Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Hi Mesterek.

Van problémám: kopog a 94-es 1.4 C14NZ korzám hidegen melegen egyaránt, egy ideig csinálja (kb.:1perc) útánna csendesül s csendbe van útánna megint kopog.

Ezt csinálja rendszertelenül. A hangja hosonlít a egy 80-as évjáratú szivódizelekhez.

Az Én tipem a szelephézag volt, de felvilágosítottak hogy hidrótökés, tehát 13 és 17-es kulcsal nem megoldható :huh:

Ha van valakinek tipje örömmel hallgatom.

Link to comment
Megosztás:

Hi Mesterek.

Van problémám: kopog a 94-es 1.4 C14NZ korzám hidegen melegen egyaránt, egy ideig csinálja (kb.:1perc) útánna csendesül s csendbe van útánna megint kopog.

Ezt csinálja rendszertelenül. A hangja hosonlít a egy 80-as évjáratú szivódizelekhez.

Az Én tipem a szelephézag volt, de felvilágosítottak hogy hidrótökés, tehát 13 és 17-es kulcsal nem megoldható :huh:

Ha van valakinek tipje örömmel hallgatom.

Első körből egy rendes olajat kellene beletenni.ha nem jön össze, akkor hidrotőke csere.Ha ez sem, akkor sajnos hengerfejfelújítás.......

Link to comment
Megosztás:

üdvözlök minden kedves corsa B tulajdonost.

Még új vagyok itt a fórumon :huh: fél éve van corsa B-m de már tervezgetem is a külső csinosítást. pl komplett átfényezés stb. ehhez szükségem volna egy ügyes emberkére is persze de itt a környéken nem ismerek jó mestert. ha valaki tud valamit akkor bátran lökje :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!!

Még új vagyok az oldalon és remélem valaki tud majd segíteni.

A problémám, hogy az egyik pillanatról a másikra baloldalt elöl elkezdett nyikorogni v.mi.

Ez a hang főleg fekvőrendör után ill. a kormány jobra tekerésénél halható.

Ha valakinek van tipje akkor legyen szives jelezni.

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

üdvözlök minden kedves corsa B tulajdonost.

Még új vagyok itt a fórumon :huh: fél éve van corsa B-m de már tervezgetem is a külső csinosítást. pl komplett átfényezés stb. ehhez szükségem volna egy ügyes emberkére is persze de itt a környéken nem ismerek jó mestert. ha valaki tud valamit akkor bátran lökje :lol:

Hát ha kitöltöd a profilodban,hogy hol is lax,biztos tudunk segíteni. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!!

Még új vagyok az oldalon és remélem valaki tud majd segíteni.

A problémám, hogy az egyik pillanatról a másikra baloldalt elöl elkezdett nyikorogni v.mi.

Ez a hang főleg fekvőrendör után ill. a kormány jobra tekerésénél halható.

Ha valakinek van tipje akkor legyen szives jelezni.

Köszönöm

Esetleg toronycsapágy? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!!

Még új vagyok az oldalon és remélem valaki tud majd segíteni.

A problémám, hogy az egyik pillanatról a másikra baloldalt elöl elkezdett nyikorogni v.mi.

Ez a hang főleg fekvőrendör után ill. a kormány jobra tekerésénél halható.

Ha valakinek van tipje akkor legyen szives jelezni.

Köszönöm

Kormánygömbfej, vagy toronycsapágy.

Link to comment
Megosztás:

Hy all!

Lenne 1 kérdésem hátha valaki jobban vágja és tud nekem segíteni!

C16xe: tavaly kb 1 éve cseréltem benne ki mind a 16 hidrotőkét mert elviselhetetlenül kopogott amikor beindítottam!

És most 1 év után amikor beindítom reggel kb 10 percig megint kopog elég hangosan, de ha meleg elhallgat és nemtudom elképzelni mitől lehet mert full jó olaj van benne vadi új dugattyúk és mégis ezt teszi velem!Valaki valami Helpet ha tud Pls mert nem igazán szeretnék venni ismételten 1 év után 16 db ot!Vagy 1 hengerfej csere megoldaná a problémát vagy olajpumpa ??? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hy all!

Lenne 1 kérdésem hátha valaki jobban vágja és tud nekem segíteni!

C16xe: tavaly kb 1 éve cseréltem benne ki mind a 16 hidrotőkét mert elviselhetetlenül kopogott amikor beindítottam!

És most 1 év után amikor beindítom reggel kb 10 percig megint kopog elég hangosan, de ha meleg elhallgat és nemtudom elképzelni mitől lehet mert full jó olaj van benne vadi új dugattyúk és mégis ezt teszi velem!Valaki valami Helpet ha tud Pls mert nem igazán szeretnék venni ismételten 1 év után 16 db ot!Vagy 1 hengerfej csere megoldaná a problémát vagy olajpumpa ??? :huh:

Olajnyomás mérés után többet tudsz majd szerintem.

Milyen olajat raksz bele?

Link to comment
Megosztás:

Olajnyomás mérés után többet tudsz majd szerintem.

Milyen olajat raksz bele?

Opel boltba vettem bele az olajat ami kell hozzá elvileg, előtte meg ez a castrol nemtudom mi magnatec volt benne!

Ezzel az olajnyomással kapcsolatban meg vettem ilyen olajnyomásmérőt belülre mert én is gondoltam erre hogy meg kéne nézni de sztem azzal nincs gond mert amikor beindítottam akkor 5és félre felment de ugyanúgy kopogott és amikor már meleg volt vissza esett olyan másfél bar ra!És ahogy nyomkodtam a gáz normálisan ment le fel!

Link to comment
Megosztás:

hidrotőke cserekor ki lettek tisztítva a hengerfejben az olajjáratok?

Esetleg elképzelhető, hogy kopott már a hengerfej, és ezért hiába az új tőke, akkor is kopog.

Ami még elképzelhető, hogy ha gm 10w40-et(10w40-et vettél ugye?) vettél a boltban, hogy a silányabbik olajat kaptad belőle.

Link to comment
Megosztás:

Méress olajnyomást és ha az rendben van, akkor próbálkozz normális olajjal, mert az Opel olajat még a Simsonomba se töltöm be. :lol:

Oké, most a Kadettba azt töltöm, de csak mert annyi olajat eszik, hogy 2-3e km alatt kicserélödik az egész, ha nem felejtem el utánatöltögetni. :huh:

3200 forint/5 literért nem lehet jó olajat venni. :)

Link to comment
Megosztás:

hidrotőke cserekor ki lettek tisztítva a hengerfejben az olajjáratok?

Esetleg elképzelhető, hogy kopott már a hengerfej, és ezért hiába az új tőke, akkor is kopog.

Ami még elképzelhető, hogy ha gm 10w40-et(10w40-et vettél ugye?) vettél a boltban, hogy a silányabbik olajat kaptad belőle.

Jaja ki lettek tisztítva rendesen és jó is volt majdnem 1 évig de azért röhejes hogy ennyit bír!:huh:

És én azt vettem észre hogy minnél hidegebb van kintt annál keményebben csinálja!Pl múltkor -8 volt beindítottam és naon kemény hangja volt meg ilyenkor rálépek a gázra és ledadog és nagyon gáz má hogy tök szép a kocsi maga de amikor beindítom kicsit pirul a fejem!Csak nem szeretnék megválni ettől a motortól de viszont ha nagyon nem lesz más lehetőség akkor megy helyette 1 c20ne mert van itthon 2 kadétom és az egyiknek semmi baja, de nem igazán szeretném!Köszi a _Helpet THX!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.