Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok,

a hétvégén tettem szert egy remek 3ajtós fekete B corsára!

Az ezidáig megtett 100km mindegyike nagyon élvezetes volt B)

olyan kérdésem volna elsőre, hogy létezhet, hogy 98-ban gyárilag síktükröt tettek az oldaltükrökbe? Van gyári/utángyártott megoldás, hogy domborodjanak a tükrök?

Köszi: cAb

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

a hétvégén tettem szert egy remek 3ajtós fekete B corsára!

Az ezidáig megtett 100km mindegyike nagyon élvezetes volt B)

olyan kérdésem volna elsőre, hogy létezhet, hogy 98-ban gyárilag síktükröt tettek az oldaltükrökbe? Van gyári/utángyártott megoldás, hogy domborodjanak a tükrök?

Köszi: cAb

Gyárilag domború a tükörlap.U.GY.ben pedig sík.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, mert nekem a fehérben is fordítva volt, ill. a ződön is fordítva van. :D Amúgy a vezetőoldali még osztott ish! ;)

Lehet a 94 utániban másképp van? B)

Semmi logika nincs benne,mert amelyik közel van hozzád annak mi értelme lenne hogy széles látószögű? B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!egy olyan kérdésem volna hogy most lett kicserélve mind a négy lengéscsillapitó a corsámban.....de sajnos azt vettem észre hogy nem igazán szuperálnak a segge pedig beleül minden kátyuba és uthibába....és sajnos ropog is mikor le ül az ut hibák hatására mi lehet a gond?a spirál rugok nem lettek cserélve...Talán ez lehet a gond?Ha valaki tudd kérem segítsen... előre is köszönöm.... B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!egy olyan kérdésem volna hogy most lett kicserélve mind a négy lengéscsillapitó a corsámban.....de sajnos azt vettem észre hogy nem igazán szuperálnak a segge pedig beleül minden kátyuba és uthibába....és sajnos ropog is mikor le ül az ut hibák hatására mi lehet a gond?a spirál rugok nem lettek cserélve...Talán ez lehet a gond?Ha valaki tudd kérem segítsen... előre is köszönöm.... B)

Rugók és szilent csere.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Éppen próbálom beszerelni a TID-t a corsámba! Van egy Komplett kijelzőm, fedőlappal, és csatlakozóval, aminek a bemenete után el vannak vágva a kábelei! Korábban a kocsiban nem volt TID! Szeretnék segítséget kérni abban, hogy innen hogyan menjek tovább! Van egy táblázatom, amiben a TID-ből jövő kébelek funkciói le vannak írva! Az eredeti rádióm is megvan! Már csak össze kellene kötni mindent, de annyira amatőr vagyok, hogy itt elakadtam! Kellene vennem még pluszba összekötő kábelt? És utána tudnom kellene, hogy honnan jönnek be a kábelek a TID csatlakozójának kábeleibe!

Ha valaki tud segítsen légyszi!

Előre is köszönöm mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

a riasztó mindig beriaszt, mihelyt tápfeszülstéget kap.

Nincsen hozzá távirányító, ugyanis nem kaptam; németből hjozták be az autót.

Milyen módon tudom kikötni a riasztóját?

Hi

Ki lehet iktatni azaz az enyémnek van egy kapcsoloja a vezető ülés mellet az ajtó felöl van egy kis rejtekhely, mint a másikoldalon ott az alvázszámot takarja ez a kis műanyag ajtó/fedél/lap. Ezt felnyítod s ott van egy kapcsoló legalábis nekem, mondhatnám egy tákolt kapcsoló, de kikapcsolja B)

Pediglen ha nics ilyen akkor leszeded a műanyag borítást szintén a vez. oldalnál a pedálok s az ajtó között a burkolatott.

S ez alatt lesz a riasztó (kis fekete doboz rengeteg vezetékkell) a ezen van pár kapcsoló amit off-ra állítva szintén cirkuveniálod(utolsó cserkész B) ) a riasztott.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Van egy Opel Corsa B Joy-om. A műszerfalon felgyulladt egy narancssárga kis visszajelző lámpa B) (a közepén egy kis villám jellel)

de sajnos nem tudom, hogy ez mit jelent, kerestem, kutattam a neten, de semmi.

Ha tud valaki segíteni, vagy a műszerfalon lévő kontroll lámpákról valami leírást küldeni azt megköszönném.

Itt egy kép: Műszerfal képe

Üdv,

Tron2008

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Van egy Opel Corsa B Joy-om. A műszerfalon felgyulladt egy narancssárga kis visszajelző lámpa B) (a közepén egy kis villám jellel)

de sajnos nem tudom, hogy ez mit jelent, kerestem, kutattam a neten, de semmi.

Ha tud valaki segíteni, vagy a műszerfalon lévő kontroll lámpákról valami leírást küldeni azt megköszönném.

Itt egy kép: Műszerfal képe

Üdv,

Tron2008

Töltsd le a C Corsa kézikönyvet,abban benne van.

Pontosan én sem emléxem már mi a hiba,de azt tudom,hogy benne van.

Kezelési könyv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Van egy Opel Corsa B Joy-om. A műszerfalon felgyulladt egy narancssárga kis visszajelző lámpa B) (a közepén egy kis villám jellel)

de sajnos nem tudom, hogy ez mit jelent, kerestem, kutattam a neten, de semmi.

Motorkontroll lámpa.Ki kell olvastatni, hogy mi a bajság.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szertném megtudni, hogy a 2000-es évjáratú Opel Corsa B (X10XE) milyen protokolt használ a dignosztikához? Milyen interfész kell hozzá? Milyen szoftvereket lehet alkalmazni?

Eddigi próbálkozásaim nem jártak sikerrel B)!

Segítségeteket előre is köszönöm!!

Link to comment
Megosztás:

Már az előzőekben is írtam, hogy lenne egy olyan gondom, hogy az új lámpámat beépítettem, de amikor felkapcsolom a távolságit, akkor a tompított lekapcsol. Tudom, hogy eredetileg a H4-es izzónak így kellett, de most már H1 és H7 izzók vannak benne, sőt a H7 az Xenon. Szeretném átkötni. Gondolom a bajuszkapcsolónál kell valamit ügyködni, de nem tom, hogy mit

Link to comment
Megosztás:

A következő kérdésem van:Mi okozza, a kiegyenlítő tartály vizének időszakos(kb 2 hónaőpos eltűnését)? a csövek nem repedtek. en vízpumpára, vagy hengerfejnél lévő bibire gyanakszom. Valkinek volt hasonló helyzete?

Link to comment
Megosztás:

A következő kérdésem van:Mi okozza, a kiegyenlítő tartály vizének időszakos(kb 2 hónaőpos eltűnését)? a csövek nem repedtek. en vízpumpára, vagy hengerfejnél lévő bibire gyanakszom. Valkinek volt hasonló helyzete?

Vagy hengerfejes vagy valahol lyukas a hűtőrendszer és szépen elfolyik/elpárolog.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszodat Johny! Remélem utóbbi, hamarosan majd szerelőhöz kerül az auto, viszont más problemam adódott: motorlemosót leöblítettem vízzel, nem sajnáltam , azota nem indul. Melyik rész elázása váltja ki ezt? kapcsolódoboz?nemtom hol van

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszodat Johny! Remélem utóbbi, hamarosan majd szerelőhöz kerül az auto, viszont más problemam adódott: motorlemosót leöblítettem vízzel, nem sajnáltam , azota nem indul. Melyik rész elázása váltja ki ezt? kapcsolódoboz?nemtom hol van

Gyújtáselosztó, miegymás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kérdeznék valami "irás-tudó " emebreket, hogy corsa 1.4i ből, hogy lehetne 1.4 si it csinálni? Annyit tudok, hogy a hengerfejet, kábelt meg computert kell cserélni... De ugy mégis hogy működik, ellehet e rontani, mennyibe van ez kb meg ilyen apro dolgokra lennék kíváncsi, remélem tudtok segiteni. A 82 ló sem lenne sok , de jobb mint a 60.. Vagy szerintetek mit lehetne kihozni belőle , ilyen direktszűrő meg csipsz tuning meg levegő gyorsítókba nem hiszek , hogy rátesznek 200 lóvat

Várom a válaszotokat , és előre is köszi !!

ÜDV

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kérdeznék valami "irás-tudó " emebreket, hogy corsa 1.4i ből, hogy lehetne 1.4 si it csinálni? Annyit tudok, hogy a hengerfejet, kábelt meg computert kell cserélni... De ugy mégis hogy működik, ellehet e rontani, mennyibe van ez kb meg ilyen apro dolgokra lennék kíváncsi, remélem tudtok segiteni. A 82 ló sem lenne sok , de jobb mint a 60.. Vagy szerintetek mit lehetne kihozni belőle , ilyen direktszűrő meg csipsz tuning meg levegő gyorsítókba nem hiszek , hogy rátesznek 200 lóvat

Várom a válaszotokat , és előre is köszi !!

ÜDV

Keress rá Tápiószecső hozzászólására az Astra F tuning témában.Az aláírásában megtalálod a megoldást.

Link to comment
Megosztás:

Keress rá Tápiószecső hozzászólására az Astra F tuning témában.Az aláírásában megtalálod a megoldást.

köszi a választ,de nem nagyon tudok kiigazodni ezen a forumon, pedig keresgélem..:D Betudnád nekem linkelni a "megoldást" ? Előre is köszi!!!

Hali!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.