Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

De, csak a hátsó fék az a része a kocsinak, amihez nem szívesen nyúlok, túl sok ott az apró alkatrész, aminek nem mindegy az összerakása.

Jó, de azért megnézni meg tudod, legalább azért hogyha csak egy rugó tört el, akkor ne mondhassák a szervízbe, hogy komplett fékcsere...amúgy is csak arra kell vigyázni, hogy semmi ne maradjon ki, amikor összerakod. :lol: Különben meg alig van benne rugó:

136220-20101212-vLzKn5.jpg :lol:

Link to comment
Megosztás:

Remélem a holnapi napot még kibírja, aztán délután talán meg lesz nézetve.

Ragasztott volt. Holnap még így járok vele, aztán veszek hozzá új pofákat.

Lehet lottón ötösöd, de ezek szerint orosz rulettet is szeretsz játszani. Tudok egy-két olyan esetről amikor a levált ferrodo menet közben beékelődött, hátsó kerék blokkolt és elszállt vele az árokba, te meg csak mész és mész ilyen fékkel. nem semmi...

Sajnos ezek a ragasztott pofák sokszor ilyen szarok :lol: Én is sírva dobtam ki a gyári szegecselt fékpofákat, pedig még volt rajta bőven, csak a henger elfosta magát és a fékolajos fékpofát nem illik visszarakni. Most nekem is ragasztott ferrodo van :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lehet lottón ötösöd, de ezek szerint orosz rulettet is szeretsz játszani. Tudok egy-két olyan esetről amikor a levált ferrodo menet közben beékelődött, hátsó kerék blokkolt és elszállt vele az árokba, te meg csak mész és mész ilyen fékkel. nem semmi...

Sajnos ezek a ragasztott pofák sokszor ilyen szarok :lol: Én is sírva dobtam ki a gyári szegecselt fékpofákat, pedig még volt rajta bőven, csak a henger elfosta magát és a fékolajos fékpofát nem illik visszarakni. Most nekem is ragasztott ferrodo van :lol:

Igazából csak egy napot jártam vele így, a fénykép elkészültét követően a levált ferrodot nem raktam vissza a dob alá :) Most azon az oldalon csak egy pofán van ferrodo, csütörtök délután lesz orvosolva végleg a dolog. Így viszont addig se ékelődik be, csak annyi érezhető belőle, hogy jobban be kell nyomni a fékpedált.

Link to comment
Megosztás:

Igazából csak egy napot jártam vele így, a fénykép elkészültét követően a levált ferrodot nem raktam vissza a dob alá :lol: Most azon az oldalon csak egy pofán van ferrodo, csütörtök délután lesz orvosolva végleg a dolog. Így viszont addig se ékelődik be, csak annyi érezhető belőle, hogy jobban be kell nyomni a fékpedált.

És a ferodol nélkül szépen felszabályozod a dobot. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jó esttét az uraknak . Egy kérdésem lenne .Miért fog hamarabb a jobb első fék hamarabb mint a többi ? A berohadás vizsgálatán már túl vagyok . De hiba még nem szűnt meg, ebbe az időbe ez nagyon élvezetes.Ötleteket előre is köszi.

Légtelenítés volt? Fékfolyadék mikor lett utoljára cserélve?

Link to comment
Megosztás:

Komplett minden volt kivéve tárcsa az csak szab-lett de,azt hallottam ,hogy van olyan ha nem jól van megcsinálva akkor is tud ilyet okozni.

Nekem is felemásan fogott a fék, volt vagy 30-70 % fékeltérés (attól függöen hol mérték) vadi új volt a tárcsa, betét, folyadék, a munkahenger felújítva ( nem eresztett, csak eltéptem a porvédőt) nem tudtam vele mit kezdeni, nekem is először azt mondták tuti be van rohadva, pedig csilli-villi volt a nyereg , aztán ahova vittem csak keresztbe cserélte betéteket.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is felemásan fogott a fék, volt vagy 30-70 % fékeltérés (attól függöen hol mérték) vadi új volt a tárcsa, betét, folyadék, a munkahenger felújítva ( nem eresztett, csak eltéptem a porvédőt) nem tudtam vele mit kezdeni, nekem is először azt mondták tuti be van rohadva, pedig csilli-villi volt a nyereg , aztán ahova vittem csak keresztbe cserélte betéteket.

Azt mondod nézzem meg a porvédőt jobban ?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.