Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Szia !

Nekem Magnatok vannak az ajtókba :

http://www.ebolt.hu/product203275_category...ugarzo_par.html

+ beépítőkeret:

https://www.sal.hu/termeklap.aspx?term_id=7059

Amúgy szerintem beépítőkeret nélkül marha kevés féle-fajta hangszóró fog beférni úgy hogy ne érjen bele az ablaküveg. Érdemes rákölteni, és mindjárt egy csomó problémától mentesülsz.

keretet vettem holnap jön a osb lapból való még nagyobb kiemelés nagy a hangszóró ami most benne van az a beépítő keretem van egy tüske hogy ne össze vissza tedd be na pont addig ér a mostani hagszóró az meg jááááj ablakigg nézem holnap haverral mi ttudnk tenni:D

ha kell hegestek valami keretet neki. a hangszóró valami acoustics márkájú...

Link to comment
Megosztás:

keretet vettem holnap jön a osb lapból való még nagyobb kiemelés nagy a hangszóró ami most benne van az a beépítő keretem van egy tüske hogy ne össze vissza tedd be na pont addig ér a mostani hagszóró az meg jááááj ablakigg nézem holnap haverral mi ttudnk tenni:D

ha kell hegestek valami keretet neki. a hangszóró valami acoustics márkájú...

Viszont ha nagyobb a kiemelőkereted, legalábbis mélységre akkor valószinűleg a műanyag borítást is egy kicsit át kell szabni, hogy ne érjen bele a hangszóró pereme ? Nekem épp hogy elfér de függetlenül tőle, gondolkozom rajta h kivágom azt a műanyag rácsot.

Amúgy van vkinek az a oszlop környékén cspogó? Ha van akor hogy rögzítette oda? 2oldali ragasztó vagy hogy ?

Link to comment
Megosztás:

Viszont ha nagyobb a kiemelőkereted, legalábbis mélységre akkor valószinűleg a műanyag borítást is egy kicsit át kell szabni, hogy ne érjen bele a hangszóró pereme ? Nekem épp hogy elfér de függetlenül tőle, gondolkozom rajta h kivágom azt a műanyag rácsot.

Amúgy van vkinek az a oszlop környékén cspogó? Ha van akor hogy rögzítette oda? 2oldali ragasztó vagy hogy ?

MOst lehet hülyeséget mondok,de nekem az ajtónyitó kallantyú mögött abban a konzolban van csipogo,ez a gyári helye elvileg,nekem van is benne :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

MOst lehet hülyeséget mondok,de nekem az ajtónyitó kallantyú mögött abban a konzolban van csipogo,ez a gyári helye elvileg,nekem van is benne :rolleyes:

Nem mondasz hülyeséget, mert gyárilag tényleg ott a helye... nekem nincs benne de nagyon nem is akarok belegyömöszölni egyet sem.

Tényleg az oldalkárpítokkal mit lehet kezdeni? Lehet hifiboltokban kapni (meg máshol) vékony ,de frankó kis szöveteket. Elképzelésem szerint elméletileg fel lehet vhogy varázsolni a régire, vagy a régi helyére. Már elég öreges, koszos, és nem is néz ki jól a mostani :D

Vki csinált már hasonlót ?

Link to comment
Megosztás:

Viszont ha nagyobb a kiemelőkereted, legalábbis mélységre akkor valószinűleg a műanyag borítást is egy kicsit át kell szabni, hogy ne érjen bele a hangszóró pereme ? Nekem épp hogy elfér de függetlenül tőle, gondolkozom rajta h kivágom azt a műanyag rácsot.

Amúgy van vkinek az a oszlop környékén cspogó? Ha van akor hogy rögzítette oda? 2oldali ragasztó vagy hogy ?

Háát engem az a rács hidegen hagy:D ha kell számüzöm az életemből:D Csipogó nekem is kilincsben van szerintem azért van ot a helye mert dodavaló:D ám láttam csipogóhoz ilyen adaptert valami 1500/db és azzal fel tudod tenni faxául az a oszlopra

Oldalkárpit megoldására ajánlom a bőrt:D nekem azvan... csak nem fehér :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nem mondasz hülyeséget, mert gyárilag tényleg ott a helye... nekem nincs benne de nagyon nem is akarok belegyömöszölni egyet sem.

Tényleg az oldalkárpítokkal mit lehet kezdeni? Lehet hifiboltokban kapni (meg máshol) vékony ,de frankó kis szöveteket. Elképzelésem szerint elméletileg fel lehet vhogy varázsolni a régire, vagy a régi helyére. Már elég öreges, koszos, és nem is néz ki jól a mostani :rolleyes:

Vki csinált már hasonlót ?

Hali!!!

Nekem át lett húzva a kárpit. Kezdésnek lenyúztam a régit, ami nem volt nehéz mert sok helyen fel volt már válva. Kitaláltam hogy majd én megcsinálom. Vettem ilyen lélegző bőrt. Az elején még tök jól ment, de amikor már a cik-cakkokba kellett volna behajolnia akkor úgy felhúzott hogy letéptem az egészet, és elvittem egy kárpitoshoz. Az megcsinálta jól csak valami sz@r anyaggal vonta be amit azóta kiszívott a nap.

Manapság már lehet kapni jó kárpitokat amiket lehet nyújtani ahol kell, láttam már öntapadósat is.

Vagy a bőr is jó mert azt vizezve lehet nyújtani,hajlítani. Csak ahhoz le kell nyúzni egy tehenet :D ( vagy egy pár dalmatát )

Link to comment
Megosztás:

keretet vettem holnap jön a osb lapból való még nagyobb kiemelés nagy a hangszóró ami most benne van az a beépítő keretem van egy tüske hogy ne össze vissza tedd be na pont addig ér a mostani hagszóró az meg jááááj ablakigg nézem holnap haverral mi ttudnk tenni:D

ha kell hegestek valami keretet neki. a hangszóró valami acoustics márkájú...

Hali!!!

Én is hasonlóképp gondolkoztam hangszóróbeépítés előtt. Nekem Hertz 16.5-ösök vannak benne. Mindig beleért az ablakba. Addíg emelgettem kifele ( már alatta volt egy fél fatelep ) hogy amire nem ért bele az ablakba, addigra a kárpitot alig bírtam visszaerőszakolni rá. Aztán meg az ablak tekerőt nem birtam tekerni mert beleért a kárpitba. Azóta már beépítettem a kárpitba a hangszórót és az ablak is elektromos :rolleyes:

Úgyhogy lehet vele szórakozni.

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Nekem át lett húzva a kárpit. Kezdésnek lenyúztam a régit, ami nem volt nehéz mert sok helyen fel volt már válva. Kitaláltam hogy majd én megcsinálom. Vettem ilyen lélegző bőrt. Az elején még tök jól ment, de amikor már a cik-cakkokba kellett volna behajolnia akkor úgy felhúzott hogy letéptem az egészet, és elvittem egy kárpitoshoz. Az megcsinálta jól csak valami sz@r anyaggal vonta be amit azóta kiszívott a nap.

Manapság már lehet kapni jó kárpitokat amiket lehet nyújtani ahol kell, láttam már öntapadósat is.

Vagy a bőr is jó mert azt vizezve lehet nyújtani,hajlítani. Csak ahhoz le kell nyúzni egy tehenet :rolleyes: ( vagy egy pár dalmatát )

Hmmm ... meggondolandó akkor hogy milyen anyagból lesz.

Link to comment
Megosztás:

Meg tudja valaki mondani hogy műszerfal mögött milyen világítótest van mi a neve?

Illetve nehéz e a cseréje?

Könnyebb mint a középkonzolé? :rolleyes: Mert azt már sikerült megcsinálnom frankon. :D

Láttam ilyen színes égőt kék műszerfal világításhoz led T5 -ös méret csak nem tudom milyen van alapból a corsában.

Kocsi típusa az aláírásomban.

Jah és még annyit hogy az ilyet műszakin átengedik ha színes égő van benne?

Link to comment
Megosztás:

Meg tudja valaki mondani hogy műszerfal mögött milyen világítótest van mi a neve?

Illetve nehéz e a cseréje?

Könnyebb mint a középkonzolé? :D Mert azt már sikerült megcsinálnom frankon. :D

Láttam ilyen színes égőt kék műszerfal világításhoz led T5 -ös méret csak nem tudom milyen van alapból a corsában.

Kocsi típusa az aláírásomban.

Jah és még annyit hogy az ilyet műszakin átengedik ha színes égő van benne?

Saját kérdésedre válaszoltál: pici izzók vannak a műszeregységben,azokat lehet cserélni undorító színű tuning izzókra! :P

Műszakiztattál már kocsit? :lol:

Soha nem foglalkoznak ilyennel,nem tudom miért kell egy műszakivizsgától ennyire parázni! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Meg tudja valaki mondani hogy műszerfal mögött milyen világítótest van mi a neve?

Illetve nehéz e a cseréje?

Könnyebb mint a középkonzolé? :rolleyes: Mert azt már sikerült megcsinálnom frankon. :D

Láttam ilyen színes égőt kék műszerfal világításhoz led T5 -ös méret csak nem tudom milyen van alapból a corsában.

Kocsi típusa az aláírásomban.

Jah és még annyit hogy az ilyet műszakin átengedik ha színes égő van benne?

Sokkal könnyebb, csak a spirálra vigyázz amikor szeded ki a műszerfalat! Én azt mondom neked hogy ledeket pakolj bele, és akkor szép kék lesz. Nekem voltak benne kékre FÚJT izzók...na vagy 4 napig volt halvány kék, utánna szépen zöldült, ahogy égett le róla a festék...

Nekem is ledek vannak bent:

1

Link to comment
Megosztás:

Sokkal könnyebb, csak a spirálra vigyázz amikor szeded ki a műszerfalat! Én azt mondom neked hogy ledeket pakolj bele, és akkor szép kék lesz. Nekem voltak benne kékre FÚJT izzók...na vagy 4 napig volt halvány kék, utánna szépen zöldült, ahogy égett le róla a festék...

Nekem is ledek vannak bent:

1

igazán homogén fényt sikerült generálnod, és még szép kék is :D :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sokkal könnyebb, csak a spirálra vigyázz amikor szeded ki a műszerfalat! Én azt mondom neked hogy ledeket pakolj bele, és akkor szép kék lesz. Nekem voltak benne kékre FÚJT izzók...na vagy 4 napig volt halvány kék, utánna szépen zöldült, ahogy égett le róla a festék...

Nekem is ledek vannak bent:

1

Akkor már inkább plazma:

corsaB07.jpg

Link to comment
Megosztás:

Saját kérdésedre válaszoltál: pici izzók vannak a műszeregységben,azokat lehet cserélni undorító színű tuning izzókra! :P

Műszakiztattál már kocsit? :lol:

Soha nem foglalkoznak ilyennel,nem tudom miért kell egy műszakivizsgától ennyire parázni! :rolleyes:

1X vittem műszakira amikor még átvettem anyámtól a kormányt teljesen gyári állapotban.

Meg aztán ahova én vittem ott elveték a kulcsokat tölem meg a forgalmit és kalap kabát menyek vissza 2 óra múlva..

De rendőr sokat igazol.. és ha bele akarnak kötni valamibe úgy is beleköt az is... csak azért kérdeztem.

De akkor frankó T5 ös kék izzókat pakolhatok a szinten kék corsába :D

Láttam oldalt két csavart meg középen 1et az tartaná az egész burát?

Link to comment
Megosztás:

Sokkal könnyebb, csak a spirálra vigyázz amikor szeded ki a műszerfalat! Én azt mondom neked hogy ledeket pakolj bele, és akkor szép kék lesz. Nekem voltak benne kékre FÚJT izzók...na vagy 4 napig volt halvány kék, utánna szépen zöldült, ahogy égett le róla a festék...

Nekem is ledek vannak bent:

1

Igen azt akarok, majd töltök már képet a corsáról.

Link to comment
Megosztás:

Remek. Egy merő só az autó. Tiszta retek. Ilyen hidegbe meg nem akarom le mosni, nem szeretném ha rá fagyna :S Vagy legyek bátor, és mossam le ?

Ha nagyon hideg van az nem baj, amennyire tudom -7°C alatt a só is megfagy és olyankor nem fejti ki a korrozív hatását. Ha ennél melegebb van akkor bizony erősen mar és támad a rozsda emiatt, ha teheted mosd le és állj be vele egy aránylag meleg helyre (pl. mélygarázs, nem kell hogy fűtött legyen, 0° körül már megteszi) hogy meg tudjon száradni.

Link to comment
Megosztás:

Egy darabig az lesz a leg kisebb bajom,hogy piszkos. Le zúztam a bal elejét. Ki csúsztam menet közbe (30-40-es tempóval) és csak a beton oszlop fogott meg. (éppen hogy) Károk:

-első lökhárító darabokban

-bal első lámpa K.O

-karrosszéria elöl itt-ott meg görbült

-be rakom sebességbe, és hiába engedem el a kuplungot, nem forgatja a kereket, ismerősöm azt mondja,hogy szét csúszott a differenciál

-szélvédő be repedt

Van kép is.

Óvatosan vezessetek, rajtam ki ba*zott a hó! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Egy darabig az lesz a leg kisebb bajom,hogy piszkos. Le zúztam a bal elejét. Ki csúsztam menet közbe (30-40-es tempóval) és csak a beton oszlop fogott meg. (éppen hogy) Károk:

-első lökhárító darabokban

-bal első lámpa K.O

-karrosszéria elöl itt-ott meg görbült

-be rakom sebességbe, és hiába engedem el a kuplungot, nem forgatja a kereket, ismerősöm azt mondja,hogy szét csúszott a differenciál

-szélvédő be repedt

Van kép is.

Óvatosan vezessetek, rajtam ki ba*zott a hó! :rolleyes:

Ó Te szegény.

Én nem rég értem haza Edelényből.

Nyárigumi van az astrán,darált rendesen az abs :D

Aztán a parkolóban elakadtam :P

Pince,ásó,kiás autó,kiás parkoló hely,beáll. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy darabig az lesz a leg kisebb bajom,hogy piszkos. Le zúztam a bal elejét. Ki csúsztam menet közbe (30-40-es tempóval) és csak a beton oszlop fogott meg. (éppen hogy) Károk:

-első lökhárító darabokban

-bal első lámpa K.O

-karrosszéria elöl itt-ott meg görbült

-be rakom sebességbe, és hiába engedem el a kuplungot, nem forgatja a kereket, ismerősöm azt mondja,hogy szét csúszott a differenciál

-szélvédő be repedt

Van kép is.

Óvatosan vezessetek, rajtam ki ba*zott a hó! :rolleyes:

U ember nagyon sajnállak. :D

húgomat vittem a szomszéd faluba kézilabda edzésre és van egy 90es tükrös kanyar akkor vissza váltok 2esbe beteszem az órát hellyel közel és gázt adok olyan frankon tolja az órát mint valami kis egér beszimatol minden hova :P

A múltkor mikor gázt adtam a hátulja megcsúszott ami várható is volt de nem számítottam rá elöl 4évszakos van hátul nyári.

Egyből ellen kormányoztam közben nézem jönnek szemből is amikor már ellenkormányoztam akkor meg még a másik irányba visszatekertem az órát.

Kicsit megijedtem de nagyon tetszett :lol:

Ilyenkor az a jó módszer szerintem ha ellenkormányozol és egy pici gázzal megpróbálod elérni, hogy megint tapadjon a gumi.

Link to comment
Megosztás:

1X vittem műszakira amikor még átvettem anyámtól a kormányt teljesen gyári állapotban.

Meg aztán ahova én vittem ott elveték a kulcsokat tölem meg a forgalmit és kalap kabát menyek vissza 2 óra múlva..

De rendőr sokat igazol.. és ha bele akarnak kötni valamibe úgy is beleköt az is... csak azért kérdeztem.

De akkor frankó T5 ös kék izzókat pakolhatok a szinten kék corsába :rolleyes:

Láttam oldalt két csavart meg középen 1et az tartaná az egész burát?

Hali!!!

Ja-ja az a három csavar az első lépés. Ha ezt a burkolatot kiveszed utána még a műszeregység két oldalán van egy-egy csavar azt is kiszeded és kijön.

Ja , először a kormányoszlop burkolatát szedd le aminek a csavarjai alulról vannak.

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Ja-ja az a három csavar az első lépés. Ha ezt a burkolatot kiveszed utána még a műszeregység két oldalán van egy-egy csavar azt is kiszeded és kijön.

Ja , először a kormányoszlop burkolatát szedd le aminek a csavarjai alulról vannak.

oks, kösz ezt most meg is csinálom.

Egyenlőre ilyen izzókat teszek be aztán majd, ledeset veszek bele.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.