Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok,

Nem rég sikerült hozzájutnom egy 93'as corsa b-hez (3ajtós).

Az elejéhez keresgélek karosszéria elemeket. Beszéltem bontókkal, magánemberekkel de senki nem tudott segíteni, aki tudott volna az pedig horror árakon. Köztetek nincs valaki aki tudná, hogy hol érdemes még próbálkozni (bontó vagy magánszemély)??

ÉS valakinek nincs véletlen egy fölös kalaptartója???

Előre is köszi,

Üdv, Zs

Unix boltokban érdemes újak után kérdezni,de akár kiskasza is tud neked adni,keresd meg itt a fórumon.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nem rég sikerült hozzájutnom egy 93'as corsa b-hez (3ajtós).

Az elejéhez keresgélek karosszéria elemeket. Beszéltem bontókkal, magánemberekkel de senki nem tudott segíteni, aki tudott volna az pedig horror árakon. Köztetek nincs valaki aki tudná, hogy hol érdemes még próbálkozni (bontó vagy magánszemély)??

ÉS valakinek nincs véletlen egy fölös kalaptartója???

Előre is köszi,

Üdv, Zs

Szia.

Nézz körül a vaterán. Rengeteg dolgot lehet találni és elég elfogatható árakon (pl : Első lökös 4-6000ft, elsőlámpa 4000 stb)

Link to comment
Megosztás:

Kedves fórumozók!!

Tervbe van hogy veszek kézifékkart +zsákot és sebességváltógombot+zsákot.

A kérdésem hogy hogyan kell őket kicserélni. (94b corsa) felhúzós váltógombot veszek. Mi a művelet ilyenkor? Le kell tekerni őket vagy csavar fogja vagy levágni esetleg flex :lol::D

A váltóra a bőr kisszoknyát honnan szerezted/szerzed??:huh:

Link to comment
Megosztás:

Szinte biztos hogy nem, de nem a három- vagy ötajtósság miatt,hanem mert ez a szárny A Corsára való, ennek meg egész más a hátsó ajtaja mint a B Corsának.

Igen teljesen igazad van. De akkor úgy kérdezem ,hogy 3ajtósokon (gsi) lévő szárnyat fel lehet pakolni sima 5ajtós csomagtérajtajára vagy ez felejtős téma? Nem nagyon szeretném átszabatni karosszérialakatossal :huh: Futólag láttam 3 ajtósat és első ránézésre ugyan akkora mint az öt ajtós hátulja .

Szerinted?

Link to comment
Megosztás:

Igen teljesen igazad van. De akkor úgy kérdezem ,hogy 3ajtósokon (gsi) lévő szárnyat fel lehet pakolni sima 5ajtós csomagtérajtajára vagy ez felejtős téma? Nem nagyon szeretném átszabatni karosszérialakatossal :huh: Futólag láttam 3 ajtósat és első ránézésre ugyan akkora mint az öt ajtós hátulja .

Szerinted?

Szerintem más a dőlésszöge az ajtónak,ergo nem jó rá.

Link to comment
Megosztás:

Magyarnyelvú nincs egyébként,német kering a neten,keress rá.

Na figyu komák!

Mozijegyem nincs, de ajánlom a Képlet c. filmet, asszonnyal jól moziztunk rajta! :huh:

Van viszont magyar nyelvű szervízkönyvem, csak kicsit terjedelmes a kicsike. Mondjatok valamit hogy hova, és feltöltögetem. 3x4 mega a cucc, csak lassú a netem.

Ez a címe:

"Javítási kézikönyv

Opel Corsa

1,2l és 1,4l OHC benzinmotorok, 1,6l DOHC

benzinmotor, 1,5l dízelmotor, 1,5l

turbodízelmotor

1993-1995"

Szép hosszú címe van. Ez magyar, de csak '95-ösig.

Na és itt a német is:

"H.R.ETZOLD

OPEL CORSA B

OPEL TIGRA

von 3/93 bis 8/00

"

Ez korszerűbb, viszont német, és egyben 10.5 mega. Viszont jó ha megvan mindkettő. Ja, és a netről szedtem, ne lőjön le senki!!!

Szép napot!

Krisz

Link to comment
Megosztás:

A váltóra a bőr kisszoknyát honnan szerezted/szerzed??:huh:

Hi

Én anno leszedtem az enyémet és szétbontottam a varrásnál, kerítettem eredeti bőrt, átrajzoltam a régi alapján. És odaadtam egy varrónak hogy rakja össze.

Lassan két éves, se repedés se foszlás nincs rajta. Szerintem ez a legjárhatóbb út.

Nem beszélve az "után gyártottakról" hogy pár hónap és lökheted el.

Link to comment
Megosztás:

Hi

Én anno leszedtem az enyémet és szétbontottam a varrásnál, kerítettem eredeti bőrt, átrajzoltam a régi alapján. És odaadtam egy varrónak hogy rakja össze.

Lassan két éves, se repedés se foszlás nincs rajta. Szerintem ez a legjárhatóbb út.

Nem beszélve az "után gyártottakról" hogy pár hónap és lökheted el.

Szia,

Hmm, ez nem rossz ötlet!:huh: Köszi a tippet!!!

Link to comment
Megosztás:

Van viszont magyar nyelvű szervízkönyvem, csak kicsit terjedelmes a kicsike. Mondjatok valamit hogy hova, és feltöltögetem. 3x4 mega a cucc, csak lassú a netem.

Ez a címe:

"Javítási kézikönyv

Opel Corsa

1,2l és 1,4l OHC benzinmotorok, 1,6l DOHC

benzinmotor, 1,5l dízelmotor, 1,5l

turbodízelmotor

1993-1995"

Szép hosszú címe van. Ez magyar, de csak '95-ösig.

Na és itt a német is:

"H.R.ETZOLD

OPEL CORSA B

OPEL TIGRA

von 3/93 bis 8/00

"

Ez korszerűbb, viszont német, és egyben 10.5 mega. Viszont jó ha megvan mindkettő. Ja, és a netről szedtem, ne lőjön le senki!!!

Szép napot!

Krisz

A német nyelvű elég sok helyen megtalálható a neten, a magyart viszont feltölthetnéd valahova... (A Corsához nincs véletlen valami magyar nyelvűd?)

Link to comment
Megosztás:

Van viszont magyar nyelvű szervízkönyvem, csak kicsit terjedelmes a kicsike. Mondjatok valamit hogy hova, és feltöltögetem. 3x4 mega a cucc, csak lassú a netem.

Ez a címe:

"Javítási kézikönyv

Opel Corsa

1,2l és 1,4l OHC benzinmotorok, 1,6l DOHC

benzinmotor, 1,5l dízelmotor, 1,5l

turbodízelmotor

1993-1995"

Szép hosszú címe van. Ez magyar, de csak '95-ösi

hello mindenki

http://mindenkilapja.hu/ ide regelsz és feltudod dobni...

esetleg nekem is kéne :huh: (ha már van)

Link to comment
Megosztás:

Hi

Nem tom milyen motor, szerviz lámpa?

- benzin nyomás AC, szűrök(dugulás)

- vákuum csöveket nézd át (repedés, lecsuszás stb.)

- pozíció szenzor és ezután az elektronika stb.

Több ötletem nincs, remélem valami tudtam segíteni.

Amikor az enyém ezt csinálta egy vákuum cső volt ami a központi injektor MAP szenzorábba ment.

Szia!

Kösz, sikerült közben megcsináltatni. Gyújtástrafó volt a hibás. Plusz gyertyacsere volt :-)

Még lesz vele egy két köröüm a szerelőhöz, de jó lesz :-)

Ha tudsz rá vevőt jövőre eladó lesz :-)))))

Üdv

G

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.