Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Sziasztok! F Astrában nem tudjátok hol a kézifék visszajelző kapcsolója? A kézifék alatt valahol? Nem ég a visszajelzőm, de tuti nem az izzó a baja. Tegnap félig behúzva maradt a kézi aztán úgy jöttünk haza 25 km-re. A bal hátsó fogott csak az elég forró lett, aztán ma reggel feltűnt, hogy a visszajelző se ég :D Ötlet?

Igen, ott van a karnál a visszajelző. Látni is fogsz egy vezetéket a váltókar mellett is pl, azt követed. :)

Link to comment
Megosztás:

helló, szerintetek érdemes a 236-os hűtött tárcsát 256-osra cserélni? jók a tárcsáim meg a betétek, de nagyon halványan fog. jobb fékhatásom lesz, vagy csak kevésbé melegedik a nagyobbakkal? tudom, hogy az csak 14 es alá megy, azt megoldom.

Érdemes, már a nagyobb fékhatás miatt is. A 236-osnál lehet azért gyenge nálad, mert silány minőségűek a fék alkatrészei (tárcsa, betét). Amúgy Brembo tárcsát és Ferodo betétet ajánlanak párosításként.

Link to comment
Megosztás:

Érdemes, már a nagyobb fékhatás miatt is. A 236-osnál lehet azért gyenge nálad, mert silány minőségűek a fék alkatrészei (tárcsa, betét). Amúgy Brembo tárcsát és Ferodo betétet ajánlanak párosításként.

igen, ezt a párosítást olvastam én is, azért kérdezem, mert ha már vennék garnitúrát, lehet érdemesebb a nagyobb szettet, mert féknyergek vannak 10 körül. és akkor tuti jobb lesz. de a bontott nyergek ki tudja, hogy jó-e, azt hogy lehet megállapítani?

Link to comment
Megosztás:

igen, ezt a párosítást olvastam én is, azért kérdezem, mert ha már vennék garnitúrát, lehet érdemesebb a nagyobb szettet, mert féknyergek vannak 10 körül. és akkor tuti jobb lesz. de a bontott nyergek ki tudja, hogy jó-e, azt hogy lehet megállapítani?

Ha nincsenek berohadva a munkahengerek, mozgathatók a dugattyúk, akkor elvileg baja nincs.

Link to comment
Megosztás:

igen, ezt a párosítást olvastam én is, azért kérdezem, mert ha már vennék garnitúrát, lehet érdemesebb a nagyobb szettet, mert féknyergek vannak 10 körül. és akkor tuti jobb lesz. de a bontott nyergek ki tudja, hogy jó-e, azt hogy lehet megállapítani?

De ugye az összes kereked min. 14"-os? Mert a 256-ra nem megy fel a 13"-os kerék. És a Brembo tárcsával vigyázz, hamisítják!

Link to comment
Megosztás:

persze, a téli 14"-os lesz, a nyári meg talán 15"-os. a tárcsákat meg a betéteket az unixnál venném, ott csak nem vágnak át. tudom van sok kínai cuccuk, de amire brembót írnak, gondolom az is...

De ugye az összes kereked min. 14"-os? Mert a 256-ra nem megy fel a 13"-os kerék. És a Brembo tárcsával vigyázz, hamisítják!
Link to comment
Megosztás:

persze, a téli 14"-os lesz, a nyári meg talán 15"-os. a tárcsákat meg a betéteket az unixnál venném, ott csak nem vágnak át. tudom van sok kínai cuccuk, de amire brembót írnak, gondolom az is...

Mennyiért vetted ? Mert nekem 10 ezret mondtak egy 236-os Brembora... Nem az UNIXban.

Link to comment
Megosztás:

:) Tudja esetleg valaki, hogy a súlyban a dobfék vagy a tárcsafék a nehezebb? természetesen a beépített állapotra gondolok a hozzá való kellékekkel együtt (betétek, kiegészítők, akármik)

a másik, hogy nekem hátul dobfék van, miket kellene beszereznem, hogy felrakhassam hátra a legkisebb tárcsafékeket? (98 sedan 1.4 16v)

Link to comment
Megosztás:

:) Tudja esetleg valaki, hogy a súlyban a dobfék vagy a tárcsafék a nehezebb? természetesen a beépített állapotra gondolok a hozzá való kellékekkel együtt (betétek, kiegészítők, akármik)

a másik, hogy nekem hátul dobfék van, miket kellene beszereznem, hogy felrakhassam hátra a legkisebb tárcsafékeket? (98 sedan 1.4 16v)

Sztem nem sok eltérés van súlyban, de ennek mi a jelentősége? :D

Úgy rémlik nem láttam 260-nál kisebb hátsó tárcsát F asztrán, de ettől még lehet, hogy van.

2 tárcsafékes agy kell hozzá, tárcsákkal, betétekkel, nyereggel. + kézifékkötél. Ha szerencséd van ki tudod tekerni a fékcsövet a régiből, de ha nem akkor a merev fékcső is kell! :D

Mielőtt hozzáfogsz, jó, ha tudod, hogy elől sem árt 256-ra cserélni a tárcsákat, mert túlfékezett lesz a hátulja....

Link to comment
Megosztás:

Sztem nem sok eltérés van súlyban, de ennek mi a jelentősége? :)

Úgy rémlik nem láttam 260-nál kisebb hátsó tárcsát F asztrán, de ettől még lehet, hogy van.

2 tárcsafékes agy kell hozzá, tárcsákkal, betétekkel, nyereggel. + kézifékkötél. Ha szerencséd van ki tudod tekerni a fékcsövet a régiből, de ha nem akkor a merev fékcső is kell! :P

Mielőtt hozzáfogsz, jó, ha tudod, hogy elől sem árt 256-ra cserélni a tárcsákat, mert túlfékezett lesz a hátulja....

igen, köszönöm, elől a 236-os 256ra lesz cserélve. a súlyt csak érdekesség képp kérdeztem, mert már annyi súlyt akarok az autóra aggatni, hogy attól félek meg sem tud majd mozdulni (elől hátul nagyobb fék, toronymerevítő, vastagabb stabrúdak, nagyobb gumi, nagyobb felni...) még a végén 2 tonnás lesz... :D :D :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Na, akkor most engem is homályosítsatok fel:

Mennyire érdemes hátra tárcsaféket beszerelni?

Be lehet rakni hátra az első 236-os hűtöttet is? Ugyanis elől most lett felújítva a szett, az jó lenne hátra. Előre meg menne egy 256-os új szett...

Azt már tudom, hogy a hátsó dobfékes agyat cserélni kell tárcsafékesre, plusz a kézifékkötelet kell kicserélni.

Link to comment
Megosztás:

Na, akkor most engem is homályosítsatok fel:

Mennyire érdemes hátra tárcsaféket beszerelni?

Be lehet rakni hátra az első 236-os hűtöttet is? Ugyanis elől most lett felújítva a szett, az jó lenne hátra. Előre meg menne egy 256-os új szett...

Azt már tudom, hogy a hátsó dobfékes agyat cserélni kell tárcsafékesre, plusz a kézifékkötelet kell kicserélni.

ez jó kérdés, ezen én is gondolkodtam, engem is érdekelne....

Link to comment
Megosztás:

Na, akkor most engem is homályosítsatok fel:

Mennyire érdemes hátra tárcsaféket beszerelni?

Be lehet rakni hátra az első 236-os hűtöttet is? Ugyanis elől most lett felújítva a szett, az jó lenne hátra. Előre meg menne egy 256-os új szett...

Azt már tudom, hogy a hátsó dobfékes agyat cserélni kell tárcsafékesre, plusz a kézifékkötelet kell kicserélni.

Első féket előre, hátsót hátra. Fizikailag se tudnád feltenni az elsőt hátra.

GyIKbe le van írva, hogy mit mire hogymiértkinekhonnanhova... :)

Link to comment
Megosztás:

Első féket előre, hátsót hátra. Fizikailag se tudnád feltenni az elsőt hátra.

GyIKbe le van írva, hogy mit mire hogymiértkinekhonnanhova... :D

Azt kérdezte, hogy be lehet-e a hátulra rakni.

Szerintem a csomagtartóban elér :)

Valszeg a hátsó tárcsafék megléte sok utasnál és sok csomagnál érzehető igazán.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.