Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Az komoly :)

Mert ugye a fékerőkülönbséget a fékezés egész időtartama alatt nézik, attól hogy a végén egyszerre blokkolnak, még maghaladhatja a különbség a max. értéket. Mondjuk nekem pont a végén amikot a tényleges mérés történt volna akkor futott ki a "még belefér" sávból.

Link to comment
Megosztás:

Hali! Erről nem tudnál nekem képet küldeni? vagy ide belinkelni egy képet amin látszik? Mert találtam hátul lyukat, de nem tudom hogy az e amire gondolsz. Köszi!! Üdv

Szia!

Lehet simán nyomásprobléma is, emiatt a szabályozónál keresendő a hiba (ezt már bővebben leírták előttem).

Amennyiben hallasz durva súrlódó hangot esős időben/idő után a fékdoboktól fékezéskor, akkor nézd meg, hogy nem hiányzik-e a fékdob háta mögött, a féktartó lemezen valamelyik gumidugó (2 db van oldalanként). Ugyan is a felületi rozsdásodás eléggé megnöveli a súrlódást. Előfordul, hogy ilyenkor a hátulja erősen "bekezd". Nálam ez volt a probléma.

Link to comment
Megosztás:

Hali. A segítségeteket szeretném kérni. egy 95 ös C14Se motoros Astrám van, de ABS nincs benne. Ha erősebben fékezek akkor blokkolnak a hátsó kerekek. És ezt eléggé durván adja elő és ez nekem nem teccik. Olyan mint ha csak a hátsó kerekeket fékezném. Lehet ezt valahogy orvosolni?? Előre nagyobb fék kellene, vagy hátul könnyű a kocsi és azért csinálja ezt? Légyszi segítsetek köszi.

Link to comment
Megosztás:

Hali. A segítségeteket szeretném kérni. egy 95 ös C14Se motoros Astrám van, de ABS nincs benne. Ha erősebben fékezek akkor blokkolnak a hátsó kerekek. És ezt eléggé durván adja elő és ez nekem nem teccik. Olyan mint ha csak a hátsó kerekeket fékezném. Lehet ezt valahogy orvosolni?? Előre nagyobb fék kellene, vagy hátul könnyű a kocsi és azért csinálja ezt? Légyszi segítsetek köszi.

Fékerőszabályzó(k)-val lehet gond. Nézd meg, hogy neked milyen van. Elvileg kétfajta van:

1. a hátsó híd és a kasztni között középen egy rugós szabályzó, amibe belemennek a csövek és ugye távoznak

2. másik fajta, olyan, hogy mindkét hátsó oldal fékcsövén van egy-egy fékerőszabályzó, ami fix értékben szabályoz.

Az első abból jobb, hogy terhelésfüggően szabályoz, utóbbi nem, ugye.

Link to comment
Megosztás:

Én ugy tudom h az enyémben az első van, mármint terhelésfüggő. (5 ajtós astra) És ez betud szarni? Vagy hogyan lehet ezt cserélni?

Mörfi törvényei szerint igen. :D Először azért kizárnám, hogy nem a hátsó dobokban van gáz, bár eléggé nyilvánvalónak tűnik, hogy mindkettő elromlott, nem csak egy oldal satuzik. Tehát vagy mindkét oldalnál meghalt a dobban valami, vagy a fékerőszabályzó. :o

Link to comment
Megosztás:

Érdeklődnék,hogy 94-es 1.7D Astrában van-e fékerő szabályzó,és ha igen,hol található.

Köszönöm.

Fékerőszabályzó(k)-val lehet gond. Nézd meg, hogy neked milyen van. Elvileg kétfajta van:

1. a hátsó híd és a kasztni között középen egy rugós szabályzó, amibe belemennek a csövek és ugye távoznak

2. másik fajta, olyan, hogy mindkét hátsó oldal fékcsövén van egy-egy fékerőszabályzó, ami fix értékben szabályoz.

Az első abból jobb, hogy terhelésfüggően szabályoz, utóbbi nem, ugye.

:o

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.