Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Ha az önbeálló a rossz az a legkevesebb, 5k/db a gyári, az eddigi javítás 51-ben van... :huh: A kérdés csak az (főleg a bal oldalon ahol korábban nem volt gáz, hogy miért pont most jön elő - bár az, hogy szorosabb az illeszkedés mondjuk magyarázat lehet) Na de majd kiderül. Köszi a tippeket!

Az önbeálló hibája az egész,sajnos cserélni kell,tudom,nem olcsó móka.

Anno a corsán Losival ugyanígy szívtunk.

Hiába tünt ránézésre jónak,nem úgy működött ahogy kellett volna.

Kézifék köteled mennyire könnyen mozog?

Mondjuk ennyi melegedés után a dobok is vetemedhetnek már...

Link to comment
Megosztás:

Najó akkor mégis elmondom: a forrás a Csergő (ezzel tehát utaltam a szervízre is), ott ez egy 6.2k/db áron futó aftermarket jelű dob (tehát nincs meg, hogy ki a gyártó). Ettől még persze mindig lehet, hogy jó ez a dob, de nem hiszem, szemre is olyan mintha lenne benne egy kicsi kajszaság, a kérdés csak az, hogy ezt hogyan lehet mérni. Viszont náluk ezen kívül ahogy nézem csak gyári dob van 17k/db-ért, ami azért kicsit sok (ha azt nézem, hogy pl. tárcsában a Brembo olcsóbb és jobb, valszeg a dob is ilyen) de mostmár nem érdekel, legyen gyári, de persze levonva belőle a régi dob ára.

A fékdob anyaga öntöttvas. Öntöttvasból van sokféle minőség (szürke öntvény, gömbgrafitos öntvény és azok különféle fizikai jellemzőkkel bíró tipusai) ezért nem mindegy a szállító renoméja. Sajnos hálistennek nincs ilyen irányú tapasztalatom spec Astra fékdobbal, de ez az elméleti háttér. Nomármost, ha meg akarod tudni a tutit, hogy a fékdobod deformálódott-e, akkor egy esztergapadon mérőórával kell kimérni az ovalitást és az esetleges oldalirányú ütést. Ez csak az állapotot fogja bizonyítani, de az okot nyilvánvalóan nem.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos úgy néz ki, hogy a hátsó fékdobok betétestől rövidesen cserések lesznek, tudtommal is kopottak a dobok -pontosabban lassanként (vagy már lehet hogy) túlméretesek és finomabb fékezés közben észre vehetően hajítanak. Na most ez eddig oké viszont márka tekintetében többféle merült fel azaz ATE, Bosch és Brembo.

Ajánlat? Melyikbe érdemes befektetni? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sajnos úgy néz ki, hogy a hátsó fékdobok betétestől rövidesen cserések lesznek, tudtommal is kopottak a dobok -pontosabban lassanként (vagy már lehet hogy) túlméretesek és finomabb fékezés közben észre vehetően hajítanak. Na most ez eddig oké viszont márka tekintetében többféle merült fel azaz ATE, Bosch és Brembo.

Ajánlat? Melyikbe érdemes befektetni? :huh:

Én is most nézegetem az árakat on-line eddíg a Brembo ami nekem szimpi. dob, pofa.

Link to comment
Megosztás:

Ja, szemet szúrt nekem is a Brembo, majd 3 rugóval olcsóbb darabja mint bármelyik másiké (Unixéknál -kedvezményt nem tekintve). :)

Csak azért mégis megkérdezem egy hozzá értő véleményét... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ja, szemet szúrt nekem is a Brembo, majd 3 rugóval olcsóbb darabja mint bármelyik másiké (Unixéknál -kedvezményt nem tekintve). :)

Csak azért mégis megkérdezem egy hozzá értő véleményét... :huh:

Hozzáértö? Akkor ne rám halgass, mert én csak az árakat néztem. :D

Link to comment
Megosztás:

Annyi nem várt fejlemény van az ügyben, hogy mégsem vittem vissza az autót: addigra ugyanis megjavult - legalábbis részben. Szóval az történt, hogy nem nagyon mentem hétvégén vele, de aztán mégis kellett tegnap este... 20km-enként tartva kis pihenőt, hogy hűljön. Ma reggel elindultam, hogy viszem vissza... erre Pestre érve már elmúlt a csikorgás, kiszállok nézem: nem is meleg, csak kicsit. Najo mondtam, akkor várunk ezzel, egyelőre ugyanez a helyzet, a jobb oldali már csak langyos volt mire hazaértem a bal meg sima meleg, de már nem csikorog (tán 1 szer hallottam.) Szóval lehet, hogy mégiscsak össze kellett ezeknek kopniuk... A fékhatásra nincs panaszom, ez a melegség már tuti nem árt semminek (a múltkori forróság miatt az új munkahengereket sajnáltam) szóval elválik. Ha tovább javul a helyzet akkor nem is viszem vissza mert akkor jó lett, ha viszont nem javul akkor szigorúan.

A fékdob anyaga öntöttvas. Öntöttvasból van sokféle minőség (szürke öntvény, gömbgrafitos öntvény és azok különféle fizikai jellemzőkkel bíró tipusai) ezért nem mindegy a szállító renoméja. Sajnos hálistennek nincs ilyen irányú tapasztalatom spec Astra fékdobbal, de ez az elméleti háttér. Nomármost, ha meg akarod tudni a tutit, hogy a fékdobod deformálódott-e, akkor egy esztergapadon mérőórával kell kimérni az ovalitást és az esetleges oldalirányú ütést. Ez csak az állapotot fogja bizonyítani, de az okot nyilvánvalóan nem.
Link to comment
Megosztás:

Annyi nem várt fejlemény van az ügyben, hogy mégsem vittem vissza az autót: addigra ugyanis megjavult - legalábbis részben. Szóval az történt, hogy nem nagyon mentem hétvégén vele, de aztán mégis kellett tegnap este... 20km-enként tartva kis pihenőt, hogy hűljön. Ma reggel elindultam, hogy viszem vissza... erre Pestre érve már elmúlt a csikorgás, kiszállok nézem: nem is meleg, csak kicsit. Najo mondtam, akkor várunk ezzel, egyelőre ugyanez a helyzet, a jobb oldali már csak langyos volt mire hazaértem a bal meg sima meleg, de már nem csikorog (tán 1 szer hallottam.) Szóval lehet, hogy mégiscsak össze kellett ezeknek kopniuk... A fékhatásra nincs panaszom, ez a melegség már tuti nem árt semminek (a múltkori forróság miatt az új munkahengereket sajnáltam) szóval elválik. Ha tovább javul a helyzet akkor nem is viszem vissza mert akkor jó lett, ha viszont nem javul akkor szigorúan.

Szorítok érted! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hát sajna a fékdob is szorított :D :huh: :)

Egy közepesen erős fékezéstől ismételten elkezdte a csikorgást, s bár a hang elmúlt hamar mégis továbbra is melegszik főleg a bal oldal, és felemeltem: bizony keményen szorul is. Úgyhogy mese nincs, viszem vissza (közel 400km alatt tutira be kellett volna kopnia) de majd csak pénteken lesz rá időm, addig pihen a gépsas.

Majd elmesélem, hogy mi lett.

Szorítok érted! :D
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha a műszerfalon villog, illetve folyamatosan jelez a kézifék emblémája, akkor elszakadt ? Bár ha behúzom akkor meg fog! Vagy ez a kijelző, visszajelző meghibásodását jelzi? Megoldás=szerelő?

Köszi

Lehet, csak a kapcsolója szarakodik, meg kéne nézni ott van vhol a kézifék tövénél. Valószínű a kézifék működését nem befolyásolja, két külön dolog a mechanika, meg a visszajelzés. Ez csak azért van, hogy lásd, hogy be van húzva, és ne indulj el behúzott kézifékkel. Pontosan milyen kocsi? Motorkód?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha a műszerfalon villog, illetve folyamatosan jelez a kézifék emblémája, akkor elszakadt ? Bár ha behúzom akkor meg fog! Vagy ez a kijelző, visszajelző meghibásodását jelzi? Megoldás=szerelő?

Köszi

Üdv!

Alacsony a fékolajszinted. Azért villog. Tölts utána, ha továbbra is fogy, akkor nézesd meg a munkahengereket, valahol ereszt.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, csak a kapcsolója szarakodik, meg kéne nézni ott van vhol a kézifék tövénél. Valószínű a kézifék működését nem befolyásolja, két külön dolog a mechanika, meg a visszajelzés. Ez csak azért van, hogy lásd, hogy be van húzva, és ne indulj el behúzott kézifékkel. Pontosan milyen kocsi? Motorkód?

1.4-es F Astra, 1996 decemberi

Link to comment
Megosztás:

1.4-es F Astra, 1996 decemberi

Oké-oké, de 8 szelepes, vagy 16, központ injektoros, vagy hengerenkénti, azért kéne a motorkód, c14nz, vagy ilyesmi.

Na megelőztek. Daykiller neked nézi a fékolajszintet? Én nem láttam ott érzékelőt, igaz nem is kerestem.

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

Oké-oké, de 8 szelepes, vagy 16, központ injektoros, vagy hengerenkénti, azért kéne a motorkód, c14nz, vagy ilyesmi.

Na megelőztek. Daykiller neked nézi a fékolajszintet? Én nem láttam ott érzékelőt, igaz nem is kerestem.

Igen. Megy a kupakba két vezeték. Tapasztalatból mondtam a lehetséges hibát. :huh:

A képen látszik is. Meg van rajta egy sárga matrica, amin a kézifék jelző lámpával megegyező embléma van.

Link to comment
Megosztás:

x14nz

Köszi az ötleteket, holnap megkukkolom!

Minél előbb, mert ha már a kézifékjelző is villog, világít, akkor már nagyon alacsony a fékolajszint!

Bizony-bizony, minél előbb öntsél utána. Aztán az első utad vigyen egy szerelőhöz, aki megnézi hol folyik el a fékolaj. Ugyanis annak normál esetben nem szabad láthatóan fogynia. Én így látatlanban a hátsó munkahengerekre tippelnék.

Link to comment
Megosztás:

Bizony-bizony, minél előbb öntsél utána. Aztán az első utad vigyen egy szerelőhöz, aki megnézi hol folyik el a fékolaj. Ugyanis annak normál esetben nem szabad láthatóan fogynia. Én így látatlanban a hátsó munkahengerekre tippelnék.

Nekem is ott folyt anno...

Karcsi, mágus vagy! :huh: :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.