üveggel együtt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem az lenne hogy Opel Corsa B 96'-os 3 ajtós autóból bontott hátfal műanyagburkolat a csomagtérajtó alatti peremrésze szerintetek megeggyezik egy 5ajtós corsa műanyag burkolatával méretben?

Vaterán találtam mert az enyémet amikor leszedték akkor sikeresen kettétörték de se én se az ember nem tudja h megeggyezik a 2 méret vagy nem.

Esetleg vki nem tudja hol lehet ilyen szerezni?

Köszönm

Melyikre gondolsz?

ami az ajtón van vagy a vázon?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.