Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Hali!!!

Nekem is volt egy kis ajtózár karbantartás nemrég. Mondjuk nekem annyi szerencsém volt hogy cseréltem az ajtót, így ki kellett venni a zárat és úgy elég könnyű megkenni. Én először csavarlazítóval jól befújtam ez kiszedte belőle a trutyit, ezután ahol látszik hogy mozog egymáson két cucc ott megzsíroztam. A kilincs nekem is nehezen ment vissza mert annak van egy külön rugója ami a zártól függetlenül visszanyomja. Na ez a rugó eltörött, de a zár most olyan jól mozog hogy tökéletesen visszanyomja a kilincset. Na szóval legjobban úgy lehet megkenni a zárat ha kiveszed, de hasonlóan macerás mint a középkonzol égőcsere. De hajrá csak az első lesz nehéz, a többi már rutin munka :rolleyes:

Helló!

Köszönöm szépen a segítséget! A köv. héten szüneten leszek, aztán szedem szét a verdát, mert megy bele a hangszóró előre csak ahhoz szét kell szednem az egész ajtót, ki a kábelköteget, mert gyárira fogom megcsinálni, hogy tüskékkel fog csatlakozni! Ha meg már ott vagyok akkor kikapom a zárat is és megzsírozom. Szedtem már ki a zárat, de akkor nem zsíroztam, mert nem tudtam, hogyan is kell ezt csinálni :D

Köszönöm szépen még1x!

G.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Köszönöm szépen a segítséget! A köv. héten szüneten leszek, aztán szedem szét a verdát, mert megy bele a hangszóró előre csak ahhoz szét kell szednem az egész ajtót, ki a kábelköteget, mert gyárira fogom megcsinálni, hogy tüskékkel fog csatlakozni! Ha meg már ott vagyok akkor kikapom a zárat is és megzsírozom. Szedtem már ki a zárat, de akkor nem zsíroztam, mert nem tudtam, hogyan is kell ezt csinálni :rolleyes:

Köszönöm szépen még1x!

G.

Hali!!!

Ha már a kezedben van a zár akkor könnyen meglátod hogy hol kell kenni. Ahol egymáson mozgó alkatrészek vannak ott az a szép aranyszínű bevonat le van kopva. Na ott kell jól megkenni.

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Ha már a kezedben van a zár akkor könnyen meglátod hogy hol kell kenni. Ahol egymáson mozgó alkatrészek vannak ott az a szép aranyszínű bevonat le van kopva. Na ott kell jól megkenni.

Javaslom,hogy a rugót is nézdd meg,ami vissza húzza a kilincset. Nekem most kezd haldokolni, nem húzza vissza rendesen a jobb ajtóban.

Link to comment
Megosztás:

Tudja valaki, hogy létezik-e Opelekről olyan interneten elérhető adatbázis, ahol alváz és motorszám alapján rá lehet keresni az autóra? (gyárt.év, hely ilyesmi) :rolleyes:

Jó lenne ha valaki tudna egy ilyen oldalt :D Utánna járnék,hogy hol alkották meg a kicsikét...

Link to comment
Megosztás:

Javaslom,hogy a rugót is nézdd meg,ami vissza húzza a kilincset. Nekem most kezd haldokolni, nem húzza vissza rendesen a jobb ajtóban.

Köszi a tanácsot! A jobb hátsóba már nincs is rugó sztem, mert mikor megyek vele 90-nel lobog a kilincs :rolleyes:

Tudok valahonnan olyan rugót szerezni vagy lehet valamivel helyettesíteni?

Köszi szépen!

G.

Link to comment
Megosztás:

Javaslom,hogy a rugót is nézdd meg,ami vissza húzza a kilincset. Nekem most kezd haldokolni, nem húzza vissza rendesen a jobb ajtóban.

Ez én is észrevettem. képesek a hátul ülök bezárni magukat és siránkozni hogy nem jó de nem veszik észre hogy vissza kéne tolni a húzókart és aztán nyitni az ajtót. :rolleyes:

De volt hogy menet közben kinyílt... :S arra is példa szerencsére nem ült ott senki.

Voltam vettem ilyen kis lámpákat a középkonzol mögé frankon fel is ragasztgattam az ábrákat arra az átlátszó műanyagra holnap meg is csinálom.

1 olyan rizsszem lámpa 60ft volt :P ennek ellenére vettem 7et. :D

Link to comment
Megosztás:

Jó lenne ha valaki tudna egy ilyen oldalt :rolleyes: Utánna járnék,hogy hol alkották meg a kicsikét...

Rengeteg helyen hozzáférhető alvázszám-értelmezés a neten, hogy messzire ne menjünk, például a MOTE oldalán is.

Itt az alvázszámodból kiderítheted a gyártási helyet és időt, bár előbbi jó esetben Zaragoza, Spanyolország, ezen kívül ugyanis már csak Kolumbiában, Mexikóban és Argentínában készültek B Corsák, de elég kevés az esélye hogy itt Európa közepén Dél- vagy Közép-Amerikából származó autód lenne :D

Link to comment
Megosztás:

96os napfénytetős corsám van mint az aláírásomban is szerepel. Arra lennék kíváncsi hogy a napfénytető felső oldalán van egy vékony vas pánt ami a napfénytetőnek a vászonjába van csavarva de az egyik oldala ellengette magát én meg feleslegesnek látom azt oda hogy lehet azt leszedni mert egyszerűen nem férek hozzá?

Így meg zörög ha búkanokba megyek és elég zavaró.

Akár hogy próbálom csavarni azt a tekerőt nem férek hozzá ha csak bukóra rakom vagy ha teljesen elhúzom mert magával behuzakodik azt a részt a kocsi tetejébe.

Link to comment
Megosztás:

96os napfénytetős corsám van mint az aláírásomban is szerepel. Arra lennék kíváncsi hogy a napfénytető felső oldalán van egy vékony vas pánt ami a napfénytetőnek a vászonjába van csavarva de az egyik oldala ellengette magát én meg feleslegesnek látom azt oda hogy lehet azt leszedni mert egyszerűen nem férek hozzá?

Így meg zörög ha búkanokba megyek és elég zavaró.

Akár hogy próbálom csavarni azt a tekerőt nem férek hozzá ha csak bukóra rakom vagy ha teljesen elhúzom mert magával behuzakodik azt a részt a kocsi tetejébe.

német javításiban láttam képeket a tetőröl mi hog ymerre hány réteg... abban túrkálj 212-es oldal tájékán.

Link to comment
Megosztás:

...Ha jó lesz a magyar...

Bármibe fogadtam volna, hogy kipróbálod a középkonzol szétszedését. Az égők áraival jól jártál, itt vagy másfél euró két darab.

nem az a 3 részes téma nekem ami van az rendesen német nyelvü valami abban a 3 részes magyarban nem találtam rá utalás....

Nekem Spanyol:D megnézztem:D

Link to comment
Megosztás:

Néztem a javítási könyvet, de ebben nincs benne a napfénytető egyáltalán.

Lehet a német nyelvű lenne a tuti...

Amúgy tölthetnétek fel képeket a profilotokba a corsátokról mert néztem embereket szinte nincs is feltöltve kép igaz nekem sincs, de jövőhetén dobok fel róla képeket :D

Nézzétek csak!

http://videa.hu/videok/jarmuvek/ople-corsa...XVEVjiqBy4JFJ7Z

tetszik az első fényszórója meg azért jól is kapart :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Néztem a javítási könyvet, de ebben nincs benne a napfénytető egyáltalán.

Lehet a német nyelvű lenne a tuti...

Amúgy tölthetnétek fel képeket a profilotokba a corsátokról mert néztem embereket szinte nincs is feltöltve kép igaz nekem sincs, de jövőhetén dobok fel róla képeket :D

Nézzétek csak!

http://videa.hu/videok/jarmuvek/ople-corsa...XVEVjiqBy4JFJ7Z

tetszik az első fényszórója meg azért jól is kapart :lol:

Sziasztok!

Az a fényszóró nekem is nagyon bejön! Ha jól tudom "angel eyes" a neve,és baromi drága (legalább is nekem :D ) azt hiszem kb 35e ft-tól kezdődik az ára... :rolleyes:

Elfogadnék egy olyat, egy xenon szettel beépítve :P ...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az a fényszóró nekem is nagyon bejön! Ha jól tudom "angel eyes" a neve,és baromi drága (legalább is nekem :D ) azt hiszem kb 35e ft-tól kezdődik az ára... :rolleyes:

Elfogadnék egy olyat, egy xenon szettel beépítve :P ...

Nekem olyan van...de nem fekete hanem a fehér...Xenon szett nem jó bele mert nem olyan a foglalat abba ilyen másmilyen izzo kell de azt vadászom most xenon gázzal töltöttet csak félek a foncsor nem bírja a hőt. Egyébként nem lehet állítani a magasságát... és a tompított nem tudom gyári fényszóróval milyen de a wagonr+ hoz képest gatyafing.

Ja és 39 a főnixtuningnál.

Itt egy kis csemege: SPOILER "Leszakadt a szívócsonk "

Téligumira vennék ILYEN DISZTÁRCSÁT MINT AMI EZEN VAN (TUDOM HOGY FELNI)

Nem tudom meddig lesz fent de ide felraktam a német nyelvü javításit 212 oldal a tied Béci Anyni hogy rapidos...

Link to comment
Megosztás:

Nekem olyan van...de nem fekete hanem a fehér...Xenon szett nem jó bele mert nem olyan a foglalat abba ilyen másmilyen izzo kell de azt vadászom most xenon gázzal töltöttet csak félek a foncsor nem bírja a hőt.

Itt egy kis csemege: SPOILER "Leszakadt a szívócsonk "

Fúúú... a múltkor vettem ilyen xenon gázzal töltött izzópárt az Auchanba 1300ft körüli összegért. Sietve beleraktuk, de a fényhatása inkább 50%-kal csökkent! mentem vele egy teszt kört este, és majdnem elütöttem egy őzet mert nem láttam! A fénye ugyan fehérebb mint a rendes izzóé de a látótávolságot borzasztóan lecsökkentette. Úgyhogy vissza is került a régi sárgás jól megszokott izzó! A foncsort én is féltem hogy tönkreteszi, (mert valami 110 volt ráírva a 65 helyett) de próba szerencse alapon megvettem. Nem tett kárt benne.

Szerintem ne vegyetek ilyet! Mert Kínai, gagyi, sz*r...

Link to comment
Megosztás:

Fúúú... a múltkor vettem ilyen xenon gázzal töltött izzópárt az Auchanba 1300ft körüli összegért. Sietve beleraktuk, de a fényhatása inkább 50%-kal csökkent! mentem vele egy teszt kört este, és majdnem elütöttem egy őzet mert nem láttam! A fénye ugyan fehérebb mint a rendes izzóé de a látótávolságot borzasztóan lecsökkentette. Úgyhogy vissza is került a régi sárgás jól megszokott izzó! A foncsort én is féltem hogy tönkreteszi, (mert valami 110 volt ráírva a 65 helyett) de próba szerencse alapon megvettem. Nem tett kárt benne.

Szerintem ne vegyetek ilyet! Mert Kínai, gagyi, sz*r...

Sajna már jártam én is így. Mondjuk autós boltban vettem ilyen xenongázzal töltött izzót (kéket). Hááát többet vártam tőle őszintén. Aztán kicseréltem őket egy zöldes beütésűre, erre a jobb fényszóróban lévő vagy bekapcsolt vagy nem :rolleyes: néha játszadozott. Ekkor vettem kb 800ft-ért egy thungsram izzó és azt tettem bele. Most egyik oldalt zöldes másikoldalt fehéres beütésű van. Finom :D de legalább átok. Nekem olyan kéne ami fehérebb az átlagnál de a látótávolsága is nagyobb mint a többinek.

Link to comment
Megosztás:

Sajna már jártam én is így. Mondjuk autós boltban vettem ilyen xenongázzal töltött izzót (kéket). Hááát többet vártam tőle őszintén. Aztán kicseréltem őket egy zöldes beütésűre, erre a jobb fényszóróban lévő vagy bekapcsolt vagy nem :rolleyes: néha játszadozott. Ekkor vettem kb 800ft-ért egy thungsram izzó és azt tettem bele. Most egyik oldalt zöldes másikoldalt fehéres beütésű van. Finom :D de legalább átok. Nekem olyan kéne ami fehérebb az átlagnál de a látótávolsága is nagyobb mint a többinek.

Hali!!!

Osram Night Breaker. Állítólag nagyon ütős. Nem túl drága, de nem gagyi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.