Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Szerintetek mitől lehet az, hogy erős (autópályán tempónál egy komolyabb) fékezéskor ráz az autó, enyhénél is érződik, hogy nem egyenletesen fog? Kicsit már idegesítő, hogy minden lámpánál finoman "rángatva" állok meg... Elől egy féléves a betét meg a tárcsa (brembo), hátul szinte teljesen új a munkahenger, dob (brembo), betétek (textar). Az a fura, hogy van, amikor teljesen jó, csak többnyire nem. Ezért aztán hullámos tárcsára, meg hasonlókra nem gondolnék. A fékfolyadék is volt cserélve a hátsó cserénél nem is olyan rég.

Pedig sztem a tárcsa lehet hullámos.

Link to comment
Megosztás:

Valszeg a nagyobb fékezéseknél melegszik csak el, azért nem érzed mindig. A Brembo tárcsákat hamisítják, lehet Te is egy ilyet fogtál ki.

De mondom, az enyhébbnél is érzem, hogy szaggat, csak nem mindig. Igazából valami ötlet lenne jó, hogy hogyan tudom behatárolni, mert potyára lecserélni a fél éves tárcsákat... Hát azért számít a pénz.

Link to comment
Megosztás:

De mondom, az enyhébbnél is érzem, hogy szaggat, csak nem mindig. Igazából valami ötlet lenne jó, hogy hogyan tudom behatárolni, mert potyára lecserélni a fél éves tárcsákat... Hát azért számít a pénz.

Fel kellene tenni egy esztergára, ott látható lenne, esetleg leszedve egy sík felületen az egyik felét.

Link to comment
Megosztás:

Ok, meglesz. Ennyira biztosak vagytok benne, hogy a tárcsa lesz? A hátsó dobféknél nem lehet gond?

Én nem vagyok biztos, de a legnagyobb valószínűsége ennek van, ezt érdemes megnézni legelőször.

Hátul a dobon nem akkora a fékező hatás, ha nagyon érződik és még enyhe fékezésnél is akkor inkább az első.

Link to comment
Megosztás:

Ok, meglesz. Ennyira biztosak vagytok benne, hogy a tárcsa lesz? A hátsó dobféknél nem lehet gond?

Ha a kormány kezd el nagyon szitálni, akkor az első, ha az egész autót érzed tompán szitálni, de a

kormány jellemzően nem szitál jobban, akkor az hátsó is lehet.

Link to comment
Megosztás:

Ha a kormány kezd el nagyon szitálni, akkor az első, ha az egész autót érzed tompán szitálni, de a

kormány jellemzően nem szitál jobban, akkor az hátsó is lehet.

POntosan, kormány is szitál kicsit, de nem annyira kiemelkedő az egész autóhoz képest. Akkor mégis inkább a hátsó lenne? Ott mit érdemes nézni? A dob lehet deformálódva? Vagy tud ilyet csinálni a dobon belül is valami?

Link to comment
Megosztás:

POntosan, kormány is szitál kicsit, de nem annyira kiemelkedő az egész autóhoz képest. Akkor mégis inkább a hátsó lenne? Ott mit érdemes nézni? A dob lehet deformálódva? Vagy tud ilyet csinálni a dobon belül is valami?

Igen, inkább a dob deformációja lehet, vagy esetleg egy elszabadult betét, de azt meg hallanád fék nélkül, súrlódna.

Link to comment
Megosztás:

Igen, inkább a dob deformációja lehet, vagy esetleg egy elszabadult betét, de azt meg hallanád fék nélkül, súrlódna.

NEm a betét biztos nem, mert olyat már azért hallottam, de itt semmi hang. Jó, akkor első körben megnézetem majd a dobokat, meg tárcsákat.

Link to comment
Megosztás:

Dob deformáltság kapcsán: én ezzel most rendesen megszívtam. Az első szett utángyártott (márka nincs, de Csergő kódot tudok mondani) az iszonyatos hulladék volt: csikorgott, pulzált - ekkor Ferodo betétszett volt benn. Utána garis csere: Zimmerman dob és másféle betét: nos ez nem csikorog, csak egész picit pulzál, s hogy miért: mert a kettő közül az egyik dob itt is deformált :lol: Megcseréltem és a melegedés átment a túloldalra, s igazából lehet is látni... Szal kicsit most elegem lett az utángyártott dobokból. ;)

A tárcsafék ehhez képest álom: Brembo-Ferodo páros lassan két éve: nem csikorog, jól fog, alig kopik, nem pulzál és baromi olcsó volt ehhez a dobos szopáshoz képest.

Link to comment
Megosztás:

Fékfolyadékot akkor cseréltess ha 2 éves, vagy öregebb (meg lehet mérni a forráspontját is, de ha nagyon régi akkor valószínű, hogy kevés) de azt nem hiszem, hogy csikorgást okoz. Nekem anno attól csikorgott mert volt már (nem is túl nagy) válla a tárcsának. Ez is lehet, de hátsó dob kopás, deformáció, rossz fajta betét, stb.

Visítanak a fékeim, ráadásul még nem is harapnak ahogy kell hidegen sem...cseréljek fékfolyadékot? (a betétek meg a fékpofák rendben vannak)
Link to comment
Megosztás:

Fékfolyadékot akkor cseréltess ha 2 éves, vagy öregebb (meg lehet mérni a forráspontját is, de ha nagyon régi akkor valószínű, hogy kevés) de azt nem hiszem, hogy csikorgást okoz. Nekem anno attól csikorgott mert volt már (nem is túl nagy) válla a tárcsának. Ez is lehet, de hátsó dob kopás, deformáció, rossz fajta betét, stb.

Az autó lassan 2 éve van nálam de csak hátsó fékdobok voltak cserélve. A fékolajam nem volt cserélve. Gondoltam arra, hogy kemény fékpofák vannak rajta és azért muzsikál, de csak ha fel vannak melegedve akkor. Fékfolyadék cserénénél melyik fajta ajánlott és mennyi szükséges?

U.I. Kemény a pedál és 3 személlyel olyan mintha mintha egy kôdarab lenne, persze nem fog...

Link to comment
Megosztás:

Az autó lassan 2 éve van nálam de csak hátsó fékdobok voltak cserélve. A fékolajam nem volt cserélve. Gondoltam arra, hogy kemény fékpofák vannak rajta és azért muzsikál, de csak ha fel vannak melegedve akkor. Fékfolyadék cserénénél melyik fajta ajánlott és mennyi szükséges?

U.I. Kemény a pedál és 3 személlyel olyan mintha mintha egy kôdarab lenne, persze nem fog...

DOT4, de nem az a baja. Valószínű a betét nem valami fényes minőségű, esetleg a tárcsa sem...

Link to comment
Megosztás:

Azt, hogy nézesd meg valami normális szerelővel, s mérjetek fékhatást.

Amúgy alkatrész szempontjából: elől nekem nagyon bevállt a Brembo-Ferodo páros, hátul most cseréltem mindent (picit olvass feljebb), s szoptam is rendesen, azokat nem ajánlom.

Ezesetben mit ajánlanak a szakemberek? ;)
Link to comment
Megosztás:

Az autó lassan 2 éve van nálam de csak hátsó fékdobok voltak cserélve. A fékolajam nem volt cserélve. Gondoltam arra, hogy kemény fékpofák vannak rajta és azért muzsikál, de csak ha fel vannak melegedve akkor. Fékfolyadék cserénénél melyik fajta ajánlott és mennyi szükséges?

U.I. Kemény a pedál és 3 személlyel olyan mintha mintha egy kôdarab lenne, persze nem fog...

Vákumszivattyúd dolgozik rendessen?

Link to comment
Megosztás:

Nekem a garis csere miatt bőven bejött, hogy nem a saját szerelőmhöz vittem hanem szervízbe, s még így is szívtam. De legalább meg tudták mérni a fékhatást, etc. Viszont ha ezt az egészet előre látom akkor márkaszervíz és full gyári szett (aminek elég szép ára van: betétszett 30, dobok 35). Na ezt akartam elkerülni, de már simán azt mondom, hogy megérte volna időben/idegeskedésben.

Khmm.. ;) :lol: nem lesz egyszerű.. :lol:
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.