Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

igen, köszönöm, elől a 236-os 256ra lesz cserélve. a súlyt csak érdekesség képp kérdeztem, mert már annyi súlyt akarok az autóra aggatni, hogy attól félek meg sem tud majd mozdulni (elől hátul nagyobb fék, toronymerevítő, vastagabb stabrúdak, nagyobb gumi, nagyobb felni...) még a végén 2 tonnás lesz... :) :D :D :D :D

Jóisaz, csattanáskor párosan másznak el a tornyok. :P

Első féket előre, hátsót hátra. Fizikailag se tudnád feltenni az elsőt hátra.GyIKbe le van írva, hogy mit mire hogymiértkinekhonnanhova... :D

Fogadjunk? :D

Link to comment
Megosztás:

Utánfutózás kicsit más tészta, mert ha úgy pakolod meg az utánfutót, hogy nem nyomja le a kocsi hátulját és a fékerőszbályzó nem ad több kakaót a hátsó fékekre akkor tök mindegy, hogy dob vagy tárcsa. Szerintem.

:) :D :D De én úgy pakolom meg, hogy nyomja!!! :D :D Amúgy nincs is vonóhorgom... :P :D :D

Amúgy meg ott a pont! :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nincs véletlen vkinek 2db hátsó agya ami tárcsás természetesen a hozzá járó dolgokkal, betétek, pofák, nyergek, kézifék kötél stb stb?

Már ugye az előző pár hozzászólásban erről volt szó, az astrámon kicserélném a féket, mivel a dobok elkoptak így akkor már kicserélném tárcsára.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nincs véletlen vkinek 2db hátsó agya ami tárcsás természetesen a hozzá járó dolgokkal, betétek, pofák, nyergek, kézifék kötél stb stb?

Már ugye az előző pár hozzászólásban erről volt szó, az astrámon kicserélném a féket, mivel a dobok elkoptak így akkor már kicserélném tárcsára.

Köszi!

Nem akarom letörni a lelkesedésedet, de szerinte nincs olyan fórumozó akinek van ilyen cucca, és nem rakja fel. :D :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nincs véletlen vkinek 2db hátsó agya ami tárcsás természetesen a hozzá járó dolgokkal, betétek, pofák, nyergek, kézifék kötél stb stb?

Már ugye az előző pár hozzászólásban erről volt szó, az astrámon kicserélném a féket, mivel a dobok elkoptak így akkor már kicserélném tárcsára.

Köszi!

http://www.opelforum.hu/index.php?s=&s...st&p=691869

Link to comment
Megosztás:

Hali! Olyan problémám lenne hogy párás, esős időben a hátsó fékdob erősebb fékezésnél előbb fog mint az eleje, ezálltal megcsúszik. Volt szabályoztatva a dob, de lehetséges olan hogy gagyi az agyaga és újra tojás lett bennt? Szabályzás után egy rövid ideig jobb volt, de aztán újra kezdte :) Tud valaki nekem ebben segíteni? Kösz!!!!

Link to comment
Megosztás:

Hali! Olyan problémám lenne hogy párás, esős időben a hátsó fékdob erősebb fékezésnél előbb fog mint az eleje, ezálltal megcsúszik. Volt szabályoztatva a dob, de lehetséges olan hogy gagyi az agyaga és újra tojás lett bennt? Szabályzás után egy rövid ideig jobb volt, de aztán újra kezdte :) Tud valaki nekem ebben segíteni? Kösz!!!!

Inkáb fékerő vagy nyomás szabályzó (függ a verdád tipusától,hogy meik)

Nem jellemző,hacsak nem pulzál a fékpedálod ha fékezel.

Link to comment
Megosztás:

Inkáb fékerő vagy nyomás szabályzó (függ a verdád tipusától,hogy meik)

Nem jellemző,hacsak nem pulzál a fékpedálod ha fékezel.

Így van tudni kellene hogy milyen a bódé, caravanban pölö terhelésfüggő fékerőszabályzó van, aztán az ötajtósban, sedánban, meg fix. szokott lenni.

Link to comment
Megosztás:

Hali! Olyan problémám lenne hogy párás, esős időben a hátsó fékdob erősebb fékezésnél előbb fog mint az eleje, ezálltal megcsúszik. Volt szabályoztatva a dob, de lehetséges olan hogy gagyi az agyaga és újra tojás lett bennt? Szabályzás után egy rövid ideig jobb volt, de aztán újra kezdte :) Tud valaki nekem ebben segíteni? Kösz!!!!

Szia!

Lehet simán nyomásprobléma is, emiatt a szabályozónál keresendő a hiba (ezt már bővebben leírták előttem).

Amennyiben hallasz durva súrlódó hangot esős időben/idő után a fékdoboktól fékezéskor, akkor nézd meg, hogy nem hiányzik-e a fékdob háta mögött, a féktartó lemezen valamelyik gumidugó (2 db van oldalanként). Ugyan is a felületi rozsdásodás eléggé megnöveli a súrlódást. Előfordul, hogy ilyenkor a hátulja erősen "bekezd". Nálam ez volt a probléma.

Link to comment
Megosztás:

Hali! Opel Astra F 94-es 1.6 Si Tavaly volt cserélve a dob meg minden ( olaj, munkahengerek) és azóta csinálja

A szabályzásnál nagyon durván ütött, mondta is a szaki aki csinálta láttam én is ott voltam mellette. De szabályzás után jobb lett egy kicsit utána megint ilyen lett. Ezt a gumidugót megnézem majd köszi. Előtte nem volt vele ilyesmi problémám. Azon gondolkodtam hogy levetetem, és elviszem megint szabályoztatni, de csak hogy nézzenek rá. 2X nem akarom mert már vékony lesz a fala. Ha megint nagyot üt akkor gagyi, ha nem akkor passz-....... :)

Szia!

Lehet simán nyomásprobléma is, emiatt a szabályozónál keresendő a hiba (ezt már bővebben leírták előttem).

Amennyiben hallasz durva súrlódó hangot esős időben/idő után a fékdoboktól fékezéskor, akkor nézd meg, hogy nem hiányzik-e a fékdob háta mögött, a féktartó lemezen valamelyik gumidugó (2 db van oldalanként). Ugyan is a felületi rozsdásodás eléggé megnöveli a súrlódást. Előfordul, hogy ilyenkor a hátulja erősen "bekezd". Nálam ez volt a probléma.

Link to comment
Megosztás:

Hali! Opel Astra F 94-es 1.6 Si Tavaly volt cserélve a dob meg minden ( olaj, munkahengerek) és azóta csinálja

A szabályzásnál nagyon durván ütött, mondta is a szaki aki csinálta láttam én is ott voltam mellette. De szabályzás után jobb lett egy kicsit utána megint ilyen lett. Ezt a gumidugót megnézem majd köszi. Előtte nem volt vele ilyesmi problémám. Azon gondolkodtam hogy levetetem, és elviszem megint szabályoztatni, de csak hogy nézzenek rá. 2X nem akarom mert már vékony lesz a fala. Ha megint nagyot üt akkor gagyi, ha nem akkor passz-....... :)

A fékdob ovalitása ebben a kérdésben nem lényeges. Azt csak annyiban vennéd észre, hogy "szaggatottan" lassulna a gép egyenletes pedálerő mellett.

Link to comment
Megosztás:

Hali! Opel Astra F 94-es 1.6 Si Tavaly volt cserélve a dob meg minden ( olaj, munkahengerek) és azóta csináljaA szabályzásnál nagyon durván ütött, mondta is a szaki aki csinálta láttam én is ott voltam mellette. De szabályzás után jobb lett egy kicsit utána megint ilyen lett. Ezt a gumidugót megnézem majd köszi. Előtte nem volt vele ilyesmi problémám. Azon gondolkodtam hogy levetetem, és elviszem megint szabályoztatni, de csak hogy nézzenek rá. 2X nem akarom mert már vékony lesz a fala. Ha megint nagyot üt akkor gagyi, ha nem akkor passz-....... :D

Jó munkahenger került bele? Mert van több méret és ha netán nagyobb dugattyús került bele akkor lehet amiatt van nagyobb fékerő. A roszdásodás is jó magyarázat de az csak az indulás utáni első fékezésre igaz. Menet közben azért nem rozsdásodik olyan gyorsan. :)

Amugy én is a fékerő szabályzóra tippelnék ha egyébként minden rendben.

Link to comment
Megosztás:

Hali! Elvileg jó került bele (remélem) az első pár fékezsénél csinálja úgymond "látványosan". Úgyhogy inkább erre a rozsdás dologra nézek vagy nézetek majd rá jobban... Aztán vagy vagy.... :S Más: hibakódot melyik fórumban tudok kérdezni? Mutattak egy olyant, hogy ha a középkonzolon az óra beállítóját egyszerre nyomom pár mp-ig akkor kiírja a hibakódokat. Kaptam egy 12-est elvileg az a diagnoszitka kezdete, meg egy 95-öst ami valami melegindítási szelep - feszültség túl kicsi vagy valami ilyesmi. Kösz!

A fékre visszatérve érdemes megpróbálni egy bontott dobbal, vagy inkább újjal ha esetleg az a gázos? Kösz Üdv

Jó munkahenger került bele? Mert van több méret és ha netán nagyobb dugattyús került bele akkor lehet amiatt van nagyobb fékerő. A roszdásodás is jó magyarázat de az csak az indulás utáni első fékezésre igaz. Menet közben azért nem rozsdásodik olyan gyorsan. :)

Amugy én is a fékerő szabályzóra tippelnék ha egyébként minden rendben.

Link to comment
Megosztás:

Hali! Elvileg jó került bele (remélem) az első pár fékezsénél csinálja úgymond "látványosan". Úgyhogy inkább erre a rozsdás dologra nézek vagy nézetek majd rá jobban... Aztán vagy vagy.... :S Más: hibakódot melyik fórumban tudok kérdezni? Mutattak egy olyant, hogy ha a középkonzolon az óra beállítóját egyszerre nyomom pár mp-ig akkor kiírja a hibakódokat. Kaptam egy 12-est elvileg az a diagnoszitka kezdete, meg egy 95-öst ami valami melegindítási szelep - feszültség túl kicsi vagy valami ilyesmi. Kösz!

A fékre visszatérve érdemes megpróbálni egy bontott dobbal, vagy inkább újjal ha esetleg az a gázos? Kösz Üdv

A kijelzőn nem a motor hibakódjait látod, hanem a sajátját, a 95-ös, ha jól emléxem a rádióval való kommunikáció hibáját jelenti, pl. ha nem gyári a rádiód. A motor hibakódjainak a kiolvasása így történik: Link.

Link to comment
Megosztás:

Más: hibakódot melyik fórumban tudok kérdezni? Mutattak egy olyant, hogy ha a középkonzolon az óra beállítóját egyszerre nyomom pár mp-ig akkor kiírja a hibakódokat. Kaptam egy 12-est elvileg az a diagnoszitka kezdete, meg egy 95-öst ami valami melegindítási szelep - feszültség túl kicsi vagy valami ilyesmi. Kösz!

A fékre visszatérve érdemes megpróbálni egy bontott dobbal, vagy inkább újjal ha esetleg az a gázos? Kösz Üdv

Motorvezérlő hibakódot a diag csati két pontjának rövidrezárásával tudsz lekérdezni link

Amit te mondasz az csak a TID kijelző hibakódját adja tudtommal.

Féknél nem kísérletezgetnék bontottal. Nem olyan húzós egy új dob ára hogy megérje szívni/kockáztatni bontottal. A betét minősége is sokat számít. Csere óta nedves időben nekem is nyekereg első fékezésnél, szerencsére fogni úgy fog ahogy kell csak kicsit hangosabb :) Lehet nem szereti egymást a gyári ate dob és a ferrodo peremier betét.

Link to comment
Megosztás:

Hali! Elvileg jó került bele (remélem) az első pár fékezsénél csinálja úgymond "látványosan". Úgyhogy inkább erre a rozsdás dologra nézek vagy nézetek majd rá jobban... Aztán vagy vagy.... :S Más: hibakódot melyik fórumban tudok kérdezni? Mutattak egy olyant, hogy ha a középkonzolon az óra beállítóját egyszerre nyomom pár mp-ig akkor kiírja a hibakódokat. Kaptam egy 12-est elvileg az a diagnoszitka kezdete, meg egy 95-öst ami valami melegindítási szelep - feszültség túl kicsi vagy valami ilyesmi. Kösz!

A fékre visszatérve érdemes megpróbálni egy bontott dobbal, vagy inkább újjal ha esetleg az a gázos? Kösz Üdv

Nem hiszem, hogy a dobbal lesz a baj, nem ott kell keresni a hibát. És arra nem gondoltál, hogy annyira féloldalasan fog a fék, hogy azért dobja a seggét? :) Utánállítóval be lett lőve a két hátsó?

Link to comment
Megosztás:

Paasz ezt nem tudom. Nem mindig egyoldalra fog, érzésre majdnem egyforma. Ha elindulok, és behúzom a kéziféket egy kattra akkor hallani hogy nyikkognak egy kicsit majd elhagyják, de nagyjából egyszerre.

Nem hiszem, hogy a dobbal lesz a baj, nem ott kell keresni a hibát. És arra nem gondoltál, hogy annyira féloldalasan fog a fék, hogy azért dobja a seggét? :) Utánállítóval be lett lőve a két hátsó?
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.