Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

A fékpedált működtetve (a kerék nincs fent, de a dob rögzítő kereszthornyos csavarja meg van húzva) utána már nem old rendesen?

Én felrakáskor azt szoktam csinálni, hogy forgatom, és ahol elkezd súrlódni, ott kalapáccsal megkocogtatom a dobot sugárirányba (ilyenkor minimálisan igazodik a pofa, de ez már éppen elég). Persze biztosnak kell lenned benne, hogy mindent jól raktál össze, mert ha nem, akkor semmiféle praktika nem fog segíteni.

összerakom jó,aztán megyek vele városban pár km-et és mire hazaérek egy rakás fékezgetés után forró a fék és ha megemelem a kocsit surlódik fék...na ez mitől ja és fényképeztem mielőtt szétszedtem és bonyolultabb dolgokat is csináltam már,tehát biztos jó lett összerakva

Link to comment
Megosztás:

összerakom jó,aztán megyek vele városban pár km-et és mire hazaérek egy rakás fékezgetés után forró a fék és ha megemelem a kocsit surlódik fék...na ez mitől ja és fényképeztem mielőtt szétszedtem és bonyolultabb dolgokat is csináltam már,tehát biztos jó lett összerakva

Ilyenkor ha megforgatod akkor folyamatosan fogja vagy csak egy-két helyen?

Ha csak egy-két helyen akkor az is lehet, hogy csak össze kell kopnia a dobnak és a betétnek. Ha túlságosan fogna azt a fékpadi méréskor az fékezés nélküli erőnél is látszana.

Szokták még csinálni régi szakik, hogy leveszik a dobot, bekenik krétával a ferrodó réteget visszarakják és megforgatják majd megnézik honnan kopott le a kréta.

Kézifék jól van beállítva? Visszahúzza a rugó rendesen a bowdent?

Link to comment
Megosztás:

Ilyenkor ha megforgatod akkor folyamatosan fogja vagy csak egy-két helyen?

Ha csak egy-két helyen akkor az is lehet, hogy csak össze kell kopnia a dobnak és a betétnek. Ha túlságosan fogna azt a fékpadi méréskor az fékezés nélküli erőnél is látszana.

Szokták még csinálni régi szakik, hogy leveszik a dobot, bekenik krétával a ferrodó réteget visszarakják és megforgatják majd megnézik honnan kopott le a kréta.

Kézifék jól van beállítva? Visszahúzza a rugó rendesen a bowdent?

Szia!

Az a rugó ami a bowdenen van a dobon belül az rendesen működik,sőt erős is nagyon.

A kézifékkar is sz.tem jó mert addig húztam a 8-as anyát ami a kengyelnél van amíg meg nem mozdultak a fékpofák,majd egy kicsit visszább engedtem...sőt úgy is próbáltam,hogy teljesen lazára vettem a kengyelt,mert ugyebár a dobon belül a bowdenen lévő rugó úgyis visszahúzza a pofákat.

Van hogy egy-két helyen van hogy jobban-sokat "játszottam" már vele...

Az oké,hogy össze kell kopni a dobnak meg pofának,na de addig melegszik mint az atom és esetleg megsül a ferrodo is nem?--a felülete--...

nem beszélve arról,hogy a kocsit is "fogja"..

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg nem gond. Minden új, és ha picit súrlódik csak, tehát a kerék kézzel erőlködés nélkül elforgatható, akkor csak meg kell várni amig kicsit bekopik a pofa a dobhoz. Ha csak kicsit melegedik, nem égeti a kezed, akkor nem lesz gond.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg nem gond. Minden új, és ha picit súrlódik csak, tehát a kerék kézzel erőlködés nélkül elforgatható, akkor csak meg kell várni amig kicsit bekopik a pofa a dobhoz. Ha csak kicsit melegedik, nem égeti a kezed, akkor nem lesz gond.

Szia!

Hát az nem kicsit égeti...ha csak melegedne nem érdekelne,de ez forró!

Aztán megint visszaállítom megint forog rendesen a kerék...megyek vele pár kört fékezgetés újra felemel és megint szorul...túlállít az autómata.

ja és az alkatrészek is bele valók méretileg stb. mielőtt még v.ki erre gyanakodna..

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Hát az nem kicsit égeti...ha csak melegedne nem érdekelne,de ez forró!

Aztán megint visszaállítom megint forog rendesen a kerék...megyek vele pár kört fékezgetés újra felemel és megint szorul...túlállít az autómata.

ja és az alkatrészek is bele valók méretileg stb. mielőtt még v.ki erre gyanakodna..

Olyankor mit is állítasz vissza? Azt a ricnis anyát tekered visszább?

Link to comment
Megosztás:

Olyankor mit is állítasz vissza? Azt a ricnis anyát tekered visszább?

Szia!

Játszottam már a kézifék bowden feszességgel is meg tekerésztem a ricnis anyát is.

Úgyis,hogy teljesen összetekertem és hagytam,hogy az automatika dolgozzon és úgy is,hogy ráraktam a dobot,a lyukon benyúl,teker mig nem szorul forgatás közben a dob majd kicsit visszateker,hogy ne súrlódjon és összerak és ilyenkor is még ráállít az aut. pár fékezés után....

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Játszottam már a kézifék bowden feszességgel is meg tekerésztem a ricnis anyát is.

Úgyis,hogy teljesen összetekertem és hagytam,hogy az automatika dolgozzon és úgy is,hogy ráraktam a dobot,a lyukon benyúl,teker mig nem szorul forgatás közben a dob majd kicsit visszateker,hogy ne súrlódjon és összerak és ilyenkor is még ráállít az aut. pár fékezés után....

Ezt mind2 oldalon csinálja, vagy csak az egyiken?

Link to comment
Megosztás:

mindkettőn

Ha mindent jól raktál össze, akkor annak jónak kell lenni. A beállítás viszont lehet ok. A kézifékkötelet lazítsd fel teljesen. Állítsd a ricnis anyát annyira, hogy a betétek ne súroljanak. Felszerelt doboknál nyomkodd meg a fékpedált néhányszor, hogy beálljon az utánállító. Ha minden rendben, akkor állítsd be a kézifékkötelet, úgy, hogy 4-5 kattanásnál ne tudjál többet húzni rajta, de ha visszaengeded ne súroljanak a pofák.

Link to comment
Megosztás:

Ha mindent jól raktál össze, akkor annak jónak kell lenni. A beállítás viszont lehet ok. A kézifékkötelet lazítsd fel teljesen. Állítsd a ricnis anyát annyira, hogy a betétek ne súroljanak. Felszerelt doboknál nyomkodd meg a fékpedált néhányszor, hogy beálljon az utánállító. Ha minden rendben, akkor állítsd be a kézifékkötelet, úgy, hogy 4-5 kattanásnál ne tudjál többet húzni rajta, de ha visszaengeded ne súroljanak a pofák.

hát ez már megvolt szinte szó szerint így..

de nem jött be

azért is regeltem az oldalra,mert elakadtam rendesen.....

VAGYIS

ha így csináltam jó volt...nyomkodtam a féket és tudtam forgatni a dobot,a gond akkor jelentkezik ha menet közben fékezek ... akkor állít túl az aut.

Link to comment
Megosztás:

hát ez már megvolt szinte szó szerint így..

de nem jött be

azért is regeltem az oldalra,mert elakadtam rendesen.....

VAGYIS

ha így csináltam jó volt...nyomkodtam a féket és tudtam forgatni a dobot,a gond akkor jelentkezik ha menet közben fékezek ... akkor állít túl az aut.

Azt írtad, úgy néznek ki, mint a második képen. A két oldal nem egyforma ám!

Fotózhatnál mindkét oldalon, leszedett dobbal....aztán muti :excl:

Link to comment
Megosztás:

Azt írtad, úgy néznek ki, mint a második képen. A két oldal nem egyforma ám!

Fotózhatnál mindkét oldalon, leszedett dobbal....aztán muti :excl:

A "műtét" előtt olvasgattam a fórumot napokig és autószerelőt is kérdeztem hogyan csináljam,mire figyeljek,szedtem már szér bonyolultabb dolgokat is és nem volt gond..

tudom hogy nagy jelentősége van hogyan áll az aut. utállító villája........ez meg ugye nem egy repülőgép motor...hanem egy viszonylag egyszerű szerkezet.

Link to comment
Megosztás:

A "műtét" előtt olvasgattam a fórumot napokig és autószerelőt is kérdeztem hogyan csináljam,mire figyeljek,szedtem már szér bonyolultabb dolgokat is és nem volt gond..

tudom hogy nagy jelentősége van hogyan áll az aut. utállító villája........ez meg ugye nem egy repülőgép motor...hanem egy viszonylag egyszerű szerkezet.

Azért kérem, hogy fotózz és mutasd meg, mert lehet, hogy látunk rajta valami nem helyén valót, ami nem szúr szemet, de lehet a hiba oka.

Nem kétlem, hogy össze tudod rakni....valóban nem egy nagyon bonyolult szerkezet, de így látatlanba..........

Link to comment
Megosztás:

Azért kérem, hogy fotózz és mutasd meg, mert lehet, hogy látunk rajta valami nem helyén valót, ami nem szúr szemet, de lehet a hiba oka.

Nem kétlem, hogy össze tudod rakni....valóban nem egy nagyon bonyolult szerkezet, de így látatlanba..........

Oké,köszi a segítséget,csak 7végén leszek olyan helyzetben,hogy szét tudom kapni,akkor csinálok fotót mindkét oldalról!

Link to comment
Megosztás:

Oké,köszi a segítséget,csak 7végén leszek olyan helyzetben,hogy szét tudom kapni,akkor csinálok fotót mindkét oldalról!

Ha más megoldás nincs, akkor cseréld ki az állítót is ujra. Érdekes ez a dolog. Nekem sajnos nem állit utána. Talán a menete nem túl tiszta. De hogy ennyire utánaállítson hogy szorul tőle a fék, még nem is hallottam. Újabb X akta.

Link to comment
Megosztás:

Ha más megoldás nincs, akkor cseréld ki az állítót is ujra. Érdekes ez a dolog. Nekem sajnos nem állit utána. Talán a menete nem túl tiszta. De hogy ennyire utánaállítson hogy szorul tőle a fék, még nem is hallottam. Újabb X akta.

Szia!

Nem hiszem hogy gond lenne vele,mert mindent alaposan megtisztítottam,drótkefe csapos körkefe fúrógépbe fogva fémtisztára takarítva minden,az aut. menetét tisztára mostam nagyon vékonyan szilikonzsírral megkentem hogy könnyen csavarodjon,szóval ha valamihez hozzáfogok akkor lehető legalaposabban próbálom megcsinálni--IDŐT,TÜRELMET-- nem kímélve...

Azért köszi!

Kiveszem az után állító lemezt a rugójával együtt és járok úgy....csak hát ugye nem véletlenül rakták azt be,nem árt ha jól is működig!

Szóval azért idegesít!!

Viszont ha kint marad akkor téli-nyári gumi csere alkalmával ránézek és kézzel utánnállítok.

Sokat úgysem kopik a fék,főleg ahogy én használom-tehát nem 2 km-el a cél előtt kezdek fékezni-

Link to comment
Megosztás:

Ha más megoldás nincs, akkor cseréld ki az állítót is ujra. Érdekes ez a dolog. Nekem sajnos nem állit utána. Talán a menete nem túl tiszta. De hogy ennyire utánaállítson hogy szorul tőle a fék, még nem is hallottam. Újabb X akta.

Pedig van "egyes" betéteknél sajna. Lehet emlékszel nemtúlrég kérdeztem itt a fórumon, hogy milyen szögbe kell álni annak a kacat lemeznek ami forditja a körmöskereket az utánállítón. Ugyan ezzel a hibával szívtam napokat én is műszaki előt.

Link to comment
Megosztás:

Pedig van "egyes" betéteknél sajna. Lehet emlékszel nemtúlrég kérdeztem itt a fórumon, hogy milyen szögbe kell álni annak a kacat lemeznek ami forditja a körmöskereket az utánállítón. Ugyan ezzel a hibával szívtam napokat én is műszaki előt.

Helló!

Sikerült megoldani a problémát??

Hogyan??

Link to comment
Megosztás:

Szaiasztok! Elmúlt időszakban satuzással teszteltem a féket. Bár nem húzott el a kocsi egyik irányban sem, visszamentem megnézni a féknyomot, és csak a bal eleje hagyott. Az is igaz viszont, hogy csak kb 40-ről fékezetem nagyot. A tárcsák, és a betétek 2 éve lettek cserélni(brembo+textar). Eddig nem volt panaszom a fékre. Ötlet, merre kezdjek el nézelődni? A fékem nem igazán szokott "sírni". Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szaiasztok! Elmúlt időszakban satuzással teszteltem a féket. Bár nem húzott el a kocsi egyik irányban sem, visszamentem megnézni a féknyomot, és csak a bal eleje hagyott. Az is igaz viszont, hogy csak kb 40-ről fékezetem nagyot. A tárcsák, és a betétek 2 éve lettek cserélni(brembo+textar). Eddig nem volt panaszom a fékre. Ötlet, merre kezdjek el nézelődni? A fékem nem igazán szokott "sírni". Köszi!

Szia!

Fékpadi mérésen nem gondolkodtál? (1-2 ezer ft)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.