Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Sziasztok!Nekem olyan kérdésem lenne hogyha a fékeröszabálzó nem jó akkor mi a jelenség.cseréltem föfékhengert+devandert+betétek+dob+tárcsa+csövek.Full légmentes mégis olyan a pedál mintha gumira lépnék. addig jó volt mig összeraktam.Ja meg alig van fékpor még 1500 km hegyi ut után is minimális.AP tárcsa+ETF betét.Mi lehet a gond.Léci ha van valakinek valami tippje az irjon!!!!!!

Mikor olyan mintha gumira lépnél? Járó motornál, vagy álló motornál? A fékrásegítő nagyon meg tudja viccelni az embert. Ha áll a moci, és a pedál két-három benyomás után amikor már elment a vákum nem kőkemény akkor van bibi. Ha bizonytalan vagy, ezer forint körül van egy fékhatásmérés.

Link to comment
Megosztás:

Kézifékkötelet kell cserélnem. a kérdésem az, hogy a dobon belül ami volt rugó a kötélen, az szépen elrohadt. Most az új kötélen viszont ha jól látom másféle rugó van már fent gyárilag. Ezek szerint ez a kötél simán betehető? Esetleg tudna valaki mondani egy kötélhosszt, mert ahogy elnéztem többféle méret is van belőle.

Link to comment
Megosztás:

Mikor olyan mintha gumira lépnél? Járó motornál, vagy álló motornál? A fékrásegítő nagyon meg tudja viccelni az embert. Ha áll a moci, és a pedál két-három benyomás után amikor már elment a vákum nem kőkemény akkor van bibi. Ha bizonytalan vagy, ezer forint körül van egy fékhatásmérés.

Hát akkor amikor áll a motor akkor kemény,ha inditottam szépen bemegy a pedál.mikor összeraktam nagyon bika kolt de megint xszar lett.kezd elegem lenni.

Link to comment
Megosztás:

Kézifékkötelet kell cserélnem. a kérdésem az, hogy a dobon belül ami volt rugó a kötélen, az szépen elrohadt. Most az új kötélen viszont ha jól látom másféle rugó van már fent gyárilag. Ezek szerint ez a kötél simán betehető? Esetleg tudna valaki mondani egy kötélhosszt, mert ahogy elnéztem többféle méret is van belőle.

Az nem baj hogy más a méret.Ha jót adtak a boltban akkor rakd össze.nekem is hasonló volt,csak itt ne volt kötél csak a maradványai.elhamvadt az elözö tulajnál.

Link to comment
Megosztás:

Kézifékkötelet kell cserélnem. a kérdésem az, hogy a dobon belül ami volt rugó a kötélen, az szépen elrohadt. Most az új kötélen viszont ha jól látom másféle rugó van már fent gyárilag. Ezek szerint ez a kötél simán betehető? Esetleg tudna valaki mondani egy kötélhosszt, mert ahogy elnéztem többféle méret is van belőle.

Caravanhoz kérjed....nincs sok variáció.

Ha nem felejtem el holnap megmérem , ott lóg a régi a garázsban....

Link to comment
Megosztás:

Kézifékkötelet kell cserélnem. a kérdésem az, hogy a dobon belül ami volt rugó a kötélen, az szépen elrohadt. Most az új kötélen viszont ha jól látom másféle rugó van már fent gyárilag. Ezek szerint ez a kötél simán betehető? Esetleg tudna valaki mondani egy kötélhosszt, mert ahogy elnéztem többféle méret is van belőle.

Na, megmértem:

Köpeny hossza: 760mm és 860 mm (fémsapkától - fémsapkáig)

Kötél hossza: 1300 és 1400mm (bekötéstől - bekötésig)

Szekrénnyel vigyázzál! :D

Módszeresen pakolok, a súlyosabbak alul vannak :wacko: :wacko:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Új fékbetéteket és fékpofákat kapott a gép. Tárcsák és a dobok szabályozva lettek. Azóta olyan a fékpedálom mintha ütögetnék kalapáccsal alulról,mikor rálépek a fékre.

Lehet ,hogy elkurták a szabályzást? :D

Sanszos.

Ha nem takarította le azt a részt ahova befogta a gépbe, akkor könnyen oválisra szabályozhatta. Nekem is volt már ilyen, csak nekem a kormányt rázta ^_^

Link to comment
Megosztás:

Új fékbetéteket és fékpofákat kapott a gép. Tárcsák és a dobok szabályozva lettek. Azóta olyan a fékpedálom mintha ütögetnék kalapáccsal alulról,mikor rálépek a fékre.

Lehet ,hogy elkurták a szabályzást? ^_^

Én többek között ezért nem vagyok felszabályozás párti. Eleve a dobnál olyan kicsi a különbség a gyári méret és a kopott (kidobandó) méret között, hogy szerintem nem is lehet szabályozni. Ha már kicsit kopott és még az esztergával is levesznek belőle tuti a megendegett méretet átlépi. Lelkiismeretes ember tárcsából is csak a tömöret szabályozza hűtöttet nagyon nem ajánlott.

Link to comment
Megosztás:

Én többek között ezért nem vagyok felszabályozás párti. Eleve a dobnál olyan kicsi a különbség a gyári méret és a kopott (kidobandó) méret között, hogy szerintem nem is lehet szabályozni. Ha már kicsit kopott és még az esztergával is levesznek belőle tuti a megendegett méretet átlépi. Lelkiismeretes ember tárcsából is csak a tömöret szabályozza hűtöttet nagyon nem ajánlott.

Jó pap is holtig tanul. Most már én is osztom a véleményed. Polskinál (tömör tárcsa) is és Vekinél hátul (tömör tárcsa) is jól működött a szabályozás, de a hűtött elsőnél már nagyon nem jött be. Azóta már én sem ajánlom senkinek.

Link to comment
Megosztás:

Új fékbetéteket és fékpofákat kapott a gép. Tárcsák és a dobok szabályozva lettek. Azóta olyan a fékpedálom mintha ütögetnék kalapáccsal alulról,mikor rálépek a fékre.

Lehet ,hogy elkurták a szabályzást? :D

Nekem is fel lett újítva, szabályozva is lett, de minden hibátlanul üzemel!

Én a helyedben visszavinném, és megmondanám, hogy csinálják meg rendesen!

Én többek között ezért nem vagyok felszabályozás párti. Eleve a dobnál olyan kicsi a különbség a gyári méret és a kopott (kidobandó) méret között, hogy szerintem nem is lehet szabályozni. Ha már kicsit kopott és még az esztergával is levesznek belőle tuti a megendegett méretet átlépi. Lelkiismeretes ember tárcsából is csak a tömöret szabályozza hűtöttet nagyon nem ajánlott.

Nem fog leszedni belőle egy fél centit! ^_^ és nem is mindenhonnan szednek le belőlle, egyszerűen csak síkba hozza az egészet! :D jobb azért a szabályoztatás, mint mindíg újat venni nem? :D

Link to comment
Megosztás:

Hello!

olyan kérdésem lenne hogy nehéz-e egy nem ABS -es caravánba ABS-t építeni és egyáltalán van-e értelme?

Személy szerint én jobban ragaszkodom a régi technikához. ABS nélküli autón tanultam vezetni, azokkal a reflexekkel is meg tudtam mindent oldani (satufék, majd pumpa/pumpa/pumpa). Aláírom, hogy ehhez kell némi rutin és gyakorlat, de engem iszonyatosan idegesít az az ABS-ben, hogy laza, csúszós úton néha méterekkel több a fékutam.

Ne érts félre, nem le akarlak beszélni. Ez az én saját véleményem, ez szubjektív.

Az ABS tagadhatatlan előnye satufék és irányváltáskor jön elő.

A beépítéshez elég sokmindent kell cserélni. Szerintem túl sokat is.

Link to comment
Megosztás:

Személy szerint én jobban ragaszkodom a régi technikához. ABS nélküli autón tanultam vezetni, azokkal a reflexekkel is meg tudtam mindent oldani (satufék, majd pumpa/pumpa/pumpa). Aláírom, hogy ehhez kell némi rutin és gyakorlat, de engem iszonyatosan idegesít az az ABS-ben, hogy laza, csúszós úton néha méterekkel több a fékutam.

Ne érts félre, nem le akarlak beszélni. Ez az én saját véleményem, ez szubjektív.

Az ABS tagadhatatlan előnye satufék és irányváltáskor jön elő.

A beépítéshez elég sokmindent kell cserélni. Szerintem túl sokat is.

Ezekben én is egyetértek! ^_^

Link to comment
Megosztás:

A dobok most a 201 mm utolsó méreten vannak. A tárcsákat tavaj ősszel vettem újakat, csak most úgyvoltam vele az új betétekhez megvakartatom azokat is. Állitólag 0,05 mm ki is hozta simára. hát nem tom, ma lekapom a kerekeket oszt valahogy felfogatok egy indikátor órát megnéni meik háborog.

Link to comment
Megosztás:

A dobok most a 201 mm utolsó méreten vannak. A tárcsákat tavaj ősszel vettem újakat, csak most úgyvoltam vele az új betétekhez megvakartatom azokat is. Állitólag 0,05 mm ki is hozta simára. hát nem tom, ma lekapom a kerekeket oszt valahogy felfogatok egy indikátor órát megnéni meik háborog.

Ez teljesen felesleges volt. Még ha barázdás is, hozzákopik a betét. ^_^ Sőt a barázdák miatt nagyobb felületen fog. :D :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.