Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Van egy olyan gondom, hogy poshadt szag van a Corsam-ban néha-néha általában esős időben!

Víz nyom nincs, nem látom, hogy beázna?

Van valakinek valami ötlete, hogy mi okozhatja?

Egyszer találtam egy "tócsát" a kesztyűtartó alatti kis polcon!

De ez csak egyszer volt azóta semmi víz nyom!

Köszi előre is!

G.

Hali!

Nekem minden nagyobb eső után van tócsa azon a kis polcon. Sokáig kerestem az okát mert máshol nem volt víz. Mostmár megvan a baj, a szélvédő tetején a ragasztás végig elengedte. Annyira hogy ha a belső tükör mellett megnyomom, kb 2-3 cm-t mozog ki-be.

Link to comment
Megosztás:

Nekem viszont nincs víz lefolyva a belső ablakon!

Neked nem folyt le?

Csak a kis polcon jelentkezett?

Köszi!

G.

Hali!

Az egész a kispolccal kezdődött. Ekkor én is azt hittem hogy a hűtővíz. Utána néha belül lefolyt egy-egy csík a szélvédőn. Múlt héten már csöpögött is az ülésre, ekkor vettem észre hogy mozog a szélvédő teteje.( De ez a folyamat kb fél év volt ) Kívül az üveg és a gumicsít között is látszik egy kis rés. Olyan mintha az üveg lejjebb lenne csúszva.

Link to comment
Megosztás:

Poshadt szag nem volt inkább úgy mondanám hogy párás.

Elképzelhető hogy a tiednek is hasonló a bánata.

Nekem is volt víz a kesztyűtartónál,a probléma a következő.

A szélvédőnek az alján van egy gumi csík,a gumi csíkra megy rá az a műanyag ami eltakarja az aksit.

Amikor leveszed azt a műanyagot előfordulhat hogy lefordul az üvegről,így vissza tud folyni az utastérbe a víz.

Főleg akkor ha volt szélvédő csere is,mert elég mókás kitömíteni az üveget a tűzfalnál.

A lényeg megigazítottam a gumit azóta nincs víz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma beszereztem első szemöldököt a kocsira. Fényeztetni szeretném, csak nem tudom hogy pontosan milyen színű a kocsi. Hol találom a színkódot ? Amúgy kb mennyibe kerülhet szerintetek 2 kis műanyag fényeztetése? Ha esetleg vki csináltatott már ilyet és van tapasztalata azt megköszönném ha megosztaná velem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma beszereztem első szemöldököt a kocsira. Fényeztetni szeretném, csak nem tudom hogy pontosan milyen színű a kocsi. Hol találom a színkódot ? Amúgy kb mennyibe kerülhet szerintetek 2 kis műanyag fényeztetése? Ha esetleg vki csináltatott már ilyet és van tapasztalata azt megköszönném ha megosztaná velem.

Hali!

Én a múlt héten festettem le a küszöböket, ehhez kevertettem festéket. A csávókám kikereste a kód alapján a színkártyájáról a megfelelőt és mellé tettük. A sok év alatt szegénykém annyit fakult, hogy csak az ajtó belső felén találtunk hasonló színt. Ezután levettem a tanksapka ajtaját, otthagytam neki és az alapján hozzáigazította a színt az ürge. Totál olyan lett! Ezt a megoldást kéne neked is csinálni ha a festékes emberednek elég jó a szeme. De ezek értenek ám hozzá piszkosul.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Én a múlt héten festettem le a küszöböket, ehhez kevertettem festéket. A csávókám kikereste a kód alapján a színkártyájáról a megfelelőt és mellé tettük. A sok év alatt szegénykém annyit fakult, hogy csak az ajtó belső felén találtunk hasonló színt. Ezután levettem a tanksapka ajtaját, otthagytam neki és az alapján hozzáigazította a színt az ürge. Totál olyan lett! Ezt a megoldást kéne neked is csinálni ha a festékes emberednek elég jó a szeme. De ezek értenek ám hozzá piszkosul.

Harpic: Köszönöm.

kucu32Köszönöm a jótanácsokat. Megfogadom őket. 94es opelnél azért már fakult a szín szóval viszem a tanksapka ajtót is magammal.

A többi már a fényezőn múlik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van egy 99-es x10xe corsám, amit olyan szépen kifogtam, hogy csak na...

Lényeg, hogy vagy motor felújítás kell neki (komplett), vagy motor csere.

A motor cserénél érdeklődnék, hogy technikailag bele mehet-e más típusíú motor?

Ha igen, milyen fajták? x12xe..stb..

köszike

Persze hogy mehet. Technikailag belefér még a 2.5 V6 is, de lepapírozni csak azokkal fogod tudni, amivel gyárilag is szerelték. Ezek pedig:

X10XE

C12NZ

X12SZ

X12XE

C14NZ

C14SE

X14SZ

X14XE

C16XE

X16XE, illetve a dízelek:

15D (4EC1)

15DT (T4EC1)

X17D

Link to comment
Megosztás:

Ha engem kérdezel akkor a C20NE. :huh:

Elpusztíthatatlan (gyakorlatilag ha jó minőségű és megfelelő mennyiségű olaj van benne akkor nem tud megkotlani) és olcsó is, már 40e Ft-ért utánad vágnak egyet kompletten (ráadásul a teljesítménye is elegendő egy lendületesebb autózáshoz), csak épp ezzel nem fogod tudni lepapírozni mert ilyen sosem volt Corsában gyárilag.

Link to comment
Megosztás:

Én nem tennék nagyblokkot corsába, de ez a magánvéleményem.

Ha nincsenek nagy erő igényeid akkor jó lehet az x14xe, x16xe, és ott még a kábeleket sem kell vagdosni, csak motor kivesz berak, kábelköteg betesz, computer betesz csatlakozók összedug.

Az 1000-es motorhoz valószínű F10-es váltó volt, az már nem biztos hogy az 1,6-ost tolerálná, az c20ne-t pláne nem.

F13-as vagy F15-öst kéne beszerezned. Az F13 sokkal gyakoribb, olcsóbb, és gyakorlatilag ugyanazt a nyomatékot elbírja mint az F15.

Ha 1,6-ost vagy nagyobbat teszel bele minimum a fékeket ki kell cserélned elöl 256-osra, de akkor már a 13-as kerék nem megy fel úgyhogy 14-es kell.

Én épp Z18XE-t faragok a corsa B-mbe. Ennél azért már van sok átalakítás, elektromos gázpedál, teljesen más csatlakozók, szóval majd kell forrasztgatnom a kábelkötegeket rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok..

Ködlámpát szeretnék előre b-corsámba. Addig eljutottam hogy veszek 1et a boltba . Na itt van stop! Ledes vagy nem ledes? Gondolom kell egy villanyszerelő aki megoldja a kábelezést. Nekem gyárilag csak a hátsót lehet kapcsolni, esetleg ide legyen kötve az elsők is vagy hova szokták? A rendszámtábla aló akarom betenni, ott lenne hely. Várok tippeket evvel a témával kapcsolatban.

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok..

Ködlámpát szeretnék előre b-corsámba. Addig eljutottam hogy veszek 1et a boltba . Na itt van stop! Ledes vagy nem ledes? Gondolom kell egy villanyszerelő aki megoldja a kábelezést. Nekem gyárilag csak a hátsót lehet kapcsolni, esetleg ide legyen kötve az elsők is vagy hova szokták? A rendszámtábla aló akarom betenni, ott lenne hely. Várok tippeket evvel a témával kapcsolatban.

Köszönöm

Ahogy érzed,de felesleges előre köd lámpát előre rakni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van egy 99-es x10xe corsám, amit olyan szépen kifogtam, hogy csak na...

Lényeg, hogy vagy motor felújítás kell neki (komplett), vagy motor csere.

A motor cserénél érdeklődnék, hogy technikailag bele mehet-e más típusíú motor?

Ha igen, milyen fajták? x12xe..stb..

köszike

c14se lenne szerintem az ideális választás

Link to comment
Megosztás:

a másik kérdés a corsa motorcserével kapcsolatban, hogy bármilyen, a felsorolt motor típus szóba jöhet?

Közröhej, hogy x10xe motor 80-100 e, míg 1.4 es astra, újabb, kevéas km.-el 80....

Csakhogy csak corsa motor mehet bele, vagy az opelnál ugyanazok a motork forognak a különböző típusokban?

Nem szeretnék semmi átalakítást, csak régi ki, új be...

vagy veszek egy liter benzint, oszt rálocsolom. és hussssssssssssssssssssssssss

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.