Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Igen. Mire elhasználódik az új cucc, addigra csökken picit a szint. Sokszor csak akkor venni észre, mikor új tárcsa és betétek berakásánál nyomod vissza a munkahengereket és a fékfolyadék bugyog ki a tartályból, mert korábban utána lett töltve.

Vivarónál ezt játszottuk el! :D :D

Kijelzett a műszer, hogy gubanc van, motorháztető felnyit, értelmes főnök belenéz... hé, há' mé' nincs elég olaj a tartályban. :) Két hét múlva megint... nah akkor kezdett gyanús lenni. :D Irány a szervíz: ott felvilágosítottak, hogy a gyári fékbetétekkel csak 40.000 Km-t megy a Vivaró, nekünk ekkor volt benne 52.000 :) .

Fékbetétcsere, és valóban ahogy te is írtad, le kellett szívjanak a szintből! :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Hétvégén mentem egy haver Astrájával, és azt tapasztaltam, hogy a fék alig fogott. Padlóig be kell nyomni a pedált, hogy egyáltalán elkezdjen fogni. Ez mitől lehet? Valami nagyon kopott, vagy esetleg levegős?

Levegős, elfáradt folyadék, esetleg nem tökéletesen tömítő alkatrészek a főfékhengerben...stb.

Link to comment
Megosztás:

Amugy sem túl harapós az F fékrendszere. Nekem pl nem sokat segített ellenben nem vitatható a csere fontossága.

Az ok, de az enyémhez képest (ami csak 236-os hűtetlen tárcsa) is sokkal gyengébb, ami már nem hiszem, hogy természetes.

Link to comment
Megosztás:

Mert a szervó része sem volt túltervezve. Én pl nem szeretem annyira a combo, bora...fékeket, mert halálra vannak szervózva.

Meg lehet szokni. Az már viccesebb mikor egy gyengébb fekrendszerű autóból átszálsz ezekbe és minden kereszteződésben beleakad a melltartód pántja a bajuszkapcsolókba. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Meg lehet szokni. Az már viccesebb mikor egy gyengébb fekrendszerű autóból átszálsz ezekbe és minden kereszteződésben beleakad a melltartód pántja a bajuszkapcsolókba. :lol:

Az az érzés jobban megmarad bennem, amikor visszaülök, és csak azt veszem észre hogy "nemállmeg, b.sszameeegnemállmeeg-jééé aztaqrvadefog-aztap.csa ez megállt" Ha megyek egy kicsit vele akkor rááll a lábam és rendben van, de bármiből átülve (jóó, haver ladáját leszámítva :lol: ) az első reakció az hogy nincs fék. Aztán kiderül hogy mégis van. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén mentem egy haver Astrájával, és azt tapasztaltam, hogy a fék alig fogott. Padlóig be kell nyomni a pedált, hogy egyáltalán elkezdjen fogni. Ez mitől lehet? Valami nagyon kopott, vagy esetleg levegős?

Levegősödés és föfékhengeren kívül lehet még túl nagy holtjáték (rossz utánállító) a hátsó fékeknél. Akkor is az a jelenség, hogy sokat kell nyomni mire elkezd fogni.

Meg lehet szokni. Az már viccesebb mikor egy gyengébb fekrendszerű autóból átszálsz ezekbe és minden kereszteződésben beleakad a melltartód pántja a bajuszkapcsolókba. :devlish:

melltartó? :lol: te ilyeneket hordasz? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Levegősödés és föfékhengeren kívül lehet még túl nagy holtjáték (rossz utánállító) a hátsó fékeknél. Akkor is az a jelenség, hogy sokat kell nyomni mire elkezd fogni.

melltartó? :lol: te ilyeneket hordasz? :devlish:

A biztonsági öv is egy féle melltartó :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mert a szervó része sem volt túltervezve. Én pl nem szeretem annyira a combo, bora...fékeket, mert halálra vannak szervózva.

Ignis, beültem, mentem egy kört, ráléptem a pedálra, és azonnal megállt a kocsi. Semmi lassítás, megállt mint a cövek. :devlish: Szerintem jobb a astráé, nem jó a túl kemény fék.

Link to comment
Megosztás:

Ignis, beültem, mentem egy kört, ráléptem a pedálra, és azonnal megállt a kocsi. Semmi lassítás, megállt mint a cövek. :lol: Szerintem jobb a astráé, nem jó a túl kemény fék.

Azért ezzel nem igazán értek egyet. Miért lenne rossz a jó fék? Ezt akkor mond, ha pont az a 2 méter fékút hiányzott, és egy pótkocsi alá préselted be a kocsidat. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

A teljes fékfolyadékcseréhez mekkora mennyiség kell egyébként? Egy L-es elég, vagy annyi se kell?

Nekem is elég volt a fél liter igaz a végén nem tudtam maxig tölteni a tartályt. Igy most fél év után, hogy kopik a fék és megy le kicsit a szint bevillangatott kanyarokban így csak ezért a fél deciért most kellett vennem még egy fél literest :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Azért ezzel nem igazán értek egyet. Miért lenne rossz a jó fék? Ezt akkor mond, ha pont az a 2 méter fékút hiányzott, és egy pótkocsi alá préselted be a kocsidat. :devlish:

Nincs összefüggés, mert ezzel is ki tudom hozni a maximális fékhatást, ha padlózok így is blokkolnak az elsők. Csak nekem finomabban lehet adagolni aféket, de lehet csak megszokás kérdése.

Link to comment
Megosztás:

Nincs összefüggés, mert ezzel is ki tudom hozni a maximális fékhatást, ha padlózok így is blokkolnak az elsők. Csak nekem finomabban lehet adagolni aféket, de lehet csak megszokás kérdése.

Nem tudsz meggyőzni. :lol: Az f astrák féke bőven átlagon aluli. Mondhatni egy kalap sz.r. Persze ezzel is meg lehet állni, de ne mond már nekem hogy jobb mint bármelyik pár éves autóé. A jó féket, azt lehet adagolni. Ezt max csap taposni. Te nem tudod milyen a jól adagolható fék. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudsz meggyőzni. :lol: Az f astrák féke bőven átlagon aluli. Mondhatni egy kalap sz.r. Persze ezzel is meg lehet állni, de ne mond már nekem hogy jobb mint bármelyik pár éves autóé. A jó féket, azt lehet adagolni. Ezt max csap taposni. Te nem tudod milyen a jól adagolható fék. :devlish:

Lehet, de én csak azt mondtam, hogy egy kemény fékkel szerelt, és egy "astrás" fékel is ki lehet hozni az autó maximális fékerejét. Ha tennék fel egy nagyobb rásegítőt, nagyobb tárcsát előre, hátra is tárcsát, ugyanakkora gumikkal jobb lenne a fékhatás? A maximum amit ki tudok hozni hogy blokkol az elsőkerék, de az blokkol így is. Bármilyen fékkel szerelem is a kocsit a legtöbb amit elérhetek, hogy állóra fékezem a kereket, de ezt megtehetem ezzel is. Nagyobb kerék, szélesebb gumik, nagyobb tömeg ,nagyobb súrlódás, oda már lehet gyenge ez a fék, de 13-as 175/70-es gumikat állóra fékezem ezzel is. ABS-nélkül ennyit tudok tenni ha baj van.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, de én csak azt mondtam, hogy egy kemény fékkel szerelt, és egy "astrás" fékel is ki lehet hozni az autó maximális fékerejét. Ha tennék fel egy nagyobb rásegítőt, nagyobb tárcsát előre, hátra is tárcsát, ugyanakkora gumikkal jobb lenne a fékhatás? A maximum amit ki tudok hozni hogy blokkol az elsőkerék, de az blokkol így is. Bármilyen fékkel szerelem is a kocsit a legtöbb amit elérhetek, hogy állóra fékezem a kereket, de ezt megtehetem ezzel is. Nagyobb kerék, szélesebb gumik, nagyobb tömeg ,nagyobb súrlódás, oda már lehet gyenge ez a fék, de 13-as 175/70-es gumikat állóra fékezem ezzel is. ABS-nélkül ennyit tudok tenni ha baj van.

De egy jól adagolható féket tudsz ABS nélkül is annyira a határon artani hogy ne fogjon be, és ne blokkoljon, viszont jobban fogja mint egy gyengébb, éppen blokkolás előtt. Vezetek sok mást is, és bizony az új fékjeimmel is csak "hasonlít" a fékhatás pl.: a Zafirára, vagy éppen haver pizsójára, vagy bármire. Nem attól fog erősen hogy blokkolni tud, hanem attól hogy minél tovább lehet blokkoláshatár alatt tartani.

Link to comment
Megosztás:

De egy jól adagolható féket tudsz ABS nélkül is annyira a határon artani hogy ne fogjon be, és ne blokkoljon, viszont jobban fogja mint egy gyengébb, éppen blokkolás előtt. Vezetek sok mást is, és bizony az új fékjeimmel is csak "hasonlít" a fékhatás pl.: a Zafirára, vagy éppen haver pizsójára, vagy bármire. Nem attól fog erősen hogy blokkolni tud, hanem attól hogy minél tovább lehet blokkoláshatár alatt tartani.

Aha, ebben viszont van igazság. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.