Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Első:

Ha leveszed a kerekeket, elől nézd meg, hogy hogyan kopnak a tárcsák. Egyforma-e a peremük felül (kopásból), nincsenek-e barázdálva, nem szorul-e valamelyik féknyereg csúszócsapja. Sőt, azt is, hogy teljes felületében dolgozik-e a betét.

Amikor cserélted az elsőféket, könnyen vissza lehetett nyomni a dugattyúkat?

Hátsó:

B tengelyen a max eltérést, ha jól tudom felemelték 30%-ra, tehát még éppen jó. De azért játszhatsz még az utánállítóval. Az meg fogja oldani a problémát.

Rögzítő:

Jaja, kötél csere, sőt a fékpofák húzókarjainak a fékpofához való csapolását kend meg, mert lehet berozsdáltak. Utánna kötélbeállítás.

(Azóta veszik szigorúan a rögzítőféket az NKH-nál, mióta voltak ezek a halálos balesetek, mikor begurult a kocsi a vízbe.)

Megnézem köszi, lehet hülye kérdés, da az utánállítónál az erősebb féknél tekerjem beljebb , vagy a gyengébbnél kifele? A dugattyúk elég nehezen mentek vissza elöl.

Link to comment
Megosztás:

Elöl 35% hátul 28% kézifék 52% de azt tudom, hogy ki kell cserélnem a kötelet, mert nagyon rozsdás. Kösz, majd nekiesek, lehet már holnap. :D

Nem rég át estem én is egy kézifék kötél cserén,megrozsdázot és használat közben néha megakadt és fékezett hátul, egy darabig nem használtam a kéziféket :) .

lenne egy kérdésem, nem rég jártam egy bontoban hogy vegyek 256-féknyerget( ki akarom cserélni elol a féket 256-ra). kaptunk egy opel astra f caraván talán -( turbos) autot amirol ide adták a féknyerget de nekem igen nagynak tünt az a féknyereg. Kérdésem- az f astra dizeles autok mind 256-os fékrendszerük van ,talalna az enyémre(c14se)?

Link to comment
Megosztás:

Nem rég át estem én is egy kézifék kötél cserén,megrozsdázot és használat közben néha megakadt és fékezett hátul, egy darabig nem használtam a kéziféket :) .

lenne egy kérdésem, nem rég jártam egy bontoban hogy vegyek 256-féknyerget( ki akarom cserélni elol a féket 256-ra). kaptunk egy opel astra f caraván talán -( turbos) autot amirol ide adták a féknyerget de nekem igen nagynak tünt az a féknyereg. Kérdésem- az f astra dizeles autok mind 256-os fékrendszerük van ,talalna az enyémre(c14se)?

Úgy tudom az agy egyforma, tehát csak nyerget, tárcsát meg a betéteket kell cserélni. Persze min. 14-es felni alá mehet csak. De ha ott van nálad, akkor két perc kideríteni, hogy passzol-e. Kerék lekap, nyereg lekap, odapróbál a 256-os.

Link to comment
Megosztás:

Megnézem köszi, lehet hülye kérdés, da az utánállítónál az erősebb féknél tekerjem beljebb , vagy a gyengébbnél kifele? A dugattyúk elég nehezen mentek vissza elöl.

Az utánállító elméletileg utána állít a kopásnak, így mindenképpen elállítódik, miután összerakod. Ahhoz, hogy beálljon párszor keményebben érdemes rálépni a fékre, ill. berántani a kéziféket, bár ez már az utolsó lépés.

Előtte, ahogy már írták is, érdemes szétszedni megtisztítani, összehasonlítani a betétek fékpofák kopási rajzolatát (lehet csodát fogsz látni :) ), tárcsa és dob kopását, és megjáratni a munkahengerek dugattyúit, elöl és hátul is. (Azt csak zárójelben írom, hogy esetleges munkahenger szivárgást is akkor látod, bár írtad, hogy az is új)

A kötélcsere pedig néha csodákat tesz. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem rég át estem én is egy kézifék kötél cserén,megrozsdázot és használat közben néha megakadt és fékezett hátul, egy darabig nem használtam a kéziféket :D .

lenne egy kérdésem, nem rég jártam egy bontoban hogy vegyek 256-féknyerget( ki akarom cserélni elol a féket 256-ra). kaptunk egy opel astra f caraván talán -( turbos) autot amirol ide adták a féknyerget de nekem igen nagynak tünt az a féknyereg. Kérdésem- az f astra dizeles autok mind 256-os fékrendszerük van ,talalna az enyémre(c14se)?

Itt utána tudsz nézni. Legalábbis remélem, mert nem teljesen értem a kérdést. :)

Link to comment
Megosztás:

Az utánállító elméletileg utána állít a kopásnak, így mindenképpen elállítódik, miután összerakod. Ahhoz, hogy beálljon párszor keményebben érdemes rálépni a fékre, ill. berántani a kéziféket, bár ez már az utolsó lépés.

Előtte, ahogy már írták is, érdemes szétszedni megtisztítani, összehasonlítani a betétek fékpofák kopási rajzolatát (lehet csodát fogsz látni :) ), tárcsa és dob kopását, és megjáratni a munkahengerek dugattyúit, elöl és hátul is. (Azt csak zárójelben írom, hogy esetleges munkahenger szivárgást is akkor látod, bár írtad, hogy az is új)

A kötélcsere pedig néha csodákat tesz. :D

Hát igen az ez első munkahenger kivételével minden új, pár 100Kilóméter után elmentem féket méretni, ahol ugyanilyen szar eredményeket hoztak ki. Szétszedtem megint, átnéztem, összeraktam , elmentem máshova, ott meg bőven bent volt a fékeltérés a határon belül. Ezért döbbentem meg tegnap, amikor szinte ugyanazt a rossz eredményt hozták ki, mint az első mérésnél, pedig azóta mentem jópár 1000Kilómétert.

Link to comment
Megosztás:

Hát igen az ez első munkahenger kivételével minden új, pár 100Kilóméter után elmentem féket méretni, ahol ugyanilyen szar eredményeket hoztak ki. Szétszedtem megint, átnéztem, összeraktam , elmentem máshova, ott meg bőven bent volt a fékeltérés a határon belül. Ezért döbbentem meg tegnap, amikor szinte ugyanazt a rossz eredményt hozták ki, mint az első mérésnél, pedig azóta mentem jópár 1000Kilómétert.

Az első munkahenger azért nem nagyon szokott cserés lenni, nyilván vannak kivételek.

Látatlanban többet nehéz mondani, így marad a szétszed, tisztít, megjárat, (esetleg megcserél), összerak, remélhetőleg örül verzió. :D

Amúgy, üdv a klubban. ;) :)

Link to comment
Megosztás:

Az első munkahenger azért nem nagyon szokott cserés lenni, nyilván vannak kivételek.

Látatlanban többet nehéz mondani, így marad a szétszed, tisztít, megjárat, (esetleg megcserél), összerak, remélhetőleg örül verzió. :D

Amúgy, üdv a klubban. ;) :)

Kösz, ma nem tudok nekiállni, mert kell a kocsi, de hétvégén szétszedem. ;)

Link to comment
Megosztás:

Felmerült bennem egy kérdés, hogy milyen szisztéma alapján szerelt az opel az első fékhez porvédő lemezt a féktárcsa mögé az astrákba? Mert pl. az enyémen nincs :) .

Link to comment
Megosztás:

Na ma egy órás kocsi alatt fetrengéssel kicseréltem a kézifékkötelet, nem tudom kinek hogyan sikerüt a dob felttei lemez eltávolítása nélkül, engem megint megszivattak az átmenő csavarok. De én voltam a hülye, ode kellett volna hegeszteni akasztnihoz őket, amig ki volt pakolva az utastér. :) Megnéztem a hátsóféket különösebben semmit nem találtam rajta, csak annyit, hogy a jobb hátsóban kicsit karcosak a pofák, mert amikor először cseréltem trehány voltam, nem takarítottam le rendesen a rozsdát a lemezről ( valamiért a jobb oldali nagyon rozsdás volt) és kicsit megrágta a pofákat. Tudom, hogy nem nagyon szabályos, de egyiket kicseréltem a baloldalival. Féktisztító, kicsi rézpaszta a felfekvési pontokra, és összeraktam. Az utánállító ricni is remekül működik, remélem most már nem lesz akkora eltérés.

Link to comment
Megosztás:

Ma este vissza kellett rohannom Pécsre (oda-vissza 400km), és már többször tapasztaltam egy jelenséget erős fékezéskor.

Vagy pl. lejtőn ha nagyon nyomom neki.

A jelenség az, elkezd erősen búgni olyan mintha izzana a tárcsa, vagy mittudomén.

Ha pedálerőt csökkentem, rögtön abbahagyja.

Ha jobban nyomom, megint elkezdi.

Tapasztalt valaki már ilyent ?

Link to comment
Megosztás:

Ma este vissza kellett rohannom Pécsre (oda-vissza 400km), és már többször tapasztaltam egy jelenséget erős fékezéskor.

Vagy pl. lejtőn ha nagyon nyomom neki.

A jelenség az, elkezd erősen búgni olyan mintha izzana a tárcsa, vagy mittudomén.

Ha pedálerőt csökkentem, rögtön abbahagyja.

Ha jobban nyomom, megint elkezdi.

Tapasztalt valaki már ilyent ?

Izzik a tárcsa. :)

Link to comment
Megosztás:

Na ma egy órás kocsi alatt fetrengéssel kicseréltem a kézifékkötelet, nem tudom kinek hogyan sikerüt a dob felttei lemez eltávolítása nélkül, engem megint megszivattak az átmenő csavarok. De én voltam a hülye, ode kellett volna hegeszteni akasztnihoz őket, amig ki volt pakolva az utastér. :) Megnéztem a hátsóféket különösebben semmit nem találtam rajta, csak annyit, hogy a jobb hátsóban kicsit karcosak a pofák, mert amikor először cseréltem trehány voltam, nem takarítottam le rendesen a rozsdát a lemezről ( valamiért a jobb oldali nagyon rozsdás volt) és kicsit megrágta a pofákat. Tudom, hogy nem nagyon szabályos, de egyiket kicseréltem a baloldalival. Féktisztító, kicsi rézpaszta a felfekvési pontokra, és összeraktam. Az utánállító ricni is remekül működik, remélem most már nem lesz akkora eltérés.

"egyiket kicseréltem a baloldalival" Ezen már agyaltam, de nem értem, hogy valójában mit is csináltál. Azonos oldalon? Mert akkor úgy értelmezem, hogy megcserélted a felfutót és a lefutót. Ha nem azonos oldalon, akkor pedig a két felfutót, vagy a két lefutót, vagy esetleg keresztbe?

A rézpasztát pedig a hátsó féknél én kizárólag a kerékagyon használtam, ott is csak leheletvékonyan.

Pont a héten néztem meg az én hátsó fékeimet is. Az írás szerint két módja van a fékpofák elhasználódottságának megítélésére: ragasztott pofáknál min. 2,5mm vastagság a fémmel együtt; szegecselteknél a szegecs felett 0,5mm-ig kophat. Az enyém szegecselt, vastagsága a legvékonyabb pontján kicsit több, mint 7mm. A szegecsek felett, pedig átlag 2-3mm volt még. A pofák felülete szinte elhanyagolhatóan volt egyenetlen. Mondom ezeket kár lenne bántani. (Félelmetes, hogy a gyári fékpofák mennyit kibírnak.)

A dobok viszont picit vállasak voltak - úgyhogy mindenféle szakmaiságot nélkülözve - csak a fékdobokat vittem el felszabályozni, a pofákon nem lett a betét cserélve. Összeraktam, utánállítót rá kellet állítani a 200,5mm-re szabályozott dobokhoz és tökéletes. Már csak várok, hogy összekopjanak.

És még egy érdekesség, a jobb oldalon a fékpofán lévő kézifékkar csuklós felfogatása be volt rozsdásodva. De csak volt, úgyhogy most már a kézifékem is egyforma lesz a két oldalon. Használom egy kicsit, utána megmérem padon.

Ma este vissza kellett rohannom Pécsre (oda-vissza 400km), és már többször tapasztaltam egy jelenséget erős fékezéskor.

Vagy pl. lejtőn ha nagyon nyomom neki.

A jelenség az, elkezd erősen búgni olyan mintha izzana a tárcsa, vagy mittudomén.

Ha pedálerőt csökkentem, rögtön abbahagyja.

Ha jobban nyomom, megint elkezdi.

Tapasztalt valaki már ilyent ?

Elől mindkét oldalról egyformán jött a hang?

Link to comment
Megosztás:

"egyiket kicseréltem a baloldalival" Ezen már agyaltam, de nem értem, hogy valójában mit is csináltál. Azonos oldalon? Mert akkor úgy értelmezem, hogy megcserélted a felfutót és a lefutót. Ha nem azonos oldalon, akkor pedig a két felfutót, vagy a két lefutót, vagy esetleg keresztbe?

Az egyik oldalról áttettem azt a pofát amelyikbe a kézifékkötelet beleakasztod a másik oldalra. A másik oldalit meg a helyére. Vagy a másikat cseréltem, most már nem tudom.

Mint írtam a multkori fékmérésen üzemi fékem rendben volt de a kézifékben nagy eltérés volt. A fékeket átnéztem szépen működik bowden is visszaenged ergo nem szorul, utánállító is működik. Ezek után már nem tudom hol keressem a hibát. Cseréljek kézifék bowdent hátha mégis az?

Én is bowdent cseréltem pont ezért, még nem tudom, megjavult-e.

Hali!

Kézifékkel mit lehet kezdeni ha már nem nagyon akar fogni?Utána lehet állitani?Ha igen hol, milyen módon? :)

Igen, a középdob mellett van egy hosszú menetes csavar, ott lehet az anyán tekerni. Aláfekvős, vagy aknás móka.

Link to comment
Megosztás:

Így, hogy a dobnak már nincs válla, az utánállítót szépen rá tudtam állítani és a kézifékkar első kattanásnál már nem tudom kézzel megmozdítani egyik hátsó kereket sem felemelt autónál.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.