Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sajnos megnézni jobban nem tudtam, de a reggeli elindulásnál ugye hideg motornál szürkésen füstöl a kipufogó. Ekkor néztem a kocsi alá és ott is látható volt, hogy valahonnan szivárog a füst, hangja különösképp nem volt, és a kocsi se viselkedik másképp. Ezért is voltam kiváncsi, hogy mennyire is számíthatok, nehogy a szervizbe csillagokat verő összeget mondjanak rá. Amúgy ha esetleg lukas a középső dob, mennyire káros ez a motorra? használhatom addig az autót kisebb utakra míg ki nem lesz cserélve?

Köszönöm az eddigi válaszokat!!

Nekem is volt hasonló problémám nállam a rezgéscsillapító ment tönkre és a fémhálón keresztül jött a cucc bár szerintem az utastérbe nem fog beszivárogni a füst mert nagyon messze van a szellőztetőtől de jobb lenne mihamarabb megcsináltatni

remélem segitettem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt hasonló problémám nállam a rezgéscsillapító ment tönkre és a fémhálón keresztül jött a cucc bár szerintem az utastérbe nem fog beszivárogni a füst mert nagyon messze van a szellőztetőtől de jobb lenne mihamarabb megcsináltatni

remélem segitettem :lol:

Én se hiszem hogy utastérbe kerül, de ilyennel nem szabad jáccani. Jobb félni mint meg ilyedni!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van egy probléma a géppel, éspedig az, hogy jelez néha az engine lámpa.

Ha leállítom, majd újraindítom, eltűnik.

Úgy jön elő a hibajelzés, hogy ha kétharmad gáznál, kb. 3500 fordulatnál (sacc, nincs ford. mérő ) gázpedálról leszállok, és motorfékkel fékezek, egy idő után kigyullad ez engine lámpa, ha leállítom, majd újraindítom, akkor nincs hiba, minden másban érzetre jó a gép.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van egy probléma a géppel, éspedig az, hogy jelez néha az engine lámpa.

Ha leállítom, majd újraindítom, eltűnik.

Úgy jön elő a hibajelzés, hogy ha kétharmad gáznál, kb. 3500 fordulatnál (sacc, nincs ford. mérő ) gázpedálról leszállok, és motorfékkel fékezek, egy idő után kigyullad ez engine lámpa, ha leállítom, majd újraindítom, akkor nincs hiba, minden másban érzetre jó a gép.

Milyen motor van benne?

Motor kód?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Olvasgattam a fórumot, de a lenti kérdésekre nem találtam választ, így segítségeteket kérem.

Vásároltam egy Corsa B autót, 1000-es Ecotec motorral. A vezető oldali ajtón, kívül, a típus megjelölésnél, egy focilabda szerű jel található. Milyen típusra utalhat ez? Lehet, hogy nincs köze az autóhoz, csak valaki ráragasztotta.

A műszerfalon az óra halványan világít. Valószínűleg kiégett a belső lámpa? Hogyan kezdjek neki a cseréhez? Hol és milyen lámpát kell vásárolnom? Hogyan tudom kicserélni?

Az autóban nincs kesztyű tartó ajtó? Lehet ehhez ajtót vásárolni, vagy a teljes berendezést kell cserélni? Mit ajánlotok, hol keressem?

Az autóban nincsen semmilyen biztonsági elem (riasztó, váltózár, immobilaiser). Milyen biztonsági elem beszerelését ajánljátok. Én egy belső rejtett kapcsolóra gondoltam. Hol lehet ilyet beszerezni?

Köszönöm a válaszotokat.

Üdv

AO

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Említettem régebben, hogy hangszórót akarok beszerelni gyári megoldással. Ez sikerült is, tudtam szerezni tüskét és lyukas sarut, ami a csatlakozóban van, de akadt egy nagy gondom.

Elromlott az összerakás óta a vezető oldali központi motor. Pontosabban, nem tudom, mi romlott el, mert a jelenség az, hogy ha nincs rádugva, akkor a másik három + csomi az rendesen működik. Ha rádugom a vezető oldalit is, akkor egyet vagy tudok nyitni, vagy zárni, és onnantól kezdve egyik sem működik.

Mivel az összes sarut kihúzgáltam a csatlakozóból és utána dugdostam egyesével vissza mindet, így arra gondoltam, hogy rosszul párosítottam össze az ajtóban lévő vezetékeket a kaszniban lévő vezetékekkel.

Szerintem mindent jól raktam össze, mert előtte lefotóztam, leírtam és a kapcsolási rajzot is megnéztem, az is így írja, ahogy összeraktam.

Okosok (vill. szerelők) azt mondták, hogy elromlott maga a motor, dobjam ki, vegyek egyet a bontóba.

Ezt meg is tettem, (ki nem dobtam), de sajnos a jelenség ugyan az.

Mi lehet a gond? Megszakadhatott egy vezeték? Hogy tudom kimérni őket? Vagy mit tegyek?

Ha tud valaki, segítsen plz., mert nagyon rossz így, hogy az egyik ajtót kulcsoznom kell.

Bocsi, hogy ha hosszúra sikerült.

Várom az ötleteket.

Köszi szépen előre is!

G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Említettem régebben, hogy hangszórót akarok beszerelni gyári megoldással. Ez sikerült is, tudtam szerezni tüskét és lyukas sarut, ami a csatlakozóban van, de akadt egy nagy gondom.

Elromlott az összerakás óta a vezető oldali központi motor. Pontosabban, nem tudom, mi romlott el, mert a jelenség az, hogy ha nincs rádugva, akkor a másik három + csomi az rendesen működik. Ha rádugom a vezető oldalit is, akkor egyet vagy tudok nyitni, vagy zárni, és onnantól kezdve egyik sem működik.

Mivel az összes sarut kihúzgáltam a csatlakozóból és utána dugdostam egyesével vissza mindet, így arra gondoltam, hogy rosszul párosítottam össze az ajtóban lévő vezetékeket a kaszniban lévő vezetékekkel.

Szerintem mindent jól raktam össze, mert előtte lefotóztam, leírtam és a kapcsolási rajzot is megnéztem, az is így írja, ahogy összeraktam.

Okosok (vill. szerelők) azt mondták, hogy elromlott maga a motor, dobjam ki, vegyek egyet a bontóba.

Ezt meg is tettem, (ki nem dobtam), de sajnos a jelenség ugyan az.

Mi lehet a gond? Megszakadhatott egy vezeték? Hogy tudom kimérni őket? Vagy mit tegyek?

Ha tud valaki, segítsen plz., mert nagyon rossz így, hogy az egyik ajtót kulcsoznom kell.

Bocsi, hogy ha hosszúra sikerült.

Várom az ötleteket.

Köszi szépen előre is!

G.

Nekem ugyanez a gubanc.

De a -16 fokban annyira megfagyott,hogy akkor jó volt :lol:

De most olyan,mintha nem lenne ereje.

A baloldali ablakom magától megjavult.

Nekem azt tanácsolták,hogy WD40 el fújkáljam át a csatikat.

Link to comment
Megosztás:

Próbálj hibakódot kiolvasni,sok minden lehet így...

Folyamatban...

De elképzelhető az, hogy összefügghet a sebességmérő spirál töréssel?

Csak addig jelzett hibát, míg rossz volt a sebességmérő. Ma reggel kicseréltem a spirált, és azóta nem jelez hibát.

Tehát nem tudom a hibajelenséget generálni.

Link to comment
Megosztás:

Folyamatban...

De elképzelhető az, hogy összefügghet a sebességmérő spirál töréssel?

Csak addig jelzett hibát, míg rossz volt a sebességmérő. Ma reggel kicseréltem a spirált, és azóta nem jelez hibát.

Tehát nem tudom a hibajelenséget generálni.

háááát,van az órába sebesség érzékelő.......,de az csak alapjáratot variál,talán :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nos, örömmel jelentem, hogy a hétvégén (péntek-vasárnap) belediktáltam a járgányba 2700 kilométert Helsinki - Oulu - Kemi - Kiruna - Narvik - Kilpisjärvi - Rovaniemi - Oulu - Helsinki útvonalon. Behavazott-hóviharos hágókkal, hosszúúúúúú lappföldi egyenesekkel, gyönyörű, havas norvég fjordokkal, sarki fénnyel tarkítva.

A Kislila, vagy mas néven Szigfrid (ha már a névadásoknál tartottatok :lol: ) remekül viselkedett, minden gond nélkül megvolt a túra.

A fogyasztás átlagosan 6,0 liter volt 100 km-en, 80-100 km/órás sebességgel (leszámítva a hegyeket).

Meg vagyok elégedve a járgánnyal :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nos, örömmel jelentem, hogy a hétvégén (péntek-vasárnap) belediktáltam a járgányba 2700 kilométert Helsinki - Oulu - Kemi - Kiruna - Narvik - Kilpisjärvi - Rovaniemi - Oulu - Helsinki útvonalon. Behavazott-hóviharos hágókkal, hosszúúúúúú lappföldi egyenesekkel, gyönyörű, havas norvég fjordokkal, sarki fénnyel tarkítva.

A Kislila, vagy mas néven Szigfrid (ha már a névadásoknál tartottatok :( ) remekül viselkedett, minden gond nélkül megvolt a túra.

A fogyasztás átlagosan 6,0 liter volt 100 km-en, 80-100 km/órás sebességgel (leszámítva a hegyeket).

Meg vagyok elégedve a járgánnyal :lol:

Képek? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nos, örömmel jelentem, hogy a hétvégén (péntek-vasárnap) belediktáltam a járgányba 2700 kilométert Helsinki - Oulu - Kemi - Kiruna - Narvik - Kilpisjärvi - Rovaniemi - Oulu - Helsinki útvonalon. Behavazott-hóviharos hágókkal, hosszúúúúúú lappföldi egyenesekkel, gyönyörű, havas norvég fjordokkal, sarki fénnyel tarkítva.

A Kislila, vagy mas néven Szigfrid (ha már a névadásoknál tartottatok :lol: ) remekül viselkedett, minden gond nélkül megvolt a túra.

A fogyasztás átlagosan 6,0 liter volt 100 km-en, 80-100 km/órás sebességgel (leszámítva a hegyeket).

Meg vagyok elégedve a járgánnyal :lol:

Remélem egy tankkal megjártad :(

Link to comment
Megosztás:

Képek? :lol:

Kép, khm, hmm... Kissé haldoklik a fényképezőm, nézzétek el a lilás árnyalatot a képek szélén.

2997_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A fehér izé a felhőknél behavazott hegy, értelemszerűen a hóviharban vezetés közben nem csináltam képet. :lol:

Másik irányból ugyanaz a narviki parton:

3001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ő állandó utitársam, Ödön a sajtkukac:

3008p_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mindketten figyeltük a havas-jeges utat, Lappföldön pedig a leselkedő jávorszarvasokat.

És végül egy rossz minőségű kép egy lenyűgöző hegyről:

3032p_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Szép.

Azért 2700km egy hétvége alatt még jó időben is dícséretes, nem ha helyenként hóviharok tarkítják a környéket... Bár ott a messzi északon azért gondolom jobban ügyelnek arra hogy járhatóak legyenek az utak, nem úgy mint mifelénk ahol múlt hétvégén olyan hófúvás volt hogy 27km-t se lehetett megtenni 3 nap alatt, nemhogy 2700-at...

Link to comment
Megosztás:

Szép a táj meg minden,de a hóból már elegem lett idénre...

Hülye kérdés: B corsa gsi küszöb spoiler kakukk,de van gsi astra küszöb spoilerem...rá lehet e aplikálni az astráét a corsára? több bontós is azt mondta hogy igen,nekem fentartásaim vannak ezzel :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nos igen, hosszú volt és fárasztó, normális ember nem csinál ilyet. :(

Tapasztalatom szerint a napi 500 km a "kényelmes", van idő mindenre, nem kell rohanni, az eltévedésre is van idő, fényképezni, nézelődni, vásárolni, új programpontot beiktatni, neadjisten útközben szerelgetni valamit, szállást keresni/elfoglalni. Különösen több utas/kocsi esetén. Ötszáz kilométer felett is lehet menni persze, de a komfortfokozat rohamosan csökken...

Ráadásul mit sem ér, ha hullafáradt lesz mindenki csak azért, hogy sokat menjen. (Messzire való utazáshoz igénybe kell venni a nagy hangú izéket a levegőben, vagy a vaskerkű áramzabálókat. Az is remek élmény!)

Én egyedül voltam (leszámítva Szigfridet és Ödönt :lol: ), szóval akkor álltam meg, amikor tetszett, stb. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.