Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

üdv!

Lenne 1-2 kérdésem:D

Szóval adott F astra elöl tárcsa hátul ugye dob fék ABS-es. Mai napi termés.. mész mész és időnként befog a bal hátsó fékem.. minden előjel nélkül aztán kienged.. mindezt menet közbe. még városba sem épp poén kategória országúton bele sem gondolok...:S

Jah általában kátyúk göröngyök után.

ötlet tanács? mielőtt bajom/bajunk lenne?

Üdv

R.

Mindenképpen bontsd ki, rá kell nézni a fékszerkezetre... melegedni nem melegszik? :lol:

Link to comment
Megosztás:

üdv!

Lenne 1-2 kérdésem:D

Szóval adott F astra elöl tárcsa hátul ugye dob fék ABS-es. Mai napi termés.. mész mész és időnként befog a bal hátsó fékem.. minden előjel nélkül aztán kienged.. mindezt menet közbe. még városba sem épp poén kategória országúton bele sem gondolok...:S

Jah általában kátyúk göröngyök után.

ötlet tanács? mielőtt bajom/bajunk lenne?

Üdv

R.

Vedd le a fékdobot, sztem leszakadt a ferrodo a fékpofáról, és néha beszorul a dob és a pofa közé.

Nekem is volt már ilyen, csak nekem tolatásnál szorult be mindig.

Link to comment
Megosztás:

Kb. 6000-10000Ft/készlet.

nos!

Kész lett... nem volt leszakadva csak a fékpor meg a szivárgó fék munkahenger játéka.. szuper...

Árak:

Fék munkahenger után gyártott kedvezménnyel 1315 Ft

Fékpofa.. felszabályozott 200 -as dobhoz való 2 db régi leadásával 1750 Ft

Munkadíj 3500 Ft számlával.

az érzés h fog a fék és nem ragad be leírhatatlan...

:lol:

Link to comment
Megosztás:

nos!

Kész lett... nem volt leszakadva csak a fékpor meg a szivárgó fék munkahenger játéka.. szuper...

Árak:

Fék munkahenger után gyártott kedvezménnyel 1315 Ft

Fékpofa.. felszabályozott 200 -as dobhoz való 2 db régi leadásával 1750 Ft

Munkadíj 3500 Ft számlával.

az érzés h fog a fék és nem ragad be leírhatatlan...

:D

Örülök, hogy ennyivel megúsztad, de hogy lehet felszabályozni fékpofát? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Örülök, hogy ennyivel megúsztad, de hogy lehet felszabályozni fékpofát? :lol:

Elviszed a dobot, és a régi pofát. Aztán a mester leveszi a ferodolt, majd megmelegíti,és a dob méretére igazítja. Utána pedig ragaszt rá egy új réteg ferodolt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Itt új vagyok még és remélem befogadtok:-D Nekem egy Opel Astra F sedan autóm van X16SZR motorral. Na ennyit a bemutatkozásról:D

Egyből lenne is egy kérdésem:

Az a helyzet, hogy ki akarom a dobfékpofákat kicserélni újra. Levettem a kereket és a dobot rögzítő kis csavart kivettem. Ezután elkezdett lötyögni meg forogni a dob, de nem akar lejönni. Ütöttem gumikalapáccsal úgysem sikerült. Kéziféket teljesen kiengedtem. Olyan mintha már "vállas" lenne a dob és a fékpofa nem engedné le. Hogy szedjem le? Volt már valakinek ilyen? Összerohadva nincs mert az agyat és a dobot külön tudom forgatni. Elég sürgős lenne mert mióta nálam van az autó (2005) azóta nem lett szétszedve a hátsófék. Azóta 80.000km-t raktunk bele. Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Itt új vagyok még és remélem befogadtok:-D Nekem egy Opel Astra F sedan autóm van X16SZR motorral. Na ennyit a bemutatkozásról:D

Egyből lenne is egy kérdésem:

Az a helyzet, hogy ki akarom a dobfékpofákat kicserélni újra. Levettem a kereket és a dobot rögzítő kis csavart kivettem. Ezután elkezdett lötyögni meg forogni a dob, de nem akar lejönni. Ütöttem gumikalapáccsal úgysem sikerült. Kéziféket teljesen kiengedtem. Olyan mintha már "vállas" lenne a dob és a fékpofa nem engedné le. Hogy szedjem le? Volt már valakinek ilyen? Összerohadva nincs mert az agyat és a dobot külön tudom forgatni. Elég sürgős lenne mert mióta nálam van az autó (2005) azóta nem lett szétszedve a hátsófék. Azóta 80.000km-t raktunk bele. Előre is köszönöm.

A dobnak van egy pereme, oda betámasztol egy erősebb csavarhúzót, vagy egy laposvágót, és elkezded ütni kifelé körbe körbe haladva. És egyszer majd csak le fog jönni. De szerintem, ha már ilyen nagy válla van a dobnak, akkor már az is cserés lesz nem csak a pofák.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Itt új vagyok még és remélem befogadtok:-D Nekem egy Opel Astra F sedan autóm van X16SZR motorral. Na ennyit a bemutatkozásról:D

Egyből lenne is egy kérdésem:

Az a helyzet, hogy ki akarom a dobfékpofákat kicserélni újra. Levettem a kereket és a dobot rögzítő kis csavart kivettem. Ezután elkezdett lötyögni meg forogni a dob, de nem akar lejönni. Ütöttem gumikalapáccsal úgysem sikerült. Kéziféket teljesen kiengedtem. Olyan mintha már "vállas" lenne a dob és a fékpofa nem engedné le. Hogy szedjem le? Volt már valakinek ilyen? Összerohadva nincs mert az agyat és a dobot külön tudom forgatni. Elég sürgős lenne mert mióta nálam van az autó (2005) azóta nem lett szétszedve a hátsófék. Azóta 80.000km-t raktunk bele. Előre is köszönöm.

A dob hátulján van egy gumidugó azt szedd ki és egy csavarhúzó segítségével nyomd vissza alaphelyzetbe a fékpofát!

Link to comment
Megosztás:

Mármint tekerje vissza alaphelyzetbe az utánállítót, mert amíg az kintvan addíg nyomhatja mint süket az ólajtót :lol:

Azt csak akkor tudja visszatekerni, ha már levette a dobot!

De a csavarhúzós mutatvány egyébként jól működik.

Ha le van véve a dob, akkor az új pofához tényleg vissza kell tekerni az utánállítót! :D

Link to comment
Megosztás:

Ha már úgyis hátsófékről megy a szó, had tegyek föl egy nagy kérdést:

Ha a kézifék az egyik kereket (bal oldali) csak leheletvékonyan fogja, akkor azt ott tudom korrigálni, ahol a kézifékből kilépő huzal/bowden egy menetesszárra csavarozott fémlemez segítségével kettéágazik, vagy ez életveszélyessen hülye ötlet, ennél még az is okossabb gondolat, ha vezetés közben hátrabilincselem mindkét kezemet, nehogy hülyén piszkáljam azt a kerek izét, sőt még a szememet is bekötöm, nehogy véletlen egy fényszóróját tompítani képtelen gépkocsi ...

Egy szó mint száz: Az üzemi féken nem érződik semmiféle differencia, viszont kerékcserekor hiába van tökigtépve a kézifék, ha csekély szorulással is, de el bírom forgatni a jobb hátsó kereket. Ez orvosolható-e? Ha igen, hogyan?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.